Κοινωνικές-αισθηματικές ταινίες

girly14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η girly14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 287 μηνύματα.
Γεια σας αποφασισα στα 16 μου να γινω σινεφιλ! Ψαχνω λοιπον για ταινιες που θα με κανουν να πλανταξω στο κλαμα και να εχουν καποια σχεση με ερωτα-κοινωνικες σχεσεις...(δηλ. οχι θριλερ,δραση και τετοια!) θα πω ποιες εχω ηδη δει και θα τις προτεινω και σε σας!
Αρχιζω με την τοπ μεχρι στιγμης ταινια την οποια μαλιστα ειδα χθες στον Ant1, Forrest Gump τρελο κλαμα σε σημειο που απο τους ληγμους πονεσε το στερνο μου!!!! Συνεχιζω με την δευτερη The Notebook το τελευταιο μισαωρο δεν υπηρχε ισχυει οτι ειπα και παραπανω! Επειτα το P.S I love you μουτζοκλαμα σε ολη την διαρκεια της ταινιας παρακαλω! Κι εχω επισης στο αρχειο μου επειτα απο ερευνα τις: Ψαλιδοχερη, big fish, η ζωη ειναι ωραια, sweet november....
Ελπιζω να καταλαβατε τι ψαχνω, ειμαι ιδιαιτερα ευαισθητη οποτε οποια σας συγκινησε εστω και λιγο δεκτη (να σημειωσω οτι δεν θελω ταινιες που να δειχνουν κακοποιηση)
Ευχαριστω εκ των προτερων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathis1214

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο stathis1214 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 267 μηνύματα.
Γεια σας αποφασισα στα 16 μου να γινω σινεφιλ! Ψαχνω λοιπον για ταινιες που θα με κανουν να πλανταξω στο κλαμα και να εχουν καποια σχεση με ερωτα-κοινωνικες σχεσεις...(δηλ. οχι θριλερ,δραση και τετοια!) θα πω ποιες εχω ηδη δει και θα τις προτεινω και σε σας!
Αρχιζω με την τοπ μεχρι στιγμης ταινια την οποια μαλιστα ειδα χθες στον Ant1, Forrest Gump τρελο κλαμα σε σημειο που απο τους ληγμους πονεσε το στερνο μου!!!! Συνεχιζω με την δευτερη The Notebook το τελευταιο μισαωρο δεν υπηρχε ισχυει οτι ειπα και παραπανω! Επειτα το P.S I love you μουτζοκλαμα σε ολη την διαρκεια της ταινιας παρακαλω! Κι εχω επισης στο αρχειο μου επειτα απο ερευνα τις: Ψαλιδοχερη, big fish, η ζωη ειναι ωραια, sweet november....
Ελπιζω να καταλαβατε τι ψαχνω, ειμαι ιδιαιτερα ευαισθητη οποτε οποια σας συγκινησε εστω και λιγο δεκτη (να σημειωσω οτι δεν θελω ταινιες που να δειχνουν κακοποιηση)
Ευχαριστω εκ των προτερων!

Το να ψαχνεις ταινιες για να κλαψεις ειναι λιγο βιτσιοζικο το καταλαβαινεις:P:P Τεσπα δες το χαμενοι στη μεταφραση δεν εχει κλαμα τοσο με την εννοια που το λες αλλα σε στεναχωρει-προβληματιζει εχει να κανει με αισθηματικα τεσπα απο οτι καταλαβα θα σου αρεσει!! :):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

girly14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η girly14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 287 μηνύματα.
Ναι το ξερω πως ειναι λιγο μαζωχιστικο αλλα ειναι απλα το ειδος των ταινιων που μου αρεσουν! Θα κοιταξω παντως αυτο που μου προτεινεις!!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vasilina93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βασιλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 395 μηνύματα.
Kramer vs Kramer, My name is Sam νομίζω είναι από τις πιο κλασσικές ταινίες για κλάμα :P
Τώρα από τη στιγμή που σου άρεσε το NoteBook και το P.S. I Love You, πιστεύω θα σου αρέσει και το The Time Traver's Wife και το A Walk To Remember. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dante ravenclaw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dante ravenclaw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 241 μηνύματα.
Με αυτή θα πλαντάξεις στο κλάμα, αυτή δεν γίνεται να μην την δεις(πάρε και μία σύγχρονη-αλλά αδύναμη- εκδοχή )αλλά αυτή σου εγγυώμαι πως θα γίνει η αγαπημένη σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

girly14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η girly14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 287 μηνύματα.
Χαχα κατεβασα καποιες απο αυτες που μου προτεινατε θα τις δω και θα σας πω...παντως απο τα trailer φαινονται καλες επιλογες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
The Reader

Από τις ταινίες που συγκινούν βαθιά και δικαιολογημένα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vassia!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 383 μηνύματα.
Έχω να προτείνω : A Walk To Remember, Notebook,le fabuleux destin d'amélie poulain( απο τις αγαπημένες μου),My Best Friend's Wedding,Pretty Woman ,While You Were Sleeping.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
καλα αν εκλαψες με τις ταινιες που λες, που να δεις και το my sister's keeper
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

azsxd

Νεοφερμένος

Ο azsxd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
remember me
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

άντζυ

Δραστήριο μέλος

Η άντζυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 651 μηνύματα.
καλα αν εκλαψες με τις ταινιες που λες, που να δεις και το my sister's keeper
Με πρόλαβες...! Απίστευτη ταινία..!!!
κοινωνικές ΝΑΙ..!! αισθηματικές ΟΧΙ....!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

azsxd

Νεοφερμένος

Ο azsxd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
επισης να δειτε το ps i love you
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Spider:)

Νεοφερμένος

Η Spider:) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Συμφωνώ με όλες όσες αναφέρθηκαν, ειδικά το my sister's keeper-πάρα πολύ κλάμα...επίσης όπως ήδη είπαν (απλά δεν μπορώ να τις προσπεράσω)Τιτανικός, The notebook, a walk to remember και προσθέτω one day, ο κύκλος των χαμένων ποιητών, jack... έχω δει πάρα πολλές απλά τώρα δε μου έρχονταιι... ελπίζω να θυμηθώ κι άλλες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
a eternal sunshine of a spotless mind...
αμελι και sister's keeper kai forrest gump απλωως ανυπερβλητες ταινιαρες!!!!!!
ΚΕΙΤΗ - καλουλη
7 pounds+the pursuit of happiness !!!!!!
all good things
THE PIANIST!!!!!!!!!!!!
REQUIEM FOR A DREAM
HACHICO

καμια αλλη για μενα που τις εχω εξαντλησει ολες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annouskagia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 358 μηνύματα.
requiem for a dream
million dollar baby (πολη κλαμα)
mystic river
η ανταλλαγη
σφραγισμενα χειλη
21 γραμμαρια
one day
a walk to remember δεν μου αρεσε καθολου
love me if you dare
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

esmerald

Νεοφερμένος

Η Χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
a walk to remember απ'τις λιγες που με εχουν κανει να κλαψω τοσο... και το the vow, η αγαπημενη μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Εγώ μία ταινία που κλαίω κάθε φορά που την βλέπω είανι το Η Ζωή Είναι Ωραία... Είναι υπέροχηη :cry_x::cry_x:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top