ΟΔΗ vs Οικονομικών Επιστημών

nikos88

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ALB αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 70 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
Παδια θελω οπωσδηποτε την βοηθεια σας!!!!!!
Πρεπει οπωσδηποτε να επιλεξω ενα απο τα δυο...!!!
ΟΔΗ η ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ?(οπα και τα δυο)
ποια ειναι τα υπερ...και ποια τα κατα...στη καθε σχολη!!!!
ΠΛΙΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖ......Οποιος σπουδαζει ενα απο τα δυο...η οποιος εχει αποφοιτηση..η εχει σκοπο να τα δηλωσει....η εχει ακουσει......τον παρακαλω να με διαφωτισει!!!!!!!Σας παρακαλω παιδια......δεν εχω κανενα κοντινο μου προσωπο που να ξερει...ουτε γνωστο!!!!!

μαλιστα....δεν γνωριζει κανενας..να μου πει κατι!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

thanosmylo

Δραστήριο μέλος

Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διοίκησης Επιχειρήσεων Δυτικής Αττικής (Αιγάλεω) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 571 μηνύματα.
Η οικονομολόγος στο σχολείο μας που την είχαμε ρωτήσει είχε πει ότι και τα δύο είναι περίπου ίδια. Απλώς η Οργάνωση και Διοίκηση είναι πιο πολύ ΑΟΔΕ και το οικονομικής επιστήμης ΑΟΘ (Ελπίζω να είσαι τεχνολογική για να καταλαβαίνεις τι εννοώ).

Εγώ λέω να περάσεις στο οικονομικής επιστήμης γιατί με το που τελειώσεις θα έχεις και το δικαίωμα να κρατάς βιβλία (έτσι ώστε να έχεις κάποια χρήματα στο ξεκίνημά σου) και να κάνεις μεταπτυχιακό στη διοίκηση επιχειρήσεων...(Επειδή κι εγώ είμαι του 5ου πεδίου αυτό θα έκανα...). Βέβαια αυτό είναι προσωπική άποψη...Συμβουλέψου τις ιστοσελίδες που σου δίνω ή ρώτα καθηγητές κλπ
www.aueb.gr (ΑΣΟΕΕ)
https://195.251.20.34/studies.asp (Site με όλες τις σχολές και πληροφορίες).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos88

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ALB αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 70 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
Η οικονομολόγος στο σχολείο μας που την είχαμε ρωτήσει είχε πει ότι και τα δύο είναι περίπου ίδια. Απλώς η Οργάνωση και Διοίκηση είναι πιο πολύ ΑΟΔΕ και το οικονομικής επιστήμης ΑΟΘ (Ελπίζω να είσαι τεχνολογική για να καταλαβαίνεις τι εννοώ).

Εγώ λέω να περάσεις στο οικονομικής επιστήμης γιατί με το που τελειώσεις θα έχεις και το δικαίωμα να κρατάς βιβλία (έτσι ώστε να έχεις κάποια χρήματα στο ξεκίνημά σου) και να κάνεις μεταπτυχιακό στη διοίκηση επιχειρήσεων...(Επειδή κι εγώ είμαι του 5ου πεδίου αυτό θα έκανα...). Βέβαια αυτό είναι προσωπική άποψη...Συμβουλέψου τις ιστοσελίδες που σου δίνω ή ρώτα καθηγητές κλπ
www.aueb.gr (ΑΣΟΕΕ)
https://195.251.20.34/studies.asp (Site με όλες τις σχολές και πληροφορίες).

απο τεχνολογικη ειμαι..σε καταλαβενω:no1::no1:!!!
εσυ τι θα δηλωσεις..?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosmylo

Δραστήριο μέλος

Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διοίκησης Επιχειρήσεων Δυτικής Αττικής (Αιγάλεω) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 571 μηνύματα.
Εγώ δεν τα πήγα και πολύ καλά... Θα δηλώσω τουριστικές (αυτό έχει που να με ενδιαφέρει στα 14000 από όπου μετά θα μπορώ να διοικώ τουριστικές μονάδες)...

Αλλά δε μου αρέσει και πολύ... Θέλω οικονομολόγος να γίνω ή να διοικώ μια επιχείρηση. Το έχω ψάξει πολύ και αυτό μόνο θέλω...

Κινούμαι στο τρίγωνο οικονομικά-διοίκηση-μάρκετινγκ... Έτσι σκέφτομαι να ξαναδώσω... Ποπο πόσο ζηλεύω που θα είσαι στην ΑΣΟΕΕ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos88

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ALB αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 70 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
Εγώ δεν τα πήγα και πολύ καλά... Θα δηλώσω τουριστικές (αυτό έχει που να με ενδιαφέρει στα 14000 από όπου μετά θα μπορώ να διοικώ τουριστικές μονάδες)...

Αλλά δε μου αρέσει και πολύ... Θέλω οικονομολόγος να γίνω ή να διοικώ μια επιχείρηση. Το έχω ψάξει πολύ και αυτό μόνο θέλω...

