Βιντεοπαιχνίδια

pagratios2

Νεοφερμένος

Ο pagratios2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 50 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιταλικής Γλώσσας & Φιλολογίας ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
ROME II - emperor's edition (SEGA)
πόρωση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μερόπη Αντωνίου

Νεοφερμένος

Η Μερόπη Αντωνίου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Aπό εμένα: World of Warcraft με τα χίλια, Hearthstone. Αυτά όλα της Blizzard!


Μιας και λέμε για Blizzard, ένα από τα κορυφαία παιχνίδια που κυκλοφορούν έξω αυτή τη στιγμή είναι το Overwatch.
https://playoverwatch.com/en-us/

Τρομερό fps με πολλά modes παιχνιδιού και το κυριότερο, τεράστια player base.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamweaver

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dreamweaver αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,754 μηνύματα.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,780 μηνύματα.

Τέλειωσα το zelda breath of the wild. Ταυτόχρονα το πιο δύσκολο και το πιο εύκολο zelda όλων των εποχών. To παιχνίδι σε αφήνει εντελώς ελεύθερο στο κόσμο του. Αν διαλέξεις το λάθος μονοπάτι θα δυσκολευτείς αν αφήσεις οι κόσμος του παιχνιδού να σε οδηγήσει και εξοικειωθείς με τους μηχανισμούς τα πράγματα βρίσκεις το δρόμο σου.

Η δυσκολία του παιχνιδού δεν είναι τα bosses αλλά οι γρίφοι στα divine beast για να φτάσεις εκεί. Πραγματική πρόκληση που μου θύμισαν adventure εποχής. Οι γρίφοι μπορείς μπορείς να τους λύσεις με διάφορους τρόπους όπως και οι τρόποι για να νικήσεις κάποιο boss είναι παραπάνω από έναν.

Προσοχή. Όποιος παίξει το παιχνίδι και κοιτάζει το youtube που είναι τα σημεία κλειδιά στη κυριολεξία καταστρέφει το παιχνίδι. Ο κόσμος του παιχνιδιού θα σε οδηγήσει εκεί που πρέπει. Μην φοβόσαστε.

Περιμένω το νέο luigi mansion τώρα :morning1:
 
Τελευταία επεξεργασία:

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,780 μηνύματα.
TO PES2020 είναι φοβερό
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,780 μηνύματα.
Dr. Mario World

Κάψιμο. Φοβερό παιχνίδι. Παίζει και διπλό.



App Store link
Android link

Παίζει κανείς άλλος;
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,780 μηνύματα.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,780 μηνύματα.
Μεγάλο κάψιμο το dr mario. :p Παίζω ακόμα και όποτε βγαίνουν νέες πίστες το συνεχίζω.

Επίσης άρχισα το oceanhorn 2 στο Apple Arcade. Πολύ καλή υπηρεσία με ποιοτικά παιχνίδια δίχως διαφημίσεις και in app urchase και lock boxes.

 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,780 μηνύματα.
Τέλειωσα το oceanhorn 2. Πολύ καλό παιχνίδι. Όσοι έχετε iPhone παρτε 1 μήνα το Apple Arcade τα Χριστούγεννα και τελειωστε το.

Τώρα θα πιάσω αυτό:


:( ειναι upcoming για το Apple Arcade.
 
Τελευταία επεξεργασία:

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,780 μηνύματα.
Έπαιξα και τερμάτισα το luigi mansion 3.



Πολύ καλό παιχνίδι. Έξυπνες πίστες και γρίφοι και το co-op του είναι άψογο. Αν το παίξεις μονός η δυσκολία ανεβαίνει κατακόρυφα. :p


Βγαίνουν τα game of the year σε λίγο:
https://thegameawards.com


Πιστεύω ότι άνετα θα το πάρει το smash brother που κάνανε καταπληκτική δουλειά στην ultimate έκδοση. Αντίπαλος του το control και το death standing. Το τελευταίο αν και δεν το έχω παίξει, το έχω δει από youtubers το θεωρώ overated καθώς πρόκειται για ένα walking simulator. Μόνο προτότυπο στοιχείο είναι οι κατασκευές που μπορεί να γίνουν share ανάμεσα στους παίκτες. Κατά τα άλλα η αλληλεπίδραση της πίστας με το παίκτη δεν είναι σε καλά επίπεδα. Δεν είναι όπως το zelda breath of the wild, που κάθε δέντρο κάθε πετραδάκι κάθε χορταράκι αλληλεπιδρά με τον link.

