Τμήμα Πληροφορικής και Τηλεπικοινωνιών (Πανεπιστήμιο Πελοποννήσου)

mpakmak

Νεοφερμένος

Ο mpakmak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
παίδες για να θεωρειτε την τριπολη φοιτητικη.εγω είμαι απο τριπολη και ξερω καλα τι γινετε..οπου και να πας οι ιδιες φάτσες εξω..οσο για κοριτσια πιο πολλα έχει και και ένα χωριο..στην τριπολη υπαρχουν 1-2 στεκια και 2 κλαμπ..ας τα λεμε κλαμπ στα οποια πάνε ολο κατι 13 χρονα χωρις υπερβολη και μετα τις 11,30 ας ειναι παρασκευη η σαββατο το κλαπ αδειαζει..
Φίλε εσυ που πας να μας την πεις σε ποιο κλαμπ πηγαινεις στον ναο το bailar η στο ub kai πηγαινουν
τα 13 χρονα και χαλιεσαι τοσο πολυ .. εσυ που εισαι τοσο μαγκας πηγαινε στο central η στο zero με τους 20αριδες η μαλλον θα ειναι πολυ καλυτερα να πας ΣΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ στην πλατεια Αγιου Βασιλη για να εισαι και με μεγαλυτερους ακους εκει.....χαλιεσαι και με το Bailar
ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ....!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
οφφτοπικ ξανα, νταξ chemwizard δεν θελω να θιξω τα σκυλια της σχολης σου και δεν εχει νοημα η κουβεντα αυτη εδω, απλα θελω να αναφερω οτι παντου υπαρχουν προβληματα δεν εχει νοημα να συνεχιζουμε να μιλαμε για τα σκυλια του Ηρακλειου στο τοπικ της σχολης της Τριπολης, οτι ηταν να πω σχετικα το ειπα παραπανω μια αναφορα εκανα με αποδειξεις εναντι των λυκων που χορευουν με τον κεβιν κονστερ στα χωραφια που στεγαζονται οι σχολες της τριπολης αρκετα το τραβηξαμε ...

συγγνωμη Franki16, για να υπερασπιστεις την πολη που σπουδαζεις ανεφερες λεπτομεριες που θεωρώ ανοησιες για την πολη που σπουδαζω εγω (και τυχαίνει να κατάγεσαι)Αν δε σου αρεσει η απαντηση σε κάτι,(το κοκκινο το εκλαμβάνω ως μικρή δόση ειρωνίας)πολύ απλά μην ξεκινάς αυτό το κάτι.Δε φημίζομαι για την ευκολία μου να αφήνω πραγματα που δε μου αρέσουν ασχολίαστα.Την επόμενη φορά,καλύτερα να μιλάς μονο για την Τριπολη και να μην οδηγείς το θέμα σε διαφορετικό μονοπάτι,καταλήγοντας μάλιστα να διαφωνεις με αυτο στο τέλος.Στην τελική,αφησε εμας που το ζουμε ο ίδιοι να μιλαμε για κάτι το οποίο γνωρίζουμε.Δεν ανεφερα εγώ πρώτος το Ηρακλειο.Παρέμεινα σε χαμηλούς τόνους,χρησιμοποιώντας και χιούμορ για να μην ξεφυγει το θέμα με τον τρόπο που ανταλλάζατε αποψεις,αλλα σοβαρά τώρα,η Πανεπιστημιούπολη Ηρακλείου,η πιο συγχρονη στην Ελλαδα,ειναι αστείο να συγκρίνεται με διαφορετικές με αυτό τον τρόπο.Επισης το Ηρακλειο ως πολη προσφερει πολλά,κι ας μην είναι το Πανεπιστημιο εκει.(Αν και τιποτα δεν ειναι αψεγαδιαστο.)Απο εκεί και πέρα,κάθε τι έχει τα θετικά και τα αρνητικά του,και για κάθε τι μιλα μόνο οποιος ΓΝΩΡΙΖΕΙ ο ιδιος.

Φιλικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Frank16

Νεοφερμένος

Ο Frank16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
καθολου ειρωνεία δεν υπαρχει ρε φιλε αν ειναι δυνατον απλα η συζητηση ειναι ανουσια για το τοπικ. Η συζητηση ειναι η σχολη της τριπολης, ουτε η Χιος ουτε η Πατρα ουτε το Ηρακλειο ενδιαφερουν κανεναν εδω, απλα αναφερθηκαν σαν παραδειγματα απο τον αλλο φιλο για να πει ακυρα θετικα των πολεων αυτων σε σχεση με την Τριπολη (οτι ειναι στο κεντρο της πολης η σχολη τους). Συμφωνώ σε ολα οσα λες για το Ηρακλειο και πιστεψε με κατι παραπανω ξερω αφου 19 χρονια εκει ειμαι καθε καλοκαιρι και κατι παραπανω ξερω και αγαπω στην πολη αυτη απο σενα ομως εγω απλα ανεφερα ενα προβλημα φοιτητριων στο Ηρακλειο, οχι προβλημα της σχολης φυσικα και δεν τις συγκρινω γιατι οι σχολες του Ηρακλειου ειναι αιωνες μπροστα σε σχεση με τις υπολοιπες που ξερω ... το ειπα και παραπανω ...

