ΗΜΜΥ ΕΜΠ vs Πανεπιστήμιο Κύπρου

john_1ioa2

Νεοφερμένος

Ο john_1ioa2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Εχω δωσει περσι παγκυπριες εξετασεις και πηρα θεση στο Pανεπιστιμιο Kυπρου και στο ΕΜΠ στο τμημα Ηλεκτρολογων Μηχανικων και Μηχανικων Υπολογιστων . Λογω στατιωτικων υποχρεωσεων φετος εχω να διαλεξω αναμεσα στα δυο.Ειναι σαφως καλυτερο το μετσοβιο ; Και ποια διαφορα που το Πανεπιστιμιο Κυπρου ειναι 4 ετη και το μετσοβιο 5 ; Τι γινεται με τις καταληψεις στο μετσοβιο ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lostG

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 65 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 373 μηνύματα.
Εχω δωσει περσι παγκυπριες εξετασεις και πηρα θεση στο Pανεπιστιμιο Kυπρου και στο ΕΜΠ στο τμημα Ηλεκτρολογων Μηχανικων και Μηχανικων Υπολογιστων . Λογω στατιωτικων υποχρεωσεων φετος εχω να διαλεξω αναμεσα στα δυο.Ειναι σαφως καλυτερο το μετσοβιο ; Και ποια διαφορα που το Πανεπιστιμιο Κυπρου ειναι 4 ετη και το μετσοβιο 5 ; Τι γινεται με τις καταληψεις στο μετσοβιο ;
Από ιστορικής άποψης σίγουρα δεν χωράει καμμία σύγκριση αν αυτός είναι ένας σημαντικός λόγος γιά κάποιον.Επί της ουσίας τώρα δεν ξέρουμε το επίπεδο του Πανεπιστημίου της Κύπρου και το επιστημονικό δυναμικό του.
Πολυτεχνείο δεν έχει η Κύπρος?Είσαι Ελλαδίτης, Κύπριος, τι είσαι?Αλλά γιά να λες ότι έχεις να κάνεις στρατιωτικές υποχρεώσεις είσαι μάλλον Κύπριος.Διαφώτισέ μας περισσότερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

john_1ioa2

Νεοφερμένος

Ο john_1ioa2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Κυπριος ειμαι. οχι η κυπρος δεν εχει πολυτεχνιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top