Πανελλήνιες και σκονάκι

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,968 μηνύματα.
Αρχικα δεν ειχε ανοιχτα φωτα το μπανιο εκενη τη στιγμη και ειχα βρεξει τα χερια μου για να πλυνω το προσωπο μου και δεν το πηρα χαμπαρι οτι ενα μικρο κομματακι κολλησε πανω στο χερι μου οπως ηταν βρεγμενο. Μολις ανοιξα την πορτα το καταλαβα αλλα ηταν ενας επιτηρητης εξω και δεν μπορεσα να το βγαλω μπροστα του.


Οκ;

Αρχικα δεν ειχε ανοιχτα φωτα το μπανιο εκενη τη στιγμη και ειχα βρεξει τα χερια μου για να πλυνω το προσωπο μου και δεν το πηρα χαμπαρι οτι ενα μικρο κομματακι κολλησε πανω στο χερι μου οπως ηταν βρεγμενο. Μολις ανοιξα την πορτα το καταλαβα αλλα ηταν ενας επιτηρητης εξω και δεν μπορεσα να το βγαλω μπροστα του.




Αφου ολο ειδοποιησεις λαμβανω εδω.
Και ανα λιγο μπαινω να δω τι συμβαινει.


Κλειστό,διάβασε όσο μοορεις και δες μετά τις ειδοποιήσεις.Και στο κάτω κάτω να σου το πω ωμά εσυ φταις για ότι έγινε σήμερα.Ξεχασε το και πάμε.
 
Τελευταία επεξεργασία:

SonGokuUI

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SonGokuUI αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών Δυτικής Μακεδονίας (Κοζάνη). Έχει γράψει 240 μηνύματα.
Ανυπομονώ να διαβάσω στο τόπικ με τις βάσεις ότι πέρασες στη σχολή που στόχευες, πάντως. :P
 

Debby63

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Debby63 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 227 μηνύματα.
Οκ;




Κλειστό,διάβασε όσο μοορεις και δες μετά τις ειδοποιήσεις.Και στο κάτω κάτω να σου το πω ωμά εσυ φταις για ότι έγινε σήμερα.Ξεχασε το και πάμε.


Ξερω οτι φταιω.
Δεν χρειαζεται να μου το θυμιζουμε.
Στην τελικη, ξερω πως μου κατεστρεψα μεχρι και το μελλον μου ακομα και να ακουγεται ασυναρτησια αυτο.
Καταβαθος αισθανομαι πως δεν αξιζω να περασω. Ακομα και τα 11.223 μορια να ειναι απλα μια ενδειξη για το 2018. Γυρευε ποσο ακομα θα πεσει για το 2019.

Παρολο τα οσα εγιναν, νιωθω ηδη εξουθενωμενη. Σαν να μην εχω αλλη αντοχη.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,968 μηνύματα.
Ξερω οτι φταιω.
Δεν χρειαζεται να μου το θυμιζουμε.
Στην τελικη, ξερω πως μου κατεστρεψα μεχρι και το μελλον μου ακομα και να ακουγεται ασυναρτησια αυτο.
Καταβαθος αισθανομαι πως δεν αξιζω να περασω. Ακομα και τα 11.223 μορια να ειναι απλα μια ενδειξη για το 2018. Γυρευε ποσο ακομα θα πεσει για το 2019.

Παρολο τα οσα εγιναν, νιωθω ηδη εξουθενωμενη. Σαν να μην εχω αλλη αντοχη.


Δεν προσπαθείς καν.
 

konstantinab199

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η konstantinab199 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 301 μηνύματα.
Ξερω οτι φταιω.
Δεν χρειαζεται να μου το θυμιζουμε.
Στην τελικη, ξερω πως μου κατεστρεψα μεχρι και το μελλον μου ακομα και να ακουγεται ασυναρτησια αυτο.
Καταβαθος αισθανομαι πως δεν αξιζω να περασω. Ακομα και τα 11.223 μορια να ειναι απλα μια ενδειξη για το 2018. Γυρευε ποσο ακομα θα πεσει για το 2019.