Κινούμαι στο τρίγωνο οικονομικά-διοίκηση-μάρκετινγκ... Έτσι σκέφτομαι να ξαναδώσω... Ποπο πόσο ζηλεύω που θα είσαι στην ΑΣΟΕΕ....

μην φανταστεις...και εγω απο σποντα θα βρεθω εκει!!!λογο μεταγραφης....χωρις ποσοτικο περιορισμο!!!!
ποσα μορια εβγαλες...??περιμενες πολυ περισσοτερα??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Η αδελφη μου σπουδαζει οικονομικων επιστημων κ τις αρεσει πολυ η σχολη της αλλα να ξερεις πως ειναι πολυ δυσκολη (συμφωνα παντα με αυτα που μου λεει η αδελφη μου). Καλη επιτυχια στην επιλογη σου. Αληθεια τι ειναι το ΟΔΗ? Τι σχολη ειναι?:)
Εγω θα σου ελεγα οικονομικων επιστημων, για να ακουω τοσους φιλους μου να θελουν να πανε αρα πρεπει να ειναι κ η σχολη καλη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosmylo

Δραστήριο μέλος

Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διοίκησης Επιχειρήσεων Δυτικής Αττικής (Αιγάλεω) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 571 μηνύματα.
14000 έβγαλα. Και στόχευα δεκαεφτά χιλιάδες τρομάρα μου. Αλλά μετά τον Μάρτιο κουράστηκα και τα παράτησα...Είχα απογοητευτεί από την επίδοσή μου και τον εαυτό μου και αντί αυτό να μου γίνει κίνητρο έγινε το αντίθετο. τέσπα...

Μακάρι αν ξαναδώσω να με δω ΑΣΟΕΕ ή ΠΑΠΕΙ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos88

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ALB αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 70 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
Η αδελφη μου σπουδαζει οικονομικων επιστημων κ τις αρεσει πολυ η σχολη της αλλα να ξερεις πως ειναι πολυ δυσκολη (συμφωνα παντα με αυτα που μου λεει η αδελφη μου). Καλη επιτυχια στην επιλογη σου. Αληθεια τι ειναι το ΟΔΗ? Τι σχολη ειναι?:)
Εγω θα σου ελεγα οικονομικων επιστημων, για να ακουω τοσους φιλους μου να θελουν πανε αρα πρεπει να ειναι κ η σχολη καλη...


οοο..τι εγραψα παλι!!!ΟΔΕ ηθελα να γραψω....οργανωση και διοικηση επιχειρησεων!!!!
Μπορεις να κανεις ενα κοπο να την ρωτησεις αμα ευκαιρουσες μια την αδερφη σου...τη πιστευει αυτη!!!μιας και εχει μια εμπειρια...απο οικονομικες σχολες!!!!
-----------------------------------------
14000 έβγαλα. Και στόχευα δεκαεφτά χιλιάδες τρομάρα μου. Αλλά μετά τον Μάρτιο κουράστηκα και τα παράτησα...Είχα απογοητευτεί από την επίδοσή μου και τον εαυτό μου και αντί αυτό να μου γίνει κίνητρο έγινε το αντίθετο. τέσπα...

Μακάρι αν ξαναδώσω να με δω ΑΣΟΕΕ ή ΠΑΠΕΙ


και εγω ετσι πιστευα...μαρτιο μηνα!!!αφου οταν υπολογιζα τα μορια..εβαζα
μαη.κατ. απο 7 εως 10 το πολυ....και τελικα εγραψα 11.2
και φυσ.κατ. απο 8 εως 12 το πολυ...και εγραψα 13.9!!!
ειδικα φυσικη....την προηγουμενη μερα..ελεγα μακαρι να γραψω εστω ενα 10...πιστευα οτι τπτ δεν θα εγραφα!!!!
αλλα επεσα λιγο εξω στα αλλα που ημουν πιο σιγουρος!!!βασικα εγω 16000 υπολογιζα(τελικα 15963)...αν και στην ακρη του μυαλου μου ειχα 17000 μορια...πριν γραψω!!!!εγω θα σου ελεγα να ξαναγραψεις...!!!θα μου πεις....οτι οταν εισαι στην απ'εξω πολλα μπορεις να πεις...αλλα αν πιστευεις οτι δεν σου αξιζε....κανε το παλι!!!ΚΡΙΜΑ ΕΙΝΑΙ...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosmylo

Δραστήριο μέλος

Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διοίκησης Επιχειρήσεων Δυτικής Αττικής (Αιγάλεω) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 571 μηνύματα.
Εάν δε βγω επιχειρηματίας της χρονιάς θα σκάσω.... χαχαχαχαχαχ:thanks:

Όχι πλάκα κάνω...Αλλά γιατί να πετυχαίνει συμφωνίες μόνο ο κύριος Βγενόπουλος;; Εμείς ικανότητες δεν έχουμε;;;... Μικρός πέρα από όλα τα παιχνίδια πάντα έκανα πως είχα επιχείρηση και φυσικά πάντα έκανα τον διευθυντή...

Το έχω...Πρέπει να ασχοληθώ με business...:jumpy: (Τρέμε Βγενόπουλε)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top