[2019] Επανάληψη το Πάσχα

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Evimgr

Νεοφερμένος

Η Evimgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Γειά σας παιδιά! (Είμαι καινούργιο μέλος )
Η αλήθεια είναι ότι συμπάσχω με τους προλαλησαντες... Με έχει κυριεύσει το άγχος τις τελευταίες μέρες.. Δεν ξεκουραστηκα ούτε μια μέρα μέσα στο Πάσχα και αύριο ξεκινούν τα διαγωνίσματα στο φροντιστήριο.Η ψυχολογία μου είναι χάλια . Πιστεύω πως θα αποτυχω και πως οι κόποι μου είναι μάταιοι αλλά προσπαθώ να το ξεπεράσω (δύσκολη η κατάσταση ????)
 

kiyoshi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kiyoshi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Φοιτητής του τμήματος Φαρμακευτικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 336 μηνύματα.
Γειά σας παιδιά! (Είμαι καινούργιο μέλος )
Η αλήθεια είναι ότι συμπάσχω με τους προλαλησαντες... Με έχει κυριεύσει το άγχος τις τελευταίες μέρες.. Δεν ξεκουραστηκα ούτε μια μέρα μέσα στο Πάσχα και αύριο ξεκινούν τα διαγωνίσματα στο φροντιστήριο.Η ψυχολογία μου είναι χάλια . Πιστεύω πως θα αποτυχω και πως οι κόποι μου είναι μάταιοι αλλά προσπαθώ να το ξεπεράσω (δύσκολη η κατάσταση ????)


Ηρέμησε. Είναι απόλυτα φυσιολογικό να σε καταβάλλει το άγχος ένα μήνα πριν τις πανελλήνιες. Σταμάτα να κάθεσαι να σπαταλάς πολύτιμο χρόνο σε αρνητικές σκέψεις και βάλε τα δυνατά σου.
 

Guest 468119

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλησπέρα,θέλω να πω κάτι.Την εβδομάδα των Παθών πήρα μια <μεγάλη> μέρα <ρεπό>(Μ Παρασκευή συγκεκριμένα ) και άλλο ένα την Κυριακή της Αναστάσεως .Αντι να ηρεμήσω σκεφτόμουν συνέχεια ότι κάτι δεν κάνω καλά και ότι έκαναν λάθος που έκατσαν να ξεκουραστώ 2 μέρες.Οπως είχα πει και σε προηγούμενο ποστ από Τις 20 Αυγούστου οι μονες μέρες που δεν διάβασα ήταν Χριστούγεννα Πρτοχρονια και την μισή ημέρα που πήρε ο ΠΑΟΚ το πρωτάθλημα.Εκτοτε βλέπω το βράδυ εφιάλτες και Αγχώνομαι όχι γ για το ποσό θα γράψω αλλά από την κατάσταση γενικά ,καμία συμβουλή ;


Καλά κανείς και αγχώνεσαι διότι αυτό σημαίνει ότι έχεις αυτογνωσία. Τεράστιο Λάθος το διάλειμμα εν μέσω πανελληνίων. Η επιτυχία προϋποθέτει κόπο και διαρκεί αγώνα, και όταν λέω επιτυχία εννοώ από 18500 μόρια και πάνω. Αν θες μια συμβουλή, μην βλέπεις τηλεόραση, απενεργοποίησε το fb και το insta
 

Avalon12

Νεοφερμένος

Η Avalon12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 101 μηνύματα.
Καλά κανείς και αγχώνεσαι διότι αυτό σημαίνει ότι έχεις αυτογνωσία. Τεράστιο Λάθος το διάλειμμα εν μέσω πανελληνίων. Η επιτυχία προϋποθέτει κόπο και διαρκεί αγώνα, και όταν λέω επιτυχία εννοώ από 18500 μόρια και πάνω. Αν θες μια συμβουλή, μην βλέπεις τηλεόραση, απενεργοποίησε το fb και το insta
Οι 2 μέρες που έκανε διάλλειμα μες το Πάσχα δεν θα του στερήσουν τίποτα, ότι έκανε έκανε και ότι έμαθε έμαθε. Δεν χρειάζεται να είναι τόσο ακραία τα πράγματα έτσι ώστε να κάνει αποτοξίνωση από τα πάντα (εκτός και αν είναι εθισμένος σε κάποιο από αυτα). Ξέρω αρκετά άτομα που έγραψαν πάνω από 18.000[2 από τους οποίους από την αρχή κοίταγαν υψηλές σχολές (ιατρική και νομική συγκεκριμένα,στις οποίες πέρασαν)] και δεν στερήθηκαν ούτε τις βόλτες τους ούτε τις ελευθερίες τους. Απλώς έκαναν συστηματικό και ποιοτικό διάβασμα και είχαν πίστη στον εαυτό τους από την αρχή.
 

Evimgr

Νεοφερμένος

Η Evimgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Ηρέμησε. Είναι απόλυτα φυσιολογικό να σε καταβάλλει το άγχος ένα μήνα πριν τις πανελλήνιες. Σταμάτα να κάθεσαι να σπαταλάς πολύτιμο χρόνο σε αρνητικές σκέψεις και βάλε τα δυνατά σου.

