Φοιτητική ζωή μακριά από το σπίτι

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Καλά και το 3000 στο σχέδιο δεν είναι ό,τι ευκολότερο. Οι άριστοι των αρίστων συνήθως γράφουν γύρω στις 3500.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mord79

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αnνa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 169 μηνύματα.
Καλά και το 3000 στο σχέδιο δεν είναι ό,τι ευκολότερο. Οι άριστοι των αρίστων συνήθως γράφουν γύρω στις 3500.

κανω σχεδιο ενα χρονο ηδη και ξερω περιπου τι παιζει:)και δεν ειπα οτι ειναι και ευκολο για το σχεδιο.. γιατι κολησατε τοσο στο βαθμο της γραφιστικης; :P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ναι, επειδή έχω πολλούς γνωστούς και στην Αρχιτεκτονική και στη Γραφιστική και στη Διακοσμητική. Γι'αυτο το λέω, δεν το βγάζω απ'το μυαλό μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mord79

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αnνa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 169 μηνύματα.
ναι δεν αντιλεγω, απλα ξερω τις δυνατοτητες μου και πιστευω πως μπορω να τα πιασω:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Όσοι θα είστε φοιτητές σε άλλη πόλη πότε θα εγκατασταθείτε στο νέο χώρο διαμονής σας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
Όσοι θα είστε φοιτητές σε άλλη πόλη πότε θα εγκατασταθείτε στο νέο χώρο διαμονής σας;
Εγώ είχα εγκατασταθεί 3-4 μέρες πριν την έναρξη των μαθημάτων :D :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!w@Nn4

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ωρωπός (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Και πότε αρχίσατε να ψάχνετε ;:) Μετά την ανακοίνωση των βάσεων ή είναι πολύ αργά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!w@Nn4

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ωρωπός (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
εγώ γύρω στα μέσα Ιουλίου. Αν περνάς σε ένα αστικό κέντρο όπως είναι η Αθήνα και η Θεσσαλονίκη τότε πρέπει να αρχίσεις από νωρίς.

Μπααα όχι.:P Βόλο ή Χανιά...Δεδομένου όμως ότι δεν ξέρω σε ποια από τις 2 πόλεις θα περάσω (λογικά:P) και μιας και δεν είμαι και κοντά σε καμία από τις 2 δεν είναι καλύτερα να ψάξω στα σίγουρα, μετά τις βάσεις;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Queen of Hearts

Δραστήριο μέλος

Η Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
Εγώ είχα εγκατασταθεί 3-4 μέρες πριν την έναρξη των μαθημάτων :D :D

και πως ενιωσες τις πρωτες μερες :redface: ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!w@Nn4

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ωρωπός (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
σίγουρα μετά, γιατί αν πας να νοικιάσεις σπίτι θα πρέπει να δώσεις και πρώτο ενοίκιο μπροστά και εγγύηση αν δίνεται ακόμα. Γενικά χάσιμο χρήματος.

πώς φαίνεται πόσο σχετική είμαι:whistle:
Ευχαριστώ πολύ!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης94

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 262 μηνύματα.
Σκέφτηκα ν' ανοίξω αυτό το θέμα για όσους/ες πέρασαν μακριά από τον τόπο της μόνιμης κατοικίας τους και έχουν εγκατασταθεί εκεί.
Έχετε προσαρμοστεί στο νέο τόπο;
Τι προβλήματα ήδη έχετε αντιμετωπίσει και πώς τα λύσατε; :ermm:
Τι είναι αυτό που επιθυμείτε ή που σας λείπει περισσότερο από το σπίτι των γονιών σας; :hmm:
Τι σας φοβίζει στο νέο τρόπο ζωής και τι σας χαροποιεί; :eek::clapup:
Πόσες φορές θέλετε να έρχονται οι γονείς σας να σας επισκεφθούν; Τι νιώθετε όταν τους βλέπετε ή τους ακούτε στο τηλέφωνο; :bigarmhug
Έχετε κάποιες φοβίες, και αν «ναι» πώς τις ξεπερνάτε; :'(

Όποιος/α θέλει απαντά σε όσες από τις παραπάνω ερωτήσεις θέλει. ;)

Σημείωση: Το μήνυμα προήλθε από την ένωση με το θέμα Τώρα που μένω μόνος/η....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Μαρία Γ.

Νεοφερμένος

Η Σειρήνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Φέτος θα δώσω πανελλήνιες και η σχολή που με ενδιαφέρει είναι στη Ρόδο. Όμως εγώ μένω κοντά στο Μεσολόγγι και σκέφτομαι ότι η απόσταση είναι πολύ μεγάλη... και αυτό είναι κάτι που με φοβίζει. Εσείς τι λέτε δεν είναι πολύ μακρυά;;; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Φέτος θα δώσω πανελλήνιες και η σχολή που με ενδιαφέρει είναι στη Ρόδο. Όμως εγώ μένω κοντά στο Μεσολόγγι και σκέφτομαι ότι η απόσταση είναι πολύ μεγάλη... και αυτό είναι κάτι που με φοβίζει. Εσείς τι λέτε δεν είναι πολύ μακρυά;;; :hmm:

Γιατί σε φοβίζει? Θα είναι πολλά τα έξοδα για να πηγαινοέρχεσαι ή θες να ξέρεις ότι είσαι κοντά στους δικούς σου για να νιώθεις ασφαλής? Θα σου πω απλά πως, όταν φύγεις από το σπίτι δεν θα θες να ξαναγύρισεις, οπότε don't worry :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

financial

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο financial αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Αν υπάρχει η οικονομική δυνατότητα, το προτείνω! Και μόνο η αίσθηση ελευθερίας και η ανεξαρτητοποίηση αρκούν για να το τολμήσει κανεις! Θα ήθελα και εγω να σπουδάζω στη Θεσσαλονίκη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Αν υπάρχει η οικονομική δυνατότητα, το προτείνω! Και μόνο η αίσθηση ελευθερίας και η ανεξαρτητοποίηση αρκούν για να το τολμήσει κανεις! Θα ήθελα και εγω να σπουδάζω στη Θεσσαλονίκη!

Δεν εισαι ανεξαρτητος εφ οσον σου δινουν λεφτα οι δικοι σου .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

financial

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο financial αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Δεν εισαι ανεξαρτητος εφ οσον σου δινουν λεφτα οι δικοι σου .

Σ´αυο έχεις δίκιο, η αλήθεια ειναι οτι αναφερόμουν περισσότερο σε καθημερινά θέματα, όπως οτι δεν θα έχεις έτοιμο φαγητό ή καθαρά ρούχα :P
Βέβαια, ξέρω αρκετά άτομα που δουλεύουν και έτσι μπορούν να καλύπτουν ένα αρκετά μεγάλο ποσοστό των εξόδων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top