Καλοκαιρινή επανάληψη πριν την Β' Λυκείου

KingAz

Νεοφερμένος

Ο KingAz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα! Φέτος τελείωσα την Α' Λυκείου επιτυχώς και του χρόνου μπαίνουμε στα δύσκολα/σημαντικά 2 χρόνια! Είμαι της θετικής και φέτος έκανα ιδιαίτερα έκθεση και άλγεβρα. Πρέπει να παραδεχτώ πως δεν έκανα ιδιαίτερο διάβασμα αλλά ήμουν σωστός μέσα στην τάξη και στα 2 τετράμηνα εβγαλα Μ.Ο. 18,8 και 19,3 αντίστοιχα. Σήμερα βγήκαν και τα αποτελέσματα εξετάσεων και δεν τα πήγα πολύ καλά. Με το τωρινό σύστημα με ενδιαφέρουν τα μαθήματα:
1)Έκθεση: έχω δείξει πως τα πάω καλά + κάνω ιδιαίτερο
2)Χημεία: ειμαι μέτριος αλλά πιστευω αν αυξήσω τις ώρες διαβάσματος δεν θα έχω πρόβλημα
3)Φυσική: είναι το μάθημα στο οποίο δυσκολεύομαι περισσότερο γι' αυτό έχω αποφασίσει μετά το καλοκαίρι να ξεκινήσω ιδιαίτερα
4)Βιολογία: και εδώ είμαι μέτριος, όμως εχω περιθώρια βελτίωσης
5)Άλγεβρα: για άλλη μια φορά θα προσπαθήσω να βελτιωθώ (αν και δεν ξέρω αν θα το δώσω, ωστόσο ειναι χρήσιμη η χρήση της σε άλλα θετικά μαθήματα)

Μέσα στο καλοκαίρι θα κάνω κάποια μαθήματα έκεθεσης αλλά όχι κάτι παραπάνω. Θεωρείτε πως πρέπει να κάνω κάποια επανάληψη μόνος μου τώρα το καλοκαίρι ή να ξεκινήσω το Σεπτέμβρη αποφασισμένος πως πρέπει να στρωθώ για τα επόμενα 2 χρόνια;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top