Όλοι αυτό μου λένε αλλά εγώ νιώθω ήδη αποτυχημένη...
 

kiyoshi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kiyoshi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Φοιτητής του τμήματος Φαρμακευτικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 336 μηνύματα.
Όλοι αυτό μου λένε αλλά εγώ νιώθω ήδη αποτυχημένη...


Γιατί όμως να τα παρατήσεις από τώρα και να αποδεχτείς τον τίτλο της 'αποτυχημένης' που έχεις κατασκευάσει στο μυαλό σου;
Όλα στο χέρι σου είναι.
 

Evimgr

Νεοφερμένος

Η Evimgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Γιατί όμως να τα παρατήσεις από τώρα και να αποδεχτείς τον τίτλο της 'αποτυχημένης' που έχεις κατασκευάσει στο μυαλό σου;
Όλα στο χέρι σου είναι.

Όλα είναι στο κεφάλι μου .. Δεν έχω σκοπό να τα παρατήσω απλά νιώθω ότι κουράζομαι και προσπαθώ χωρίς λόγο και ότι το αποτέλεσμα δεν θα ανταποκρίνεται στους στόχους μου
 

blackmamba

Νεοφερμένος

Ο blackmamba αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Καλά κανείς και αγχώνεσαι διότι αυτό σημαίνει ότι έχεις αυτογνωσία. Τεράστιο Λάθος το διάλειμμα εν μέσω πανελληνίων. Η επιτυχία προϋποθέτει κόπο και διαρκεί αγώνα, και όταν λέω επιτυχία εννοώ από 18500 μόρια και πάνω. Αν θες μια συμβουλή, μην βλέπεις τηλεόραση, απενεργοποίησε το fb και το insta
Τα έχω απενεργοποιημένα από 20 Αυγούστου για αυτόν τον λόγο ..Πάντως θα τα έφτυνα πραγματικά αν δεν το έκανα τις 2 μέρες αυτές ( ο στόχος μου είναι >16000 αλλά η σχολές μου κυμαίνονται στο 13-15..) θα δείξει το αποτέλεσμα !Ευχαρισυω πάντως !
 

Agnwsth

Δραστήριο μέλος

Η Agnwsth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 486 μηνύματα.
Είναι τόσο τραγική η κατάσταση; Εγώ 5 μέρες που είχα χωρίς φροντιστήριο δεν διάβασα πάνω από 3 ώρες λόγο δουλειάς. Θα με αφήσει πολύ πίσω;
 

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Είναι τόσο τραγική η κατάσταση; Εγώ 5 μέρες που είχα χωρίς φροντιστήριο δεν διάβασα πάνω από 3 ώρες λόγο δουλειάς. Θα με αφήσει πολύ πίσω;


Όχι. Μη κάθεσαι να ακούς τι λέει ο καθένας, θα αγχωθείς χωρίς λόγο. Ο καθένας έχει διαφορετικές ανάγκες και διαφορετικούς ρυθμούς. Αν οι 3 ώρες ήταν 3 ώρες καλού διαβάσματος, είσαι μια χαρά.
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,199 μηνύματα.
Έχεις απόλυτο δίκιο , Samael, και το ξέρω και η ίδια. Πάλι στις 10 ξύπνησα σήμερα, παρά τα 5 ξυπνητήρια στις 7 και 8. :( Τραγική! Πρέπει να με πιέσω.
Όχι δεν έχω καταλήξει, τώρα είναι πιο θολά τα πράγματα. Έχω τις εξής επιλογές.. :
Ημμυ , Θεσσαλονίκη/ Πάτρα
Χημικών μηχανικών , Θεσσ/Πάτρα
Μηχανικών επιστήμης υλικών , Ιωάννινα.
Αλλά το βασικό πρόβλημα είναι ότι δεν ξέρω τι μου αρέσει περισσότερο. Αυτό στα ιωάννινα είναι σε περίπτωση που δεν πιάσω τα πολυτεχνεία.

Για εμένα εξαφανίσου μέχρι τις εξετάσεις,είσαι στην τελική ευθεία πλέον,κάνε μια σοβαρή επανάληψη και θα το δεις οτι στο τέλος άξιζε κάθε λεπτό . Είναι δύσκολο το ξέρω,αλλά εαν δεν κάνεις τώρα στο τέλος την υπέρβαση δεν θα την κάνεις ποτέ . Σκέψου οτι αργότερα θα διαβάζεις μερικές βδομάδες πριν την εξεταστική (ωχ οχι :hehe: ) .

Θα σε καλύψουν και τα 3 γιατί μοιράζονται στοιχεία μεταξύ τους και μεταπηδάς απο το ένα πεδίο στο άλλο εύκολα ;).Ότι μαθαίνει κανείς καλά είναι πολύ valuable ανεξάρτητα τι είναι αυτό .
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,797 μηνύματα.
Το Πάσχα του 2019... πέρασε. ;)

Συνέχεια στα άλλα θέματά μας:

Να σας θυμίσω ότι έχουμε και τον Υπολογιστή Μορίων μας με τον οποίο μπορείτε να υπολογίσετε τι μόρια μπορείτε να πιάσετε. Δυστυχώς δεν είναι mobile friendly οπότε αν θέλετε να τον χρησιμοποιήσετε θα πρέπει να μπείτε από υπολογιστή (υπόσχομαι ο υπολογιστής του 2020 να είναι 100% συμβατός με κινητά :D).

Καλή συνέχεια!!
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top