απλα ο αλλος εδω λεει οτι η σχολη μας εχει λυκους και ειναι σε χωραφια ενω η σχολη του Ηραλκειου, της Πατρας και της Χιου ειναι στο κεντρο της πολης γι αυτο ανεφερα Ηρακλειο επειδη γνωριζω ο ιδιος και εχω παει και εχω και παραδειγματα φοιτητριων (που ειναι αν μη τι αλλο ειναι περισσοτερα χρονια απο σενα εκει και κατι παραπανω ξερουν για τα αδεσποτα που τοσο αγαπας και τριγυρνανε σε χωρους πανεπιστημιου οπως αναγνωστηρια κλπ). Η σχολη του Ηρακλειου ΔΕΝ ειναι στο κεντρο που ισχυρίστηκε ο αλλος, ειναι 30-40 λεπτα μακρια και δεν πας με τα ποδια σε αντιθεση με την Τριπολη που πας παντου με τα ποδια οπως και στην σχολη εμενα αυτο με ενδιαφερει να αναφερθει στο τοπικ και οχι αν τελικα τα σκυλια θα φυγουν ποτε απο εκει, ποιος τα ταιζει ποιος τα τρομαζει κλπ ... αυτο ειναι δικο σας προβλημα οχι δικο μας εδω στην Τριπολη, εχουμε πολυ πιο σημαντικα προβληματα να λυσουμε εδω.

αυτο μονο ανεφερα για να απαντησω στο παιδι οτι εχει αδικο οτι η σχολη του Ηρακλειου ειναι στο κεντρο. απο κει και περα το ταβας χωρις λογο το θεμα καταλαβαινεις οτι δεν εχω προθεση να θιξω κανεναν ουτε εσενα ουτε την πολη ουτε την σχολη ουτε τα σκυλια. Τωρα γιατι χαλιεσαι εσυ δεν το καταλαβαινω και δεν με ενδιαφερει στο κατω κατω γιατι σχολιαζω το τοπικ "Tηλεπικοινωνιών Τρίπολης" το ιδιο και τον μελλοντικο αναγνωστη του τοπικ που θα βαρεθει διαβαζοντας την συζητηση περι Ηρακλειου που τοσο πολυ θελεις να γινει στο τοπικ της τριπολης. Σταματα να το τραβας το θεμα δεν ενδιαφερει κανεναν αναγωνστη και τονιζω οτι δεν θα ξανααναφερθω για το Ηρακλειο εδω οτι και να πεις,γιατι οπως σου ειπα παραπανω οτι ειχα να πω το ειπα ... αρκετα το κουρασαμε. Επισης Φιλικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zaxosm

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χαρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πεύκη (Αττική). Έχει γράψει 186 μηνύματα.
καθολου ειρωνεία δεν υπαρχει ρε φιλε αν ειναι δυνατον απλα η συζητηση ειναι ανουσια για το τοπικ. Η συζητηση ειναι η σχολη της τριπολης, ουτε η Χιος ουτε η Πατρα ουτε το Ηρακλειο ενδιαφερουν κανεναν εδω, απλα αναφερθηκαν σαν παραδειγματα απο τον αλλο φιλο για να πει ακυρα θετικα των πολεων αυτων σε σχεση με την Τριπολη (οτι ειναι στο κεντρο της πολης η σχολη τους). Συμφωνώ σε ολα οσα λες για το Ηρακλειο και πιστεψε με κατι παραπανω ξερω αφου 19 χρονια εκει ειμαι καθε καλοκαιρι και κατι παραπανω ξερω και αγαπω στην πολη αυτη απο σενα ομως εγω απλα ανεφερα ενα προβλημα φοιτητριων στο Ηρακλειο, οχι προβλημα της σχολης φυσικα και δεν τις συγκρινω γιατι οι σχολες του Ηρακλειου ειναι αιωνες μπροστα σε σχεση με τις υπολοιπες που ξερω ... το ειπα και παραπανω ...

