Τρία πτυχία ξένων γλωσσών ταυτόχρονα

dreamer123

Νεοφερμένος

Η dreamer123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Παιδια, γεια !Χρειαζομαι, επειγοντως τν βοηθεια σας!Τα αγγλικα τα εχω αφησει εδω και χρονια, δεν εχω δωσει ουτε lower.Ωστοσο, διαβαζω καμια φορα κανα λογοτεχνικο αγγλικο βιβλιο και τα κουτσοκαταφερνω χωρις λεξικο.Με τους ξενους επισης καλοσυνεννουομαι.

Περυσι, πηρα την αποφαση να ξεκινησω γλωσσες και εκανα 1 χρονο ιταλικα και ηταν πολυ ευκολα.Φετος, σκεφτομαι να αρχισω ισπανικα:clapup: ταχυρυθμο στην Ευρωδιασταση μεχρι τον νοεμβρη με διακοπη μονο τον Αυγουστο(ωστε τον νοεμβρη να δωσω το αντιστοιχο Β2-lower) και παραλληλα, να ετοιμαστω χωρις φροντιστηριο για να δωσω το lower τον ερχομενο Μαιο. Λεω να διαβαζω μονη μου λεξιλογιο και ναγορασω τα cd για listening στο σπιτι.Θελω καμμια φιλη μου(που εχει δωσει πτυχια αγγλικων) να μου κανει ιδιαιτερα μερικες φορες για να μου υποδεικνυει λαθη κτλ...Τι γνωμη εχετε;θα τα καταφερω;;Με απασχολει το speaking γιατι δεν θα το εξασκω,εκτος κι αν μιλαω με τις φιλες μου στα αγγλικα(το εχω σκεφτει κι αυτο!).

Α, δεν σας ειπα οτι τον ΄Μαιο θα ξεκινησω θερινο εντατικο τμημα ιταλικων στην ευρωδιασταση για να δωσω παραλληλα με των ισπανικων και το αντιστοιχο lower στα ιταλικα τον νοεμβρη. Με λιγα λογια,θελω να ερχισω ισπανικα,αυτον τον μαιο να δωσω lower και μετα τις εξετασεις των αγγλικων, να ετοιμαστω για ιταλικα και ισπανικα πτυχιο.
Συγγνωμη, που σας κουρασα..εχω τελειωσει σχολη και για δισφορους λογους δεν ευκαιρουσα νωριτερα να ξεμπερδευω με τις γλωσσες. Το θεμα ειναι οτι λατρευω τις γλωσσες και διαθετω με ευχαριστηση τον χρονο μου για μελετη.και θελω να τελειωσω γρηγορα(ειμαι 27 ετων).ειναι εφικτα ολα αυτα ή μηπως θα επρεπε να κανω καμμια περικοπη;;:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosgr123

Νεοφερμένος

Ο nikosgr123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
ΟΧΙ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dreamer123

Νεοφερμένος

Η dreamer123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Τί εννοεις οχι;οχι, δεν ειναι εφικτα ή το αντιθετο;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ogame23

Νεοφερμένος

Ο ogame23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Τα πτυχία δεν είναι "Hello,how bo you bo?"...Δεν παίζει να τα καταφέρεις όλα μαζί...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Ξεκίνα με αυτά που θα κάνεις στο φροντιστήριο. Ιταλικά και ισπανικά είναι αρκετά συναφείς γλώσσες...
Αγγλικά μπορείς να προετοιμάζεσαι παράλληλα μόνη σου και 2-3 μήνες πριν δώσεις που ανοίγουν και οι αιτήσεις, πληρώνεις κλπ, κάνε 1-2 τεστάκια επιπέδου Lower. Αν τα πας καλά ή κοπείς οριακά έστω, τότε μπορείς να το δοκιμάσεις. Αλλιώς ξεμπέρδευε πρώτα με τα ιταλικά/ισπανικά.

Καλή τύχη, εγώ θα μπερδευόμουν με τόσες γλώσσες! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,382 μηνύματα.
Ιταλικά, Ισπανικά, Αγγλικά... Εχεις μπερδέψει τα μπούτια σου.
Πιάσε μια γλώσσα, πάρε το πτυχίο της και μετά πιάσει μια άλλη. Γιατί τα μπερδεύεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top