Πολυτεχνείο: Πάτρα ή Θεσσαλονίκη;

arximidis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο arximidis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Γεία σας παιδιά, με τα μορια που εχω βγάλει και την ανόδο που ακούγεται ότι θα υπαρξει στις υψηλές πολυτεχνικές δεν είναι σίγουρο ότι πιάνω ΕΜΠ (μάλλον ΗΜΜΥ θα δηλώσω)..γι' αυτό θα ήθελα να σας ρωτήσω ποιό από τα 2 πολυτεχνεία είναι καλύτερο (κυρίως για ΗΜΜΥ αλλά και για πολιτικούς). Παρακαλώ να μου απαντήσετε από προσωπική εμπειρία ή εστω από πολύ κοντινά σας άτομα γιατί έχω ακούσει τα πάντα τις τελευταίες μέρες!:P

Επίσης δεκτές και οι απόψεις για τη φοιτητική ζωή της κάθε πόλης, αν και από ο,τι ξέρω και στις 2 περνάνε καλά!

:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Samy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 248 μηνύματα.
Επίσης δεκτές και οι απόψεις για τη φοιτιτική ζωή της κάθε πόλης, αν και από ο,τι ξέρω και στις 2 περνάνε καλά!

:thanks:
Αυτο ειναι το μονο σιγουρο!!!
δεν θα σου απαντησω στη πρωτη ερωτηση παροτι ειμαι στους μηχανολογους της πατρας!παντως το μονο που μπορω να σου πω ειναι οτι ενας καλος βαθμος απο τις αντιστοιχες σχολες των δυο πολυτεχνικων θα σου δωσει πολυ καλες ευκαιρειες για πολυ καλα μεταπτυχιακα..με οτι συνεπαγεται αυτο.. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

arximidis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο arximidis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Αυτο ειναι το μονο σιγουρο!!!
δεν θα σου απαντησω στη πρωτη ερωτηση παροτι ειμαι στους μηχανολογους της πατρας!παντως το μονο που μπορω να σου πω ειναι οτι ενας καλος βαθμος απο τις αντιστοιχες σχολες των δυο πολυτεχνικων θα σου δωσει πολυ καλες ευκαιρειες για πολυ καλα μεταπτυχιακα..με οτι συνεπαγεται αυτο.. :)

Στο 1ο ερώτημα γιατί δεν απαντάς?:P Ευχαριστώ πάντως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Samy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 248 μηνύματα.
Στο 1ο ερώτημα γιατί δεν απαντάς?:P Ευχαριστώ πάντως!

γιατι οπως σου ειπα σπουδαζω στο τμημα μηχ μηχ και κατ επεκταση δεν ξερω τι γινεται στο χωρο των σχολων που ζητας!παντως με καθε επιφυλαξη...εχω ακουσει οτι το τμημα ημτυ της πατρας ητν το καλυτερο σε πανελλαδικα πλαισια...αλλα με καθε επιφυλαξη!επισης δεν σου απανταω γιατι οπως εχω ξαναπει...αν δεν επαινεσεις το σπιτι σου θα πεσει να σε πλακωσει:P!παρ αυτα εγω δεν μπορω να ξεχωρισω καποιο απο τα δυο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

avlo

Νεοφερμένος

Ο avlo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
κοιτα επειδη το μεταπτυχειακο ειναι πιθανο κ δν ξερεις απο τωρα με τη σειρα οι 3 καλυτερες ειναι αθηνα θεσ/νικη πατρα κ μετα βαλε οτι θες...βεβαια ανοιγουν κ αλλες 2 καινουργιες αρχιτεκτονικες...κατα τη γνωμη αυτες ειναι οι καλυτερες...(για της πατρας δν ειμαι τοσο σιγουρος)αρχιτεκτονικη ηθελα να μπω γιαυτο ξερω..κ ο αδερφος μ τελειωσε αρχιτεκτονικη κ ξερω!!η θεσ/νικης ειναι καλυτερη..γνωμη μου..αλλα εκει τελειωσε ο αδερφος κ περασε τελεια κ αυτη τη στιγμη τελειωσε το μεταπτυχειακο του στην αμερικη!!!θα περασεισ τελεια κατα τη γνωμη μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

arximidis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο arximidis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
κοιτα επειδη το μεταπτυχειακο ειναι πιθανο κ δν ξερεις απο τωρα με τη σειρα οι 3 καλυτερες ειναι αθηνα θεσ/νικη πατρα κ μετα βαλε οτι θες...βεβαια ανοιγουν κ αλλες 2 καινουργιες αρχιτεκτονικες...κατα τη γνωμη αυτες ειναι οι καλυτερες...(για της πατρας δν ειμαι τοσο σιγουρος)αρχιτεκτονικη ηθελα να μπω γιαυτο ξερω..κ ο αδερφος μ τελειωσε αρχιτεκτονικη κ ξερω!!η θεσ/νικης ειναι καλυτερη..γνωμη μου..αλλα εκει τελειωσε ο αδερφος κ περασε τελεια κ αυτη τη στιγμη τελειωσε το μεταπτυχειακο του στην αμερικη!!!θα περασεισ τελεια κατα τη γνωμη μου

Ευχαριστώ αλλά δεν ενδιαφέρομαι για αρχιτεκτονική!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top