απλα ο αλλος εδω λεει οτι η σχολη μας εχει λυκους και ειναι σε χωραφια ενω η σχολη του Ηραλκειου, της Πατρας και της Χιου ειναι στο κεντρο της πολης γι αυτο ανεφερα Ηρακλειο επειδη γνωριζω ο ιδιος και εχω παει και εχω και παραδειγματα φοιτητριων (που ειναι αν μη τι αλλο ειναι περισσοτερα χρονια απο σενα εκει και κατι παραπανω ξερουν για τα αδεσποτα που τοσο αγαπας και τριγυρνανε σε χωρους πανεπιστημιου οπως αναγνωστηρια κλπ). Η σχολη του Ηρακλειου ΔΕΝ ειναι στο κεντρο που ισχυρίστηκε ο αλλος, ειναι 30-40 λεπτα μακρια και δεν πας με τα ποδια σε αντιθεση με την Τριπολη που πας παντου με τα ποδια οπως και στην σχολη εμενα αυτο με ενδιαφερει να αναφερθει στο τοπικ και οχι αν τελικα τα σκυλια θα φυγουν ποτε απο εκει, ποιος τα ταιζει ποιος τα τρομαζει κλπ ... αυτο ειναι δικο σας προβλημα οχι δικο μας εδω στην Τριπολη, εχουμε πολυ πιο σημαντικα προβληματα να λυσουμε εδω.

αυτο μονο ανεφερα για να απαντησω στο παιδι οτι εχει αδικο οτι η σχολη του Ηρακλειου ειναι στο κεντρο. απο κει και περα το ταβας χωρις λογο το θεμα καταλαβαινεις οτι δεν εχω προθεση να θιξω κανεναν ουτε εσενα ουτε την πολη ουτε την σχολη ουτε τα σκυλια. Τωρα γιατι χαλιεσαι εσυ δεν το καταλαβαινω και δεν με ενδιαφερει στο κατω κατω γιατι σχολιαζω το τοπικ "Tηλεπικοινωνιών Τρίπολης" το ιδιο και τον μελλοντικο αναγνωστη του τοπικ που θα βαρεθει διαβαζοντας την συζητηση περι Ηρακλειου που τοσο πολυ θελεις να γινει στο τοπικ της τριπολης. Σταματα να το τραβας το θεμα δεν ενδιαφερει κανεναν αναγωνστη και τονιζω οτι δεν θα ξανααναφερθω για το Ηρακλειο εδω οτι και να πεις,γιατι οπως σου ειπα παραπανω οτι ειχα να πω το ειπα ... αρκετα το κουρασαμε. Επισης Φιλικα.

Φανταζομαι πως αυτος ο αλλος ειμαι εγω ετσι? :worry:

Τελος παντων δεν το σχολιαζω αυτο. Και το προχωραω λοιπον το θεμα. Εσυ κολλησες στο οτι ειπα οτι η σχολη ειναι στα χωραφια? (που ειναι δηλαδη ειτε σ'αρεσει ειτε οχι). Συγγνωμη, αλλα συνηδειτοποιεις, οτι δεν εχουμε στεγαση? Μηπως οτι δεν εχουμε σιτιση? (οταν τους καπνισει φερνουν και κανα κοτοπουλο.....) Οτι οι κτιριακες υποδομες δεν ειναι και τοσο καλες σε συναρτηση με το ποτε υδρηθηκε η σχολη? Ειναι πολλα τα προβληματα αδερφε! Ολοι συμβασιουχοι ειναι εκει μεσα και υπαρχουν παρα πολλα προβληματα!

Περι οικονομικου το θεμα. Το καινουριο κτιριο εχεις δει που ειναι? Τι να το κανω εγω το Hilton στην Κωλοπετινιτσα δηλαδη? Τα χωραφια γυρω απο το πανεπιστημιο ειναι δικα του. Γιατι δεν το στεγαζε εκει διπλα δηλαδη? Επειδη λοιπον εγω πηγα εκει βραδυ, πρεπει να σου πω οτι δε περναει ψυχη! ΤΟυλαχιστον στο ηρακλειο που αναφερεις υπαρχει μια σχετικη κινητικοτητα....

Στο μαθημα θα συμφωνησω μαζι σου. Γινεται καλα και υπαρχει μια οικειοτητα με τους καθηγητες. Αλλα απο κει και περα το χαος. Και το εννοω αυτο. Δεν μπορεις να αναπτυξεις μια φοιτητικη κοινοτητα σε ενα μερος που καθε χρονο δεχεται 200 φοιτητες. Οσο και να το θες.
Αλλα, περι ορεξεος....... τραχανας.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Redman20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Redman20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
mpakmak εσυ που πας ρε μαγκα?γιατι λες και δεν ξερεις..ζω τοσα χρονια και ξερω..δεν τα λεω μονο εγω τα λενε ολοι αυτα για την πολη..!εσυ αμα θεωρεις τριπολη φοιτιτουπολη τοτε εισαι αξιος της μοιρας σου....και μαλλον δεν ξερεις σορρυ κιολας..αν και εγω είμαι της αποψης οταν καποιος παει να σπουδασει δεν παει για την πολη..εκτος και σου αρεσουν τα χιονια και τα κρυα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yiannhs

Νεοφερμένος

Ο yiannhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
έχω περάσει στο τμήμα των τηλεπικοινωνιών αλλα έχω κάποιους ενδοιασμούς...αν κάποιος ξέρει για τις επαγγελματικές δυνατότητες βγαίνοντας από τι σχολη θα το εκτιμούσα πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top