Θέλω να σπουδάσω στο Τμήμα Εσωτερικής Αρχιτεκτονικής. Θα δώσω Ελεύθερο ή Γραμμικό Σχέδιο;

^natasa666^

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θεσσαλίας (Βόλος). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
παιδια αμα προσπαθω πολυ μπορει να γινει κατι?εννοω να περασω σε ενα απτα τμηματα??????
αν ηθελες αρχιτεκτονικη γιατι πηγες θεωρητικη;;
1ον χανεις μορια και οι βασεις της αρχιτεκτονικης ειναι πολυ υψηλη
2ον θα σου ειναι πολυ δυσκολο να παρακολουθησεις τα μαθηματα της σχολης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hakuna matata23

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η hakuna matata23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 121 μηνύματα.
αν ηθελες αρχιτεκτονικη γιατι πηγες θεωρητικη;;
1ον χανεις μορια και οι βασεις της αρχιτεκτονικης ειναι πολυ υψηλη
2ον θα σου ειναι πολυ δυσκολο να παρακολουθησεις τα μαθηματα της σχολης
γιατι δεν γινοταν αλλιως..:P
βασικα ηταν λιγο ακυρο το ερωτημα μου..
καταρχας δεν σκοπευα(ω) αρχιτεκτονικη αλλα τις χαμηλοτερες σχολες απλα τελευταια μου ειχε καρφωθει η ιδεα της αρχιτεκτονικης..
και αυτη την ερωτηση δεν ξερω γιατι την εκανα..γιατι εγω ξερω αν μπορω η οχι να τα καταφερω..:D
παντως σευχαριστω πολυ για την απαντηση σου!:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
γιατι δεν γινοταν αλλιως..:P
βασικα ηταν λιγο ακυρο το ερωτημα μου..
καταρχας δεν σκοπευα(ω) αρχιτεκτονικη αλλα τις χαμηλοτερες σχολες απλα τελευταια μου ειχε καρφωθει η ιδεα της αρχιτεκτονικης..
και αυτη την ερωτηση δεν ξερω γιατι την εκανα..γιατι εγω ξερω αν μπορω η οχι να τα καταφερω..:D
παντως σευχαριστω πολυ για την απαντηση σου!:D:D

Σαφώς και μπορείς να περάσεις Αρχιτεκτονική απο Θεωρητική.
Απλά, πρέπει να επιλέξεις Μαθηματικά Γενικής Παιδείας ως μάθημα επιλογής και να δώσεις σχέδιο!
Έχεις,δυστυχώς 7% απώλεια μορίων.
Αλλά, πιστεύω ότι αν είσαι καλή μαθήτρια...γραψεις πολυ καλά στα της θεωρητικής , δεν πέσεις πολύ στα Μαθηματικά Γ.Π και γραψεις πολύ καλα (πάνω απο 15) στο σχέδιο...έχεις τις περιφερειακές σχολές Αρχιτεκτονικής!

Έστω ότι γράψεις :

Ιστορία Κατ 19
Λατινικά 19
Αρχαια 18
Λογοτεχνία 17
Έκθεση 16
Μαθηματικά Γ.Π 14

Βγάζεις 16.114 στο 4ο πεδίο , οπότε αν έγραφες αυτούς τους βαθμούς πέρσυ (πχ) και έγραφες και ένα 16.1 στο σχέδιο (μεσος όρος γραμμικου και ελευθερου) , θα έβγαζες 19.334 και θα πέρναγες οριακά Αρχιτεκτόνων στη Ξάνθη!

Αν είσαι καλή στα Μαθηματικά και γράψεις παραπάνω, τόσο το καλύτερο.
Το κλειδί είναι να γράψεις άριστα στο σχέδιο και να βάλουν δύσκολα θέματα στη θετικοτεχνολογική κατεύθυνση.

Βέβαια, το ρίσκο είναι μεγάλο.Ξεκάθαρα πράγματα.
Τα πράγματα είναι πιο εύκολα αν θέλεις το ΤΕΙ Εσωτερικής Αρχιτεκτονικής :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

hakuna matata23

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η hakuna matata23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 121 μηνύματα.
Σαφώς και μπορείς να περάσεις Αρχιτεκτονική απο Θεωρητική.
Απλά, πρέπει να επιλέξεις Μαθηματικά Γενικής Παιδείας ως μάθημα επιλογής και να δώσεις σχέδιο!
Έχεις,δυστυχώς 7% απώλεια μορίων.
Αλλά, πιστεύω ότι αν είσαι καλή μαθήτρια...γραψεις πολυ καλά στα της θεωρητικής , δεν πέσεις πολύ στα Μαθηματικά Γ.Π και γραψεις πολύ καλα (πάνω απο 15) στο σχέδιο...έχεις τις περιφερειακές σχολές Αρχιτεκτονικής!

