Γίνεται μάθημα;

Tinaki26505

Νεοφερμένος

Η Tinaki26505 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
στο δικο μου το επαλ ειναι ολα φυσιολογικα. μια χαρα ειναι ολα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mikel0uko

Νεοφερμένος

Η mikela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Νίκαια (Λάρισα). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
εμεις κανουμε κανονικα μαθημα... μια χαρα ...και πιστευω πως ειναι κ πιο ευκολα απο το ενιαιο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tilemaxos

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βαθύ (Σάμος). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
εμεις κανουμε κανονικα μαθημα... μια χαρα ...και πιστευω πως ειναι κ πιο ευκολα απο το ενιαιο....


Εγώ πιστεύω ότι δεν τίθεται απλά λόγω των μαθημάτων ειδικότητας αν πηγαίνεις καλά σε αυτά τα μαθήματα ανεβαίνει ο ΜΟ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

olga1

Νεοφερμένος

Η olga1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Στη Γ΄ Λυκείου Γενικών Λυκείων, συγκεκριμένα στα μη εξεταζόμενα πανελληνίως μαθήματα, γίνεται μάθημα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tilemaxos

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βαθύ (Σάμος). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Στη Γ΄ Λυκείου Γενικών Λυκείων, συγκεκριμένα στα μη εξεταζόμενα πανελληνίως μαθήματα, γίνεται μάθημα;


νομίζω ότι είναι λάθος ενότητα να ρωτήσεις αλλά άμα πατήσει εδω κανένα παΐδι του ΓΕΛ μπορεί να σου απαντήσει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Whatmarie

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Whatmarie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 164 μηνύματα.
παω ΓΕΛ και απο φετος που παω ακομα β Λυκειου μπορω να πω οτι δεν γινεται και τελεια το μαθημα στα μαθηματα της γενικης ποσο μαλλον στη Γ Λυκειου....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valium

Νεοφερμένος

Η Τζενη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής ΤΕΕ Α' κύκλου και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
χαχα...φυσικα και γινεται μαθημα...εγω παω πρωτη ταξη στο επαλ και ολα ειναι μια χαρα...οσο για τις καταληψεις..ναι ειναι αρκετες (τουλαχιστον σε μας):D αλλα ετσι χανουμε και μαθημα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
ειμαι νεος στο i-school και τωρα συνδεθηκα γιαυτο κ απαντω στ μνμ σ τωρα. στ δικο μου σχολειο γινεται κανονικο μαθημα παρολη τη φασαρια που κανουν σκοπιμα καποια παιδια.δν γινεται επειδη 3 με 4 παιδια δν θελουν ν μαθουν:nono:,υπαρχουν ομως κ αλλοι που θελουν.ασ σταματησει πια αυτος ο ρατσισμος για τ επαλ!! ευχαριστω:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Dimy

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Νέα Ερυθραία (Αττική). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
εμεις κανουμε κανονικα μαθημα... μια χαρα ...και πιστευω πως ειναι κ πιο ευκολα απο το ενιαιο....


Και εμείς το ίδιο είναι όλα τέλεια!!!!!!!!!!:jumpy::lol::lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariosxania

Δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 538 μηνύματα.
Εμάς ρε παιδια στην γ που είμαι απο τους 20 που είμαστε στο τμήμα πληροφορικής άντε 3 να ενδιαφερόμαστε πραγματικά οι άλλοι τίποτα...Και οι καημένοι οι καθηγητές προσπαθούν αλλά....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mary_inspire

Νεοφερμένος

Η Mαϊρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Β' ΕΠΑΛ και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
εγω παλι εχω να πω πως οι δικοι μασ καθηγητες εχουν εφαρμοση ενα δικο τους point system και εκτοσ αυτου βαθμολογουν αναλογα με τν ησυχια που κανεισ και οχι με τς επιδοσεις του καθενος!!!ειναι πραγματικα γελοιο!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariosxania

Δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 538 μηνύματα.
ΣοβαράΤουλάχιστον μαθαίνετε τίποτα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mary_inspire

Νεοφερμένος

Η Mαϊρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Β' ΕΠΑΛ και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
οχι φισικα δν τουσ νοιαζει!!οταν ειναι 50 χρονια εκει δεν τουσ καιγεται καρφι!απλα να περασει η ωρα να πανε σπιτι τους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lacta144

