Ομαδάρχισσα σε κατασκήνωση

SofiaOk

Νεοφερμένος

Η SofiaOk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Γεια σας! Αναρωτιόμουν αν μπορω να παω ως ομαδαρχισσα σε κατασκηνωση το καλοκαιρι. Το προβλημα ειναι οτι δεν εχω καθολου εμπειρια. Παντα ηθελα να παω κατασκήνωση αλλα για διαφορους λογους δεν εγινε. Πλεον, δεν μπορω να παω ως κατασκηνωτρια λογω ηλικιας κι ετσι θα ηθελα πολυ να παω ως ομαδαρχισσα. Ειμαι 18 και τον απριλη κλείνω τα 19. Μπορω, λοιπον, να γινω ομαδαρχισσα παρ'όλο που δεν εχω καθολου εμπειρια? Αγαπαω πολυ τα παιδια και σπουδαζω παιδαγωγικα. Ποια ειναι η διαδικασία για να γινει κανεις ομαδαρχης? Χρειάζεται συνεντευξη και αν ναι, τι σας ρωτάνε? Διαλέγεις εσυ την ηλικια των παιδιων που αναλαμβανεις? Ευχαριστώ πολυ! :)

(Ρωτάω νωρις γιατι μου εχουν πει οτι σε ορισμένες κατασκηνώσεις χρειάζεται να παρακολουθησεις σεμιναρια τον χειμωνα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Sapphire

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sapphire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 219 μηνύματα.
Γεια σας! Αναρωτιόμουν αν μπορω να παω ως ομαδαρχισσα σε κατασκηνωση το καλοκαιρι. Το προβλημα ειναι οτι δεν εχω καθολου εμπειρια. Παντα ηθελα να παω κατασκήνωση αλλα για διαφορους λογους δεν εγινε. Πλεον, δεν μπορω να παω ως κατασκηνωτρια λογω ηλικιας κι ετσι θα ηθελα πολυ να παω ως ομαδαρχισσα. Ειμαι 18 και τον απριλη κλείνω τα 19. Μπορω, λοιπον, να γινω ομαδαρχισσα παρ'όλο που δεν εχω καθολου εμπειρια? Αγαπαω πολυ τα παιδια και σπουδαζω παιδαγωγικα. Ποια ειναι η διαδικασία για να γινει κανεις ομαδαρχης? Χρειάζεται συνεντευξη και αν ναι, τι σας ρωτάνε? Διαλέγεις εσυ την ηλικια των παιδιων που αναλαμβανεις? Ευχαριστώ πολυ! :)

(Ρωτάω νωρις γιατι μου εχουν πει οτι σε ορισμένες κατασκηνώσεις χρειάζεται να παρακολουθησεις σεμιναρια τον χειμωνα)


Σε ορισμενες κατασκηνωσεις οντως χρειαζεται να εχεις κανει αιτηση νωρις για να παρακολουθεις σεμιναρια το χειμωνα του ετους που προκειται να πας. Υπαρχουν ομως κατασκηνωσεις που σε παιρνουν και χωρις εμπειρια. Εχω φιλη οπου παει καθε χρονο για ομαδαρχισσα και την πηραν την πρωτη φορα χωρις να εχει καποια εμπειρια.

Η επιλογη γινεται απο αλλους, αλλα μπορει να υπαρχουν και κατασκηνωσεις που εχεις δικαιωμα να ζητησεις τι ηλικιες θες η αν θες να εχεις σπιτακι κοριτσιων η αγοριων.

Παντως η εμπειρια ειναι μοναδικη και αν κι εσυ το θες ψαξ'το γιατι θα περασεις πολυ ωραια.
Ελπιζω να πεσεις και σε καλο σπιτακι οπου τα παιδια να μην ειναι ζωηρα πολυ και να μην κλαινε και ζητουν τους γονεις τους. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SofiaOk

Νεοφερμένος

Η SofiaOk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ! :thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top