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί στα mobile games den είναι το Oceanhorn 2... Πάντως το sky: children of light βγαίνει άνετα.


Τέλος αξίζει μια αναφορά στο trailer του νέου Half-life που θα είναι σε VR.

Φαίνεται να είναι παιχνίδι σταθμός όπως και ήταν και τα προηγούμενα.
 

aekarare

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο aekarare αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
καλησπερα παιδια..ξερει καποιος κανεναν τροπο να βελτιωσω τα γραφικα του υπολογιστη μου?κυριως το football manager..το βαζω στα low αλλα παλι κολλαει :(
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,780 μηνύματα.

Πρώτο ελληνικό review στο YouTube για το καλύτερο παιχνιδι του Φθινοπώρου κατά τη γνώμη μου. Από ninty.gr
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,780 μηνύματα.
Εκπληκτικό.

 

Nick234

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nick234 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 804 μηνύματα.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,780 μηνύματα.

Από τα καλύτερα παιχνίδια που έχω παίξει Apple Arcade. Μπορεί η υπηρεσία κάπως να έχει απαγοητεύσει αλλά όσο πάει βελτιώνεται.
 

Wrong

Δραστήριο μέλος

Η αβάπτιστη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Υποψήφιος διδάκτορας. Έχει γράψει 439 μηνύματα.
Γεια σας!
Έχω χρόνια να ασχοληθώ με games, αλλά είδα αυτό:
Δυστυχώς το είδα αφού έληξε το free trial. Και έχω να ρωτήσω: ξέρετε αν θα συνεχίζει να υπάρχει αυτό το open world/exploration feature, ακόμη και με πληρωμή;
Γενικά λατρεύω τα open worlds, αλλά βαριέμαι τα quests και η περιγραφή με δελέασε πολύ. :)
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.
Γεια σας!
Έχω χρόνια να ασχοληθώ με games, αλλά είδα αυτό:
Δυστυχώς το είδα αφού έληξε το free trial. Και έχω να ρωτήσω: ξέρετε αν θα συνεχίζει να υπάρχει αυτό το open world/exploration feature, ακόμη και με πληρωμή;
Γενικά λατρεύω τα open worlds, αλλά βαριέμαι τα quests και η περιγραφή με δελέασε πολύ. :)

Θα μπορούσες υποθέτω να πάρεις το παιχνίδι.
Απλά καλό θα ήταν να έχεις ένα decent pc γιατί είναι σχετικά βαρύ παιχνίδι εαν θες να τα μαξάρεις όλα στα γραφικά,ή έστω μια κονσόλα.

Πάντως ναι,είναι φαντασμαγορικό το να μπορείς να βλέπεις κάτι που διάβαζες μόνο σε βιβλία μέχρι τώρα. Δεν έχω ιδέα πόσο ακριβές είναι ιστορικά.Ξέρω ωστόσο οτι η Ubisoft γενικά προσλαμβάνει ιστορικούς σαν συμβούλους . Οπότε υποθέτω ικανοποιητικά καλή αναπαράσταση ;

ΥΓ. Βαριέμαι και εγώ τα quests
 

Wrong

Δραστήριο μέλος

Η αβάπτιστη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Υποψήφιος διδάκτορας. Έχει γράψει 439 μηνύματα.
Θα μπορούσες υποθέτω να πάρεις το παιχνίδι.
Απλά καλό θα ήταν να έχεις ένα decent pc γιατί είναι σχετικά βαρύ παιχνίδι εαν θες να τα μαξάρεις όλα στα γραφικά,ή έστω μια κονσόλα.

Πάντως ναι,είναι φαντασμαγορικό το να μπορείς να βλέπεις κάτι που διάβαζες μόνο σε βιβλία μέχρι τώρα. Δεν έχω ιδέα πόσο ακριβές είναι ιστορικά.Ξέρω ωστόσο οτι η Ubisoft γενικά προσλαμβάνει ιστορικούς σαν συμβούλους . Οπότε υποθέτω ικανοποιητικά καλή αναπαράσταση ;

ΥΓ. Βαριέμαι και εγώ τα quests


Ευχαριστώ πολύ, Samael! Διάβασα καλές κριτικές σε κάποια blogs από άτομα που εργάζονται πάνω στην ιστορία και την αρχαιολογία, γι' αυτό και πωρώθηκα!
 
Top