Ειδικές Δυνάμεις

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,345 μηνύματα.
1) Αν μπεις σε καποιο σωμα των ειδικών δυναμεων και δεν μπορεις να τα βγαλεις (να εισαι παντελος αθλιος) περα γινεται μετα να ξαναβγεις (να πας σε αλλο σωμα) ;

2) Γινεται εκπαιδευση μεσα η πεζουν playstation και τετοια;
3) Με τη νερο κανουν μπανιο, εχω ακουσει οτι κανουν με κρυο για σκληραγογηνση ισχυει;
4) Πληρονονται καθολου (σωματα που πραγματικα αξιζουν) ;
5) Κατι για μοριοδοτησης που λενε σε τη οφελουν;
6) Πως γινεται να καταταχθω στης ειδικές δυνάμεις και να πληρώνομαι (χωρις πανελληνιες), ετσι οπως γινεται στο εξωτερικο
7) Σε ποιο σωμα ειδίκευσε στο sniper;
8) Στο πεζικο σε τη εξειδηκευονται; Ή ειναι χαλια σωμα
9) Υπαρχει περιπτωση να τραυματιστο θανασιμα;(ειχα διαβασει καποια αρθρα πως ενας στα ΟΥΚ στην εκπαιδευση αραχνη επεσε απο υψως 15μ με κεφαλι διοτι κοπηκε το σκηνη ή οτι ενας αλεξοπτιστης καταλαθος επεσε στη θαλλάσα και δεν τραβηξε το καταλληλο σχοινη για να φυγει απ το αλεξιπτωτο και ετσι το αλεξιπτοτο το τραβηξε κατω στο νερο με αποτελεσεμα να παιθανει)
10) Γιατι ολοι θελουν να μπουν αλεξοπτιστες;(με βυσμα κιολας)

11)Αν στο στρατολογιο εχω δηλωσει στρατο-ξηρας μετα μπορω να παω ειδικες δυναμεις ?