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία-Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,098 μηνύματα.
απ ό,τι ακούω το δικό μας ΕΠΑΛ χάλια έιναι!μία φίλη μου μου είπε ότι τα παιδιά κάνουν ό,τι θέλουν μες στην τάξη!πάιζουν με τα κινητά άλλοι καπνίζουν κ οι καθηγητές στον κόσμο τους!δν τους λένε τπτ!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SODAW

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SODAW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 921 μηνύματα.
ευτήχως εμάς είναι όλα οκ!:) κάνουμε μάθημα κανονικό:) . πάντος με αυτά που διαβάζω έχω :jumpy::mpam:φρικάρει:mpam::jumpy:!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

killbill

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο killbill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 167 μηνύματα.
εγω παλι εχω να πω πως οι δικοι μασ καθηγητες εχουν εφαρμοση ενα δικο τους point system και εκτοσ αυτου βαθμολογουν αναλογα με τν ησυχια που κανεισ και οχι με τς επιδοσεις του καθενος!!!ειναι πραγματικα γελοιο!!!


Πού είναι το γελοίο;

Απλά αυτός είναι ένας τρόπος να γίνει ησυχία στην τάξη, και άρα και μάθημα, ώστε 2-3 άτομα που ενδιαφέρονται να μάθουν κάτι.

Αλήθεια πες μου, αυτό τουλάχιστον λειτούργησε; τα παιδιά είναι ήσυχα;

Πάντως ο νόμος να ξέρεις λέει ότι βαθμολογείται και η συμπεριφορά του μαθητή μέσα στην τάξη. Ο βαθμός σε ένα μάθημα δεν είναι μόνο οι γνώσεις σε αυτό αλλά η γενικότερη εικόνα του μαθητή. Διαφορετικά ένας παρα πολύ αδύναμος μαθητής δεν θα έπρεπε ποτε μα ποτέ στη ζωή του να πάρει απολυτήριο. Ομως χάρη στην σωστή διαγωγή του το παίρνει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SODAW

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SODAW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 921 μηνύματα.
Πού είναι το γελοίο;

Απλά αυτός είναι ένας τρόπος να γίνει ησυχία στην τάξη, και άρα και μάθημα, ώστε 2-3 άτομα που ενδιαφέρονται να μάθουν κάτι.

Αλήθεια πες μου, αυτό τουλάχιστον λειτούργησε; τα παιδιά είναι ήσυχα;

Πάντως ο νόμος να ξέρεις λέει ότι βαθμολογείται και η συμπεριφορά του μαθητή μέσα στην τάξη. Ο βαθμός σε ένα μάθημα δεν είναι μόνο οι γνώσεις σε αυτό αλλά η γενικότερη εικόνα του μαθητή. Διαφορετικά ένας παρα πολύ αδύναμος μαθητής δεν θα έπρεπε ποτε μα ποτέ στη ζωή του να πάρει απολυτήριο. Ομως χάρη στην σωστή διαγωγή του το παίρνει!
συμφωνώ!!!:):D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariosxania

Δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 538 μηνύματα.
Πού είναι το γελοίο;

Απλά αυτός είναι ένας τρόπος να γίνει ησυχία στην τάξη, και άρα και μάθημα, ώστε 2-3 άτομα που ενδιαφέρονται να μάθουν κάτι.

Αλήθεια πες μου, αυτό τουλάχιστον λειτούργησε; τα παιδιά είναι ήσυχα;

Πάντως ο νόμος να ξέρεις λέει ότι βαθμολογείται και η συμπεριφορά του μαθητή μέσα στην τάξη. Ο βαθμός σε ένα μάθημα δεν είναι μόνο οι γνώσεις σε αυτό αλλά η γενικότερη εικόνα του μαθητή. Διαφορετικά ένας παρα πολύ αδύναμος μαθητής δεν θα έπρεπε ποτε μα ποτέ στη ζωή του να πάρει απολυτήριο. Ομως χάρη στην σωστή διαγωγή του το παίρνει!