Παρολο τα οσα εγιναν, νιωθω ηδη εξουθενωμενη. Σαν να μην εχω αλλη αντοχη.


Tι είπαμε κάνουμε στα δύσκολα;
κολυμπάμε κολυμπάμε:fish2:
 

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
Πωπω, εγώ σε όλες τις εξετάσεις που έχω δώσει στη ζωή μου (σχεδόν), πήγαινα με 2 κόλλες Α4, όπου έγραφα τους ορισμούς και διάφορα βασικά πραγματάκια με bullets, γιατί δεν ήθελα να κουβαλάω όλο το βιβλίο μαζί. Εξάλλου, στο διάβασμά μου μου άρεσε να κρατώ σημειώσεις (ενεργητικό διάβασμα), παρά να τα διαβάζω απλά (παθητικό διάβασμα).

Στις ενδοσχολικές και στο πανεπιστημίο αυτά τα φυλλάδια τα έβαζα στην κωλοτσέπη ή τα άφηνα στην έδρα. Στις πανελλήνιες όμως τα πετούσα στον κάδο όταν χτυπούσε το κουδούνι :D

ΥΓ. Δεν τα έχω κοιτάξει ποτέ εν ώρα εξέτασης, καθώς κάθομαι πάνω τους :hehe: Θυμάμαι στο Σ-Λ στην εισαγωγή των αρχαίων, που εγώ δεν την είχα διαβάσει, τα παιδιά έλεγαν ψου-ψου-ψου τι ήταν τι. Τελικά όλοι έκαναν έβαλαν λάθος ένα Σ-Λ, αλλά εγώ πήρα 10/10 μονάδες, που εμπιστεύτηκα τον εαυτό μου και το χθεσινοβραδινό διάβασμα που είχα κάνει :D Επίσης, είχε γίνει και το αντίθετο... Είπα στον πίσω μου στη Βιολογία γενικής όλο το Α θέμα (πολλαπλής) σωστό, αλλά τελευταία στιγμή εγώ άλλαξα ένα ερώτημα και πήρα 20/25 (χτυπάς το κεφάλι σου στον τοίχο ή όχι; :hehe:). Τελικά εκείνο το παιδί δεν πέρασε πουθενά, βέβαια :eek:
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Υπάρχει αφού λέει δίνει βιολογία τη Δευτέρα :gamer:


Τότε άκυρο το θέμα που έκανα και έγραφα καλο καλοκαίρι ο χαζο @akikos μου είπε οτι τελείωσαν οι πανελλαδικές και το άνοιξα....... όποτε σύμφωνα με την θεωρία του @Dias και την δικια σου που προφανως για να το λέτε ευσταθεί αν χάσει κάποιο επόμενο μάθημα τα δίνει όλα απο την αρχή
@debby63
Ωραια αφού έχουμε μάθημα διαθέσιμο στο επόμενο μάθημα πριν κατσεις στο θρανίο να δώσεις κανε οτι λιποθυμάς και να έχεις σφιχτό το στόμα , να συνέλθεις μετα απο 7 λεπτά και θα τους πεις οτι νυσταζεισ πολυ για να ειναι δύσκολη η διάφοροδιαγνωση. Θα σε πάνε νοςοκομειο Θα τους πεις μετα οτι δε θυμάσαι ποτέ λιποθύμησες και έγινε απότομα χωρίς να ζαλίστεις πριν.

Εννοείται τους λες οτι δεν έφαγες τπτ 2 μέρες επειδή είσαι απογοητευμένη απο τα Λατινικά...


Θα χρειαστείς να δώσεις όλα τς μαθήματα απο την αρχή αλλα θα γλυτώσεις το 0 στα Λατινικά.


Να ξέρεις πάντως οτι δεν ειναι η καταστροφή του κόσμου ....και να ξαναδωσεις του χρόνου δε χάνεις τπτ,πραγματικά όλα μες στο μυαλό ειναι, εγώ θα ξαναεδινα του χρόνου γιατι σε ένα έτος μπορείς να κανείς άπειρα πραγματα και να περάσεις σε σχολη που δεν φανταζόσουν οτι μπορούσες. Αν στόχος σου είναι απλά να περάσεις σε μια σχολη υπσρχουν σχολές ελεύθερης πρόσβασης και δε νομίζω να διαφέρουν αρκετά απο τις σχολές με 11.000.

