seferhs2001

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο seferhs2001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Φυσικοθεραπείας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 206 μηνύματα.

mariannaprl

Νεοφερμένος

Η mariannaprl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
αυτο που λες εχει βια βαση.. πολυ μεγαλη βαση, τωρα που το σκεφτομαι, και εχω αρχισει να ανησυχω γιατι κι εγω εβαλα τρια ειδη. Ωστοσο, τα ευκαρυωτικοι και οι πρωκαρυωτικοι δεν ειναι δυο διαφορετικα ειδη... δεν ξερω αν καταλαβαινεις πως το εννοω

Ναι καταλαβαινω, μην ανησυχεις παντως αυτο που εβαλες εσυ ειναι σωστο!

Παντως ενταξει δεν ειμαι τρελη κι αλλοι την πατησανε με αυτο, η ΟΕΦΕ στον σχολιασμο της εγραψε
Θέμα Α: Δεν παρουσίαζε κάποια ιδιαίτερη δυσκολία. Το Α2 ωστόσο
αποτέλεσε ένα προβληματικό σημείο μιας και πολλοί μαθητές θεώρησαν
όλα τα βακτήρια ενός είδους – γεγονός που δεν ισχύει.

Δεν πειραζει υγεια

Ο διαχωρισμός ανάμεσα σε φυτά και βακτήρια έγκειται στο ταξινομικό επίπεδο των "Βασιλείων" . Το είδος βρίσκεται πολλές ταξινομικές μονάδες μετά το Βασίλειο. Δε θα ζητούσαν κατί που να μην εμπίπτει σε όσα αναγράφονται στο βιβλίο.

Εχεις δικιο! Μπουρδουκλωσα τα μπουτια μου αλλα ενταξει δεν πειραζει τουλαχιστον δεν εκανα κατι αλλο λαθος αν και κριμα που το χασα κι αυτο απο χαζομαρα... Ευχαριστω πολυ!
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top