Ηλεκτρολόγος μηχανικός vs παιδαγωγικά

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
πρωτον, δε λεγονται ηλεκτρολογοι μηχανολογοι, ξεκολληστε, δεν υπαρχει αλλο αυτη η σχολη.
Λεγονται ηλεκτρολογοι μηχανικοι και μηχανικοι υπολογιστων!
Δευτερον, θεωρω κουλο να τελειωσεις ΗΜΜΥ και να ασχοληθεις με την παιδεια (προσωπικη αποψη).
Τριτον, ποιος σας λεει ρε οτι οσοι τελειωνουν ΗΜΜΥ μενουν ανεργοι??
Το αν θα μεινεις ανεργος ειναι καθαρα θεμα του τι θελεις και τι επιλογες θα κανεις.
Ειτε γινεις γιατρος, ειτε δικηγορος, ειτε δασκαλος,ειτε μηχανικος.
Τελος, ναι θα συμφωνησω με τους αλλους, αν δε γουσταρεις να γινεις μηχανικος , μην πας, το επιπεδο σπουδων ειναι πολυ ανεβασμενο και πολυ πιθανον να τα βρεις μπαστουνια στη σχολη αν δε σου αρεσει...


ΥΓ: Θεωρω ηλιθιο να επιλεγει κανεις κατι να σπουδασει με κριτηριο μονο την αποκατασταση του.
Στο κρατος του αδικου που λεγεται Ελλαδα, δυστυχως δεν σου δινονται πολλες φορες αλλα περιθωρια.


Ελευθερια σε ολους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mourkos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 235 μηνύματα.
πόσο λυπάμαι αυτούς που πάνε πληροφορική και μετά γίνονται δάσκαλοι

υπάρχουν τόσα άπειρα πράγματα που μπορεί κανείς να κάνει με αυτό το επάγγελμα στον ιδιωτικό τομέα και να βγάλει ΤΑ χρήματα

αλλά τί να πεις, ο καθένας το βιολί του

τι θα καταλάβεις ρε φίλε αν γίνεις δάσκαλος έχοντας σπουδάζει πληροφορική; Θα σου χρησιμεύσει σε τίποτα; Εδώ η καθηγήτρια μου σπούδασε ΗΜΜΥ και είναι δάσκαλος τώρα και την λυπάμαι

βάλτε λίγο το μυαλό σας να σκεφτεί πρωτού μπείτε στο δημόσιο χάος έλεος....

επίσης τι κορεσμός στη πληροφορική; πλάκα μου κάνετε; Αν το λέτε για το δημόσιο συμφωνώ, αλλά και πάλι, γνωρίζετε κανένα επάγγελμα που να μην έχει κορεστεί στην ελλάδα; (για δημόσιο μιλάω πάντα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epsilon

Δραστήριο μέλος

Ο epsilon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 549 μηνύματα.
πόσο λυπάμαι αυτούς που πάνε πληροφορική και μετά γίνονται δάσκαλοι

υπάρχουν τόσα άπειρα πράγματα που μπορεί κανείς να κάνει με αυτό το επάγγελμα στον ιδιωτικό τομέα και να βγάλει ΤΑ χρήματα

αλλά τί να πεις, ο καθένας το βιολί του

τι θα καταλάβεις ρε φίλε αν γίνεις δάσκαλος έχοντας σπουδάζει πληροφορική; Θα σου χρησιμεύσει σε τίποτα; Εδώ η καθηγήτρια μου σπούδασε ΗΜΜΥ και είναι δάσκαλος τώρα και την λυπάμαι

βάλτε λίγο το μυαλό σας να σκεφτεί πρωτού μπείτε στο δημόσιο χάος έλεος....

επίσης τι κορεσμός στη πληροφορική; πλάκα μου κάνετε; Αν το λέτε για το δημόσιο συμφωνώ, αλλά και πάλι, γνωρίζετε κανένα επάγγελμα που να μην έχει κορεστεί στην ελλάδα; (για δημόσιο μιλάω πάντα).
Φίλε δεν γίνονται δάσκαλοι αλλά καθηγητές.Υπάρχει διαφορά.Και καλό είναι να μην κρίνουμε τις επιλογές του άλλου πόσο μάλλον όταν δεν τον γνωρίζουμε κιόλας.Κανένας δεν είναι για λύπηση επειδή μπαίνει στο δημόσιο,είτε ως καθηγητής είτε οτιδήποτε.Ο καθένας έχει τις επιλογές του.Τα επόμενα χρόνια πιστεύω ότι η πληροφορική θα μπει πιο δυναμικά στην εκπαίδευση όπως έχει γίνει ήδη στο εξωτερικό(μαθητές με φορητούς υπολογιστές κλπ).Όσοι είναι καθηγητές τότε θα έχουν και κάποια εξειδίκευση στις νέες τεχνολογίες οπότε μην τους υποτιμούμε.Εδώ στην αμερική σε μεγάλο πανεπιστήμιο ζητάνε από τους φοιτητές να έχουν iphone γιατί απαιτείται σε ορισμένα μαθήματα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sosat