Με σοβαρό διάβασμα μοροεος,του χρόνου να βγάλεις πανω απο 16000.
λ
 
Τελευταία επεξεργασία:

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,689 μηνύματα.
Πωπω, εγώ σε όλες τις εξετάσεις που έχω δώσει στη ζωή μου (σχεδόν), πήγαινα με 2 κόλλες Α4, όπου έγραφα τους ορισμούς και διάφορα βασικά πραγματάκια με bullets, γιατί δεν ήθελα να κουβαλάω όλο το βιβλίο μαζί. Εξάλλου, στο διάβασμά μου μου άρεσε να κρατώ σημειώσεις (ενεργητικό διάβασμα), παρά να τα διαβάζω απλά (παθητικό διάβασμα).

[...] Στις πανελλήνιες όμως τα πετούσα στον κάδο όταν χτυπούσε το κουδούνι :D

Τζιτζίκι ακριβώς το ίδιο έκανα κι εγώ στις πανελλήνιες!! :D
Πήγαινα με 1 - 2 κόλλες Α4 με ψιλά γραμματάκια σημειώσεις και τα διάβαζα όσο ήμουν στο δρόμο και στο σχολείο έξω. Μόλις χτύπαγε το κουδούνι στις 8:00 - 8:05, "θυσίαζα" τα Α4 κάνοντάς τα μπαλάκι και τα πέταγα στον κάδο! :jumpy:

Ωστόσο χθες στο ΑΟΘ πήγα με 2 σελίδες Α4 στη τσέπη διπλωμένες για να διαβάσω και μόλις φτάνω στο σχολείο και κάνω να τις βγάλω -> άφαντες! Μάλλον μου πέσανε στο δρόμο :(
Και έφαγα μια φρίκη μη και τυχών είχα σκισμένη τσέπη και μπήκανε μέσα στη βερμούδα τα Α4, μπω στην τάξη με αυτά και με νομίζουν για σκονάκι! :superman:
 

xbgamerx

Νεοφερμένος

Ο xbgamerx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 18 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Σήμερα εγινε πραγματικοτητα ο χριροτερος μου εφιάλτης.

Με μηδενισαν σημερα στα Λατινικα. Διοτι με επιασαν με σκονακι και ας μην αντεγραψα απο αυτο διοτι θεωρησα πως μονη μου θα ηταν καλύτερα να κανω τη δουλεια μονη μου αλλα δυστυχως εγινε κατι που με προδωσε.

Με ειχαν καποιοι στο ματι σαν το κορακι και εγω προσπαθησα να δειχνω οσο πιο χαλαρη γινοταν και με ειχαν αφησει να συνεχισω να γραφω. Μετα πηγα στο μπανιο λεγοντας πως δεν ειμαι καλα για να παω να τα ξεφορτωθω αλλα ηταν σκοτεινα μεσα στο μπανιο και δεν καταφερα να τα ριξω μεσα στο καδο οποτε επεσε στο πατωμα και εγω δεν το πηρα ειδηση. Αλλο ενα κολλησε στο χερι μου και δεν το πηρα ειδηση καθως το ειχα βρεξει για να βρεξω και το προσωπο μου και εκει που ανοιξα την πορτα ηταν ενας επιτιρητης εξω και δεν μπορεσα να το βγαλω απο το χερι μου μπροστα του οποτε το εσφιξα στο χερι μου με ελπιδα να μη με τσεκαρει κανεις. Συνεχιζα το διαγωνισμα μου μεχρι που ηρθε το μοιραιο για μενα γεγονος. Με πηραν εξω. Με ρωτησαν αν αυτο το μεγάλο σκονακι ειναι δικο μου και το αρνηθηκα. Μου εκανε η λυκειαρχης ελεγχο και μου ειπε να ανοιξω το χερι μου και εγω μην εχοντας αλλη επιλογη το εκανα. Και αυτο ηταν το μοιραιο κακο που με βρηκε.

