Εμπειρίες από τις εξετάσεις

DOINA

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η DOINA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 216 μηνύματα.
Εχετε δυσαρεστες εμπειριες απο τις ενδοσχολικες εξετασεις?
Αφορμη για να δημιουργησω αυτο το θεμα ειναι το σημερινο γεγονος!:mad:
Επειδη προετοιμαζομαι πολυ για τις εξετασεις σπιτι θεωρω υποχρεωση προς τον ευατο μου να γραψω οσα ξερω ..και να απαντησω οσο καλα μπορω ακομα και αν βαριεμαι ή νιωθω κουρασμενη.Επειδη ομως παντα σχεδον μενω τελευταια ,οχι γιατι το προγραμματιζω αλλα ετσι τυχαινει παντα.. συμβαινει να εχω παντα τον προτελευταιο να με βριζει..και μετα να το λεει σε ολο το σχολειο οτι τον αναγκασα να με περιμενει! Η το αλλο! να την περιμενει ο γκομενος με το μηχανακι και επειδη εγραφα εγω αυτη δεν μπορουσε να φυγει και αρχισε και ελεγε βλακειες πισω απο την πλατη μου βεβαια γιατι μπροστα κωλονουν! Παιδια τι σπαστικο ειναι αυτο! Ρε φιλε..γιατι να μην γραψω αμα ξερω και μπορω?επειδη εσυ θες να πας για καφεδακι η δεν ξερω που αλλου,,η εχεις τον καθηγητη απο πανω να σε κοιταζει δολοφονικα ποτε θα τελειωσεις για να παει σπιτι του με αποτελεσμα να :redface: και να κολλας !ειδικα σημερα τσαντιστηκα τοσο πολυ..ηταν ενας που ελεγε αντε μια ωρα και περπαταγε περα δωθε πραγμα που με αγχωνει και μου ερχοταν να τον πλακωσω ! βρεθηκατε ποτε σε παρομοια θεση ή και σε αντιθετη?η ειμαι η μοναδικη:whistle::D:(:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
αμα ανοιγες το στομα κανεις δεν θα σε ελεγε τιποτα... σε εβλεπαν ντροπαλη και να μην μιλας και σου την ελεγαν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3v@Ki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η V for Vlammenh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 302 μηνύματα.
και εγώ μένω τελευταία...πάντα μα πάντα...ούτε μία φορά δεν εφυγα ενώ ηταν καποιος μέσα στην τ\άξη γιατί πιστεύω πως είναι βλακεία να μου δίνουν ένα δίωρο και να μην το εκμεταλλεύομαι...ακόμα και αν έχω τελειώσει κάθομαι και το ελέγχω...κατι μπορεί να μου έρθει τελευταία στιγμή...αλλά ευτυχώς δεν είχα ποτέ προβλήματα με τον προτελευταίο....ούτε με τους περισσότερους καθηγητές...τώρα αν έλεγες κανένας τίποτα όπως είπε και ο νίκος πιο πάνω απαντούσα αναλόγως (και λίγο χειρότερα) οπότε δεν τολμούσε να με ξαναενοχλήσει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petrosod