Δεν συμφωνώ ο καθηγητής πρέπει να επιβληθεί αλλιώς έχει αποτύχει.Πρέπει να βρεί τρόπο να βάζει απουσίες να φωνάζει να ρίχνει κάτω από την βάση.Οχι ένας που αξίζει 18 επειδή είναι καλός να έχει την ίδια βαθμολογία με έναν που κοιμάται.είπαμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

killbill

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο killbill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 167 μηνύματα.
Δεν συμφωνώ ο καθηγητής πρέπει να επιβληθεί αλλιώς έχει αποτύχει.Πρέπει να βρεί τρόπο να βάζει απουσίες να φωνάζει να ρίχνει κάτω από την βάση.Οχι ένας που αξίζει 18 επειδή είναι καλός να έχει την ίδια βαθμολογία με έναν που κοιμάται.είπαμε...

Να βάζει απουσίες: Επειδή είσαι μαθητής και δεν ξέρεις κάποια πραγματα θέλω να σε ενημερώσω σχετικά: Καταρχήν το απουσία και έξω να ξέρεις απαγορεύεται από τον νόμο. Για αυτό και στο τέλος της χρονιάς όλες οι ωριαίες αποβολες σβήνονται και δεν μετράνε και οι καθηγτές τα ακούνε κανονικά από τον διευθυντή γιατί έπραξαν κάτι το παρανομο. Ο νόμος λέει ότι αν κάποιος κάνει φασαρία πρέπει ο καθηγητής να του εξηγήσει τον λόγο για τον οποίο αυτό που κάνει δεν είναι σωστό. Σε περίπτωση που συνεχίζει να κάνει φασαρία τότε πρέπει να τον απομακρύνει σε έναν άλλο χώρο και να τον απασχολήσει κάποιος άλλος καθηγητής που έχει κενό εκείνη την ώρα ή ο ίδιος ο διεθυντής (πχ δίνοντάς του να διαβάσει ποίηση!). όπως καταλαβαίνεις αυτά είναι παπαριές (συγνώμη για την έκφραση) και δεν εφαρμόζονται. Ο νόμος δεν λεει πουθενά του βάζεις απουσία και τον βγάζεις έξω. Αυτό είναι τελείως παράνομο. Αν όντως ο καθηγητής φτάσει στο σημείο να τον βγάλει με απουσία τότε θα πρέπει να κάνει γραπτή αναφορά στο ποινολόγιο του σχολείου, να ενημερώσει τον διευθυντή, ο μαθητής να προσέλθει στον διευθυντή και να κάνει και αυτός γραπτή αναφορά, τέλος να συνέλθει σύλλογος όπου θα συνεδριάσει.... μπλα μπλα μπλα, με λιγα λόγια πράγματα που δεν γίνονται. Απλά το απουσία και έξω είναι ένας εύκολος τρόπος (και άκρως παράνομος) για τον καθηγητη να απαλλαγεί από τον μαθητή που τον ενοχλεί, και φυσικά να αποφύγει την χρονοβόρα διαδικασία που προβλέπει ο νόμος. Σε καμία περίπτωση οι απουσίες αυτέςδεν προσμετρούνται στο τέλος.

Να φωνάζει: Ποτέ οι φωνές δεν οδήγησαν πουθενά. Οι φωνές προκαλούν ένταση και δυσχεραίνουν την κατάσταση. Άσε που οι περισσότεροι καθηγητές που ακολουθούν αυτήν την τακτική έχουν προβλήματα με τον λαιμο τους σε λίγα χρόνιακαι κάνουν εγχείρηση. Το πιο πιθανό με τις φωνές είναι οι μαθητές να συνεχίσουν να γελάνε με τον καθηγητή περισότερο και να τον προκαλούν στα επόμενα μαθήματα να φωνάξει κι άλλο.

Να ρίχνει κάτω από την βάση: Αυτό και αν είναι γελοίο. Ξέρεις κανέναν που να μην τελείωσε το σχολείο λόγω βαθμών; Αν ναι πες το μου και μένα. Το να βάλεις κάτω από την βάση ίσως λειτουργήσει σαν εκφοβισμό και να ταρακουνήσει κάποιους. Όμως όλοι ξέρουμε ότι και ο πιο άσχετος μαθητής στο τέλος θα του χαριστεί ο βαθμός και θα πάρει το απολυτήριό του. Στο σχολείο μου έχουμε μαθητή που έχει μείνει 3 χρονιες. Όλοι οι συνάδελφοι του βάλαμε 18άρια και 19άρια πας πάρει το απολυτήριό του να πάει και αυτός στην ευχή του θεού και να τραβήξει τον δρόμο του.