Δεν ειχα το θαρρος να πω εξαρχης οτι ειχα σκονακι ωστε να γλυτωσω και ετσι. Οποτε το εριξα στο κλαμα και το πηρα το μηδενικο. Και αυτο ως συνεπεια ειχε να με αποκλεισω απο αυτη την διαδικασια του διαγωνισματος. Μου ειπαν οτι το 1ο επιστημονικο πεδιο εχω δικαιωμα να το ανοιξω εφόσον εχω δωσει ηδη γλωσσα, αρχαια, ιστορια. Απλα με τα Λατινικα δεν θα παρω μορια απο εκει. Μου ειπαν οτι θα μπορουσα ουτως ή αλλως να αποτυχω στα Λατινικα οποτε ας μην ασχολουμαι αλλο μ'αυτο. Μου ειπαν οτι εχω ακομα ελπιδες εφοσον εχω και την βιολογια στο διαβα μου αρκει να μην γινει παλι το ιδιο. Μπορω και απο τη βιολογια να συγκεντρωσω τα μορια που θελω. Ομως δεν μου φαινεται αυτο αρκετο εφοσον δεν θα μπορω να παρω κανενα μοριο στα Λατινικα.

Καλα να παθω αφου ημουν τοσο ηλιθια και ΑΝΟΗΤΗ! Καλυτερα για αλλη μια φορα να ξεχασω την τεχνων ηχου και εικονας. Αφου ουτως ή αλλως δεν θα μου ειναι ποτε γραπτό μου να περασω εκει. Και οπως μου ειπε και η λυκειαρχης μου, "ας προσεχες". ???? Και αυτο ειναι κατι για το οποιο θα με κατηγορω και θα με μαλωνω. Μακαρι να γυρναγα πισω τον χρονο. Να τα πεταγα τα χαρτακια μεσα στη τσαντα ή να τα παραταγα σπιτι. Δεν εχω ευκαιρία αλλη να ξανα δωσω Λατινικα παρα μονο του χρονου.

Μου ειπαν καποιοι συμμαθητες και φιλοι μου να μην κλαιω διοτι δεν αλλαζει κατι. Σιν αυτο οτι εχω ακομα ελπιδες και μπορω να αφοσιωθω στη βιολογια και να μη με παιρνει απο κατω.

Βεβαια το βλεπω σαν να εχω δηλωσει μονο Βιολογια σιν τα μαθηματα που εχω δωσει μεχρι στιγμης και σαν να μην εχω δηλωσει καθολου Λατινικα.

Πραγματικά δεν μπορω να νιωσω αισιοδοξη οτι θα τα καταφερω. Δεν μπορω να μου το επιβαλλω αν δεν μπορω πραγματι να νιωσω αισιοδοξη. Επισης, αν γραψω χαλια στη Βιολογια ειμαι σιγουρη πως δεν περναω πουθενα εφοσον ειναι απο ξεχωριστό πεδιο και με το βαθμο που εχω μεχρι τωρα μαζεψει απο τα 3 πρωτα μαθηματα που εχω δωσει οτι δεν θα αρκεσουν για να περασω.

Καταρχας ποσο βαθμο θα πρεπει να γραψω στη βιολογια; 15; 16; 17; 18; 19; 20; μου ειναι παντελως αδυνατον αυτο.

Και αυτο γιατι νομιζω πως για να παω καλα στη Βιολογια πρέπει να εχω παει καλα και στα αλλα παρολο που ξερω οτι τα μορια στα δυο πεδια βγαινουν διαφορετικα. Αλλα ποσο μεγαλα μορια δεν ξερω αν θα παρω στη Βιολογια. Θα μου πεις βεβαια πως τα λατινικα δεν εχουν πλεον συντελεστη βαρυτητας οπως η εκθεση, τα αρχαια, η βιολογια και η ιστορια. Αρα ειναι οκ αν εγινε αυτο που εγινε στα Λατινικα σημερα; ενα αλλο πραγμα που με στεναχωρει ειναι οτι πηγε χαμενη καθε μου προσπαθεια.

