Στρατιωτικές σχολές Αξιωματικών

Οριτζιναλ

Νεοφερμένος

Η Οριτζιναλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος να με ενημερώσει για ην καθημερινότητα σε σχολές Αξιωματικών και για το πότε υπάρχουν έξοδοι
 

Praxis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Praxis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Έξοδοι υπάρχουν κάθε Παρασκευή μεσημέρι μέχρι Κυριακή απόγευμα-βράδυ, εκτός αν στερηθούν έξοδο λόγω τιμώρησης για κάτι που διέπραξαν. Η καθημερινότητα είναι ρουτίνα, ξυπνάνε νωρίς, κατά τις 6 (λίγο νωρίτερα ή λίγο αργότερα, δεν είμαι σίγουρος), στρώνουν κρεβάτια, προσωπική υγιεινή, κάνουν γυμναστική, τρώνε πρωινό στο εστιατόριο, και πάνε για τα μαθήματά τους, που διαρκούν περίπου 7 ώρες. Μετά φαγητό, γυμναστική, κάποια ξεκούραση συνήθως και διάφορα βραδινά πράγματα τα οποία δεν γνωρίζω καλά. Πριν τον βραδινό ύπνο νομίζω πως έχει προσκλητήριο για όλους τους σπουδαστές όπου κάνουν προσευχή (τουλάχιστον στην αεροπορία), κάνουν κάτι δουλειές καθαριότητας και κοιμούνται κατευθείαν ΑΝ δεν έχουν υπηρεσία εκείνη την ώρα (θαλαμοφύλακες κ.α). Κάθε χρόνο υπάρχουν τουλάχιστον δύο διαβιώσεις όπου όλοι οι σπουδαστές πάνε σε κάποιο κοντινό βουνό, στήνουν τέντες, τρώνε από κονσέρβες και άλλα τέτοια. Όλα αυτά που σου είπα διαφέρουν πάρα πολύ από σχολή σε σχολή, οπότε αν με κατατόπιζες, θα ήμουν πιο σίγουρος για αυτά που σου λέω.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top