Βοηθήματα Γ' Λυκείου

Panos_98

Νεοφερμένος

Ο Panos_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Καλησπερα θα ηθελα να ρωτησω,ποιο βοηθημα θεωρειται καταλληλοτερο και οτι σε προετοιμαζει καλυτερα;; Παπαδακης ή Μπαρλας;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest-90211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλησπερα θα ηθελα να ρωτησω,ποιο βοηθημα θεωρειται καταλληλοτερο και οτι σε προετοιμαζει καλυτερα;; Παπαδακης ή Μπαρλας;;;

Εγώ χρησιμοποιώ με τον καθηγητή μου Μπάρλα και μόνος μου κάνω και κάποιες ασκήσεις Παπαδάκη.Εγώ θεωρώ τον Μπάρλα πιο καλό από Παπαδάκη γιατί έχει πρωτότυπες ασκήσεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.
Καλησπερα θα ηθελα να ρωτησω,ποιο βοηθημα θεωρειται καταλληλοτερο και οτι σε προετοιμαζει καλυτερα;; Παπαδακης ή Μπαρλας;;;

Το εχουν πει φανταζομαι και αλλοι πριν απο εμενα αλλα ποτε κανεις δεν ακουει οποτε,αντε να το ξαναπουμε αλλη μια φορα :
Πρωτη πρωτεραιοτητα πριν οποιοδηποτε βοηθημα πρεπει να ειναι το σχολικο βιβλιο.Διαβαζεις καλα την θεωρια του & λυνεις τις ασκησεις που εχει.Στη συνεχεια μπορεις να χρησιμοποιησεις ενα βοηθημα της επιλογης σου.
Εαν θες να μαθεις τις διαφορες των δυο απο πανω ψαξε υπαρχουν παλιοτερα θεματα επι αυτου.

Η προσωπικη μου αποψη παντως ειναι να δοκιμασεις το 100 θεματα μαθηματικων που πρεπει να βγηκε το 2017 του Κανακη σε συνεργασια με τον Μαυριδη,εκδοσεις Μαυριδη.Το βιβλιο ειναι ανανεωμενη εκδοση παρομοιων παλιοτερων και επειδη ετυχε να το αγορασω απλα απο περιεργεια,μπορω να πω οτι ειναι πολυ καλα δομημενο με καλα θεματα που στοχευουν ακριβως στο πνευμα των πανελληνιων και του σχολικου βιβλιου.Επιπλεον ο ογκος του ειναι μεσαιος αφου περιεχει μονο θεματα και οχι θεωρια.Δηλαδη μπορεις να το κουβαλας μαζι σου με ανεση.
Μονο και μονο απο την πρωτοβουλια να προστεθουν αποφθεγματα σπουδαίων μαθηματικων διεθνους κυρους ειναι απτη αποδειξη οτι το βιβλιο αυτο εχει γραφτει με τροπο ωστε να πεισει τον μαθητη οτι η ενασχοληση του με το μαθημα ειναι δημιουργικη.

Επιπλεον οπως ειπα επειδη δεν υπαρχει η θεωρια,παρα μονο θεματα(πλην Α θεματων) καλο θα ηταν να εχεις τελειωσει την υλη απο αποψη θεωριας και βασικων ασκησεων του σχολικου διαφορατικα θα ειναι αδυνατο να ασχοληθεις με τα θεματα του βιβλιου που αναφερονται σε ολη την υλη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιωργος_1998

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος_1998 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Παιδια καλησπερα και χρονια πολλα στπυς εορταζοντες.Ειμαι καινουργιος στο σαιτ και θα ηθελα να ρωτησω κατι απο τα παιδια που εχουν περασει αυτη τη διαδικασια των πανελληνιων ή εχουν καποια τυχος εμπειρια σαν καθηγητες.Θελω να αγορασω βοηθηματα και ειμαι τελειως χαμενος στο θεμα αυτο.Για φυσικη θετικων σπουδων εχω ακουσει πτι κορυφαιο ειναι των μαθιουδακη-παναγιωτακοπουλου,για χημεια σαλτερης ενω για μαθηματικα αλλοι λενε παπαδακη αλλοι μπαρλα ενω αρκετοι υποστηριζουν οτι πολυ καλα ειναι των στεργιου-νακη καθως και του μιχαηλιδη της ελληνοεκδοτικης.Εσεις τι θα μου προτεινατε να αγορασω εξ' αυτων; Εχετε να προτεινετε κατι αλλο;;Ευχαριστω εκ'των προτερων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,777 μηνύματα.
Για φυσική και χημεία, αυτά που λες. Για μαθηματικά σου προτείνω να αγοράσεις Παπαδάκη και Μπάρλα. Ο πρώτος έχει πολύ καλή θεωρία και λυμένα παραδείγματα, εμένα προσωπικά με βοήθησε πάρα πολύ ώστε να μπορώ να λύνω ασκήσεις Μπάρλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

seferhs2001

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο seferhs2001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Φυσικοθεραπείας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 206 μηνύματα.
Φυσική και χημεία συμφωνώ! :P Για μαθηματικά δεν ξέρω με σιγουριά μιας και δεν τα δίνω... Ωστόσο, καλό θα είναι εάν δεν κάνεις με καθηγητή για να σου προτείνει αυτός με τι θα δουλεύετε, να πας σε ένα βιβλιοπωλείο για να διαπιστώσεις ποιος τρόπος γραφής σού ταιριάζει ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Δημόσιας & Κοινοτικής Υγείας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.
γενικά τα βοηθηματα του σαββαλα και της ελληνοεκδοτικης ειναι καλυτερης ποιοτητας και προετοιμαζουν καταλληλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιωργος_1998

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος_1998 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Για μαθηματικα των στεργιου-νακη και του μιχαηλιδη τα θεωρειται οχι και τοσο καλα σε σχεση με τα αλλα;;Κυριως στα μαθηματικα δυσκολευομαι να αποφασισω και θελω ενα βοηθημα καταλληλο στη διαδικασια αυτη..

