Νηπιαγωγών vs Μαθηματικό

riasam

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 177 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ για την βοηθειά σας!!
Το συζήτησα σήμερα και με την καθηγήτρια του ΣΕΠ και αποφάσισα να πάω μαθηματικό!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sulfur

Νεοφερμένος

Η Sulfur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 75 μηνύματα.
Μαθηματικο εγω λεω φαινεται οτι αυτο θελεις!Μην επιλεξεις κατι με το ζορι γιατι υπαρχει περιπτωση ή να το μετανιωνεις για παντα ή να πας ενα χρονο σε μια σχολη που δεν σ'αρεσει και μετα να ξανα δωσεις για να περασεις σε κατι αλλο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papakos1

Νεοφερμένος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Νηπιαγωγων...ειναι στο κυκλωμα η μαμα μ..Οι νηπιαγωγίνες διοριζονται τα τελευταια χρονια ενω οι μαθηματικοί είναι ακομη μπλοκαρισμένοι.................
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sabbath

Νεοφερμένος

Ο ΓΙΑΝΝΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 90 μηνύματα.
Μαθηματικό με 1000!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βιλλαρασ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο βασιλης (ειμαι απο τους καλους αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 337 μηνύματα.
Αν επιλέξεις μία σχολή λόγω καλής επαγγελματικής αποκατάστασης χωρίς να σου αρέσει, θα είσαι μία ζωή δυστυχισμένη. Αδιαφόρησε για το τι σου λένε οι γονείς σου και επίλεξε αυτό που εσύ θέλεις!
συμφωνω απολυτως
επισης ΜΗΝ ΑΦΗΣΕΙΣ ΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ ΓΙΑ ΜΙΑ ΣΧΟΛΗ ΤΟΥ ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ
τα μαθηματικα ειναι η θεμελιωδης ανθρωπινη επιστημη!!!!!πιο πολυ πλακα απ το να παιζεις με 5χρονα!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
χεμ... μόνο που η ρίασαμ πέρασε εδώ και κάμποσο καιρό στο φυσικό ΑΠΘ..:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
Όντως...απλά όταν αναφέρονται στην ευκολία εννοουν ότι θα είναι ευκολα
για να συντηρήσω οικογένεια λόγω των 4 ωρών εργασίας..

Και τι δεν τους έχω πει...αλλά δεν θέλουν:'(


αν θελουν νηπιαγωγων ας πανε οι ιδιοι να σπουδασουν αυτο πες τουσ...ελεοοσ δηλαδη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lostG

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 65 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 373 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά!
Θέλω να μου πείτε την γνώμη σας για 2 σχολές το τμήμα νηπιαγωγων και το μαθηματικό!
Εγώ θέλω να πάω μαθηματικό αλλά οι γονείς μου δεν μ'αφήνουν...
Θέλουν να πάω νηπιαγωγων..
Εσείς τι γνώμη έχετε για αυτές τις σχολές??
Η απόλυτη ξεφτίλα του πράγματος!
Πες στους γονείς σου ότι θέλεις να ανοίξεις ένα σουβλατζίδικο και θα βγάζεις πιό πολλά λεφτά απ ότι νηπιαγωγός.
Έτσι έχουν ισοπεδωθεί φίλοι μου τα πάντα σήμερα, ώστε ένα παιδί να αναγκάζεται να το παίξει νηπιαγωγός αντί να εντρυφήσει στην ηδονή των μαθηματικών που το ίδιο επιθυμεί.Αίσχος και ντροπή!
Σε συμβουλεύω να πας μαθηματικό να το τελειώσεις και να φύγεις Αυστραλία να πας να δουλέψεις ναυαγοσώστης,:xixi: αλλά θα έχεις την περηφάνεια σου.Ότι δεν εκπόρνευσες την επιθυμία σου γιά τα μαθηματικά!
(Θα μπορούσε να σε συμβουλέψει καλύτερα κάποιος μαθηματικός.Σημειωτέον ότι είμαι Φυσικός γιά όσους δεν το γνωρίζουν.Άλλη ηδονή από εκεί αν ακούσατε χθες στην ΕΡΤ τον καθηγητή Νανόπουλο στην εκπομπή της Φλέσσα θα καταλαβαίνατε τι εννοώ.Ο άνθρωπος πάει γιά νόμπελ αν ξέρετε)
Αλλά τέσπα που λέτε κι εσείς οι νεολαίοι!

Υ.Γ
Τώρα βλέπω ότι είσαι κορίτσι αλλά δεν αλλάζουν και πολλά απ όσα είπα
Καλή φοιτητική ζωή ότι κι αν διαλέξεις:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
Καταρχάς θα κάνεις αυτό που σου αρέσει. Δεύτερον θέλεις οπωσδήποτε να γίνεις καθηγητρία; Και μένα Πληροφορική θέλαν να πάω οι γονείς μου (όχι ότι δεν μου αρέσει καθόλου) αλλά ευτυχώς δεν τους άκουσα. Χάος έξω. Καθηγήτρια θες να γίνεις;

Δεν παίζει να υπάρχει ωραιότερος τίτλος. Τώρα το μόνο που μένει να δω είναι Φιλόλογος ή Μαθηματικός; ΕΛΕΟΣ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epas

Νεοφερμένος

Ο epas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά!
Θέλω να μου πείτε την γνώμη σας για 2 σχολές το τμήμα νηπιαγωγων και το μαθηματικό!
Εγώ θέλω να πάω μαθηματικό αλλά οι γονείς μου δεν μ'αφήνουν...
Θέλουν να πάω νηπιαγωγων..
Εσείς τι γνώμη έχετε για αυτές τις σχολές??

Δεν ξέρω τι να σου πω . Και οι δυο κλάδοι έχουν ανεργία αρκετή !
Εγώ θα διάλεγα καλύτερα μαθηματικό λόγω καλύτερης αποκαταλάστασης (μάλλον) σε σύγκριση με το νηπιαγωγών .

Δες τι σου αρέσει περισσότερο όμως .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top