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Διαβασε το username αναποδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γιαννιτσά (Πέλλας). Έχει γράψει 257 μηνύματα.
Μην συγχεεις την πληροφορικη με το ΗΜΜΥ δεν ειναι ακριβως το ιδιο πραγμα
Οσο για το δημοσιο ειναι απλο γιατι το θελουν ολοι ... σταθερος μονιμος μισθος
Ενω αμα μπεις στον ιδιωτικο τομεα για να κανεις τις δουλειες που λες και να βγαζεις τα λεφτα πρεπει να παρει ο κολος σου φωτια!!!!!!
Θα δουλευεις 12-14 ωρες ομως θα αμοιβεσε αναλογα!
Και τωρα πες μου ποσοι απ'αυτους που μπαινουν στις σχολες των μηχανικων αγαπαν πραγματικα το αντικειμενο της σχολης τους ωστε να ειναι προθυμοι να κανουν κατι τετοιο???
Παρα πολυ λιγοι!!!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lostG

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 65 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 373 μηνύματα.
Θα περίμενε κανείς από νέα παιδιά άρα και νέα μυαλά(δεν σημαίνει βέβαια ότι κάθε βιολογικά νέος έχει και φρέσκο μυαλό-φρέσκες ιδέες), να σπυδάσουν τής σήμερον ημέρα κάτι σύγχρονο και μετά να το χρησιμοποιήσουν ώστε να ξεκολλήσει η Ελλάδα από τις τελευταίες θέσεις όσον αφορά στην εξέλιξη της τεχνολογίας, βοηθώντας έτσι και τον ίδιο τους τον εαυτό.
Ως εκ τούτου είναι κακό και άδικο να θέλει κάποιος να τελειώσει μιά σχολή Πληροφορικής ή μιά σχολή μηχανικού μόνο και μόνο να πάει να χωθεί στην εκπαίδευση γιά να κάνει μετά σε όλη τη μετέπειτα ζωή του, τον ίδιο επαναλαμβανόμενο βαρετό(αν δεν το αγαπάει αυτό που κάνει) κύκλο δουλειάς κάθε χρόνο χωρίς ποτέ να μπορέσει να αξιοποιήσει στο έπακρο αυτά που έμαθε στα πανεπιστήμια.
Σκεφτείτε ότι η εταιρεία ESET που βγάζει το antivirus nod32 είναι Σλοβακική
Η εταιρεία Grimsoft που βγάζει το antivirus AVG είναι Τσέχικη
Η εταιρεία Lavasoft που βγάζει το πολύ γνωστό antispyware Ad-Aware, είναι Σουηδική.
Η "εταιρεία" ο ΜΙΤΣΟΣ που παράγει τα νόστιμα σουβλάκια είναι Ελληνική.
έχουν τις ευθύνες τους οι κυβερνώντες σίγουρα.Γιατί οι νέοι να θέλουν να συμμετέχουν σ' αυτό το σύστημα και να επιτείνουν τα αδιέξοδά του?Στο Ελληνικό σύστημα παιδείας δηλαδή και στην αγορά εργασίας?
Πότε θα δούμε εδώ μέσα προβληματισμούς τού τύπου: Παιδιά θέλω να τελειώσω μιά καλή σχολή πληροφορικής να κάνω μεταπτυχιακά να ιδρύσω με κάτι φίλους μιά εταιρεία λογισμικού και να μπω στον διεθνή ανταγωνισμό.
Εκτός κι αν γιά πολλούς υπάρχει πραγματικά πρόβλημα επιβίωσης που έχουν άμεση ανάγκη από τα 1000 euros.Άρα προφανώς αυτό που είπα πιό πάνω θα μπορούσαν να το κάνουν παιδιά με κάποια οικονομική άνεση.

