Κατατακτήριες για το Τμήμα Νοσηλευτικής Διδυμότειχου

jpa24

Νεοφερμένος

Ο jpa24 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Καλησπέρα σας. Να σας ρωτήσω κάτι ξέρετε an οι κατατακτήριες στο Τμήμα Νοσηλευτικής του Διδυμοτείχου αν είναι με βαθμό πτυχίου ή με μαθήματα και αν είναι με μαθήματα ποια είναι αυτά; Ευχαριστώ εκ των προτέρων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tolis mpapa

Νεοφερμένος

Ο tolis mpapa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
παιδια τι λετε ειναι καλο να περασω νοσηλευτικη δεν ξερω αν θα τα καταφερω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dita von teese

Νεοφερμένος

Η dita von teese αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
σιγα βλακεια ειναι η νοσηλευτικη...αν φοβασαι πως δεν θα περασεις τις εξετασεις πηγαινε εμποροπλοιαρχων εχει και πολυ χρημα μονο που θα εισαι πολυ καιρο στη θαλασσα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
σιγα βλακεια ειναι η νοσηλευτικη...αν φοβασαι πως δεν θα περασεις τις εξετασεις πηγαινε εμποροπλοιαρχων εχει και πολυ χρημα μονο που θα εισαι πολυ καιρο στη θαλασσα...
Φοβερο επιχειρημα:P:P... Εαν δεν εχεις αποψη περι του θεματος, καλυτερα να μην απαντας καθολου!!

Οσο για τη Νοσηλευτικη, προσωπικα τη θεωρω καλη επιλογη, και με ικανοποιητικη επαγγελματικη αποκατασταση!! Απο εκει και περα, θα πρεπει να δεις αν σου αρεσει και αν μπορεις να ακολουθησεις αυτον τον κλαδο:)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tolis mpapa

Νεοφερμένος

Ο tolis mpapa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Σας ευχαριστώ για τις συμβουλές!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

DN8

Νεοφερμένος

Ο DN8 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
εμαθα οτι ενας νοσηλευτης,που εργαζεται, εχει διοριστει κανονικα κτλ,μπορει να δωσει κατατακτηριες για ιατρικη και οταν την τελειωσει και παει για ειδικοτητα, αρχιζει αμεσως και δεν μπαινει σε λιστα αναμονης.ισχυει?βεβαια φαινεται αδυνατο να μπορεις να δουλευεις και να εισαι ταυτοχρονα φοιτητης στην ιατρικη αλλα μπορει καποιος να θελει να συνεχισει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ev90l!

Νεοφερμένος

Η ev90l! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
εμαθα οτι ενας νοσηλευτης,που εργαζεται, εχει διοριστει κανονικα κτλ,μπορει να δωσει κατατακτηριες για ιατρικη και οταν την τελειωσει και παει για ειδικοτητα, αρχιζει αμεσως και δεν μπαινει σε λιστα αναμονης.ισχυει?βεβαια φαινεται αδυνατο να μπορεις να δουλευεις και να εισαι ταυτοχρονα φοιτητης στην ιατρικη αλλα μπορει καποιος να θελει να συνεχισει.
Ναι ισχυει.. κανεις την ειδικοτητα εκει που δουλευεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GeorgeThess

Νεοφερμένος

Ο GeorgeThess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Είμαι θεωρητική κατεύθηνση και τον τελευταίο καιρό σκέφτομαι σοβαρά να μπώ στο τμήμα νοσηλευτικής. Του χρόνου (3η Λυκείου) θα πάρω ως μάθημα επιλογής Βιολογία, γιατί και μου αρέσει, αλλά και γιατι θα μου ανόιξει το 3ο πεδίο. Θέλω να ρωτήσω αν μέσα στο τμήμα έχει μαθηματικά, φυσική, χημεία. Και αν "ΝΑΙ" το επίπεδό τους είναι εύκολο ή όχι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Ενδιαφέρεσαι για ΤΕΙ ή ΑΕΙ; (ενημερωτικά ρωτάω, δεν έχει να κάνει :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maria17

Δραστήριο μέλος

Η Maria17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 450 μηνύματα.
Φανταζομαι οτι λογω αλλαγης κατευθυνσης-απωλειας μοριων μπορει να εννοεις το τει.. προσωπικα μονο για το αει μπορω να σου πω, φανταζομαι οτι παρομοια ειναι τα πραγματα και στο τει. Εχει και τα 3 αλλα τα 2 τελευταια ειναι θεωρητικα. Δηλαδη δε θα σε βαλουν να κανεις χημικες αντιδρασεις, θα σε ρωτησουν ομως κατι πχ για τη λειτουργια της χοληστερολης η τις ορμονες ... παρομοιως και στη φυσικη. Τα μαθηματικα εχουν ασκησεις αλλα αυτα που καναμε ηταν παρομοια με τα μαθηματικα της γ λυκειου γενικης ως ενα βαθμο. Μετα αρχιζαν να μπαινουν κατι αγνωστα αλλα παλι σχετικα με στατιστικη, οχι τπτ ιδιαιτερα δυσκολο. Εμας μας εδιναν και τυπολογιο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GeorgeThess

