Αξίζει να ξαναδώσω για διαφορετική ιατρική;

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Εν τω μεταξύ από ιατρικές δεν εχω αποψη, αλλα αν ισχύει ο, τι και στα θετικά...
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.
Καλά αυτό για τους οδοντιάτρους το γνωρίζω.Αλλωστε με πολλούς γιατρούς που έχω μιλήσει έχω ακούσει τα ίδια λόγια.Ωστοσο είναι ένα αρκετά επίπονο θεωρώ επάγγελμα το οποίο εντούτοις δεν με ενδιαφέρει ιδιαίτερα.Η ιατρική εκτείνεται σε πολλούς κλάδους και εκεί είναι η μαγεία της.Ωστοσο δεν θα ήθελα να πάρω ένα πτυχίο το οποίο ενδεχομένως θα περιορίσει συγκριτικά με τους συναδέλφους μου την επαγγελματική μου ανελιξη...

Επίπονο θα είναι για κάποιους απο αυτούς που θα βλέπεις . Για εσένα δεν βλέπω πως είναι επίπονο :P.
Γενικά δεν υπάρχει κάτι που θα σε "περιορίσει" στην επαγγελματική σου ανέλιξη . Ωστόσο νομίζω οτι έχεις ήδη πάρει την αποφασή σου . Εαν δεν έχεις λόγους που θα ήθελες να μείνεις στην Αθήνα ή κάποιο οικονομικό πρόβλημα,δεν βλέπω τον λόγο να κάνεις την θυσία μιας σχολής που θες πιο πολύ .
 

Turin Turambar

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Το έχεις ψάξει με μετεγγραφή; Γιατί το να δώσεις θα ήταν ένας πάρα πολύ δύσκολος δρόμος και δεν ξέρεις αν θα βγάλεις τα ίδια μόρια ή καλύτερα. Αν δεν υπάρχει οικονομικό ή υγείας πρόβλημα πήγαινε σε μια άλλη ιατρική. Όλες από όσο ξέρω είναι πολύ καλές. Στην τελική δε σημαίνει επειδή θα αποφοιτήσεις από την Ιατρική Αθηνών θα είσαι κορυφαίος. Κυρίως ο προσωπικός μόχθος μας κάνει καλύτερους καθημερινά.
 

jim2015

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jim2015 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Γονιός Φοιτητή. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
Κοίταξε αν επιλέξω ιατρική επαρχίας θα είναι Πάτρα και μετά Λάρισα λόγω απόστασης καθαρά .Ωστόσο από ότι διαβάζω εδώ μέσα τα τμήματα αυτά και τα βαθμολογικά κατώτερα τους είναι κατώτερα από το αντίστοιχο της Αθήνας (ξαναλέω δεν είναι προσωπική μου διαπίστωση μεταφέρω ότι έχω ακούσει από αρκετό κόσμο μάλιστα).Επομένως το να δώσω τόσα χρήματα για σπίτι αλλά και να αλλάξω συνήθειες πηγαίνοντας σε μια άλλη πόλη (αυτό είναι το πιο σημαντικό μου εμποδιο μετά το πρώτο περί ποιότητας πανεπιστημίων ) για να περάσω σε μια αμφιλεγόμενης ποιότητας σχολή νομίζω δεν έχει νόημα.


"αμφιλεγόμενης ποιότητας σχολή" ρε κουκλε ναρκωτικα παιρνεις;
 

Rozalia24

Νεοφερμένος

Η Rozalia24 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Κοινωνικής Εργασίας ΔΠΘ (Κομοτηνή). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Όλες οι ιατρικές είναι ισότιμες μην το πηγαίνεις με βάση την πόλη αυτό σε λίγα χρόνια δεν θα εχει σημασία για σένα εάν πέρασες φοιτητικά χρόνια Αθήνα η πατρα η Αλεξανδρούπολη η σχολη είναι που μετράει κουράστηκες και πάλεψες για αυτο γτ να πας οδοντιατρική (Εκτός κ εάν έχεις έτοιμη δουλειά εννοώντας πατέρα οδοντίατρο. Η γνώμη μου είναι να πας σε όποια ιατρική πέρασες
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top