Τωρα θα πρεπει να περιμενω μεχρι του χρονου για να δωσω Λατινικα αφου δεν μπορω ετσι και αλλιως να συμμετασχω στις επαναληπτικες πανελληνιες οπως μια συμμαθητρια μου επειδη δεν εννιωθε καλα.

Και στη μητερα μου ειπα ψεματα οτι δηθεν δεν τα πηγα καλα στα Λατινικα αλλα εχω ακομα ελπιδες να περασω μεσου της βιολογιας. Και αυτο γιατι η μητερα μου δεν ξερει την αληθεια.

Ειμαι να χτυπαω το κεφαλι μου στον τοιχο τωρα.
δεν κάνεις τέτοια πράγματα τόσο μάλλον σε πανελλήνιες. εγώ ο ίδιος διπλοτσεκαρω και κάνω αρκετή προετοιμασία αν είναι να κάνω σκονάκι ακόμη και σε ένα τεστ. έχω κάνει και εγώ μεγάλα σκονάκια (ειδικά στα αρχαία) αλλα ποτε δεν ξεπέρασα τα 5 cm το πολύ, αλλιώς απλά εκοβα περισσότερα μικρότερα χαρτιά. υπάρχουν αρκετά κριτήρια ώστε να μπορείς να φέρεις σκονάκια (πχ απόσταση από εδρα, διαμόρφωση τάξης). σε ένα απλό διαγωνισμα είναι ένας καθηγητής και άμα είναι βλακας μπορεί και να μην προσέξει καθόλου τι κάνει ο καθένας, αλλα σε επίπεδο πανελληνίων, εκεί υπάρχουν 3 - 4 επιτηρητές στην αίθουσα και μόνο.

μπορει να είναι παλιό αυτό το post αλλα δίνω την αποψη μου γιατί το κάνω και εγώ αυτό αλλα θέλει πολύ προσοχή. μια φορά με πιάσανε στην ιστορία, ευτυχώς ήταν ένα τεστ απλά. επίσης στις πανελλήνιες δεν είναι αστεία, εκεί ρίχνεις διάβασμα μιας ζωής, πας φροντιστήρια, πληρώνεις.. υποτίθεται ότι τα ξέρεις όλα αυτά και πρέπει να τα ξέρεις σε κάποια επαγγέλματα, για παράδειγμα, δεν μπορεί να μην ξέρεις φυσικη και μαθηματικα άμα θα πας για αστροφυσικός. σε κάποιες περιπτώσεις, καλύτερα είναι διαβάσεις απ το να φας μια ώρα κάνοντας σκονάκια με γραμματοσειρά τύπου "ψείρας"
 

Schlimazel

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Schlimazel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
Σήμερα εγινε πραγματικοτητα ο χριροτερος μου εφιάλτης.

Με μηδενισαν σημερα στα Λατινικα. Διοτι με επιασαν με σκονακι και ας μην αντεγραψα απο αυτο διοτι θεωρησα πως μονη μου θα ηταν καλύτερα να κανω τη δουλεια μονη μου αλλα δυστυχως εγινε κατι που με προδωσε.

