Περιβαλλοντολόγων vs Μηχανολόγων Μηχανικών

vangelis01

Νεοφερμένος

Ο vangelis01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
:bye:(νέος στην όμορφη παρέα σας!!Σας χαιρετώ λοιπόν!!):)
προφανώς τα 2 παραπάνω επαγγέλματα δεν εχουν άμεση σχέση.όμως βρίσκομαι στην δύσκολη θέση να επιλέξω.είμαι ήδη ένα χρόνο στο πανεπ αιγαίου στο τμήμα περιβάλλοντος στη μυτιληνη αλλά δεν εχω ενθουσιαστεί καθόλου.το επέλεξα μετά απο πίεση κα8ηγητή π θεωρουσε πως είναι πολυ καλό και έχει μεγάλη αποκατάσταση.το πανεπ δεν ξέρω ακόμη αν με ενδιαφέρει μιας που δεν εχω κανει ακόμα μα8ήματα που να αφορουν το περιβαλλον και μόνο αλλα γενικότερου περιεχομένου.η αδιαφορία μ για το πανέπ σε συνδιασμό με την άσχημη φοιτιτικη ζωη στην πόλη της λεσβου(ασχημη κατα τη γνώμη μ) με χουν βάλει σε σκέψεις για 10%.μονο π περναω μόνο σε τει και αυτο μετα βιας.ετσι σκεφτομαι αυτό του τει μηχανολογίας.το φοβάμαι πόλυ ομως.όλοι λένε πως 8α κάνω βλακεία αν αφήσω αει για τει.αν μπορεί ας βοηθήσει κάποιος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eco-warrior

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ή Αμφιάραος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Βουλγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 925 μηνύματα.
:bye:(νέος στην όμορφη παρέα σας!!Σας χαιρετώ λοιπόν!!):)
προφανώς τα 2 παραπάνω επαγγέλματα δεν εχουν άμεση σχέση.όμως βρίσκομαι στην δύσκολη θέση να επιλέξω.είμαι ήδη ένα χρόνο στο πανεπ αιγαίου στο τμήμα περιβάλλοντος στη μυτιληνη αλλά δεν εχω ενθουσιαστεί καθόλου.το επέλεξα μετά απο πίεση κα8ηγητή π θεωρουσε πως είναι πολυ καλό και έχει μεγάλη αποκατάσταση.το πανεπ δεν ξέρω ακόμη αν με ενδιαφέρει μιας που δεν εχω κανει ακόμα μα8ήματα που να αφορουν το περιβαλλον και μόνο αλλα γενικότερου περιεχομένου.η αδιαφορία μ για το πανέπ σε συνδιασμό με την άσχημη φοιτιτικη ζωη στην πόλη της λεσβου(ασχημη κατα τη γνώμη μ) με χουν βάλει σε σκέψεις για 10%.μονο π περναω μόνο σε τει και αυτο μετα βιας.ετσι σκεφτομαι αυτό του τει μηχανολογίας.το φοβάμαι πόλυ ομως.όλοι λένε πως 8α κάνω βλακεία αν αφήσω αει για τει.αν μπορεί ας βοηθήσει κάποιος...
Καλως ορισες,φιλε μου:)
Αρχικα θα ηθελα να σε ρωτησω αν σε ενδιαφερει η σχολη που σκεφτεσαι να πας ή τουλαχιστον αν πιστευει οτι θα σου αρεσει περισσοτερο απο το ΑΕΙ που φοιτεις;Παντως δεν ειναι βλακεια(οπως σου λενε),να αφησεις ενα ΑΕΙ το οποιο δεν σε ενθουσιαζει
και εδω που τα λενε με δεν ηταν καθαρα δικη σου επιλογη,για καποιο ΤΕΙ!!!

Αααα και κατι τελευταιο τι φοβασαι την αλλαγη ή οτι θα κανεις ενα σοβαρο λαθος που θα το μετανιωνεις για πολυ καιρο;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top