Έστω ότι γράψεις :

Ιστορία Κατ 19
Λατινικά 19
Αρχαια 18
Λογοτεχνία 17
Έκθεση 16
Μαθηματικά Γ.Π 14

Βγάζεις 16.114 στο 4ο πεδίο , οπότε αν έγραφες αυτούς τους βαθμούς πέρσυ (πχ) και έγραφες και ένα 16.1 στο σχέδιο (μεσος όρος γραμμικου και ελευθερου) , θα έβγαζες 19.334 και θα πέρναγες οριακά Αρχιτεκτόνων στη Ξάνθη!

Αν είσαι καλή στα Μαθηματικά και γράψεις παραπάνω, τόσο το καλύτερο.
Το κλειδί είναι να γράψεις άριστα στο σχέδιο και να βάλουν δύσκολα θέματα στη θετικοτεχνολογική κατεύθυνση.

Βέβαια, το ρίσκο είναι μεγάλο.Ξεκάθαρα πράγματα.
Τα πράγματα είναι πιο εύκολα αν θέλεις το ΤΕΙ Εσωτερικής Αρχιτεκτονικής :)
ααααχ:D:D
και μονο η πρωτη προταση σου με γεμισε αυτοπεποιθηση!:D
σευχαριστω που μπηκες στον κοπο να μου κανεις μεχρι και ενδεικτικες βαθμολογιες!
Τωρα με εκανες να ξαναρχισω το σχεδιο που ειχα αφησει πριν επειδη βαριομουν να το κανω!:D
Η αληθεια ειναι οτι η διακοσμηση ηταν ο πρωταρχικος μου στοχος αλλα υστερα απο ψαξιμο καταλαβα οτι στν αρχιτεκτονικη αποκτας πολλες περισσοτερες γνωσεις(και διακοσμητικη)
αααα σευχαριστωω πολυ πολυυυ :D μου δωσες κουραγιοοοο!ευχαριστωωωωωω:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
ααααχ:D:D
και μονο η πρωτη προταση σου με γεμισε αυτοπεποιθηση!:D
σευχαριστω που μπηκες στον κοπο να μου κανεις μεχρι και ενδεικτικες βαθμολογιες!
Τωρα με εκανες να ξαναρχισω το σχεδιο που ειχα αφησει πριν επειδη βαριομουν να το κανω!:D
Η αληθεια ειναι οτι η διακοσμηση ηταν ο πρωταρχικος μου στοχος αλλα υστερα απο ψαξιμο καταλαβα οτι στν αρχιτεκτονικη αποκτας πολλες περισσοτερες γνωσεις(και διακοσμητικη)
αααα σευχαριστωω πολυ πολυυυ :D μου δωσες κουραγιοοοο!ευχαριστωωωωωω:D:D

:) Είναι μεγάλο ρίσκο, αλλά αν το θες , αξίζει να προσπαθήσεις :)
Δώσε το καλύτερο σου εαυτό και ελπίζω να τα καταφέρεις.

Ευχήσου να βάλουν δύσκολα στην ΘετικοΤεχνολογική, Γράψε τέλεια στο Σχέδιο , γράψε πολυ καλά στα θεωρητικά και οσο το δυνατόν καλύτερα στα Μαθηματικά Γενικής!

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Δεν θελω να σε αποθαρρυνω αλλα αν πας απο θεωρητικη αρχιτεκτονικη στα μαθηματα παραστατικης γεωμετριας,δομικης στατικης,οπλισμενου σκυροδεματος κτλ εσυ πως θα ανταπεξελθεις?...Δεν εχω το δικαιωμα να κοβω τα φτερα κανενος κ σου ευχομαι ολοψυχα να τα καταφερεις απλα κανω μια ρεαλιστικη προσεγγιση του θεματος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Selestian

Δραστήριο μέλος

Ο Selestian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 591 μηνύματα.
Δεν θελω να σε αποθαρρυνω αλλα αν πας απο θεωρητικη αρχιτεκτονικη στα μαθηματα παραστατικης γεωμετριας,δομικης στατικης,οπλισμενου σκυροδεματος κτλ εσυ πως θα ανταπεξελθεις?...Δεν εχω το δικαιωμα να κοβω τα φτερα κανενος κ σου ευχομαι ολοψυχα να τα καταφερεις απλα κανω μια ρεαλιστικη προσεγγιση του θεματος!

Πιστεύω με λίγο σοβαρό διάβασμα μπορεί να το ξεπεράσει αυτό. Στην τελική, η ύλη που δεν θα διδαχθεί στο σχολειό/φροντιστήριο (από μαθηματικά/φυσική) δεν είναι και τόσο μεγάλη και συνήθως την διδάσκουν πρώτο εξάμηνο σε κάθε σχολή η οποία έχει μαθηματικά.

