Αυνανισμός...

Αυνανίζεστε και αν ναι πόσο συχνά;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 462)
  • Είμαι άντρας και ΔΕΝ αυνανίζομαι

    Ψήφοι: 21 4.5%
  • Είμαι άντρας και αυνανίζομαι περισσότερες απο 5 φορές/εβδομάδα

    Ψήφοι: 125 27.1%
  • Είμαι άντρας και αυνανίζομαι λιγότερες απο 5 φορές/εβδομάδα

    Ψήφοι: 166 35.9%
  • Ειμαι γυναικα και ΔΕΝ αυνανιζομαι

    Ψήφοι: 22 4.8%
  • Ειμαι γυναικα και αυνανίζομαι περισσότερες απο 5 φορές/εβδομάδα

    Ψήφοι: 28 6.1%
  • Ειμαι γυναικα και αυνανίζομαι λιγότερες απο 5 φορές/εβδομάδα

    Ψήφοι: 100 21.6%

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Ναι αλλα ειναι φυσικο να μην εχει ορεξη για πολυ μεγαλο καιρο καπιος; Απο τοτε που γνωρισα την λεγαμενη δεν εχω ορεξη... εχω κ@υλ*ς αλλα οχι αυτου του τυπου... δεν ξερω αν με πιανετε... Παντος γυρο στον μηνα δεν εχω ακουμπειξει το κατω κεφαλι μου, ουτε τον λαιμο...


είναι συναισθηματικό το θέμα σου βρε :)
πιθανώς να μην μπορείς - γουστάρεις να αυνανιστείς, γιατί πλέον τα αισθήματα σου είναι δεσμευμένα απέναντι στο πρόσωπο...
Μάλλον θεωρείς αδύνατον να αυνανιστείς φαντασιωνόμενος ΑΥΤΗΝ και επίσης αδύνατον λόγω του έρωτα σου να φαντασιωθείς κάποια ΑΛΛΗ....
Τελικώς λοιπόν καταλήγεις με την κ@υλ@ που δεν μπορεί να εκτονωθεί λόγω συναισθηματικού κωλήματος....
Προσωπικά το θεωρώ λογικό και αναμενόμενο ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
πιθανώς να μην μπορείς - γουστάρεις να αυνανιστείς, γιατί πλέον τα αισθήματα σου είναι δεσμευμένα απέναντι στο πρόσωπο...
Μάλλον θεωρείς αδύνατον να αυνανιστείς φαντασιωνόμενος ΑΥΤΗΝ και επίσης αδύνατον λόγω του έρωτα σου να φαντασιωθείς κάποια ΑΛΛΗ...

αυτό ακριβώς :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lilith

Δραστήριο μέλος

Η Ισιδώρα Π. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας. Έχει γράψει 608 μηνύματα.
Όντως δεν πρέπει να είναι ταμπου. Ο αυνανισμός είναι μια απόλυτα φυσιολογική λειτουργία και σε κάποιες καταστάσεις μπορει να είναι και καλύτερα απο την σεξουαλική επαφή. Μην το παρακάνουμε όμως ας το αφήνουμε να ξεκουράζεται και λίγο. Αραγε ισχύει ότι τυφλώνει? :)


Ακριβώς δηλαδή, αυτό που λέει η παροιμία... :hmm:

"αν πετύχει η μ@@@@@α...,
τύφλα νάχει το γ@@@@ι..." :D

Όμως υπάρχει και η εξής αντιπαράθεση...

"καλή η μ@@@@@α...,
αλλά με το γ@@@@ι... κάνεις και γνωριμίες...!!!" ;)

.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,107 μηνύματα.
Ακριβώς δηλαδή, αυτό που λέει η παροιμία... :hmm:



Όμως υπάρχει και η εξής αντιπαράθεση...

"καλή η μ@@@@@α...,
αλλά με το γ@@@@ι... κάνεις και γνωριμίες...!!!" ;)

.
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,107 μηνύματα.
για να απαντησω και στον κρονο ομως.ειδικα στην ηλικια που εισαι παιζει λογο ορμονων να παιρνας περιοδους που να μη θελεις.μπορεις επισης αν βαριεσαι ο ιδιος να πεις στην κοπελα σου να βαλει ενα χερακι:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
"καλή η μ@@@@@α...,
αλλά με το γ@@@@ι... κάνεις και γνωριμίες...!!!" ;)

.

αυτό σημαίνει κάτι το ιδιαίτερο για μας τα κοινωνικά και με πολλές γνωριμίες πλάζματα? :hmm:

ντουυυυυυ έλα δωωωωωω :D



:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
π......ς :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Επαναφερω το θεμα μιας και ειχα μια προσφατη διαφωνια με εναν γνωστο μου! :P


Ερωτηση προς γυναικες (μιας και για αντρες ειναι προφανης η απαντηση! :redface: :whistle: )
Οταν αυνανιζεστε, το κανετε χρησιμοποιωντας ως..."υλικο", μονο τις φαντασιωσεις σας, ή βλεποντας και κατι (περιοδικα, φωτο, τσοντες, κτλ) ; Φυσικα εξαιρειται το να βλεπετε live τον συντροφο σας (αυτο ειναι αλλη κατηγορια απο μονο του! :clapup: )

Υ.Γ 1: Δεν βλεπω να απανταει κανεις! :/: :| Ας ελπισω να μην δικαιωθω!:)