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο petrosod αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 242 μηνύματα.
να σου πω κατι...εγω ημουν σημαιοφορος στο σχολειο μου...με τους μαθητες αυτο που θα κανεις ειναι να τους βοηθας αμα σε ρωτανε στην αρχη μπορει να μην σε ρωτανε αλλα ξερω γω αμα ο μπροστινος σου βλεπεις οτι εχει κανει ενα λαθος διορθωσε τον και μετα θα σου ειναι ευγνωμων το ιδιο θα συμβει και με ολους τους αλλους 'κακους' μαθητες διοτι πολυ απλα μπορει να μην γραψουν 20 αλλα θα θελουν να γραψουν 10 να περασουν...σιγα σιγα χτιζεται αυτο....με τους καθηγητες κοιτα να τους παρεις τον αερα...εισαι β λυκειου και πρεπει να κατανοησεις πρωτα εσυ οτι σχεδον ειστε ισαξιοι στην κοινωνια το λυκειο δεν ειναι γυμνασιο η δημοτικο οπου ο καθηγητης σε ελεγχει στο λυκειο ελεγχει ο ενας τον αλλον και οι σχεσεις περαν απο καθηγητη μαθητη ειναι και σχεσεις δυο ανθρωπων που βρισκονται στην κοινωνια με σεβασμο παντοτε στον καθηγητη...και εφοσον εισαι οπως φαινεται καλη μαθητρια θα κανεις την πλακα σου με τους καθηγητες θα κανεις και καυστικα αστεια μαζι τουσ(λεγομενος χαβαλες) αλλα παραλληλα δεν θα ξεχνας τον ρολο σου που ειναι να δειχνεις οτι νοιαζεσαι για το μαθημα τους και για τους ιδιους...απο εκει και περα ο καθηγητης που τριγυρναει πανω απο το κεφαλι σου και δεν σε αφηνει να γραψεις πες του να κατσει διοτι δεν θα φυγει πολυ συντομα και με ενα μεγαλο χαμογελο πες του οτι και εσυ θες να πας στην παραλια αλλα δεν κανεις ετσι...ειμαι σιγουρος δεν θα το παρει πολυ βαρια...αν κανεις αυτα τα δυο πιστευω θα βοηθησουν...μην φοβασαι φετος στις πανελληνιες σε ΟΛΑ τα μαθηματα εφευγα τελευταιος εκλεινα το τριωρο και μπορει να κερδιζα και κανα δυο λεπτα ακομα...και αν ειχα τελειωσει στο δυορο η στο μιαμισαωρο απλα καθομουνα και κοιταζα τον ουρανο....και στις ενδοσχολικες το ιδιο κανω και κανεις δεν μου λεει τπτ ο μαθηματικο που βιαζοταν να φυγει σημερα του ειπα το αστειο για την παραλια και οφειλω να ομολογησω οτι επιασε...αρα ολα ειναι δοκιμασμενα δοκιμασε τα και εσυ και ειμαι σιγουρος οτι θα βρεις επιτελους διεξοδο απο το προβλημα! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Yannis92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Yannis92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 331 μηνύματα.
Εχετε δυσαρεστες εμπειριες απο τις ενδοσχολικες εξετασεις?
Αφορμη για να δημιουργησω αυτο το θεμα ειναι το σημερινο γεγονος!:mad:
Επειδη προετοιμαζομαι πολυ για τις εξετασεις σπιτι θεωρω υποχρεωση προς τον ευατο μου να γραψω οσα ξερω ..και να απαντησω οσο καλα μπορω ακομα και αν βαριεμαι ή νιωθω κουρασμενη.Επειδη ομως παντα σχεδον μενω τελευταια ,οχι γιατι το προγραμματιζω αλλα ετσι τυχαινει παντα.. συμβαινει να εχω παντα τον προτελευταιο να με βριζει..και μετα να το λεει σε ολο το σχολειο οτι τον αναγκασα να με περιμενει! Η το αλλο! να την περιμενει ο γκομενος με το μηχανακι και επειδη εγραφα εγω αυτη δεν μπορουσε να φυγει και αρχισε και ελεγε βλακειες πισω απο την πλατη μου βεβαια γιατι μπροστα κωλονουν! Παιδια τι σπαστικο ειναι αυτο! Ρε φιλε..γιατι να μην γραψω αμα ξερω και μπορω?επειδη εσυ θες να πας για καφεδακι η δεν ξερω που αλλου,,η εχεις τον καθηγητη απο πανω να σε κοιταζει δολοφονικα ποτε θα τελειωσεις για να παει σπιτι του με αποτελεσμα να :redface: και να κολλας !ειδικα σημερα τσαντιστηκα τοσο πολυ..ηταν ενας που ελεγε αντε μια ωρα και περπαταγε περα δωθε πραγμα που με αγχωνει και μου ερχοταν να τον πλακωσω ! βρεθηκατε ποτε σε παρομοια θεση ή και σε αντιθετη?η ειμαι η μοναδικη:whistle::D:(:redface:


Περισυ στις πανελληνιες οι επιτηρητες μιλουσαν μεταξυ τους και τα παιδια που τελειωναν στα πρωτα 5 λεπτα μιλισουν συνεχεια και κανεις δεν τους ελεγε τιποτα....Στο τελος ηθελα κανα 5-10λεπτο ακομα...Και παει να μου τραβηξει τη κολα η επιτιριτρια και την αρχιζω και την λεω "Τι πατε να κανετε?Πατε καλα? Εχασα τοσο χρονο περιμενωντας ποτε θα σταματησετε να μιλατε με τον συναδελφο σας και ποτε θα λεγατε στα παιδια που κανενα χαλασμο να υσηχασουν..Πανελληνιες ειναι να δειξετε αναλογο σεβασμο...δικαιουμε το λιγοτερο πεντε λεπτα ακομα κι αν εχετε προβλημα παμε και στη δευτεροβαθμια ή και στο συνηγορο του παιδιου...." καλα κατεβασε παροχη η γυναικα μιλαμε....Με κοιταει και λεει "Οκ κανε γρηγορα" ...Αυτο κανε και συ βαλε της φωνες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
πχ φραφαμε γερμανικα .. και ηταν ο γυμναστης τωρα να φωναζει τελειωνετε τελειωνετε... μπουχτισε το κεφαλι μου.. και του λεω! μπορειτε επιτελους να σταματησετε να φωναζετε????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Δεκτο μεχρι ενα σημειο (τη στιγμη που εισαι ο προτελευταιος και εχουν περασει τοσοι αλλα εσυ δεν βγηκες και καθισεις να τα ελεγξεις και τα ξαναελεγξεις καλα να παθεις εδω που τα λεμε) αλλα να σε χουν να περιμενεις μισαωρο δεν ειναι λυση! και τα κοιτανε ρε γαμωτο! δεν ειναι οτι γραφουν! ειναι λες και το κανουν για να σου σπασουν να νευρα! δυο φορες μου χε τυχει περυσι με ενα συγκεκριμενο παιδι, μεχρι και οι καθηγητες δηλαδη το ειρωνευονται και δυσανασχετουσαν!
φετος ευτυχως μας ειχαν και τα δυο τμημα σε μια μεγαλη αιθουσα οποτε δεν κινδυνευουμε... παντα θα ναι καμια 10αρια μεσα οταν βγαινω...

αυτο που μου εσπασε να νευρα ηταν η ανευθυνοτητα και η αδιαφορια των επιτηρητων, αλλα εμεις μετα απο ολα αυτα (ή μαλλον αναλογα τους κατα την διαρκεια της χρονια) τους χεσαμε ολους γιατι εκτος του οτι συνηθισαμε, δεν μπορω να περασω μια ζωη κοιτοντας μη με αδικουν οι αλλοι! μη σωσουν και δωσουν απαντηση (μεχρι και κομπιουτερακι) σε οποιον θελουν! ε μα πια! εγω θα βρω το μπελα μου μετα! ε στο διαλο! λες ο καθηγητης δεν τον ηξερε τι μαθητης ηταν! η γνωμη του δεν αλλαζει με μια σωστη πραξη!
ας κοιταξουμε την ουσια λοιπον και ας μη κολλαμε στους βαθμους και τα γραπτα των εξετασεων!


SUMMER 2011 - LIVE IT!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Παιδιά μην κολώνετε. Μου έχει συμβεί κι εμένα στις πανελλήνιες εξετάσεις και της Β΄ Λυκείου (άλλες εποχές) και της Γ΄ Λυκείου. Ακριβώς αυτό που περιγράφει η φίλη μας η DOINA. Εγώ όμως δεν χαμπάριαζα. Τους έγραφα κανονικά στα...παλιά μου τα παππούτσια. Συγκεκριμένα θυμάμαι ότι στα μαθηματικά γενικής παιδείας της Γ΄ Λυκείου είχα μείνει τελευταίος στην τάξη που δεν είχε παραδώσει το γραπτό του και με περίμενε ο προτελευταίος ο οποίος είναι και πολύ καλός μου φίλος. Απέμεναν 40 λεπτά περίπου για να συμπληρωθεί το τρίωρο. Όταν απέμενε μισάωρο για τη λήξη της εξέτασης ο επιτηρητής εμφανώς εκνευρισμένος μου λέει "άντε, ακόμα να τελειώσεις;". Φορτώνω κι εγώ και του απαντάω "Κοιτάξτε να δείτε κύριε καθηγητά. Μόλις ήμουν έτοιμος να σηκωθώ και να παραδώσω το γραπτό μου. Όμως μετά από τη συμπεριφορά σας άλλαξα γνώμη και σκοπεύω να εξαντλήσω όλο το τρίωρο...Έτσι για να είμαι σίγουρος ότι δεν έχω κάνει απροσεξίες". Κάγκελο ο επιτηρητής. Αφιέρωσε δύο λεπτά για να με χαρακτηρίσει "ανάγωγο, αυθάδη" και κάποια άλλα κοσμητικά αλλά δεν με πείραζε καθόλου. Μέσα μου ήξερα ότι είχα νικήσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ShatteredIce