Με λίγη θέληση όλα γίνονται, σίγουρα βεβαία δεν θα είναι καθόλου εύκολο.
Καλή επιτυχία και καλό κουράγιο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hakuna matata23

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η hakuna matata23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 121 μηνύματα.
ααααααααχ σας ευχαριστωωω παρα πολυ παιδιαααααααα!!:D:D
δεν ξερετε ποσο χαρουμενη με κανατε!!
:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
ααααααααχ σας ευχαριστωωω παρα πολυ παιδιαααααααα!!:D:D
δεν ξερετε ποσο χαρουμενη με κανατε!!
:D:D:D
Παλεψε το!Αν το θες πολυ θα τα καταφερεις!!!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
ααααααααχ σας ευχαριστωωω παρα πολυ παιδιαααααααα!!:D:D
δεν ξερετε ποσο χαρουμενη με κανατε!!
:D:D:D

το τμημα ειναι αρχιτεκτονων μηχανικων ,επομενως θα εχεις να αντιμετωπισεις μαθηματικα και φυσικη υψηλου επιπεδου μεσα στην σχολη,δε βλεπω τον λογο για να μην πας θετικη/τεχνολογικη αφου ουτος η αλλος θα πρεπει να τα μαθεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
το τμημα ειναι αρχιτεκτονων μηχανικων ,επομενως θα εχεις να αντιμετωπισεις μαθηματικα και φυσικη υψηλου επιπεδου μεσα στην σχολη,δε βλεπω τον λογο για να μην πας θετικη/τεχνολογικη αφου ουτος η αλλος θα πρεπει να τα μαθεις

Δεν έχει πάρα πολλά μαθηματικά και φυσικές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
μερικα που βρηκα

ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗ 1
Εισαγωγή στην πληροφορική
Τομέας 3, διδακτικές ώρες 2
ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ ΔΟΜΗΣΙΜΩΝ ΥΛΩΝ 1
τεχνολογία δομησίμων υλών, γενικό μέρος
Τομέας 4, διδακτικές ώρες 2
ΔΟΜΙΚΗ ΜΗΧΑΝΙΚΗ 1
ςτατική
Τομέας 4, διδακτικές ώρες 4
ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ
μαθηματικά
Σχολή Εφαρμοσμένων Μαθηματικών και Φυσικών Επιστημών, διδακτικές ώρες 3

ΓΕΩΜΕΤΡΙΚΕΣ ΑΠΕΙΚΟΝΙΣΕΙΣ
γεωμετρικές αρχές στην αρχιτεκτονική απεικόνιση
Τομέας 3, διδακτικές ώρες 3
ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗ 2
Πληροφορική και αρχιτεκτονική
Τομέας 3, διδακτικές ώρες 2
ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ ΔΟΜΗΣΙΜΩΝ ΥΛΩΝ 2
τεχνολογία δομησίμων υλών, ειδικό μέρος
Τομέας 4, διδακτικές ώρες 2
ΔΟΜΙΚΗ ΜΗΧΑΝΙΚΗ 2

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΗ
ςτατιστική
ΣΕΜΦΕ, διδακτικές ώρες 2
ΦΥΣΙΚΗ
Φυσική
ΣΕΜΦΕ, διδακτικές ώρες 2
ΤΟΠΟΓΡΑΦΙΑ
τοπογραφία
Σχολή Αγρονόμων Τοπογράφων Μηχανικών, διδακτικές ώρες 2
Ε.Θ. ΔΟΜΙΚΗΣ ΜΗΧΑΝΙΚΗΣ 6
ου
Κελύφη μεγάλων ανοιγμάτων με χωροδικτυώματα, φου-
σκωτές κατασκευές
Τομέας 4, διδακτικές ώρες
ΔΟΜΙΚΗ ΜΗΧΑΝΙΚΗ 3
οπλισμένο σκυρόδεμα
και αλλα πολλα, ολα τα παραπανω εχουν μαθηματικα μεσα

https://www.arch.ntua.gr/studies/degree/periexomenomathimaton/059_ODS-F_01_GR_S.pdf
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Ναι,στο ΕΜΠ κάνουν αρκετά αλλά στα περιφερειακά όχι τόσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pka