Με ειχαν καποιοι στο ματι σαν το κορακι και εγω προσπαθησα να δειχνω οσο πιο χαλαρη γινοταν και με ειχαν αφησει να συνεχισω να γραφω. Μετα πηγα στο μπανιο λεγοντας πως δεν ειμαι καλα για να παω να τα ξεφορτωθω αλλα ηταν σκοτεινα μεσα στο μπανιο και δεν καταφερα να τα ριξω μεσα στο καδο οποτε επεσε στο πατωμα και εγω δεν το πηρα ειδηση. Αλλο ενα κολλησε στο χερι μου και δεν το πηρα ειδηση καθως το ειχα βρεξει για να βρεξω και το προσωπο μου και εκει που ανοιξα την πορτα ηταν ενας επιτιρητης εξω και δεν μπορεσα να το βγαλω απο το χερι μου μπροστα του οποτε το εσφιξα στο χερι μου με ελπιδα να μη με τσεκαρει κανεις. Συνεχιζα το διαγωνισμα μου μεχρι που ηρθε το μοιραιο για μενα γεγονος. Με πηραν εξω. Με ρωτησαν αν αυτο το μεγάλο σκονακι ειναι δικο μου και το αρνηθηκα. Μου εκανε η λυκειαρχης ελεγχο και μου ειπε να ανοιξω το χερι μου και εγω μην εχοντας αλλη επιλογη το εκανα. Και αυτο ηταν το μοιραιο κακο που με βρηκε.

Δεν ειχα το θαρρος να πω εξαρχης οτι ειχα σκονακι ωστε να γλυτωσω και ετσι. Οποτε το εριξα στο κλαμα και το πηρα το μηδενικο. Και αυτο ως συνεπεια ειχε να με αποκλεισω απο αυτη την διαδικασια του διαγωνισματος. Μου ειπαν οτι το 1ο επιστημονικο πεδιο εχω δικαιωμα να το ανοιξω εφόσον εχω δωσει ηδη γλωσσα, αρχαια, ιστορια. Απλα με τα Λατινικα δεν θα παρω μορια απο εκει. Μου ειπαν οτι θα μπορουσα ουτως ή αλλως να αποτυχω στα Λατινικα οποτε ας μην ασχολουμαι αλλο μ'αυτο. Μου ειπαν οτι εχω ακομα ελπιδες εφοσον εχω και την βιολογια στο διαβα μου αρκει να μην γινει παλι το ιδιο. Μπορω και απο τη βιολογια να συγκεντρωσω τα μορια που θελω. Ομως δεν μου φαινεται αυτο αρκετο εφοσον δεν θα μπορω να παρω κανενα μοριο στα Λατινικα.

Καλα να παθω αφου ημουν τοσο ηλιθια και ΑΝΟΗΤΗ! Καλυτερα για αλλη μια φορα να ξεχασω την τεχνων ηχου και εικονας. Αφου ουτως ή αλλως δεν θα μου ειναι ποτε γραπτό μου να περασω εκει. Και οπως μου ειπε και η λυκειαρχης μου, "ας προσεχες". ???? Και αυτο ειναι κατι για το οποιο θα με κατηγορω και θα με μαλωνω. Μακαρι να γυρναγα πισω τον χρονο. Να τα πεταγα τα χαρτακια μεσα στη τσαντα ή να τα παραταγα σπιτι. Δεν εχω ευκαιρία αλλη να ξανα δωσω Λατινικα παρα μονο του χρονου.

Μου ειπαν καποιοι συμμαθητες και φιλοι μου να μην κλαιω διοτι δεν αλλαζει κατι. Σιν αυτο οτι εχω ακομα ελπιδες και μπορω να αφοσιωθω στη βιολογια και να μη με παιρνει απο κατω.

Βεβαια το βλεπω σαν να εχω δηλωσει μονο Βιολογια σιν τα μαθηματα που εχω δωσει μεχρι στιγμης και σαν να μην εχω δηλωσει καθολου Λατινικα.

Πραγματικά δεν μπορω να νιωσω αισιοδοξη οτι θα τα καταφερω. Δεν μπορω να μου το επιβαλλω αν δεν μπορω πραγματι να νιωσω αισιοδοξη. Επισης, αν γραψω χαλια στη Βιολογια ειμαι σιγουρη πως δεν περναω πουθενα εφοσον ειναι απο ξεχωριστό πεδιο και με το βαθμο που εχω μεχρι τωρα μαζεψει απο τα 3 πρωτα μαθηματα που εχω δωσει οτι δεν θα αρκεσουν για να περασω.

Καταρχας ποσο βαθμο θα πρεπει να γραψω στη βιολογια; 15; 16; 17; 18; 19; 20; μου ειναι παντελως αδυνατον αυτο.