Δραστήριο μέλος

Η ShatteredIce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 573 μηνύματα.
η βλακεία είναι ότι πολλές φορές οι καθηγητές κρατάνε τα παιδιά μέχρι το διάλειμμα για να τελειώσουν την παράδοση και στις εξετάσεις που είναι τόσο σημαντικές βιάζονται λες και τους έχουν βάλει νέφτι και όχι μόνο αυτά αλλά κουτσομπολεύουν κιόλας με τους άλλους..μπούρου, μπούρου... μα κανένας σεβασμός πια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DOINA

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η DOINA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 216 μηνύματα.
παιδια σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας !
Λυπαμαι που δεν τις ειδα νωριτερα ομως δεν περιμενα να απαντησει και κανενας !:redface:
Εχετε δικιο ..ειμαι πολυ χαμηλων τονων ωρες ωρες,,και αυτο γιατι μου εχουν μαθει να αγνοω τις βλακειες των αλλων και να μην τους; δειξω οτι με τσαντιζουν..ελα ομως που αυτο δεν ειναι και τοσο καλο γιατι εκτος απο το να σε θεωρουν χαζο,νιωθεις και εσυ η ιδια ετσι και δεν κερδιζεις το δικιο σου !
Τωρα με τις απαντησεις σας σκεφτηκα καλυτερα και λυπαμαι που φερομαι σε μερικες περιπτωσεις σαν κοτα ... και δεν απανταω αναλογα.. αυτο ομως θα προσπαθησω να τ αλλαξω καιθως δεν ειναι αργα και βλεπω οτι κανενας δεν εχει την ελαχιστη νοημοσυνη και κατανοηση να σταματησει να πειραζει τον αλλον οταν βλεπει οτι δεν του δινει σημασια και δεν τον προκαλλει...
Αντε,σε λιγο βγαινουν τα αποτελεσματα ..για να δουμε αξιζε το πιασιμο 2ωρων στην καρεκλα ?:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

λοιπόν

Νεοφερμένος

Η λοιπόν αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 90 μηνύματα.
Εμένα στις εξετάσεις μου αρέσει να γράφω με το πάσο μου, οπότε κι εγώ βγαίνω τελευταία συνήθως. Ποτέ δε βρίζω όμως τον προτελευταίο...
Λοιπόν όλη τη χρονιά ήταν μια κοπέλα που μου είχε σπάσει τα νεύρα. Με μείωνε μπροστά στους συμμαθητές μου, μου φερόταν σα να μαι καμιά χαζή που δε καταλαβαίνει. Πήρα την εκδίκησή μου τελευταίο μάθημα... Γράφαμε λογοτεχνία, τα θέματα πολύ βατά... ήξερα πως θα κάτσει μέχρι τέλους, όπως κι έγινε... Γυρνάει το τελευταίο μισάωρο και μου λέει: Πάμε; Της απαντάω: Έχω ακόμα ένα θέμα! Έπρεπε να δείτε το πρόσωπό της. Το έριξε στα παρακάλια... Πάντως εγώ την έγραφα μέχρι που ο καθηγητής της την είπε: Άσε τη συμμαθήτριά σου α συγκεντρωθεί, ας έφυγες νωρίτερα, και το βούλωσε. Το ευχαριστήθηκα όσο δε λεγεται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Εμένα στις εξετάσεις μου αρέσει να γράφω με το πάσο μου, οπότε κι εγώ βγαίνω τελευταία συνήθως. Ποτέ δε βρίζω όμως τον προτελευταίο...
Λοιπόν όλη τη χρονιά ήταν μια κοπέλα που μου είχε σπάσει τα νεύρα. Με μείωνε μπροστά στους συμμαθητές μου, μου φερόταν σα να μαι καμιά χαζή που δε καταλαβαίνει. Πήρα την εκδίκησή μου τελευταίο μάθημα... Γράφαμε λογοτεχνία, τα θέματα πολύ βατά... ήξερα πως θα κάτσει μέχρι τέλους, όπως κι έγινε... Γυρνάει το τελευταίο μισάωρο και μου λέει: Πάμε; Της απαντάω: Έχω ακόμα ένα θέμα! Έπρεπε να δείτε το πρόσωπό της. Το έριξε στα παρακάλια... Πάντως εγώ την έγραφα μέχρι που ο καθηγητής της την είπε: Άσε τη συμμαθήτριά σου α συγκεντρωθεί, ας έφυγες νωρίτερα, και το βούλωσε. Το ευχαριστήθηκα όσο δε λεγεται...