Νεοφερμένος

Ο GeorgeThess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Ενδιαφέρομαι για ΤΕΙ, γιατί όπως είπες και εσύ θα έχω μία μικρή απώλεια μορίων και θα είναι σχεδόν αδύνατον να μπω σε ΑΕΙ. Εσύ γνωρίζεις άτομα τα οποία στο λύκειο ήταν "της Θεωρητικής" και έχουν ανταπεξέλθει γενικά στο τμήμα της νοσηλευτικης?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maria17

Δραστήριο μέλος

Η Maria17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 450 μηνύματα.
Ειχα γνωρισει μια κοπελα τυχαια που πρεπει να τελειωνε εκεινη την περιοδο, 1 φορα την ειδα μονο και δεν ξερω πως τα πηγαινε γενικα, παντως στη φυσικη τα πηγε πολυ καλα παρ ολο που ηταν απ τη θεωρητικη και η βιοφυσικη ηταν απ τα δυσκολοτερα μαθηματα (τουλαχιστον μεχρι που αλλαξε ο καθηγητης). Φανταζομαι οτι τα παιδια που σπουδαζουν στο τει θα ξερουν πολυ περισσοτερους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

la sombra

Νεοφερμένος

Ο la sombra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Γεια ,ειχα ρωτησει για τα ιατρικα εργαστηρια ομως περα απο αυτο με ενδιαφερει η νοσηλευτικη ,περναω σε πολλα τει ομως με ενδιαφερουν δυο,της Θεσσαλονικης και της Αθηνας.Μηπως μπορειτε να μου δωσετε πληροφοριες και να μου πειτε κατα τη γνωμη σας ποιο ειναι καλυτερο σχετικα με την υποδομη ,τα μαθηματα και τους καθηγητες?

Επισήμανση: Το παρόν μήνυμα προήλθε από νήμα με παρόμοιο περιεχόμενο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

penny...bio

Νεοφερμένος

Η penny...bio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άρτεμις (Αττική). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Έχει περασει καποιος στο τει διδυμοτειχου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gianna55

Νεοφερμένος

Η gianna55 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
γεια σαςςς :)
ειμαι θεωριτικη και θελω να περασω νοσηλευτικη αθηνων ( τει ),εχω επιλεξει και βιολογια για να ξεκλειδωσω το 3ο πεδιο,ειναι δυνατον να περασω?? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Freya

Δραστήριο μέλος

Η Freya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 449 μηνύματα.
χαζη ερωτηση...καποιος που σιχαινεται τα αιματα μπορει να γινει νοσηλευτης?η θα ηταν τελειως ακυρη επιλογη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elenia

Νεοφερμένος

Η Λενη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
χαζη ερωτηση...καποιος που σιχαινεται τα αιματα μπορει να γινει νοσηλευτης?η θα ηταν τελειως ακυρη επιλογη?

το ξεπερνας πιστευω .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
χαζη ερωτηση...καποιος που σιχαινεται τα αιματα μπορει να γινει νοσηλευτης?η θα ηταν τελειως ακυρη επιλογη?

Αχα, γίνεται να γίνει νοσηλευτής και μπορεί να δουλέψει σε τμήματα που δεν έχουν πολύ αίμα, πχ. πρωτοβάθμιος νοσηλευτής ή νοσηλευτής σε διαβητολογικό τμήμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Koul96

Νεοφερμένος

Η Koul96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Γεια σας παιδιαα!! Μόλις πέρασα στην νοσηλευτική ..αν και ήθελα ιατρικά εργαστήρια ...και ενώ το έβλεπα αρκετά θερμά έχω τρομοκρατηθει επειδή ακούω από όλους για τα περιστατικά που θα βλέπω μέσα στα νοσοκομεία (θανάτους κομμένα πόδια κτλ κτλ :bleh:) είναι όντως έτσι το επάγγελμα ; θα χρειαστεί να τα αντιμετωπίσω όλα αυτά ; και μόλις τελειώσω την σχολή μπορώ να πάρω ειδικότητα στα εργαστήρια πχ αιματολογικο;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthi02

Νεοφερμένος

Η Anthi02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Είμαι 3η Λυκείου και θα θελα αν μπορούσατε να μου πείτε λιγο για την Νοσηλευτική.Ο χώρος εργασίας ειναι τόσο τραγικός όσο τον παρουσιαζούν όλοι, ο μισθός κτλ και ισχύει ότι το πανεπιστήμιο έχει αρκετά μαθήματα με αυτά της Ιατρικής.Σαν άτομμο τι χαρακτηριστικά πρεπει να έχω για να μπορέσω να ανταπεξέλθω σε αυτόν τον τομέα
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top