Θα ακούσατε ίσως το πολύ θλιβερό ότι ένας αστυνομικός έβαλε τέρμα στη ζωή του με το υπηρεσιακό του όπλο μέσα στο αστυνομικό τμήμα της Μυκόνου και μάλιστα σε στιγμή που ήταν με πολιτικά και εκτός υπηρεσίας.Στην Ελλάδα του κού-κούς πολλά ακούστηκαν, μεταξύ των άλλων δε ότι είχε κολλήσει εκεί στη Μύκονο aids πράγμα που δεν ισχύει τελικά αλλά ο λόγος ήταν οι συνεχείς μεταθέσεις που του έκαναν, πρόσφατα μάλιστα του ήρθε μετάθεση γιά το νησί Ανάφη.Τον είχαν μάλιστα τον άνθρωπο βάλει στο μάτι και είχε γυρίσει όλα τα ξερονήσια του Αιγαίου.Στο zougla.gr ξεκίνησε ήδη μιά άτυπη έρευνα γιά τις ευθύνες ως προς το μοιραίο περιστατικό.
Σκέφτομαι λοιπόν αυτόν τον άτυχο άνδρα ο οποίος προφανώς ξεκίνησε με όνειρα να γίνει αστυνομικός, βάζοντας πρώτη επιλογή του χωρίς να σκεφτεί ότι θα έμπαινε να εργαστεί σε μιά υπηρεσία με πειθαρχία και κανόνες που μπορεί κάτω από ειδικές συνθήκες να τον εξουθενώσουν.Γι' αυτό κάντε σωστή επιλογή του επαγγέλματός σας μελετώντας όλες τις παραμέτρους γιατί ίσως μετά να μην υπάρχει τρόπος να διορθώσετε τις κακές επιλογές σας.
Γιατί να αναγκαστεί κάποιος να κάνει μιά δουλειά με το στανιό?Δηλαδή δεν είναι φυσικό να αποτύχει μετά?

Επανέρχομαι σε σένα πού άνοιξες το thread και σου λέω λοιπόν με όση εμπειρία διαθέτω ότι θα πρέπει να πας παιδαγωγικό χωρίς δεύτερη σκέψη.Καί μάλλον θα γίνεις καλός δάσκαλος. Θα είσαι ένας ανήσυχος δάσκαλος που δεν χρειάζεταο να σπουδάσεις πληροφορική γιά να παίξεις σωστά το ρόλο του δασκάλου.Και στο λέω αυτό γιατί λες ότι θες να σπουδάσεις παιδαγωγικά και μετά αν έχεις τη δυνατότητα να κάνεις μεταπτυχιακά στην πληροφορική ή στα μαθηματικά.Θα μας έπειθες διαφορετικά, αν έλεγες ότι ξέρετε παιδιά μου αρέσει πολύ να κάνω κάποιο μεταπτυχιακό εδώ ή εκεί αλλά όμως αγαπώ και τα παιδιά και θα ήθελα αν μπορούσα να συνδυάσω όλα αυτά ώστε να μπορέσω να προσφέρω στην εκπαίδευση.Αλλά από τη στιγμή που φαίνεται να έχεις αποφασίσει να πας στην εκπαίδευση αφού αυτό αφήνεις να εννοηθεί ότι είναι η τετελεσμένη απόφασή σου τότε άσε καλύτερα τα μεταπτυχιακά αφού τσάμπα χρόνο θα χάσεις και σε τίποτα δεν θα σε βοηθήσουν.Δεν μου λέει τίποτα η διαφορά ενός απλού παιδαγωγού ή ενός παιδαγωγού με μεταπτυχιακά σε άσχετο αντικείμενο.

Επίσης να πω ότι δεν ξέρω πόσο ενδιαφέρουσα μπορείς να βρείς τη σχολή ΗΜΜΥ αν δεν τόχεις μέσα σου.Άσε που θεωρείται και από τις πλέον δύσκολες σχολές όχι μόνο στην ημεδαπή αλλά παγκοσμίως.Γιατί έχει ευρύ πεδίο δράσης και τα μαθήματά της δεν περνώνται εύκολα με τη μία.
(Εγώ βέβαι θεωρώ ότι τα πιό δύσκολα μαθήματα απ' όλες τις σχολές είναι του τρίτου και τέταρτου έτους του Φυσικού τμήματος αλλά αυτό είναι φυσικό αφού αυτή την εμπειρία έχω αυτήν καταθέτω).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
υπάρχουν τόσα άπειρα πράγματα που μπορεί κανείς να κάνει με αυτό το επάγγελμα στον ιδιωτικό τομέα και να βγάλει ΤΑ χρήματα

αλλά τί να πεις, ο καθένας το βιολί του

τι θα καταλάβεις ρε φίλε αν γίνεις δάσκαλος έχοντας σπουδάζει πληροφορική; Θα σου χρησιμεύσει σε τίποτα; Εδώ η καθηγήτρια μου σπούδασε ΗΜΜΥ και είναι δάσκαλος τώρα και την λυπάμαι

βάλτε λίγο το μυαλό σας να σκεφτεί πρωτού μπείτε στο δημόσιο χάος έλεος....

