Οικονομικών επιστημών vs Μαθηματικό

Orlando

Δραστήριο μέλος

Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.
αφου ειπες να πει ο καθενας τη γνωμη του σου λεω ... μαθηματικο πηγαινε μονο αν πραγματικα σου αρεσουν τα μαθηματικα αλλιως και τα οικονομικα μια χαρα ειναι

Γενικα,στη σχολη που θα πας θα πρεπει να σου αρεσει το αντικειμενο.Απλα τα μαθηματικα ειναι παρα πολυ δυσκολα και οι περισσοτεροι δεν παιρνουν πτυχιο ή το παιρνουν σε καμια δεκαετια.Στους περισσοτερους απο τους λοιπους κλαδους δεν ισχυει αυτο.Δηλαδη και να μη σου αρεσει σαν αντικειμενο τα οικονομικα,ε του φουστη,θα τη βγαλεις τη σχολη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evariste

Νεοφερμένος

Η evariste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
επικρατει νομιζω μια λαθος αντιληψη... τα μαθηματικα ειναι σιγουρα μια δυσκολη σχολη αλλα οχι κ ακατορθωτη ... χαλαρα καποιος με συστηματικο διαβασμα και λιγη εφεση στα μαθηματικα την τελειωνει και σε 4 χρονια... πιστευω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orlando

Δραστήριο μέλος

Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.
Δεν ειναι μαθηματικα του σχολειου.Καμια σχεση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evariste

Νεοφερμένος

Η evariste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
αυτο το ξερω πολυ καλα :iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Δεν μου απάντησες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evariste

Νεοφερμένος

Η evariste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
ναι... ειναι ο αγαπημενος μου:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Έεεετσι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

riemann80

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο χρηστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Επανομή (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 373 μηνύματα.
αυτη τη συγκριση θα μπορουσε να την κανει καποιος που τελειωσε και τις δυο σχολες.

οσο για το οτι το μαθηματικο αθηνας ειναι το χειροτερο μαθηματικο τμημα στην ελλαδα,θα πρεπει να δοθουν εξηγησεις.με ποια κριτητρια ειναι το χειροτερο?απο αποψη καθηγητων μαλλον ειναι το καλυτερο.απο αποψη προγραμματος σπουδων ειναι επισης μια χαρα.απο αποψη μεταπτυχιακων και διδακτορικων φοιτητων ειναι πληρες.και τελος αποψη ερευνας σε ορισμενους τομεις ειναι πρωτοπορο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Εμενα παντως οι καθηγητες στο σχολειο οταν ηταν να συμπληρωσω το μηχανογραφικο, μου ειπαν: "Μακρια απο το φυσικο και το μαθηματικο της Αθηνας! Αν θες κατι απο αυτα τα δυο, καλυτερα επαρχια". Το γιατι δεν μου το ειπαν, αλλωστε δεν ηθελα καποια απο τις δυο σχολες οποτε δεν το εψαξα πολυ. Παντως οντως αυτες οι 2 σχολες στην Αθηνα δεν εχουν καθολου καλο ονομα... (μιλαω για το μαθηματικο και το φυσικο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
απο αποψη καθηγητων μαλλον ειναι το καλυτερο

Καθηγητές και πρόγραμμα σπουδών = Σχολή (για τον προπτυχιακό)

Απ' ό,τι ξέρω οι καθηγητές τους είναι καταπληκτικοί επιστήμονες αλλά κάκιστοι δάσκαλοι, ελάχιστοι ασχολούνται και πολλοί το έχουν χαμένο. Γενικώς δεν υπάρχει ενδιαφέρον...

Δεν είναι προσωπική μου άποψη, απλά έτσι έχω ακούσει (από αρκετό κόσμο είναι η αλήθεια).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

totiloz

Νεοφερμένος

Ο totiloz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Εχω κ εγω τον ιδιο ενδοιασμο για το ποιο δρομο θα ακολουθησω... εχω σκεφτει ομως οτι θα προσπαθησω για ΑΣΟΕ και αν δε τα καταφερω βαθμολογικα, τοτε θα παω στο μαθηματικο, μιας και μου αρεσουν πολυ τα μαθηματικα και τα καταφερνω αρκετα καλα...
Παντως πιστευω πως με μαθηματικο σε παιρνουν πολυ πιο ευκολα σε δουλεια γτ οσο ανωτερη εξειδικευση επιδιωκεις τοσο περισσοτερα μαθηματικα χρειαζεται,και εξαλλου σε συγκριση με καποιον της θεωριτικης που κατεληξε στο οικονομικο απο σποντα, εχεις σαφως πλεονεκτημα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orlando

Δραστήριο μέλος

Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.
Προσεξε να μη δει το ποστ σου ο Dythor γιατι βαραει κόφτες με κατι τετοια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Είναι διαφορετικό να θες να μείνεις στην Αθήνα και διαφορετικοί οι δικοί σου κομπλεξισμοί, αστείε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orlando

Δραστήριο μέλος

Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.
Βασικα αν θες να μεινεις Αθηνα υπαρχει και το Οικονομικο της Νομικης,γιου νοου?Εχει καπου 1000 μορια πιο κατω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evariste

Νεοφερμένος

Η evariste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
διακρινω μια ενταση... γιατι ρε παιδια ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Έρωτας, έρωτας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top