Υ.Γ 2: Μου εκανε εντυπωση που απο οσα ατομα εχουν απαντησει, το ιδιο ποσοστο αντρων και γυναικων δεν αυνανιζεται! Περιμενα να ειναι σαφεστατα μικροτερο το ποσοστο για αντρες (για να μην πω μηδενικο) και σαφεστατα αυξημενο για τις γυναικες! :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
χεχε!!!
παλιοτερα με ταινιουλες... (την ξες την aurora snow? :redface: τρελο μωρο!!!!:D )
μετα, μου το ζητουσε... ειτε απο κοντα, ειτε απο το τηλ, οταν ηταν πολλα χιλιομετρα μακρια μου, για να με ακουσει..
χμ, για το τωρα δε θα δωσω καμια ινφο, σορι! :):D :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
χεχε!!!
παλιοτερα με ταινιουλες... (την ξες την aurora snow? :redface: τρελο μωρο!!!!:D )
μετα, μου το ζητουσε... ειτε απο κοντα, ειτε απο το τηλ, οταν ηταν πολλα χιλιομετρα μακρια μου, για να με ακουσει..
χμ, για το τωρα δε θα δωσω καμια ινφο, σορι! :):D :P

Χε χε, διαψευστηκα, και μαλλον λιαν συντομως! :D

Για να ειμαι ειλικρινης, ακουστα μονο την εχω (και κυριολεκτω! :P )

Οσο για το τωρα, δεν μας απασχολει τοσο το παρον, οσο η γενικοτερη σταση της καθε γυναικας στο θεμα! ;) Οποτε, οποια θελει λεει και για το παρον, αλλιως γενικα! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Χε χε, διαψευστηκα, και μαλλον λιαν συντομως! :D

Για να ειμαι ειλικρινης, ακουστα μονο την εχω (και κυριολεκτω! :P )


καλε, κατεβασε τιποτα..!
χμ...και καποιες φιλες (οσες δε ντρεπονται να μιλησουν για το θεμα) σε ιδια φαση με μενα ειναι πανω κατω... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
καλε, κατεβασε τιποτα..!
χμ...και καποιες φιλες (οσες δε ντρεπονται να μιλησουν για το θεμα) σε ιδια φαση με μενα ειναι πανω κατω... :P

As you wish! ;) Γενικα, ειμαι φαν αλλου...στυλ, αλλα για να το προτεινεις, κατι θα ξες! :) :D

Μα αυτη ηταν η διαφωνια μου με τον γνωστο μου! Αυτος ελεγε οτι σχεδον καμια γυναικα δεν το κανει, ενω εγω ελεγα οτι δεν μπορει να ειναι τοσο σπανιο, μιας και ξερω προσωπικα δυο κοπελες που ερεθιζονται και ετσι! Απλα θελω να διαπιστωσω αν ειναι εξαιρεση ή οχι, και κατα ποσο "μοιαζουν" οι συνηθειες σας με τις δικες μας (Στο λυκειο παντα ακουγαμε τα κλασσικα: "Ιχ! Μα πως σας αρεσουν αυτα, κτλ!" :redface: :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Οταν αυνανιζεστε, το κανετε χρησιμοποιωντας ως..."υλικο", μονο τις φαντασιωσεις σας, ή βλεποντας και κατι (περιοδικα, φωτο, τσοντες, κτλ) ; Φυσικα εξαιρειται το να βλεπετε live τον συντροφο σας (αυτο ειναι αλλη κατηγορια απο μονο του! :clapup: )

Κι έτσι κι αλλιώς...
ανάλογα τη φάση και τη στιγμή....
μπορεί οι φαντασιώσεις μου να αρκούν κάποια στιγμή αλλά μάλλον το οφθαλμόλουτρο το κάνει πιο εύκολο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Κι έτσι κι αλλιώς...
ανάλογα τη φάση και τη στιγμή....
μπορεί οι φαντασιώσεις μου να αρκούν κάποια στιγμή αλλά μάλλον το οφθαλμόλουτρο το κάνει πιο εύκολο :P

Ακριβώς αυτό :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Εγώ πάλι άργησα να το κάνω μου ήχαν βάλει την ιδέα ότι ο θεος τα βλέπει όλα όπου και να εισαι, όταν γνώρισα τον άντρα μου στα 16 μισό τώτε το έκανα για πρώτη φορά άφου το συζήτησα και μου ειπαι ότι δεν ειναι τίποτα κακό, το έκαν περίπου 3-4 φορές το μήνα και άν τώρα με τον άντρα μου πάλι το κάνω 1 φορά το μήνα και άν και πάλι με παρέα δεν υπάρχει λόγος να κρυφτώ μαζί του το κάνω και μπροστά του άλλα πάντα μόνη εκείνος δεν με αγκίζει καθόλου:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
καλα, παθαινω πλακα καθε που διαβαζω κατι για τους δικους σου.

χαιρομαι που το απολαμβανεις :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
καλα, παθαινω πλακα καθε που διαβαζω κατι για τους δικους σου.

χαιρομαι που το απολαμβανεις :)

Απευθήνεσε σε μένα; τι παράξενο βλέπεις να σου λύσω ότι σεξουαλική απορία έχεις:)
Ειμαι πολλύ άνετη και άν ειχες διαβάσει το θέμα επιρεασμός τα λέει όλα για μένα όσο αφορά οικογένοια και όσο για μένα δεν υπήρχει πιό άνετο άτομο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
ναι, σε σενα. απλα, λεω οτι οι γονεις σου ειχαν κατι τελειως κουλα, αυτο.
το θεμα που λες, το χω διαβασει καλο μου:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειλικρινής

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ειλικρινής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,079 μηνύματα.
Ευτυχώς που οι 2 κατηγορίες:
Είμαι άντρας και ΔΕΝ αυνανίζομαι
Ειμαι γυναικα και ΔΕΝ αυνανιζομαι

...είναι...ισοπαλία! 6-6....Ζευγαρώστε τους!!!:clapup:

Αν πετύχει η αυνανία τύφλα νάχει το...μελίσσι!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top