Και αυτο γιατι νομιζω πως για να παω καλα στη Βιολογια πρέπει να εχω παει καλα και στα αλλα παρολο που ξερω οτι τα μορια στα δυο πεδια βγαινουν διαφορετικα. Αλλα ποσο μεγαλα μορια δεν ξερω αν θα παρω στη Βιολογια. Θα μου πεις βεβαια πως τα λατινικα δεν εχουν πλεον συντελεστη βαρυτητας οπως η εκθεση, τα αρχαια, η βιολογια και η ιστορια. Αρα ειναι οκ αν εγινε αυτο που εγινε στα Λατινικα σημερα; ενα αλλο πραγμα που με στεναχωρει ειναι οτι πηγε χαμενη καθε μου προσπαθεια.

Τωρα θα πρεπει να περιμενω μεχρι του χρονου για να δωσω Λατινικα αφου δεν μπορω ετσι και αλλιως να συμμετασχω στις επαναληπτικες πανελληνιες οπως μια συμμαθητρια μου επειδη δεν εννιωθε καλα.

Και στη μητερα μου ειπα ψεματα οτι δηθεν δεν τα πηγα καλα στα Λατινικα αλλα εχω ακομα ελπιδες να περασω μεσου της βιολογιας. Και αυτο γιατι η μητερα μου δεν ξερει την αληθεια.

Ειμαι να χτυπαω το κεφαλι μου στον τοιχο τωρα.

Καλα έπαθες, αν δεν σε πιανανε θα είχες χειρότερη νοοτροπία
Κάπου ήμαρτον δηλαδή.
 

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,103 μηνύματα.
Καλα έπαθες, αν δεν σε πιανανε θα είχες χειρότερη νοοτροπία
Κάπου ήμαρτον δηλαδή.
Αυτό ακριβώς, πρέπει να ζητήσουμε και συγγνώμη που σε πιάνουν στα πράσα και σε μηδενίζουν.

Έλεος.

Ελπίζω να έβαλε μυαλό το κοριτσάκι γιατί στα 18 μπορείς να κάνεις πολλά λάθη και να τα φτιάξεις.
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,397 μηνύματα.
τωρα η τυπισα παιζει να εχει τελειωσει-τελειωνει και τη σχολη της αμα περασε καπου!
 

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,000 μηνύματα.
τωρα η τυπισα παιζει να εχει τελειωσει-τελειωνει και τη σχολη της αμα περασε καπου!
Σύμφωνα με τα γραφόμενά της, έπιασε 5497 μόρια, δεν πέρασε σε σχολή και γράφτηκε σε ιδιωτική σχολή γραφιστικής. Πάντως τότε είχε θεωρηθεί trol.