:hehe: Χαχαχαχααχα!!! Πρέπει να συνεχίζει τώρα να σου κάνει την ζωή δύσκολη μετά από αυτό όμως :P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

λοιπόν

Νεοφερμένος

Η λοιπόν αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 90 μηνύματα.
Ευτυχώς άλλαξε τμήμα. Το μόνο που ξέρει να κάνει είναι να ψωνίζεται. Η αλήθεια είναι ότι είναι πανέξυπνη και άριστη μαθήτρια, αλλά... Κάτσε θα αναφέρω περιστατικό: Ήμαστε στα θρησκευτικά. Ως συνήθως μιλάγαμε μαζί με τον καθηγητή για άλλα πράγματα, εκείνη τη φορά για τις ξένες γλώσσες. και λέει: Εγώ το Μάιο πήρα στα γαλλικά το c1. και της λέω Κι εγώ! Και γυρνάει με ένα υφάκι κ μου κάνει: Α, το πήρες τελικά?? Και της απαντάω: Γιατί να μην το πάρω;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Εμένα στις εξετάσεις μου αρέσει να γράφω με το πάσο μου, οπότε κι εγώ βγαίνω τελευταία συνήθως. Ποτέ δε βρίζω όμως τον προτελευταίο...
Λοιπόν όλη τη χρονιά ήταν μια κοπέλα που μου είχε σπάσει τα νεύρα. Με μείωνε μπροστά στους συμμαθητές μου, μου φερόταν σα να μαι καμιά χαζή που δε καταλαβαίνει. Πήρα την εκδίκησή μου τελευταίο μάθημα... Γράφαμε λογοτεχνία, τα θέματα πολύ βατά... ήξερα πως θα κάτσει μέχρι τέλους, όπως κι έγινε... Γυρνάει το τελευταίο μισάωρο και μου λέει: Πάμε; Της απαντάω: Έχω ακόμα ένα θέμα! Έπρεπε να δείτε το πρόσωπό της. Το έριξε στα παρακάλια... Πάντως εγώ την έγραφα μέχρι που ο καθηγητής της την είπε: Άσε τη συμμαθήτριά σου α συγκεντρωθεί, ας έφυγες νωρίτερα, και το βούλωσε. Το ευχαριστήθηκα όσο δε λεγεται...
Η ανατροφή τους ευθύνεται για τέτοιες συμπεριφορές! Εσύ σωστά έπραξες, έτσι αξίζει να συμπεριφέρεσαι σε τέτοια άτομα.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

λοιπόν

Νεοφερμένος

Η λοιπόν αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 90 μηνύματα.
Σωστή... όλα από εκεί ξεκινάνε...
Νομίζω δεν αξίζει να αφιερώσουμε περισσότερο χρόνο σε ένα τέτοιο άτομο....
Ας χαρούμε τις γιορτές!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Σωστή... όλα από εκεί ξεκινάνε...
Νομίζω δεν αξίζει να αφιερώσουμε περισσότερο χρόνο σε ένα τέτοιο άτομο....
Ας χαρούμε τις γιορτές!

