Οργάνωση και Διοίκηση Επιχειρήσεων ΠΑ.ΠΕΙ.

paulkin94

Νεοφερμένος

Ο paulkin94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Σιγουρα παιζει ρολο αλλα οχι καθοριστικο. Δηλαδη καποιος που εχει τελειωσει ενα μετριο πανεπιστήμιο με καλο Μ.Ο. και Gmat 750 και πανω δεν εχουν λογο να τον απορριψουν (στα οικονομικα μιλαω παντα). Γνωριζω ατομο απο deree το οποιο ειναι κολλεγιο και οι καθηγητες του δεν εχουν τρομερη ερευνητικη δραστηριοτητα αφου δεν κανουν ερευνα εκει και μου χει πει οτι μια χαρα δεχονται αποφοιτους σε κορυφαια μεταπτυχιακα του εξωτερικου ενω ο ιδιος τελειωσε πριν 2 χρονια ενα μαστερ στο LSE. Επισης ενα παιδι απο οικονομικο Πατρας κανει msc finance στο ΜΙΤ, ενα πολυ απαιτητικο μεταπτυχιακο. Γι αυτο καλο θα ειναι να ειπωθεί οτι αν εισαι καλος και παθιασμενος με αυτο που σπουδαζεις θα πας πολυ ψηλα στο μελλον σε οποιαδήποτε πανεπιστήμιο και να εισαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanosGR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών Ο.Π.Α. (Αθήνα) και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,018 μηνύματα.
Σιγουρα παιζει ρολο αλλα οχι καθοριστικο. Δηλαδη καποιος που εχει τελειωσει ενα μετριο πανεπιστήμιο με καλο Μ.Ο. και Gmat 750 και πανω δεν εχουν λογο να τον απορριψουν (στα οικονομικα μιλαω παντα). Γνωριζω ατομο απο deree το οποιο ειναι κολλεγιο και οι καθηγητες του δεν εχουν τρομερη ερευνητικη δραστηριοτητα αφου δεν κανουν ερευνα εκει και μου χει πει οτι μια χαρα δεχονται αποφοιτους σε κορυφαια μεταπτυχιακα του εξωτερικου ενω ο ιδιος τελειωσε πριν 2 χρονια ενα μαστερ στο LSE. Επισης ενα παιδι απο οικονομικο Πατρας κανει msc finance στο ΜΙΤ, ενα πολυ απαιτητικο μεταπτυχιακο. Γι αυτο καλο θα ειναι να ειπωθεί οτι αν εισαι καλος και παθιασμενος με αυτο που σπουδαζεις θα πας πολυ ψηλα στο μελλον σε οποιαδήποτε πανεπιστήμιο και να εισαι.

Αν είσαι καλός και αγαπάς το αντικείμενό σου, είσαι σε θέση να καλύψεις τα κενά του ιδρύματός σου.
Σε γενικές γραμμές, το πανεπιστήμιο προέλευσης έχει σημαντικό ρόλο για την επιλογή ενός φοιτητή για ένα μεταπτυχιακό δίπλωμα. Το ίδιο μετράει αν έχεις πάρει πτυχίο με 8,6 από το ΟΠΑ και πτυχίο με 8,6 από ΔΠΘ στα οικονομικά; :/:
Επίσης, μιλάς για οικονομικά πτυχία ενώ βρισκόμαστε στο τόπικ της ΟΔΕ. Οι απόφοιτοι της ΟΔΕ δεν ασχολούνται μεταπτυχιακώς μόνο με finance ή statistics. Υπάρχει ο τομέας του hr, του marketing, του pr, του legal κλπ. για τους οποίους δε χρειάζεται κάποια βαθμολογία GMAT / GRE.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paulkin94

Νεοφερμένος

Ο paulkin94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Κοιταξε να δεις πολλα μετρανε ρολο στο να σε δεχτουν σε μεταπτυχιακο, αλλα πανεπιστήμια δινουν περισσότερο βαρος στο Μ.Ο, αλλα σε διαφορα project που εχεις κανει, αλλα ενδιαφερονται για τυχον δημοσιευσεις που μπορει να εχεις, κ.α. Επισης μετραει και ο παραγοντας τυχη. Παντως το παιδι που ελεγα απ το κολλεγιο δεν χρειαστηκε gmat για να τον δεχτουν στο lse.
Επειδη εχουμε ξεφυγει λιγο με το θεμα της συζητησης, οσο αφορα το ΟΔΕ Παπει προκειται για ενα πολυ αξιολογο τμημα που σου δινει μεγαλη ευελιξια ειδικα σε οσους δεν ξερουν με τι να εξειδικευτουν αφου κανεις σχεδον τα παντα (μαρκετινγκ, λογιστικη, logistics, χρηματοοικονομικα) με λιγα λογια ειναι ενα πτυχιο μπαλαντερ θα ελεγα που σου δινει ολες τις απαραίτητες γνωσεις που πρεπει να εχει ενας μανατζερ και το λεω ως αποφοιτος του τμηματος εχοντας βγει στην αγορα εργασιας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λαμπρινηη

