Πρόγραμμα EUROSCOLA

Indiana Jones

Δραστήριο μέλος

Ο Ιάκωβος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 456 μηνύματα.
Πότε βγαίνουν τα αποτελέσματα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αναζητητής

Νεοφερμένος

Ο Αναζητητής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Κι εγώ είχα πάει στο Στρασβούργο πριν μισό χρόνο . Μια εμπειρία ζωής, μια πραγματικά φοβερή πόλη, πολύ διαφορετική από την Αθήνα τουλάχιστον , κοινοβουλευτικές διαδικασίες και ενσυναίσθηση του πώς λειτουργεί η Ευρώπη και πώς δυστυχώς οι Ευρωπαίοι μεταξύ μας θέτουμε διαχωρισμούς του τύπου Νότιοι Βόρειοι . Δημοκρατικές διαδικασίες και γνωριμίες ξεχωριστές που ευελπιστώ να διατηρηθούν για πολλά χρόνια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,797 μηνύματα.
Διάβασα όλο αυτό το ποστ και βρήκα χρισημες πληροφορίες .Έχω μια ερώτηση μόνο ,την επιδότηση την περνουμαι πριν φύγουν από ή πληρώνουν από εμείς κανονικά τα έξοδα και μετά μας δίνουν την επιδότηση ? Επίσης μπορει καποιος να επικοινωνήσουμε μαζί μέσο ινστα για να τον ρωτήσω ευθέως και για άλλα πράγματα διότι εδώ το φόρουμ είναι λίγο χρονοβόρα η επικοινωνία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ewe32

Νεοφερμένος

Ο ewe32 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Παιδιά σε λίγες μέρες γράφουμε έκθεση για τον διαγωνισμό euroscola με θεμα :«Η Ευρωπαϊκή Ένωση αντιμετωπίζει πρωτοφανείς προκλήσεις, τόσο σε παγκόσμιο επίπεδο όσο και στο εσωτερικό της: περιφερειακές συρράξεις, τρομοκρατία, αυξανόμενες μεταναστευτικές πιέσεις, κοινωνικές και οικονομικές ανισότητες.
Ποιες θα πρέπει να είναι οι πολιτικές προτεραιότητες και ποιες μεταρρυθμίσεις πιστεύετε ότι πρέπει να γίνουν ώστε η Ευρώπη ενωμένη να αντιμετωπίσει τις προκλήσεις αυτές σε έναν ταχέως μεταβαλλόμενο κόσμο λειτουργώντας ως μία αποτελεσματική και συνεκτική οντότητα;».

Μήπως μπορείτε να μου προτείνετε κάτι;

Συγνώμη αν γράφω σε άσχετη συζήτηση αλλά δεν ξέρω να ανοίγω καινούργια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mhtrogoal

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 921 μηνύματα.
καθε χρονο τις ιδιες πιπες ρωτανε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Παιδιά σε λίγες μέρες γράφουμε έκθεση για τον διαγωνισμό euroscola με θεμα :«Η Ευρωπαϊκή Ένωση αντιμετωπίζει πρωτοφανείς προκλήσεις, τόσο σε παγκόσμιο επίπεδο όσο και στο εσωτερικό της: περιφερειακές συρράξεις, τρομοκρατία, αυξανόμενες μεταναστευτικές πιέσεις, κοινωνικές και οικονομικές ανισότητες.
Ποιες θα πρέπει να είναι οι πολιτικές προτεραιότητες και ποιες μεταρρυθμίσεις πιστεύετε ότι πρέπει να γίνουν ώστε η Ευρώπη ενωμένη να αντιμετωπίσει τις προκλήσεις αυτές σε έναν ταχέως μεταβαλλόμενο κόσμο λειτουργώντας ως μία αποτελεσματική και συνεκτική οντότητα;».

Μήπως μπορείτε να μου προτείνετε κάτι;

Συγνώμη αν γράφω σε άσχετη συζήτηση αλλά δεν ξέρω να ανοίγω καινούργια...