Νεοφερμένος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας (Βόλος) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Βασικά έχω μια φίλη που είναι Θεωρητική και με τα μόρια που έβγαλε για 4ο πεδίο συν ένα καλό βαθμό στο σχέδιο θα μπορούσε να περάσει αρχιτεκτονική. Και πιστέψτε με, που ξέρω περί τίνος πρόκειται, Θεσσαλονίκη / Πάτρα / Βόλο πολλά μαθήματα υπάγονται στις ανθρωπιστικές επιστήμες ( Ιστορία τέχνης, Ιστορια αρχιτεκτονικης, αισθητική, εικαστικά, τέχνες γενικά κλπ). Και επίσης τα μαθηματικά και η φυσική που χρησιμοποιούνται δεν έχουν καμία σχέση με του σχολείου. Είναι πολύ συγκεκριμένες και βασικές γνώσεις. Οπότε όσοι από Θεωρητική πιστοί προσέλθετε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

joan_0637

Νεοφερμένος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
μερικα που βρηκα

ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗ 1
Εισαγωγή στην πληροφορική
Τομέας 3, διδακτικές ώρες 2
ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ ΔΟΜΗΣΙΜΩΝ ΥΛΩΝ 1
τεχνολογία δομησίμων υλών, γενικό μέρος
Τομέας 4, διδακτικές ώρες 2
ΔΟΜΙΚΗ ΜΗΧΑΝΙΚΗ 1
ςτατική
Τομέας 4, διδακτικές ώρες 4
ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ
μαθηματικά
Σχολή Εφαρμοσμένων Μαθηματικών και Φυσικών Επιστημών, διδακτικές ώρες 3

ΓΕΩΜΕΤΡΙΚΕΣ ΑΠΕΙΚΟΝΙΣΕΙΣ
γεωμετρικές αρχές στην αρχιτεκτονική απεικόνιση
Τομέας 3, διδακτικές ώρες 3
ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗ 2
Πληροφορική και αρχιτεκτονική
Τομέας 3, διδακτικές ώρες 2
ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ ΔΟΜΗΣΙΜΩΝ ΥΛΩΝ 2
τεχνολογία δομησίμων υλών, ειδικό μέρος
Τομέας 4, διδακτικές ώρες 2
ΔΟΜΙΚΗ ΜΗΧΑΝΙΚΗ 2

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΗ
ςτατιστική
ΣΕΜΦΕ, διδακτικές ώρες 2
ΦΥΣΙΚΗ
Φυσική
ΣΕΜΦΕ, διδακτικές ώρες 2
ΤΟΠΟΓΡΑΦΙΑ
τοπογραφία
Σχολή Αγρονόμων Τοπογράφων Μηχανικών, διδακτικές ώρες 2
Ε.Θ. ΔΟΜΙΚΗΣ ΜΗΧΑΝΙΚΗΣ 6
ου
Κελύφη μεγάλων ανοιγμάτων με χωροδικτυώματα, φου-
σκωτές κατασκευές
Τομέας 4, διδακτικές ώρες
ΔΟΜΙΚΗ ΜΗΧΑΝΙΚΗ 3
οπλισμένο σκυρόδεμα
και αλλα πολλα, ολα τα παραπανω εχουν μαθηματικα μεσα

https://www.arch.ntua.gr/studies/degree/periexomenomathimaton/059_ODS-F_01_GR_S.pdf


Από όσα αναφέρεις, στο ΕΜΠ, είναι υποχρεωτικά μόνο μαθηματικα, πληροφορική 1+2+3, τεχν.δομησιμων υλικών 1+2, γεωμετρικές απεικονίσεις, δομική μηχανική 1+2+3...νομίζω πάνω κάτω αυτά (ίσως ξεχνάω και κάποιο).
Τα υπόλοιπα είναι επιλογής, που μπορείς να πάρεις και κάποια πιο θεωρητικά μαθήματα.

Ναι,στο ΕΜΠ κάνουν αρκετά αλλά στα περιφερειακά όχι τόσα.

Στην Πάτρα είναι υποχρεωτικά μαθηματικά 1+2, δομική μηχανική 1+2, αναπαραστάσεις 1+2, δηλαδή μόνο στο πρώτο έτος μαθηματικά, φυσική, γεωμετρία.

Γενικά, σίγουρα μπορεί κάποιος να πάει από θεωρητική στην αρχιτεκτονική, με λίγη περισσότερη προσπάθεια, λόγω των χαμένων μορίων. Ωστόσο, είναι καλύτερο να έχεις κάποιες γνώσεις ώστε να μην δυσκολευτείς μέσα στη σχολή γτ κακά τα ψέματα, θέλει λίγη πρακτική σκέψη, όχι μόνο φιλοσοφίες..γι' αυτό άλλωστε ανήκει και στο πολυτεχνείο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hakuna matata23

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η hakuna matata23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 121 μηνύματα.
ευχαριστω παιδιααα!:D:D
εγω ενα μενει να κανω
να δω αν μπορω να τα καταφερω και στην πραξη!
λογικα σε ενα χρονο απο τωρα θα εχω την απαντηση μου!:D
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ξαναα και ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ και σε σας ευχομαι!:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top