Νεοφερμένος

Η Λαμπρινηη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Καλησπέρα! Είμαι μαθήτρια β λυκείου προς γ και θέλω να σπουδάσω marketing /management γι'αυτό και έχω κατασταλάξει στο ΟΔΕ. Μέχρι και χθες θεωρούσα πως καλύτερο είναι το τμήμα του ΟΠΑ όμως στο φροντιστήριο μου είπαν πως πλέον είναι καλύτερο το αντίστοιχο του ΠΑΠΕΙ (αν και αυτό δεν αποτυπώνεται και στον αριθμό των μορίων), πως οι καθηγητές εκεί είναι καλύτεροι, πως υπάρχουν καλές διασυνδέσεις με μεταπτυχιακά αλλά και με εργοδότες πάντα σε σχέση με το ΟΠΑ.. Όμως απ'ότι έχω διαβάσει, το ΟΠΑ έχει μεγαλύτερο κύρος και φήμη.. Οπότε τι μου προτείνετε;;
 

don_vito

Δραστήριο μέλος

Ο don_vito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 530 μηνύματα.
Καλησπέρα! Είμαι μαθήτρια β λυκείου προς γ και θέλω να σπουδάσω marketing /management γι'αυτό και έχω κατασταλάξει στο ΟΔΕ. Μέχρι και χθες θεωρούσα πως καλύτερο είναι το τμήμα του ΟΠΑ όμως στο φροντιστήριο μου είπαν πως πλέον είναι καλύτερο το αντίστοιχο του ΠΑΠΕΙ (αν και αυτό δεν αποτυπώνεται και στον αριθμό των μορίων), πως οι καθηγητές εκεί είναι καλύτεροι, πως υπάρχουν καλές διασυνδέσεις με μεταπτυχιακά αλλά και με εργοδότες πάντα σε σχέση με το ΟΠΑ.. Όμως απ'ότι έχω διαβάσει, το ΟΠΑ έχει μεγαλύτερο κύρος και φήμη.. Οπότε τι μου προτείνετε;;
Δυο φιλαράκια είναι οδε παπει και δεν είναι ιδιαίτερα ικανοποιημένοι .
Θεωρώ το οδε ΟΠΑ είναι ανώτερο και από άποψη καθηγητών και προγράμματος σπουδών και διασύνδεσης στην αγορά εργασίας .
Επίσης στο οδε παπει μαζεύονται παρά μα παρά πολλοί φοιτητές σε κάθε έτος με αποτέλεσμα να γίνεται ένας χαμός στα αμφιθέατρα
Για το ΟΠΑ δεν ξέρω τι παίζει με τα άτομα .
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Δυο φιλαράκια είναι οδε παπει και δεν είναι ιδιαίτερα ικανοποιημένοι .
Θεωρώ το οδε ΟΠΑ είναι ανώτερο και από άποψη καθηγητών και προγράμματος σπουδών και διασύνδεσης στην αγορά εργασίας .

Τις βγάζετε και τις μετράτε σε μήκος ή και σε πάχος; :crazy:
 

don_vito

Δραστήριο μέλος

Ο don_vito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 530 μηνύματα.
Τις βγάζετε και τις μετράτε σε μήκος ή και σε πάχος; :crazy:
Δεν είμαι καν ΟΠΑ αδερφέ ,παπει σπουδάζω απλώς επειδή έχω ασχοληθει λίγο με αυτά τα τμήματα όταν έδινα πανελλήνιες έχω μια σχετική εικόνα και κατά την γνώμη μου το οδε ΟΠΑ έχει καλύτερες προδιαγραφές από το οδε παπει ανεξάρτητα από τη βάση .
Δεν είπα ότι αυτό είναι το σωστό ,την άποψη μου είπα !
 

tsiobieman

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
σόρρυ παιδιά άσχετο , τι ξύλο πέφτει σε αυτό το thread? γιατί τόσοι τσακωμοί? χαχαα :laugh: :laugh: Διάβαζα τα παλιά μηνύματα και έχω μείνει άναυδος.
 

Λαμπρινηη

Νεοφερμένος

Η Λαμπρινηη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Δυο φιλαράκια είναι οδε παπει και δεν είναι ιδιαίτερα ικανοποιημένοι .
Θεωρώ το οδε ΟΠΑ είναι ανώτερο και από άποψη καθηγητών και προγράμματος σπουδών και διασύνδεσης στην αγορά εργασίας .
Επίσης στο οδε παπει μαζεύονται παρά μα παρά πολλοί φοιτητές σε κάθε έτος με αποτέλεσμα να γίνεται ένας χαμός στα αμφιθέατρα
Για το ΟΠΑ δεν ξέρω τι παίζει με τα άτομα .
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Η αλήθεια είναι ότι έχω αγχωθεί αρκετά γιατί γενικότερα τα τμήματα των οικονομικών παρουσιάζουν τόσες ομοιότητες και ένας 17χρονος δύσκολα μπορεί να εντοπίσει τις διαφορές και να καταλήξει..
 

ag97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ag97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οργάνωσης & Διοίκησης Επιχειρήσεων ΟΠΑ. Έχει γράψει 125 μηνύματα.
Nα επιλεξεις ΟΔΕ ΟΠΑ ως 1η επιλογη...εχει κατευθυνση πληροφοριακα συστηματα που το Παπει δεν εχει και ειναι αδιαμφισβητητα το πιο hot αντικειμενο στην αγορα εργασιας αυτη τη περιοδο..εχεις τρομερες επιλογες σε μαθηματα απο ΔΕΤ και πληροφορικη αν θες..αντιστοιχα στις αλλες κατευθυνσεις το ιδιο(μαθηματα απο ΛΟΧΡΗ στη κατευθυνση λογιστικης,απο μαρκετιγκ στην αντιστοιχη κατευθυνση κλπ).Επισης μεγαλες εταιριες παιρνουν μερος στο προγραμμα πρακτικης ασκησης καθε χρονο και το ΟΠΑ μαζι με το ΕΚΠΑ στελνουν τους περισσοτερους φοιτητες ερασμους στην Ελλαδα.Επισης οπα>παπει οσο αφορα την αναγνωριση στο εξωτερικο που θα χρειαστει για ενα τοπ μεταπτυχιακο.Το παπει εχει καλυτερες εγκαταστασεις και ειναι σε πιο ομορφη περιοχη και εχει καποια πολυ καλα εξειδικευμενα τμηματα (ναυτιλιακα κλπ) αλλα για ΟΔΕ ,ΟΠΑ με σφαιρες προτεινω!
 

mixalis95.