Το θεμα ειναι σικε σαν των πανελληνιων, απο τη στιγμη που γραφουν πως θα αντιμετωπισει τις προκλησεις ενωμενη και σαν συνεκτικη οντοτητα, ουσιαστικα εκμαιευουν την απαντηση για να πεις ηλιθιοτητες περι Ευρωπαϊκης Ενοποιησης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φινεύς

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 317 μηνύματα.
Κανείς που ενδιαφέρεται για φέτος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ariana2003

Νεοφερμένος

Η Ariana2003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Πόσες πιθανότητες έχω να περάσω στο φετινό euroscola δίνουμε την άλλη εβδομάδα έχω πρι λοουερ και λοουερ Μίσιγκαν και 19 μέσο όρο και διαβάζω αρκετά πάνω στο θέμα; δεν έχω καμία πιθανότητα έτσι;
 

Indiana Jones

Δραστήριο μέλος

Ο Ιάκωβος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 456 μηνύματα.
Πόσες πιθανότητες έχω να περάσω στο φετινό euroscola δίνουμε την άλλη εβδομάδα έχω πρι λοουερ και λοουερ Μίσιγκαν και 19 μέσο όρο και διαβάζω αρκετά πάνω στο θέμα; δεν έχω καμία πιθανότητα έτσι;


Όταν ήμουν εγώ Β'Λυκείου συμμετείχα στο διαγωνισμό. Είχα Γ1 στα Αγγλικά και Β2 στα Γαλλικά, ο μέσος όρος μου ήταν κοντά στο 18 και έγραψα μια πολύ καλή έκθεση(το θέμα ήταν ο ευρωπαϊκός πολίτης και η ταυτότητά του, κάτι τέτοιο στο περίπου). Τελικά βρέθηκα να είμαι στους επιλαχόντες-αναπληρωματικούς και δεν πήγα Στρασβούργο. Ήθελα να ξαναδώσω και την επόμενη χρονιά αλλά δυστυχώς το σχολείο μου δεν συμμετείχε ξανά στο πρόγραμμα. Κανείς δεν μπορεί να ξέρει αν θα τα καταφέρεις ή όχι, οπότε δεν χάνεις κάτι να προσπαθήσεις. Ίσως τα καταφέρεις! :)
 

Ariana2003

Νεοφερμένος

Η Ariana2003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Ναι σωστά τα λες ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να τύχει απλά με αγχώνει το ότι δεν έχω προφισιενσι ή κάποιο ανώτερο πτυχίο για να με επιλέξουν... Τουλάχιστον θα προσπαθήσω να γράψω μια καλή έκθεση (το θέμα είναι για το πως πιστεύουμε ότι μπορεί να ενισχυθει η δημοκρατική φυσιογνωμία της ΕΕ και αν θεωρούμε ότι το ΕΚ πρέπει να αναλάβει περισσότερες αρμοδιότητες) αν έχετε κάποιο υλικό ή αν γνωρίζετε επί του θέματος παρακαλώ να με βοηθήσετε!
Σε ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου που μου απάντησες αμεσα????
 

Indiana Jones

Δραστήριο μέλος

Ο Ιάκωβος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 456 μηνύματα.
Ναι σωστά τα λες ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να τύχει απλά με αγχώνει το ότι δεν έχω προφισιενσι ή κάποιο ανώτερο πτυχίο για να με επιλέξουν... Τουλάχιστον θα προσπαθήσω να γράψω μια καλή έκθεση (το θέμα είναι για το πως πιστεύουμε ότι μπορεί να ενισχυθει η δημοκρατική φυσιογνωμία της ΕΕ και αν θεωρούμε ότι το ΕΚ πρέπει να αναλάβει περισσότερες αρμοδιότητες) αν έχετε κάποιο υλικό ή αν γνωρίζετε επί του θέματος παρακαλώ να με βοηθήσετε!
Σε ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου που μου απάντησες αμεσα????

Δυστυχώς δεν γνωρίζω κάτι για αυτό το θέμα, οπότε ψάξε στο ίντερνετ ή ρώτα κάποιον άλλον.

Τίποτα, να'σαι καλά και καλή επιτυχία!
 

Ariana2003

Νεοφερμένος

Η Ariana2003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Αυτό έχω κι εγώ στο μυαλό μου... Σε ευχαριστώ πολύ!!
 

smarw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η smarw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 279 μηνύματα.
Καλησπέρα , μήπως γνωρίζει κάποιος αν θα πραγματοποιηθεί φέτος το προγραμμα;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top