1676127062329.png
 

Guest 968714

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η ηθικά σωστή απάντηση που θα πάρεις από πολλούς είναι ότι δεν είναι σωστό να κάνεις σκονάκι. Παρ' όλα αυτά η συμβουλή που έχω εγώ να σου δώσω είναι ότι οι πανελλήνιες είναι το μόνο πραγματικά σημαντικό διαγώνισμα στην ζωή σου. Το καλύτερο σκονάκι που μπορείς να κάνεις στις πανελλήνιες αν δεν έχεις τα θέματα είναι πραγματικά στο μυαλό, λόγο του μεγέθους της ύλης που πρέπει να αποστηθίσεις. Τώρα για τα μαθήματα γυμνασίου/λυκείου αν έχεις πάρει από τώρα τις αποφάσεις σου και έχεις πλάνο για τις πανελλήνιες(δηλαδή γνωρίζεις ακριβώς πια μαθήματα θα δώσεις) σου προτείνω για τα μαθήματα που σχετίζονται με τις πανελλήνιες να μην κάνεις σκονάκι και να κάτσεις πραγματικά να τα διαβάσεις(πχ να διαβάζεις μαθηματικά αν πας οικονομική ή θετική κατεύθυνση) καθώς αυτά τα μαθήματα στην τρίτη λυκείου(δηλαδή η ύλη των Πανελληνίων) συνήθως βασίζονται στην ύλη προηγούμενων ετών(πχ τριγωνομετρία, γεωμετρία) που υποθέτουν ότι γνωρίζεις. Τώρα για τα μαθήματα που είναι αδιάφορα για το τελικό αποτέλεσμα, όπως πχ το μάθημα των θρησκευτικών σου προτείνω απλά να έχεις στόχο να περάσεις το μάθημα με έναν μέτριο βαθμό η στην χειρότερη βάση και στην τελική αν κάνεις σκονάκι εκεί δεν θα σε επηρεάσει με κάποιο τρόπο αρνητικά καθώς δεν έχεις πραγματικό λόγο να γνωρίζεις την ύλη και πας μόνο για τον βαθμό(που στην τελική οι βαθμοί γυμνασίου/λυκείου δεν έχουν καμιά απολύτως σημασία εκτός από το να φλεξαρούν οι γονείς στους άλλους γονείς). Τώρα σε ότι αφορά τα Ελληνικά πανεπιστήμια αφού περάσεις σε κάποιο από αυτά, είναι τελείως διαφορετική ιστορία(για παράδειγμα στο δικό μου πανεπιστήμιο μας αφήνουν να ανοίγουμε βιβλία και να βλέπουμε τις σημειώσεις την ώρα της εξέτασης, το μόνο που δεν αφήνουν είναι κινητά για να μην έχουμε πρόσβαση στις απαντήσεις από εξωτερική πηγή, με λίγα λόγια πλέον τα ελληνικά πανεπιστήμια πιο πολύ συγκεντρώνονται στην ικανότητα σου να βρίσκεις άμεσα πληροφορίες και να τις χειρίζεται σωστά παρά στην στείρα αποστήθιση, δηλαδή το ακριβώς ανάποδο από το σύστημα των Πανελληνίων).

Edit: Τώρα είδα την ημερομηνία :dash1:
 

BlackPenBluePen

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και Μαθητής Δημοτικού. Έχει γράψει 835 μηνύματα.
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,604 μηνύματα.
Σύμφωνα με τα γραφόμενά της, έπιασε 5497 μόρια, δεν πέρασε σε σχολή και γράφτηκε σε ιδιωτική σχολή γραφιστικής. Πάντως τότε είχε θεωρηθεί trol.

αχαχαχ πως το βρηκες το μηνυμα αφου εχει απενεργοποιησει το ακαουντ.το θυμασαι απο τοτε?
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ποιος σοβαρος θα εκανε κατι τετοιο.....Ετσι και αλλιως της πλακας θα ητανε σε σχολη της πλακας θα περναγε αν περναγε!Παντως ακομα θυμαμαι οταν εγραφα φυσικη που απο αμηχανια εκανα πραξεις στο θρανιο και μου λεει ο επιτηρητης θες να σε μηδενισω?
 

BlackPenBluePen

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και Μαθητής Δημοτικού. Έχει γράψει 835 μηνύματα.
αχαχαχ πως το βρηκες το μηνυμα αφου εχει απενεργοποιησει το ακαουντ.το θυμασαι απο τοτε?
Πατάς τον μπλέ αριθμό μηνυμάτων που έχει αναρτήσει (εκεί που λέει "Έχει γράψει χ μηνύματα." Και σου βγάζει όλα τα replies που έχει κάνει, κι ας είναι κλειστό το account.
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,604 μηνύματα.
Πατάς τον μπλέ αριθμό μηνυμάτων που έχει αναρτήσει (εκεί που λέει "Έχει γράψει χ μηνύματα." Και σου βγάζει όλα τα replies που έχει κάνει, κι ας είναι κλειστό το account.
αχαχαχχα τοσο καιρο δεν μου ειχε κοψει το μυαλο αυτο!!!Φαντασου!
 

Zukov

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Zukov αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Α ρε θρενταρα, θυμαμαι που τη διαβαζα ενω ειχα τελειωσει τις πανελληνιες. Μεγαλο τρολ η τυπισσα
 

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Δημόσιας & Κοινοτικής Υγείας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top