ΕΜΠ και αεροναυπηγική

vasilis_91

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Τρίπολη (Αρκαδία). Έχει γράψει 151 μηνύματα.
Θέλω να βγω στην ώρα μου αλλά σίγουρα 6-6.5 χρόνια βλέπω να τα κάνω σίγουρα.
Ναι κυρίως από το μεταπτυχιακό καθορίζεται η ειδικότητα του αεροναυπηγού.Μάλιστα πολλοί κάνουν και δύο μεταπτυχιακά,ένα γενικό στο aerospace engineering-aerospace vehicle design και ένα σε μια εξειδικευμένη περιοχή του(aerodynamics,propulsion,flight dynamics κλπ).:)
Εκεί στην Κοζάνη υπάρχουν σχετικά μαθήματα;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Samy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 248 μηνύματα.
λογικα δεν θα υπαρχουν(στη κοζανη)..και απο οτι ειδα απο το οδηγο σπουδων(της πατρας) ειναι αρκετα...και για αυτο οσοι επιλεγουν κατευθυνση αεροναυπηγου αρχιζουν απο το 7ο εξαμηνο και οχι απο το 8ο οπως οι υπολοιποι που διαλεγουν κατευθυνση απο το πακετο εξειδικευσης του μηχανολογου μηχανικου!Παντως κοιταζοντας τα μαθηματα η αληθεια ειναι οτι πορωνεσαι(αναλυση αεροπορικων κατασκευων,αεροδυναμικη χαμηλων/υψηλων ταχυτητων,αερακουστικη,μηχανικη πτησης κλπ)!Θα το διαλεγα με τα χιλια αν ειχα αλλα ονειρα και φιλοδοξιες,χωρις να λογαριαζω την ανεργια στο τομεα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epsilon

Δραστήριο μέλος

Ο epsilon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 549 μηνύματα.
Εκεί στην Κοζάνη υπάρχουν σχετικά μαθήματα;;
Σχετικα με την αεροναύπηγικη αποκλειστικά δεν υπάρχουν αλλωστε μόνο Πάτρα και Αθήνα εχει αλλά υπαρχουν μερικά μαθήματα σχετικά όπως τεχνολογία αεριοστροβιλων που είναι κατα βάση οι αεροπορικοι κινητήρες,στη μηχανική ρευστων υπάρχουν κάποια κεφάλαια για τις βασικές αρχές πτήσης,ροές γύρω από πτέρυγες και αεροτομες και μετά μπορείς να ασχοληθείς στη διπλωματική με κάτι σχετικό.Από εκει και πέρα όλη η δουλειά γίνεται στο μεταπτυχιακό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meador

Νεοφερμένος

Ο meador αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Η άδεια ασκήσεως που μου δώθηκε μετά τις εξετάσεις που έδωσα στο ΤΕΕ Δυτ. Ελλάδος γράφει: Άδεια ασκήσεως επαγγέλματος μηχανολόγου ΚΑΙ αεροναυπηγού μηχανικού. Νομίζω τα λόγια περιττεύουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rex

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αναστάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Χαϊδάρι (Αττική). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
Μπράβο φίλε μου γιατί ο καθένας έλεγε ό,τι να ναι... (όχι όλοι φυσικά)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top