Στην τάξη μου τα έχω ξεκαθαρίσει τα πράγματα. Είπα στους μαθητές μου να μην βλέπουν τους βαθμούς συγκριτικά με άλλους. Κάποιος πήρε 18 γιατί όντως το αξίζει. Κάποιος πήρε επίσης 18 γιατί δεν υπάρχζει τρόπος να πάρει απολυτήριο αλλιώς και είναι κρίμα να μην βρίσκει δουλειά ούτε σαν delivery αφού δεν θα έχει απολυτήριο λυκείου. Άλλως πήρε 18 γιατί είχε ήθος και συνέπεια και ναι γιατί ήταν ήσυχος στην τάξη και με τον τρόπο αυτό συνέβαλε στο να γίνει μάθημα και να βοηθηθούν άλλοι συμμαθητές του.

Το λέω για μια άλλη φορά. Δεν βαθμολογείται μόνο η επίδοση. Αν ήταν έτσι τότε θα έπρεπε να προβιβάζεται στην επόμενη τάξη μόνο ένα 10% των μαθητών, και οι υπόλοιποι να έμεναν συνεχώς στην ίδια τάξη ή να παρατούσαν το σχολείο.. Είναι σωστό αυτό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariosxania

Δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 538 μηνύματα.
Να ρίχνει κάτω από την βάση: Αυτό και αν είναι γελοίο. Ξέρεις κανέναν που να μην τελείωσε το σχολείο λόγω βαθμών; Αν ναι πες το μου και μένα. Το να βάλεις κάτω από την βάση ίσως λειτουργήσει σαν εκφοβισμό και να ταρακουνήσει κάποιους. Όμως όλοι ξέρουμε ότι και ο πιο άσχετος μαθητής στο τέλος θα του χαριστεί ο βαθμός και θα πάρει το απολυτήριό του. Στο σχολείο μου έχουμε μαθητή που έχει μείνει 3 χρονιες. Όλοι οι συνάδελφοι του βάλαμε 18άρια και 19άρια πας πάρει το απολυτήριό του να πάει και αυτός στην ευχή του θεού και να τραβήξει τον δρόμο του.

Στην τάξη μου τα έχω ξεκαθαρίσει τα πράγματα. Είπα στους μαθητές μου να μην βλέπουν τους βαθμούς συγκριτικά με άλλους. Κάποιος πήρε 18 γιατί όντως το αξίζει. Κάποιος πήρε επίσης 18 γιατί δεν υπάρχζει τρόπος να πάρει απολυτήριο αλλιώς και είναι κρίμα να μην βρίσκει δουλειά ούτε σαν delivery αφού δεν θα έχει απολυτήριο λυκείου. Άλλως πήρε 18 γιατί είχε ήθος και συνέπεια και ναι γιατί ήταν ήσυχος στην τάξη και με τον τρόπο αυτό συνέβαλε στο να γίνει μάθημα και να βοηθηθούν άλλοι συμμαθητές του.

Το λέω για μια άλλη φορά. Δεν βαθμολογείται μόνο η επίδοση. Αν ήταν έτσι τότε θα έπρεπε να προβιβάζεται στην επόμενη τάξη μόνο ένα 10% των μαθητών, και οι υπόλοιποι να έμεναν συνεχώς στην ίδια τάξη ή να παρατούσαν το σχολείο.. Είναι σωστό αυτό;

Στο πρώτο και το δεύτερο έχετε δίκιο συγνώμμη(δεν είχα ιδέα για αυτό με τις απουσίες).Οσο για τους βαθμούς ναι πιστεύω ότι έτσι πρέπει να γίνετε.Εγώ αν ήμουν μαθητής σας και άξιζα 18 και βάζατε 18 και σε αλλους για χ,ψ λόγους και δεν το άξιζαν θα σας έκανα φασαρία όπως το έχω κάνει σε έναν καθηγητή φέτος.Δηλαδή αυτός που δεν περνούσε να πάρει και 18 απολυτήριο και να λέει ότι ναι έβγαλα 18 απολύτηριο και είμαι το ίδιο με σένα.Επίσης ξέρετε τι άλλο θα πεί?Ναι ναι καλά οι μαλά..... οι καθήγητες(συγνώμη κιόλας) που μου βάλανε 18.Σίγουρα δεν πρόκειται αν το εκτιμήσει να είστε σίγουρος.
Και στην τελική πολλά σχολεία είναι πολύ αυστηρά στην βαθμολογία και άλλα όχι.Είναι δίκαιο αυτό?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top