Νεοφερμένος

Ο mixalis95. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Nα επιλεξεις ΟΔΕ ΟΠΑ ως 1η επιλογη...εχει κατευθυνση πληροφοριακα συστηματα που το Παπει δεν εχει και ειναι αδιαμφισβητητα το πιο hot αντικειμενο στην αγορα εργασιας αυτη τη περιοδο..εχεις τρομερες επιλογες σε μαθηματα απο ΔΕΤ και πληροφορικη αν θες..αντιστοιχα στις αλλες κατευθυνσεις το ιδιο(μαθηματα απο ΛΟΧΡΗ στη κατευθυνση λογιστικης,απο μαρκετιγκ στην αντιστοιχη κατευθυνση κλπ).Επισης μεγαλες εταιριες παιρνουν μερος στο προγραμμα πρακτικης ασκησης καθε χρονο και το ΟΠΑ μαζι με το ΕΚΠΑ στελνουν τους περισσοτερους φοιτητες ερασμους στην Ελλαδα.Επισης οπα>παπει οσο αφορα την αναγνωριση στο εξωτερικο που θα χρειαστει για ενα τοπ μεταπτυχιακο.Το παπει εχει καλυτερες εγκαταστασεις και ειναι σε πιο ομορφη περιοχη και εχει καποια πολυ καλα εξειδικευμενα τμηματα (ναυτιλιακα κλπ) αλλα για ΟΔΕ ,ΟΠΑ με σφαιρες προτεινω!
Θεωρώ πως το ΟΔΕ στο ΠΑΠΕΙ ειναι καλύτερο και με καλούς καθηγητές στο μάρκετινγκ αλλά και τα 2 τμήματα μοιάζουν παρα πολύ τόσο ως προγράμματος σπουδών οσο και σε συνεργασίες με εταιρείες. Επίσης και τα 2 εχουν παρομοια προβλήματα όπως ο τεράστιος αριθμός εισακτέων και μετεγγραφων (400+ οδε παπει, 350+ οδε οπα) που κάνουν δύσκολη την παρακολούθηση των μαθημάτων. Παντως, από την στιγμή που ιδρύθηκε το ΔΕΤ (2000) το ΟΔΕ έχει χάσει λίγο την αίγλη του, καθώς το ΟΠΑ το προωθεί ενώ σαν τμήμα έχει τις περισσότερες συνεργασίες απο κάθε άλλο τμήμα του πανεπιστημιου με υποχρεωτική πρακτική. Συνδυάζει πολύ καλά τη διοίκηση με τη τεχνολογία και πολλά μαθήματα μάρκετινγκ. Επιπλέον, στην έρευνα αποφοίτων του ΟΠΑ το 2012 το ΟΔΕ είχε τη μεγαλύτερη ανεργία.
Εγώ σου προτείνω να μη δηλώσεις οδε καθώς βγαίνουν χιλιάδες απόφοιτοι και θα χεις και τον ανταγωνισμο απο τα κολλεγια που κάνουν πιο πρακτικά μαθήματα. Από ΟΠΑ σίγουρα θα δήλωνα ΔΕΤ (πιο πρακτικό) ή και Μαρκετινγκ, ενώ από ΠΑΠΕΙ χρηματοοικονομικα και ναυτιλιακα. Το σίγουρο είναι ότι θα αλλάξεις πολλές γνώμες μέχρι να κάνεις μηχανογραφικό.
 

Λαμπρινηη

Νεοφερμένος

Η Λαμπρινηη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Αρχικά σας υπερευχαριστώ για την βοήθεια! Το ΔΕΤ το έχω αποκλείσει γιατί δεν με ενδιαφέρει το πρόγραμμα σπουδών.. Θεωρώ όμως πως είναι ένα πολύ καλό τμήμα (όπως και το ΛΟΧΡΗ) αλλά αν δεν με ενδιαφέρει, δεν πρόκειται να βγάλω ποτέ τη σχολή.. Το Μάρκετινγκ το σκέφτομαι διότι με ενδιαφέρει πολύ σαν αντικείμενο και μάλιστα με βάση το πως βλέπω τα πράγματα τώρα, θα επέλεγα στο οδε κατεύθυνση είτε μάρκετινγκ είτε διοίκηση. Για να μην αποκλεισω όμως την διοίκηση από το πτυχίο μου, τείνω προς το ΟΔΕ.. Όσον αφορά την ανεργία, θέλω να πιστεύω πως με ένα καλό μεταπτυχιακό, σεμινάρια ή και ένα εράσμους, όλα θα πάνε καλά.
 

don_vito

Δραστήριο μέλος

Ο don_vito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 530 μηνύματα.
Αρχικά σας υπερευχαριστώ για την βοήθεια! Το ΔΕΤ το έχω αποκλείσει γιατί δεν με ενδιαφέρει το πρόγραμμα σπουδών.. Θεωρώ όμως πως είναι ένα πολύ καλό τμήμα (όπως και το ΛΟΧΡΗ) αλλά αν δεν με ενδιαφέρει, δεν πρόκειται να βγάλω ποτέ τη σχολή.. Το Μάρκετινγκ το σκέφτομαι διότι με ενδιαφέρει πολύ σαν αντικείμενο και μάλιστα με βάση το πως βλέπω τα πράγματα τώρα, θα επέλεγα στο οδε κατεύθυνση είτε μάρκετινγκ είτε διοίκηση. Για να μην αποκλεισω όμως την διοίκηση από το πτυχίο μου, τείνω προς το ΟΔΕ.. Όσον αφορά την ανεργία, θέλω να πιστεύω πως με ένα καλό μεταπτυχιακό, σεμινάρια ή και ένα εράσμους, όλα θα πάνε καλά.
Με πτυχίο μάρκετινγκ δεν νομίζω να χεις και πολλές επιλογές για μεταπτυχιακό
Προτιμότερο να πας οδε είτε παπει είτε ΟΠΑ σε σχέση με μάρκετινγκ
 

ag97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ag97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οργάνωσης & Διοίκησης Επιχειρήσεων ΟΠΑ. Έχει γράψει 125 μηνύματα.
Αν εισαι σιγουρη οτι θες Μαρκετιγκ και υπαρχει η δυνατοτητα για μεταπτυχιακο επελεξε ΟΔΕ(+Κατευθυνση ΜΚΤ) και στη συνεχεια κανε Msc in Marketing. Ο αντιθετος δρομος που ειναι πιο συνηθισμενος κοστιζει απειρα και προυποθετει αμεση επαγγελματικη αποκατασταση( πτυχιο μαρκετιγκ και μετα ΜΒΑ)
 

