Βιομηχανικής Διοίκησης & Τεχνολογίας

Νίκος 1995

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος 1995 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 121 μηνύματα.
για το μεταπτυχιακό στην πληροφορική δεν γνωρίζω σίγουρα. Αυτό που μπορώ να σου πω με βεβαιότητα είναι ότι οι γνώσεις πληροφορικής που θα έχεις τελειώνοντας θα είναι ελάχιστες και ανεπαρκής σε σχέση με μια σχολή πληροφορικής. τουλάχιστον το πανεπιστήμιο Πειραιά νομίζω πως δεν έχει τέτοιο μεταπτυχιακό πρόγραμμα. Αν μπορείς να το κάνεις σε άλλο πανεπιστήμιο ή στο εξωτερικό δεν ξέρω μην σου γράψω και ανακρίβειες:hmm:.

Βασικα αυτο εννουσα δηλαδη οχι απαραιτητα στο πανεπιστήμιο του Πειραιά αλλα σε καποιο αλλο μεταπτυχιακο προγραμμα τμηματος πληροφορικης ελλαδας ή εξωτερικου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.

Θανάσης-13-

Νεοφερμένος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
καποιος που να περασε φετος σε αυτο το τμημα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christos365

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Christos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Παιδια θα ήθελα κάποιες πληροφορίες σχετικά με το τμήμα, οτιδήποτε γνωρίζετε παρακαλώ γράψτε το !! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

doublepoulos

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Καλησπέρα. Ανοίγω αυτό το thread γιατί είδα τη συγκεκριμένη σχολή και με ενδιαφέρει αρκετά. Μπορεί κάποιος να μου πει τι "παίζει" με αυτή την σχολή; Αξίζει ή όχι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fragkiskosskl

Νεοφερμένος

Ο Fragkiskosskl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σας! Η σχολή Βιομηχανικής Διοίκησης και Τεχνολογίας, μου κέντρισε το ενδιαφέρον, μήπως μπορεί να μου δώσει κάποιος πληροφορίες και τι αποκατάσταση έχει για το μέλλον;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

panagiotis econ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο panagiotis econ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 806 μηνύματα.
Ειναι μια all around σχολη οπου οι φοιτητες κανουν λιγο απο ολα (λιγο φυσικη, λιγο μαθηματικα, λιγο προγραμματισμο κλπ). Οι πιο πολλοι αποφοιτοι στρεφονται στον τομεα του business administration κανοντας mba ενω καποιοι αλλοι στρεφονται προς το marketing. Βεβαια ειναι καποιοι που ασχολουνται με κατι τελειως διαφορετικο (π.χ ναυτιλιακα ή οικονομικα) μιας και βγαινοντας απ τη σχολη εχεις ενα αρκετα καλο μαθηματικο υποβαθρο που σου ανοιγει πολλες πορτες.

Γενικα μια πολυ ενδιαφερουσα (και δυσκολη) σχολη αλλα χωρις σαφη επαγγελματικο προσανατολισμο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petrossss

Νεοφερμένος

Ο Πετρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Ίλιον (Αττική). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Καλημερα... Ειμαι κανουργιος στην ιστοσελιδα και απλα θελω να εκφρασω τις αποριες μου σχετικα με αυτο το τμημα (βιομηχανικης διοικησης και τεχνολογιας). Εχω κοιταξει το προγραμμα σπουδων και μου αρεσε πολυ εκτος απο το γεγονος οτι η σχολη περιεχει χημεια. Ειμαι στο 4ο επιστημονικο πεδιο οποτε ,οπως αντιλαμβανεστε οι γνωσεις μου στην χημεια ειναι πολυ περιορισμενες εως ανυπαρκτες. Αν περασω σε αυτο το τμημα(που οπως το κοβω περναω ανετα γιατι τα εχω παει αρκετα καλα) και αποφασισω να παω σε αυτην την σχολη θα μπορω να ανταπεξελθω στην χημεια ή θα με κραταει πισω σε σχεση με τους υπολοιπους φοιτητες?
 

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 3,806 μηνύματα.
Καλημερα... Ειμαι κανουργιος στην ιστοσελιδα και απλα θελω να εκφρασω τις αποριες μου σχετικα με αυτο το τμημα (βιομηχανικης διοικησης και τεχνολογιας). Εχω κοιταξει το προγραμμα σπουδων και μου αρεσε πολυ εκτος απο το γεγονος οτι η σχολη περιεχει χημεια. Ειμαι στο 4ο επιστημονικο πεδιο οποτε ,οπως αντιλαμβανεστε οι γνωσεις μου στην χημεια ειναι πολυ περιορισμενες εως ανυπαρκτες. Αν περασω σε αυτο το τμημα(που οπως το κοβω περναω ανετα γιατι τα εχω παει αρκετα καλα) και αποφασισω να παω σε αυτην την σχολη θα μπορω να ανταπεξελθω στην χημεια ή θα με κραταει πισω σε σχεση με τους υπολοιπους φοιτητες?

