Διεθνών και Ευρωπαϊκών Σπουδών ΠΑΜΑΚ

Nxcoletaaa

Νεοφερμένος

Η Nxcoletaaa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Φέτος έδωσα πανελλήνιες από τη θεωρητική κατεύθυνση και σκέφτομαι να δηλώσω το συγκεκριμένο τμήμα γιατί μου αρέσουν πολύ οι διεθνείς σχέσεις. Παρ'όλα αυτά, έχει αρκετά μαθηματικά και φοβάμαι μήπως δε μπορέσω να αντεπεξέλθω καθώς δεν εχω ιδέα.. λέτε να δηλώσω απλα πολιτικών Επιστημών και να κάνω ένα σχετικό μεταπτυχιακό;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Φέτος έδωσα πανελλήνιες από τη θεωρητική κατεύθυνση και σκέφτομαι να δηλώσω το συγκεκριμένο τμήμα γιατί μου αρέσουν πολύ οι διεθνείς σχέσεις. Παρ'όλα αυτά, έχει αρκετά μαθηματικά και φοβάμαι μήπως δε μπορέσω να αντεπεξέλθω καθώς δεν εχω ιδέα.. λέτε να δηλώσω απλα πολιτικών Επιστημών και να κάνω ένα σχετικό μεταπτυχιακό;


Το τμήμα είναι εξαιρετικό και αν όπως λες σε ενδιαφέρει το αντικείμενο, να το δηλώσεις οπωσδήποτε. Τα μαθήματα με μαθηματικά δεν είναι πολλά και αυτά που υπάρχουν είναι "εισαγωγές" οπότε δεν νομίζω να έχεις κάποιο πρόβλημα. Εξάλλου και το τμήμα Πολιτικών Επιστημών αν δεν κάνω λάθος έχει κάποια "ελαφρά" μαθηματικά, οικονομικά και στατιστική. Υπάρχει σχετικό θέμα στο φόρουμ "Διεθνών και Ευρωπαϊκών Σπουδών Μακεδονίας" όπου μπορείς να πάρεις περισσότερες πληροφορίες.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top