Τομέας Ιατρικών Εργαστηρίων

allall1

Δραστήριο μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 707 μηνύματα.
Με τα ίδια μόρια νομίζω μπαίνεις ακτινολογίας στο ΤΕΙ Αθήνας και εχει θεωρώ καλύτερε προοπτικές απο τα εργαστήρια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Απαραίτητος είναι ο υπάλληλος κ όχι ο σπουδαγμένος τεχνολόγος ΙΕ, από τη στιγμή που το επάγγελμα δεν είναι ρυθμιζόμενο. Ο υπάλληλος αυτός μπορείς να είναι βιολόγος, (βιο)χημικος, ακόμα κ νοσηλευτής. Φυσικά δε λείπουν τα άτομα από ΙΕΚ & ΕΠΑΛ.

Βέβαια αντίστοιχα κ ο τεχνολόγος ΙΕ δεν είναι περιορισμένος στα μικροβιολογικά, γι' αυτό και ταιριάζει καλύτερα ( (κατ' εμέ) ο τίτλος τεχνολόγος βιοϊατρικών εργαστηρίων.
Είχα μια υπόνοια ότι ίσως τα εργαστήρια να μην στελεχόνονται απαραίτητα από αποφοίτους των ΙΕ αλλά δεν την εξέφερα επειδή δεν ήμουν σίγουρος. Πολύ πιθανόν να ξέρεις καλύτερα μιας και βλέπεις τα πράγματα εκ των έσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna.anna

Νεοφερμένος

Η anna.anna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Μου εχουν πει οτι δεν αξηζουν τα ιατρικα εργαστηρια γιατι ειναι ΤΕΙ και οχι ΑΕΙ, και δεν τα υπολογιζουν πολυ , ειναι αληθεια αυτο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,797 μηνύματα.
Μου εχουν πει οτι δεν αξηζουν τα ιατρικα εργαστηρια γιατι ειναι ΤΕΙ και οχι ΑΕΙ, και δεν τα υπολογιζουν πολυ , ειναι αληθεια αυτο;

Λαθος, π.χ εγω εχω ενδιαφερθεί για Οδοντικη Τεχνολογια(αλλα στοχευω για οδοντιατρικη), τα ατομα που περνανε σε αυτο το τμημα (Οδοντικη Τεχνολογια) φτιαχνουν τα υλικα για τους Οδοντιατρους(π.χ σιδερακια, αναισθητικά ).Χωρις αυτους οι οδοντιατροι δεν μπορουν να κανουν τιποτα. Ετσι ειναι και για τα ατομα που περνανε σε Ιατρικα εργαστηρια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Με τα ίδια μόρια νομίζω μπαίνεις ακτινολογίας στο ΤΕΙ Αθήνας και εχει θεωρώ καλύτερε προοπτικές απο τα εργαστήρια
ναι αλλά στην ακτινολογια θα είσαι όλη μέρα μέσα στις ακτινοβολίες και δεν είναι τόσο καλό για την υγεία σου. Παρόλα τα μέσα προστασίας που υπάρχουν υπάρχουν κίνδυνοι.

Μου εχουν πει οτι δεν αξηζουν τα ιατρικα εργαστηρια γιατι ειναι ΤΕΙ και οχι ΑΕΙ, και δεν τα υπολογιζουν πολυ , ειναι αληθεια αυτο;

Όπως ακριβώς συμπεριφέρονται σε έναν απόφοιτο βιολογικού έτσι θα συμπεριφερθούν και σε ένα απόφοιτο του τει εργαστηρίων η μόνη διαφορά στο δημόσιο είναι ότι στο βιολογικό μπορείς να εξελιχθείς και να γίνεις διευθυντής.

Επίσης το αντίθετο συμβαίνει προτιμούν να διορίζουν απόφοιτους τει γιατι τους είναι πιο φτηνοί οικονομικά. αν είσαι καλή στην δουλειά σου δεν έχεις να φοβάσαι τπτ.

Απλά οι εποχές έχουν αλλάξει δραματικά σε σύγκριση πριν μερικά χρόνια, πλέον μας νοιάζει να βρούμε όσο αφορά την Ελλάδα μια δουλειά και όχι η εξέλιξη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna.anna

Νεοφερμένος

Η anna.anna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Ευχαριστω πολυ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnman97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Johnman97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 152 μηνύματα.
Καλησπερα σας!!! Τι γνωμη εχετε για τα ιατρικα εργαστηρια στο τει Αθηνας ως δευτερο πτυχιο? Πρωτο εχω Πληροφορικη. Αν και δε νομιζω να συνδυαζονται ιδιατερα περισσοτερο το σκεφτομαι για αποκτηση περαιτερω γνωσεων σε αλλο αντικειμενο. Ευχαριστω πολυ!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Johnman97:
;4347851. Αν και δε νομιζω να συνδυαζονται ιδιατερα περισσοτερο

Τιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι
Όταν μιλάμε για το πεδίο της έρευνας, πληροφορικαριος με βασικες γνώσεις βιολογιας + lab skills αξίζει χρυσό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnman97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Johnman97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 152 μηνύματα.
Τιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι
Όταν μιλάμε για το πεδίο της έρευνας, πληροφορικαριος με βασικες γνώσεις βιολογιας + lab skills αξίζει χρυσό.

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση. Απλα αναρωτιεμαι αν θα ηταν καλυτερο να κανω καποιο μεταπτυχιακο σε βιοπληροφορικη ή να κυνηγησω δευτερο πτυχιο. Απλα ειδα τα μαθηματα και μου φανηκαν παρα πολυ ωραια !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnman97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Johnman97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 152 μηνύματα.
Κανεις αλλος? :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stickerbush

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πεισματάρης Γορίλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 896 μηνύματα.
μεταπτυχιακό, θα ανοίξεις πολλές πόρτες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LadyPhantom

Νεοφερμένος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Γεια σας! Η σχολη στη λαρισα ποση μειωση θα εχει; Η πως θα κινηθεί;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stavroulaa

Νεοφερμένος

Η Σταυρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Γύθειο (Λακωνία). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Παιδιά καλησπέρα, είστε σίγουροι ότι είναι αδύνατο να έχει κάποιος δικό του εργαστηρίο; Θέλω να πω, στο εξωτερικό υπάρχουν μεταπτυχιακα στη medical microbiology (πχ https://www.manchester.ac.uk/study/m...ical-microbiology/all-content/#course-profile , ούτε με μεταπτυχιακό ή διδακτορικό γίνεται;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top