Μόλις έριξα μια ματιά στο πρόγραμμα σπουδών του Πανεπιστημίου Πειραιά. Βλέποντας ότι η σχολή είναι κοινή , πιστεύω, χωρίς να θέλω να σε αποθαρρύνω , ότι αν δεν έχεις διάθεση να τσακίσεις την χημεία ώστε να βρεθείς, σε ένα ικανοποιητικό επίπεδο, με τους συμφοιτητές σου από το 2ο πεδίο θα έχεις μεγάλο πρόβλημα.
Μια γνωστή μου από το τέταρτο πεδίο περασε στην μηχανικών οικονομίας στη Χίο και έπαθε σοκ με την φυσική και χημεία εκεί με αποτέλεσμα να χάσει τα περισσότερα μαθήματα του πρώτου και δεύτερου εξαμήνου(έκανε φροντιστήρια για να τα μαζέψει).
Σκέψου καλά πριν την δηλώσεις.
 

petrossss

Νεοφερμένος

Ο Πετρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Ίλιον (Αττική). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Μόλις έριξα μια ματιά στο πρόγραμμα σπουδών του Πανεπιστημίου Πειραιά. Βλέποντας ότι η σχολή είναι κοινή , πιστεύω, χωρίς να θέλω να σε αποθαρρύνω , ότι αν δεν έχεις διάθεση να τσακίσεις την χημεία ώστε να βρεθείς, σε ένα ικανοποιητικό επίπεδο, με τους συμφοιτητές σου από το 2ο πεδίο θα έχεις μεγάλο πρόβλημα.
Μια γνωστή μου από το τέταρτο πεδίο περασε στην μηχανικών οικονομίας στη Χίο και έπαθε σοκ με την φυσική και χημεία εκεί με αποτέλεσμα να χάσει τα περισσότερα μαθήματα του πρώτου και δεύτερου εξαμήνου(έκανε φροντιστήρια για να τα μαζέψει).
Σκέψου καλά πριν την δηλώσεις.
Ευχαριστω πολυ Θεοδωρα
 

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 3,806 μηνύματα.

petrossss

Νεοφερμένος

Ο Πετρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Ίλιον (Αττική). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Δεν κάνει τίποτα:).
Αν ενδιαφέρεσαι να ασχοληθείς με την διοίκηση, νομίζω πρέπει να υπάρχουν και άλλα τμήματα. Το έχεις κοιτάξει;
Ναι εννοειται πως εχω κοιταξει αλλα ουτως ή αλλως πρωτη μου επιλογη ειναι η πληροφορικη (συγκεκριμενα το τμημα πληροφορικης και τηλεματικης στο χαροκοπειο πανεπιστημιο). Το συγκεκριμενο τμημα το ειχα σαν μια εναλλακτικη σε περιπτωση που κατι παει στραβα και δεν περασω σε καποιο τμημα πληροφορικης
 

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 3,806 μηνύματα.
Ναι εννοειται πως εχω κοιταξει αλλα ουτως ή αλλως πρωτη μου επιλογη ειναι η πληροφορικη (συγκεκριμενα το τμημα πληροφορικης και τηλεματικης στο χαροκοπειο πανεπιστημιο). Το συγκεκριμενο τμημα το ειχα σαν μια εναλλακτικη σε περιπτωση που κατι παει στραβα και δεν περασω σε καποιο τμημα πληροφορικης


Οκ τότε. Άντε Καλά αποτελέσματα σου εύχομαι την Παρασκευή Πέτρο με το καλο
 

petrossss

Νεοφερμένος

Ο Πετρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Ίλιον (Αττική). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Σε ευχαριστω πολυ
 

user04

Νεοφερμένος

Ο user04 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 94 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα παιδιά. Ενδιαφέρομαι για το μεταπτυχιακό του τμήματος βιομηχανικής διοίκησης και τεχνολογίας με ειδικότητα τα Logistics και θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζετε, για το συγκεκριμένο τμήμα, κάποια βασική πληροφορία( πχ εάν αξίζει σαν τμήμα ή εάν έχει επαγγελματικές προοπτικές) γιατί είναι ο κλάδος που με ενδιαφέρει να ασχοληθώ. Ευχαριστώ πολύ!
 

alexd99

Νεοφερμένος

Ο alexd99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Όποιος/οποία γνωρίζει μπορεί να μου πει αν κάποιος τελειώνοντας αυτό το τμήμα μπορεί να κάνει μεταπτυχιακό στη χημική μηχανική η κάτι σχετικό με την χημεία?
 

alexd99

Νεοφερμένος

Ο alexd99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Όποιος/οποία γνωρίζει μπορεί να μου πει αν κάποιος τελειώνοντας αυτό το τμήμα μπορεί να κάνει μεταπτυχιακό στη χημική μηχανική η κάτι σχετικό με την χημεία?
Και που μπορείς να εργαστείς (πέραν από το επάγγελμα του οικονομολόγου) μετά το πτυχίο?

Όποιος γνωρίζει ας πει διότι με ενδιαφέρει το τμήμα για 10%
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top