Κανενας αλλος με καμια συμβουλη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Alexismicro

Νεοφερμένος

Ο Alexismicro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικό (ΣΣΑΣ). Έχει γράψει 62 μηνύματα.
παιδια ψαχνω βοηθημα εκθεσης. ενα που να χει γλωσσικες ασκησεις(πχ συνωνυμα ), ενα με θεωρια ( πχ πειθω ) και ασκησεις πανω σε αυτη, οπως επισης θεματολογια αναπτυγμενη και διατυπωμενη απο τον συγγραφεα και οχι σε βελακια ιδεες. Δε ψαχνω για κριτηρια αξιολογησεις ( αυτα τα παρεχει το φροντ) αλλα θα θελα να εξασκηθω τουλαχιστον σε θεωρητικες ασκησεις και να παρω ιδεες στο πως να αναπτυσσω τον λογο μου.. οτιδηποτε εχετε να μου προτεινετε θα με βοηθουσε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnyjohnny

Νεοφερμένος

Ο Johnnyjohnny αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
παιδια ψαχνω βοηθημα εκθεσης. ενα που να χει γλωσσικες ασκησεις(πχ συνωνυμα ), ενα με θεωρια ( πχ πειθω ) και ασκησεις πανω σε αυτη, οπως επισης θεματολογια αναπτυγμενη και διατυπωμενη απο τον συγγραφεα και οχι σε βελακια ιδεες. Δε ψαχνω για κριτηρια αξιολογησεις ( αυτα τα παρεχει το φροντ) αλλα θα θελα να εξασκηθω τουλαχιστον σε θεωρητικες ασκησεις και να παρω ιδεες στο πως να αναπτυσσω τον λογο μου.. οτιδηποτε εχετε να μου προτεινετε θα με βοηθουσε


Για ανάπτυξη θεμάτων μπορείς να αγοράσεις τον πειστικό λόγο.Περιέχει πολλές θεματικές ενότητες με μεγάλες αναλύσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexismicro

Νεοφερμένος

Ο Alexismicro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικό (ΣΣΑΣ). Έχει γράψει 62 μηνύματα.
απ'οτι ειδα ο πειστικος λογος εχει 3 τευχη. Εαν δεν εδω τη δυνατοτητα να παρω και τα 3 απλα διαλεγω ενα και αφηνω τα υπολοιπα; :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofia10

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αυτο το ξερω μονο εγω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 186 μηνύματα.
απ'οτι ειδα ο πειστικος λογος εχει 3 τευχη. Εαν δεν εδω τη δυνατοτητα να παρω και τα 3 απλα διαλεγω ενα και αφηνω τα υπολοιπα; :/

λοιπον τα πρωτα δυο εχουν αποκλειστικα θεματικους κυκλους , αναλυση θεματων και κειμενα δηλαδη. Το τριτο τευχος εχει θεωρια . Εγω προσωπικα τα ηθελα μονο για αναλυση θεματων οποτε προμηθευτηκα μονο τους 2 πρωτους τομους. Οποτε εξαρταται τι θες . Το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να πας να τα δεις σ'ενα βιβλιοπωλειο για να δεις τι χρειαζεσαι. Προσωπικά , τα πουλάω κιολας αυτα που έχω , σε πιο χαμηλη τιμη απο αρχική (μονο Αθηνα) οποτε αν ενδιαφερεσαι στειλε μου μηνυμα για πληροφοριες . Αν θες να τα αγορασεις η καλυτερη λυση ειναι τα δεις πρωτα οπως σου πα απο κοντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vanessa99

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vanessa99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 207 μηνύματα.
Υπάρχει κάποιο βοήθημα στην Έκθεση που δεν τα έχει σχεδιαγραμματικα? Πχ αυτό που έχω τα έχει σε στυλ: οι αιτίες του πολέμου είναι: 1,2,3...
Έχω καταλήξει πως δεν με βοηθάει ιδιαίτερα αυτός ο τρόπος στο να μαθαίνω τις πληροφορίες :(
 

Katerinaev

Δραστήριο μέλος

Η Katerinaev αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 568 μηνύματα.
Υπάρχει κάποιο βοήθημα στην Έκθεση που δεν τα έχει σχεδιαγραμματικα? Πχ αυτό που έχω τα έχει σε στυλ: οι αιτίες του πολέμου είναι: 1,2,3...
Έχω καταλήξει πως δεν με βοηθάει ιδιαίτερα αυτός ο τρόπος στο να μαθαίνω τις πληροφορίες :(


Τσέκαρε πειστικό λόγο
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top