Η κοπελιά αυτή είναι μια απόδειξη ότι τα γράμματα δεν βελτιώνουν πάντα έναν άνθρωπο ως προσωπικότητα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faeton

Νεοφερμένος

Ο faeton αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 110 μηνύματα.
Έχετε δίκιο. Υπάρχουν καθηγητές επιτηρητές που δεν είναι σωστοί. Κουβεντιάζουν και δεν αφήνουν τους μαθητές να συγκεντρωθούν. Πιέζουν τα παιδιά να τελειώνουν γρήγορα για να πάνε να μεγειρέψουν. Αφήνουν να γίνονται αντιγραφές. Αυτά τα ξέρουν όλοι στα σχολεία. Γιατί όμως ποτέ οι μαθητές δεν πάνε να διαμαρτυρηθούνε στο διευθυντή? Επίσης υπάρχουν και μαθητές που δεν είναι σωστοί την ώρα της εξ'ετασης. Πολλές φορες ο προτελευτα'ιος θυμ'ωνει με τον τελευταίο ότι τον κρατα όμηρο. Όμως κι εδω υπάρχουν περιεργοι τελευταίοι. Δεν έχουν να γραψουν τιποτα και όμως περιμένουν να τελειωσει ο χρόνος. Γιατί το κάνουν? Άλλοι επίτηδες για να θυμωσουν τους συμμαθητές τους. Άλλοι γιατί έτσι τους ειπαν οι γονεις. Άλλοι περιμένουν τη θεια φώτιση ως την τελευταία στιγμή. Είμαι πολλά χρονια καθηγητής και 'εχω δει πολλά. Κάποτε οταν η δευτέρα λυκείου έδινε πανελλήνιες σε 14 μαθ'ηματα είχα μαθήτρια μια Πέπη. Αυτο το κορίτσι ήταν γενικα προβληματικο. Καθόταν μέχρι το τελευταίο δευτερολεπτο. Δεν έγραφε τίποτα. Το γραπτο της δεν ξεπερνουσε ποτέ τις 5 γραμμές. Τότε τα θέματα μπορούσαν να απαντηθούν σε δυο ώρες το πολύ. Κάθε μέρα γινόταν μια μάχη για το ποιος δεν θα είναι ο προτελευταίος που θα περιμενει την Πέπη που θα κοιτάει το ταβάνι. Μάλιστα ήρθε στο σχολείο η μητέρα της Πέπης να παραπονεθει γιατί μόλις περνούσαν οι τρεις ώρες οι επιτηρητες της έπαιρναν με το ζόρι το γραπτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

λοιπόν

Νεοφερμένος

Η λοιπόν αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 90 μηνύματα.
Συμφωνώ μαζί σας ότι την ώρα των εξετάσεων γίνονται πράγματα που δε θα έπρεπε να συμβαίνουν. Όπως προανέφερα είμαι μαθήτρια που της αρέσει να γράφει αργά και προσεκτικά, γι' αυτό άλλωστε και σπάνια διορθώνω πράγματα όταν ξανακοιτάζω το γραπτό. Εκτός αυτού έχω και πρόβλημα με το χέρι μου (τενοντίτιδα) και δε μπορώ να το πιέσω πολύ. Παρ' όλα αυτά υπάρχουν φορές που τελειώνω πολύ γρήγορα. Τη συγκεκριμένη φορά με αυτή την κοπέλα πράγματι είχα ακόμα ένα θέμα να γράψω. Το θεωρώ όμως αγενές να με ενοχλεί να γράψω εκείνη την ώρα. Δε παύει να είναι ώρα διαγωνίσματος οπότε πρέπει να επικρατεί απόλυτη ησυχία. όταν εγώ βρέθηκα στη θέση του προτελευταίου στη δευτέρα γυμνασίου, απλώς δεν είχα πει τίποτα. Και ούτε τα έβαλα μαζί με τον τελευταίο, αφού το παιδί έκανε την προσπάθειά του.
Όσον αφορά τους καθηγητές δε μου έχει τύχει να μου πουν κάτι για να φύγουν. Τώρα στις αντιγραφές, προσωπικά δεν έχω αντιγράψει ποτέ σε διαγώνισμα, όχι γιατί θα φάω απαραίτητα τιμωρία (όποια και αν είναι αυτή), αλλά γιατί θεωρώ πως είναι κοροