Α.Σ.ΠΑΙ.Τ.Ε.

paris_2

Νεοφερμένος

Ο paris_2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 87 μηνύματα.
γνωριζει κανεισ αν στην ασπαιτε υπαρχει περιπτωση ν περασει καποιοσ δευτερο εξαμηνο??ή περνανε ολοι στο πρωτο οπως γινεται στα αει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

demont

Νεοφερμένος

Ο demont αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλημέρα η Α.Σ.ΠΑΙ.Τ.Ε. δεν έχει α ή β εξάμηνα. Όλοι αρχίζουν τα μαθήματα τον οκτώβρη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

.sn0b

Νεοφερμένος

Η. sn0b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Έδεσσα (Πέλλας). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Όταν λές να πέσει 400 μόρια εννοείς το φυσικό Κρήτης να πέσει τόσο...?Η αδερφή μου πέρασε Φυσικό Αθηνών με άνεση...

Εγώ δήλωσα ΑΣΠΑΙΤΕ μηχανολόγων αλλά ξέρω ότι θα την πιάσω αφού έχω περίπου 4000 μόρια πιο πάνω..απλά δεν έπιασα πολυτεχνείο και το δήλωσα..αλλά θα δώσω και 3η φορά,όποτε δεν με πολυαπασχολεί..


3η φορά?σοβαρά σε θαυμάζω.ρισπέκτ απλά.
:bravo::bravo::bravo:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panagos13

Νεοφερμένος

Ο Panagos13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Μηπως ξερει κανεισ ποτε ξεκινανε οι εγγραφεσ για αυτους που περασαν φετος στην ΑΣΠΑΙΤΕ???:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nibakou

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Μηπως ξερει κανεισ ποτε ξεκινανε οι εγγραφεσ για αυτους που περασαν φετος στην ΑΣΠΑΙΤΕ???:)

εγώ που πήρα στη γραμματεία μου είπαν 16-30 Σεπτεμβρίου (για ηλεκτρολογία φαντάζομαι και για τις υπόλοιπες ειδικότητες)
εσύ σε ποιο τμήμα πέρασες αν επιτρέπεται;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panagos13

Νεοφερμένος

Ο Panagos13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
εγώ που πήρα στη γραμματεία μου είπαν 16-30 Σεπτεμβρίου (για ηλεκτρολογία φαντάζομαι και για τις υπόλοιπες ειδικότητες)
εσύ σε ποιο τμήμα πέρασες αν επιτρέπεται;
κ εγω ηλεκτρολογια.κ μ ειπαν οτι ειναι μονο δευτερα τεταρτη πεμπτη οι εγγραφες αλλα δεν θυμαμαι τισ ωρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nibakou

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
σου έχω στείλει και πμ αλλά ας το γράψω και εδώ, εγώ γράφτηκα στις 18(παρασκευή), θα σε πιάσουν με τα κομματικά και θα σε βοηθήσουν για ότι θες. καλό είναι τις αιτήσεις που χρειάζονται να τις έχεις έτοιμες για να μην καθυστερήσεις επίσης την ακτινογραφία εμένα δεν την πήραν μόνο την γνωμάτευση που είχε πάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Να ρωτησω κατι για την Α.Σ.ΠΑΙ.ΤΕ.???
Τη συγκεκριμενη σχολη τη δηλωνεις στο μηχανογραφικο η τελειωνεις τη σχολη σου π.χ πληροφορικη και μετα πας εκει για να παρεις αδεια να διδαξεις ??
Οχι γιατι εχω μπερδευτει.Αλλοι μ λενε το ενα και αλλοι το αλλο.Τι ισχυει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VouDou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Κυπαρισσία (Μεσσηνία). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Να ρωτησω κατι για την Α.Σ.ΠΑΙ.ΤΕ.???
Τη συγκεκριμενη σχολη τη δηλωνεις στο μηχανογραφικο η τελειωνεις τη σχολη σου π.χ πληροφορικη και μετα πας εκει για να παρεις αδεια να διδαξεις ??
Οχι γιατι εχω μπερδευτει.Αλλοι μ λενε το ενα και αλλοι το αλλο.Τι ισχυει?

Και τα δύο... Δηλαδή:
α) Η ΑΣΠΑΙΤΕ έχει σχολές που υπάρχουν κανονικά στο Μηχανογραφικό Δελτίο και εισάγεσαι κανονικά με τις Πανελλήνιες, όπως και σε όλες τις άλλες σχολές.
β) Αν έχεις πάρει ήδη πτυχίο από μία σχολή και θες ΕΠΙΠΛΕΟΝ πτυχίο παιδαγωγικής επάρκειας, τότε απευθύνεσαι για αυτό στην ΠΑΤΕΣ (παιδαγωγική τεχνική σχολή) που ανήκει στην ΑΣΠΑΙΤΕ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Πες οτι εγω τελειωνω σχολη πληροφορικης...Μετα ποσα διαρκει η φοιτηση στην ΑΣΠΑΙΤΕ? Δεν ξερω αν καταλαβες τι εννοω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VouDou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Κυπαρισσία (Μεσσηνία). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Τα προγράμματα της ΠΑΤΕΣ στην ΑΣΠΑΙΤΕ που προσφέρουν παιδαγωγική κατάρτιση σε πτυχιούχους είναι συνήθως 1 έτος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Οκ...! Ευχαριστω για τις πληροφοριες :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rebel1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Rebel1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 966 μηνύματα.
Γνωριζει καποιος αν απο την ΑΣΠΑΙΤΕ μπορεις να γινεις καθηγητης σε κατι σχετικο με τον τομεα υγειας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VouDou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Κυπαρισσία (Μεσσηνία). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Γνωριζει καποιος αν απο την ΑΣΠΑΙΤΕ μπορεις να γινεις καθηγητης σε κατι σχετικο με τον τομεα υγειας;

Ναι μπορείς. Από τομέα υγείας Πανεπιστημιακού επιπέδου είναι στον κωδικό ΠΕ14.01 (Ιατροί, Οδοντίατροι, Φαρμακοποιοί, Νοσηλευτές πανεπιστημίου) και επιπέδου ΤΕΙ είναι στον κωδικό ΠΕ18.04 (Αισθητικής), ΠΕ18.07 (Τεχνολόγων Ιατρικών Εργαστηρίων), ΠΕ18.08 (Οδοντοτεχνικής), ΠΕ18.10 (Νοσηλευτικής-Μαιευτικής-Επισκεπτών Υγείας), ΠΕ18.24 (Εργοθεραπείας, Φυσικοθεραπείας). Ελπίζω να μην ξέχασα κανένα.

Η ΠΑΤΕΣ της ΑΣΠΑΙΤΕ [που αναφέρεται παραπάνω, παλαιά ποστς, έχει μετονομαστεί πλέον σε Ε.Π.ΠΑΙ.Κ. (Ετήσιο Πρόγραμμα Παιδαγωγικής Κατάρτισης)]!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top