επίσης τι κορεσμός στη πληροφορική; πλάκα μου κάνετε; Αν το λέτε για το δημόσιο συμφωνώ, αλλά και πάλι, γνωρίζετε κανένα επάγγελμα που να μην έχει κορεστεί στην ελλάδα; (για δημόσιο μιλάω πάντα).

Eγώ πάλι το βρίσκω χαζό να μιλάμε για κορεσμούς ή όχι χωρίς να έχουμε κάποιον εκ των έσω.Και η πληροφορική δεν έχει ΤΙΣ δυνατότητες:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lostG

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 65 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 373 μηνύματα.
Eγώ πάλι το βρίσκω χαζό να μιλάμε για κορεσμούς ή όχι χωρίς να έχουμε κάποιον εκ των έσω.Και η πληροφορική δεν έχει ΤΙΣ δυνατότητες:bye:
Κορεσμός δεν υπάρχει στις επιστήμες.Κορεσμός υπάρχει στα επαγγέλματα ή τουλάχιστον σε πολλά από αυτά.
Σπουδάζει κάποιος πληροφορική.Για την πληροφορική αυτή καθαυτή δεν υπάρχει θέμα κορεσμού.Κορεσμός αρχίζει να υφίσταται από τη στιγμή που θα χρησιμοπιήσεις την πληροφορική γιά να γίνεις καθηγητής στη Μέση Εκπαιδευση.Αν τη χρησιμοποιήσεις όπως έχω πεί στο μακροσκελές μήνυμά μου πιό πάνω τότε μπορεί και να μην είναι στριμωγμένα τα πράγματα.Σίγουρα η Ελληνική αγορά ντόπιου λογισμικού δεν έχει κορεστει.Γιατί οι ιδέες ποτέ δεν υφίστανται κορεσμό.Αλλά χρόνια τώρα η λογική του βολέματος στο δημόσιο τομέα έφερε τα γνωστά αποτελέσματα.

Από μικρός έλεγα.Γιατί να μην είμαι πλούσιος ώστε να μπορέσω να κάνω αυτό που πραγματικά θέλω.Και δεν εννοούσα βέβαια να αγοράσω σαν τον Κριστιάνο Ρονάλντο τα δεκαπέντε πολυτελή αυτοκίνητα που έχει αλλά να ασχοληθώ με έρευνα αφού θα είχα λύσει το ζήτημα τού επιούσιου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mourkos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 235 μηνύματα.
πόσο δίκιο έχεις ρε φίλε lostG

οι περισσότεροι έμαθαν να βρίσκουν την εύκολη λύση, το δημόσιο.

ακούς δημόσιο και λες ώπα, τελείωσε, έχω λεφτά και διακοπές, ποιά λεφτά ρε μάγκα και ποιες διακοπές; Σπουδάζεις κάτι για να κάνεις διακοπές μετά; Η σπουδάζεις για να αναπτυχθείς πνευματικά, να δημιουργεις κάθε μέρα κάτι και να σκέφτεσαι πριν κοιμηθείς "τι έκανα σήμερα, έκανα αυτό και αυτό, αύριο θα κάνω αυτό και αυτό".

Στο δημόσιο τι κάνεις; Μπαίνεις μέσα στη τάξη και διδάσκεις την ίδια μ@λακία για 40 χρόνια, εντάξει τί να πω, πολύ δημιουργικό.

φίλε ηλία, πιστεύω η πληροφορική έχει άπειρες δυνατότητες, ο κορεσμός υπάρχει στο δημόσιο στην ελλάδα εξαιτίας διάφορων άσχετων βαριεστημένων που μπαίνουν στο χώρο, οι οποίοι όπως είπα ψάχνουν την εύκολη λύση, και όπως είπε ο γιώργος παραπάνω, δε βάζουν στο κεφάλι τους να σκεφτεί λίγο πως θα φτιάξουν κάτι το οποιο θα είναι χρήσιμο σε όλο το κόσμο παγκοσμίως, προωθώντας έτσι τη χώρα (Ελλάδα) και τον ίδιο τους τον εαυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lostG

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 65 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 373 μηνύματα.
Ευτυχώς που το θέμα είναι τέτοιο που στην ουσία δεν κινδυνεύει κανείς να βγεί εκτός θέματος αφού με βάση τον τίτλο του νήματος ανοίγονται δεκάδες δρόμοι γιά συζήτηση.