1. Βγαίνεις Ι3 ή Ι4 και σε στέλνουν Πεζικό-Τεθωρακισμένα-Πυροβολικό ή το παίζεις τρελός και παίρνεις αναβολή (με προοπτική να βγεις Ι5 και να μην ξαναπατήσεις)...
2. Ειδικά στο ΚΨΜ των Ε.Δ. σε κάθε σειρά νεοσυλλέκτων διοργανώνεται τουρνουά Pro όπου ο νικητής κερδίζει 500 κάμψεις τραγουδώντας "έχω μια αδελφή, κουκλίτσα αληθινή, τι λένε Βόρεια Ήπειρο, την αγαπώ πολύ" ενώ ταυτόχρονα κοιτάζει το μπυροκοίλι του καραβανά που έχει πάνω απ' το κεφάλι του...
3. Το ζεστό νερό στο στρατό είναι σαν την πρόσληψη στο Δημόσιο, "όποιος προλάβει"...
4. Ό,τι παίρνουν και οι υπόλοιποι στρατιώτες (δηλαδή τα @@ του Καράμπελα)...
5. Παίρνουν επιπλέον μόρια στις προκυρήξεις για προσλήψεις Ειδικών Φρουρών, Συνοριοφυλάκων κ.λπ. (μεγάλη καριέρα όχι αστεία)...
6. Γίνεται...αν κάνεις θητεία σε ξένη χώρα!
7. Στη Λεγεώνα των Ξένων!:lol:
8. Ειδικότητες (ΠΖ): τυφεκιοφόρος, ολμιστής, πολυβολητής και άλλα τέτοια "πιασιάρικα" κοσμητικά...που όλα παραπέμπουν στην ίδια ειδικότητα: σκοπετάνθρωπος & παραδουλεύτρα!
9. Στρατιώτης στον Έβρο στη δική μου ΕΣΣΟ κοιμήθηκε και δεν ξύπνησε...κι εγώ π.χ. που ήμουν μάγειρας και ΚΨΜτζής κι έκανα ζωάρα διαγνώστηκα με όγκο, έκανα χειρουργείο και μπορεί να μην ξυπνούσα ποτέ...όλα τα ενδεχόμενα μέσα στη ζωή είναι!
Κι έξω τώρα να βγεις να περπατήσεις καβαλάει ένα μηχανάκι το πεζοδρόμιο και σε στέλνει άκλαφτο...
10. Γιατί παίρνουν κάποιο επίδομα για κάθε πτώση με αλεξίπτωτο (έτσι ήταν παλιά τουλάχιστον, δεν ξέρω αν εξακολουθεί να υπάρχει αυτό το επίδομα ή αν εξακολουθούν να βάζουν στρατιώτες να κάνουν πτώσεις)...
11. Είτε δηλώσεις Ε.Δ. στο περιοδεύον είτε όχι θα έχεις την ευκαιρία να πας (έρχονται σε όλα τα κέντρα εκπαίδευσης για να βρουν κορόιδ...εεε στρατιώτες:cool:)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,797 μηνύματα.
1. Βγαίνεις Ι3 ή Ι4 και σε στέλνουν Πεζικό-Τεθωρακισμένα-Πυροβολικό ή το παίζεις τρελός και παίρνεις αναβολή (με προοπτική να βγεις Ι5 και να μην ξαναπατήσεις)...
2. Ειδικά στο ΚΨΜ των Ε.Δ. σε κάθε σειρά νεοσυλλέκτων διοργανώνεται τουρνουά Pro όπου ο νικητής κερδίζει 500 κάμψεις τραγουδώντας "έχω μια αδελφή, κουκλίτσα αληθινή, τι λένε Βόρεια Ήπειρο, την αγαπώ πολύ" ενώ ταυτόχρονα κοιτάζει το μπυροκοίλι του καραβανά που έχει πάνω απ' το κεφάλι του...
3. Το ζεστό νερό στο στρατό είναι σαν την πρόσληψη στο Δημόσιο, "όποιος προλάβει"...
4. Ό,τι παίρνουν και οι υπόλοιποι στρατιώτες (δηλαδή τα @@ του Καράμπελα)...
5. Παίρνουν επιπλέον μόρια στις προκυρήξεις για προσλήψεις Ειδικών Φρουρών, Συνοριοφυλάκων κ.λπ. (μεγάλη καριέρα όχι αστεία)...
6. Γίνεται...αν κάνεις θητεία σε ξένη χώρα!
7. Στη Λεγεώνα των Ξένων!:lol:
8. Ειδικότητες (ΠΖ): τυφεκιοφόρος, ολμιστής, πολυβολητής και άλλα τέτοια "πιασιάρικα" κοσμητικά...που όλα παραπέμπουν στην ίδια ειδικότητα: σκοπετάνθρωπος & παραδουλεύτρα!
9. Στρατιώτης στον Έβρο στη δική μου ΕΣΣΟ κοιμήθηκε και δεν ξύπνησε...κι εγώ π.χ. που ήμουν μάγειρας και ΚΨΜτζής κι έκανα ζωάρα διαγνώστηκα με όγκο, έκανα χειρουργείο και μπορεί να μην ξυπνούσα ποτέ...όλα τα ενδεχόμενα μέσα στη ζωή είναι!
Κι έξω τώρα να βγεις να περπατήσεις καβαλάει ένα μηχανάκι το πεζοδρόμιο και σε στέλνει άκλαφτο...
10. Γιατί παίρνουν κάποιο επίδομα για κάθε πτώση με αλεξίπτωτο (έτσι ήταν παλιά τουλάχιστον, δεν ξέρω αν εξακολουθεί να υπάρχει αυτό το επίδομα ή αν εξακολουθούν να βάζουν στρατιώτες να κάνουν πτώσεις)...
11. Είτε δηλώσεις Ε.Δ. στο περιοδεύουν είτε όχι θα έχεις την ευκαιρία να πας (έρχονται σε όλα τα κέντρα εκπαίδευσης για να βρουν κορόιδ...εεε στρατιώτες:cool:)...


Ευχαριστω....Κωμικος και ετσι :loltooth::loltooth:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unseen skygge

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unseen skygge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,218 μηνύματα.
Και οι ερωτήσεις κωμικές ήταν ως επί το πλείστον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,797 μηνύματα.
Και οι ερωτήσεις κωμικές ήταν ως επί το πλείστον.

Οχι, εγω εγραψα πως γνωριζοντας οτι εχω ξανακανει καποιες απ της ερβτησεις τωρα της εβαλα ολες μαζεμενες και οποιος μπορει ας απαντησει διοτι αλλα διαβαζω απ το ενα φρουμ και αλλα απ το αλλο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top