ΗΜΜΥ vs Μηχανικων Η/Υ και Πληροφορικής

t0ny3

Νεοφερμένος

Ο t0ny3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Γεια σας παιδια.Ειμαι σε ενα μεγαλο δηλυμα.Δεν ξερω που παω.

Πιανω το τμημα ΗΜΜΥ της Ξανθης και το τμημα Μηχανικων Η/Υ και Πληροφορικης της Πατρας.

Για το ΗΜΜΥ ξερω καπιες πληροφοριες και εχω ακουσει οτι ειναι πολυ καλη σχολη με καλη αποκατασταση.Για το Μηχανικων Η/Υ και Πληροφορικης δεν ξερω ομως τιποτα.Ειναι καλη σχολη?Εχει αποκατασταση?

Περα απο τη σχολη σκεφτομαι και την πολη.Την Πατρα την ξερω αρκετα καλα αφου εχω και μια θεια εκει και παω 1-2 φορες τον χρονο.Η Ξανθη πως ειναι σαν πολυ και πως ειναι η φοιτιτικη ζωη εκει?

Τι θα μου προτεινατε εσεις?Καθε βοηθεια δεκτη!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sosat

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Διαβασε το username αναποδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γιαννιτσά (Πέλλας). Έχει γράψει 257 μηνύματα.
Για την σχολη της Ξανθης εχω ανοιξει εγω θεμα ... δεν εχουν ακουστει πολλα πραγματα αλλα σιγουρα η Ξανθη δεν συγκρινεται σε καμμια περιπτωση με την Πατρα απο αποψη φοιτητικης ζωης ... και επιπλεον οπως εχει πει ενας στο αναλογο θεμα ... στην Ξανθη Δ(εν) Π(αιζει) Θ(υληκο)
Τωρα απο αποψη σχολης η ΗΜΜΥ εχει μαλλον περισσοτερα επαγγελματικα δικαιωματα απο το τμημα Μηχανικων Η/Υ και Πληροφορικης της Πατρας
δεν εχει ακουστει κατι θετικο η κατι αρνητικο για την σχολη στη Ξανθη ... αντιθετα για το τμημα της πατρας εχουν ακουστει πολλα θετικα (σαν σχολη) διοτι μαλλον ειναι εδω μεσα ατομα που εχουν προσωπικη εμπειρια η εχουν ακουσει απο καποιον δικο τους ...
Βεβαια παιζει και το τι θες να σπουδασεις ... τι σε ενδιαφερει περισσοτερο ...
π.χ αμα θες να ασχοληθεις με ενεργεια το τμημα της πατρας δεν μπορει να σου προσφερει τπτ ... αν θες ομως να ασχοληθεις με ηλεκτρονικους υπολογιστες τοτε το τμημα της πατρας θα σε ικανοποιησει απολυτα και σε γνωστικο αντικειμενο αλλα και το πτυχιο του ...

Αποψη μου παντα ... αν κανω καπου λαθος διορθωστε με
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RottenCrusader!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο RottenCrusader! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Ξανθη=Πολυ καλη σχολή με ΠΑΡΑ πολυ καλή φοιτητική ζωή(δεν υστερει της πάτρας,αντιθέτως μάλιστα)
Πάτρα=Πολύ καλή σχολή με πολυ καλή φοιτητική ζωή
Το θέμα είναι οτι οι ημμυ ξάνθης είναι πιο πολυ ημ...ενω η σχολή της πάτρας είναι καθαρά γύρω απο το Μηχ η/υ και πληροφορικής...οπότε δές αν θές πιο πολυ Ηλεκτρολόγος μηχανικός η Μηχανικός σε θέματα επιστήμης υπολογιστών και πληροφορικής και πράξε;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top