Στο εξωτερικό όταν λένε πληροφορική(ξέρω γιατί σπουδάζουν συγγενείς μου στην Αγγλία καί συγκεκριμένα ο ένας ανηψιός μου) ασφαλώς και δεν εννοούν να διδάξουν μικρά παιδιά στα εισαγωγικά και μόνο γιά τους υπολογιστές.Αντίθετα εμείς εδώ, κάνουμε πάρτυ αν μας διορίσουν να πάμε να σαχλαμαρίζουμε στο Γυμνάσιο και να το παίζουμε επιστήμονες.

Το ξέρετε ότι η χώρα μας θα δανειστεί περίπου εξήντα δισεκατομμύρια euros γιά να πληρώσει μισθούς και συντάξεις αφού τα έσοδα από την έμμεση φορολογία στην οποία βασίζονται αυτές οι πληρωμές είναι κι αυτά εξήντα δισεκατομμύρια επειδή οι ετήσιοι μισθοί και συντάξεις είναι της τάξης των εκατόν είκοσι δις?Ένα έλλειμμα δηλ εξήντα δις θα το πάρουμε με δανεισμό από ξένες τράπεζες!Καί πόσο θα ανέβει μετά το χρέος αυτό με την τρελή άνοδο των επιτοκίων ένας Θεός ξέρει.
Πολύ φυσικό αφού καταναλώνουμε χωρίς να παράγουμε.Το άκουσα από τον αρμόδιο υπουργό να το λέει και δεν είναι αποκύημα της φαντασίας μου.
Έχουμε τους περισσότερους δημόσιους υπαλλήλους σε (απόλυτο αριθμό!) απ ότι έχει η Γερμανία.Φοβερό δεν ακούγεται γιά μιά χώρα με πληθυσμό το 1/8 του πληθυσμού της Γερμανίας?
Έχουμε και το ρεκόρ των πλέον διεφθαρμένων πολιτικών που μπορούν να συγκριθούν μόνο με αυτούς των δικτατοριών της κεντρικής Αμερικής και της Αφρικής!
Η χώρα πού ανακάλυψε πρώτη τη δημοκρατία!

Στην Ελλάδα ιδρώνουμε μέχρι να γίνουμε δημόσιοι υπάλληλοι(βόλεμα) και όταν τακτοποιηθούμε να λέμε μετά ότι είμαστε πάρα πολλοί και ότι γιά την στασιμότητα της χώρας φταίει η εκάστοτε κυβέρνηση που προσλαμβάνει διαρκώς καί άλλους!
Δηλαδή τα δικά μου μην τα αγγίζεις, αλλά ποτέ δεν φταίμε εμείς!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Andromeda

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 198 μηνύματα.
Οοοοοολοι μαζι στο παιδαγωγικο!Ρε σεις ηρεμηστε αν ειναι δυνατον.Σε λιγο θα ρωτάνε τι να βάλω; Μοριακη Βιολογια και Ιατρική ή παιδαγωγικό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eleeinos

Νεοφερμένος

Ο Eleeinos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Λοιπόν,αφού δε σ' ενδιαφέρει όπως βλέπω το αντικείμενο των σχολών αλλά το να πάρεις ένα πτυχίο για να βρεις απλά μια δουλειά,πήγαινε στο Παιδαγωγικό.Πολύ πιο εύκολο,θα γνωρίσεις κι ενα σωρό γκόμενες (με το συμπάθιο)...Αν διαλέξεις το ΗΜΜΥ,θα παιδευτείς με τη σχολή,δε θα χει και γκόμενες...Έτσι απλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
Λοιπόν,αφού δε σ' ενδιαφέρει όπως βλέπω το αντικείμενο των σχολών αλλά το να πάρεις ένα πτυχίο για να βρεις απλά μια δουλειά,πήγαινε στο Παιδαγωγικό.Πολύ πιο εύκολο,θα γνωρίσεις κι ενα σωρό γκόμενες (με το συμπάθιο)...Αν διαλέξεις το ΗΜΜΥ,θα παιδευτείς με τη σχολή,δε θα χει και γκόμενες...Έτσι απλά.
Μια χαρα του τα ειπες.Αφου αυτα ζητα, ας παει παιδαγωγικο και ας αφησει την θεση που θα επερνε στην σΗΜΜΥ σε καποιον που πραγματικα ενδιαφερεται να αποκτησει γνωσεις απο το πανεπιστημιο, και οχι ενα απλο 'βολεμα δημοσιου υπαλληλου'.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RebeccaforJimani

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ρεβέκκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 399 μηνύματα.
Πρέπει να ομολογήσω πως ο LostG με κάλυψε πλήρως!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top