Λαμπρινηη

Νεοφερμένος

Η Λαμπρινηη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Αν εισαι σιγουρη οτι θες Μαρκετιγκ και υπαρχει η δυνατοτητα για μεταπτυχιακο επελεξε ΟΔΕ(+Κατευθυνση ΜΚΤ) και στη συνεχεια κανε Msc in Marketing. Ο αντιθετος δρομος που ειναι πιο συνηθισμενος κοστιζει απειρα και προυποθετει αμεση επαγγελματικη αποκατασταση( πτυχιο μαρκετιγκ και μετα ΜΒΑ)
Σίγουρη δυνατότητα για μεταπτυχιακό από άποψη οικονομική δυστυχώς δεν μπορεί να υπάρχει.. Από τη στιγμή όμως που το ΟΔΕ προσφέρει κατευθύνσεις , νομίζω με συμφέρει μιας και με ενδιαφέρει και η διοίκηση, οπότε δεν θέλω να αποκλεισω και αυτή την κατεύθυνση.. Αν και το πρόγραμμα σπουδών του ΜΚΤ φαίνεται να έχει και μαθήματα διοίκησης.. Για το ΔΕΤ που προαναφέρθηκε, μπορείτε να μου πείτε κάτι; Είναι ιδανικό τμήμα για κάποιον που θέλει marketing /manager; Γιατί διαβάζοντας το πρόγραμμα σπουδών νομίζω είδα και κατεύθυνση διοίκησης και κατεύθυνση ψηφιακού μάρκετινγκ που με ενδιαφέρουν πάρα πολύ εννοείται
 

don_vito

Δραστήριο μέλος

Ο don_vito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 530 μηνύματα.
Σίγουρη δυνατότητα για μεταπτυχιακό από άποψη οικονομική δυστυχώς δεν μπορεί να υπάρχει.. Από τη στιγμή όμως που το ΟΔΕ προσφέρει κατευθύνσεις , νομίζω με συμφέρει μιας και με ενδιαφέρει και η διοίκηση, οπότε δεν θέλω να αποκλεισω και αυτή την κατεύθυνση.. Αν και το πρόγραμμα σπουδών του ΜΚΤ φαίνεται να έχει και μαθήματα διοίκησης.. Για το ΔΕΤ που προαναφέρθηκε, μπορείτε να μου πείτε κάτι; Είναι ιδανικό τμήμα για κάποιον που θέλει marketing /manager; Γιατί διαβάζοντας το πρόγραμμα σπουδών νομίζω είδα και κατεύθυνση διοίκησης και κατεύθυνση ψηφιακού μάρκετινγκ που με ενδιαφέρουν πάρα πολύ εννοείται
Στο δετ θα κανείς αρκετά μαθήματα πληροφορικής ,προφανώς όχι τόσα πολλά και σε τόσο βάθος όσο οι της πληροφορικής αλλά αν σκέφτεσαι ότι θες κάτι οικονονικοδιοικητηκο μην πας δετ αν και είναι πολύ καλό τμήμα για όποιον του αρέσει προγραμματισμός
Από αυτά που λες και μόνη σου το οδε θα ταν η καλύτερη επιλογή
Btw το δετ είναι αρκετά αξιόλογο αν θες να ασχοληθείς με digital marketing
 

Abiogenesis

Νεοφερμένος

Η Abiogenesis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 79 μηνύματα.
Μήπως γνωρίσει κάνεις αν οι απόφοιτοι από ΟΔΕ στο παπει μπορούν να διδάξουν δευτεροβάθμια;
 

Natsuko

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Natsuko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 141 μηνύματα.

GeorgePap2003

Διάσημο μέλος

Ο GeorgePap2003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών, Φοιτητής του τμήματος Οικονομικής & Περιφερειακής Ανάπτυξης Παντείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,121 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top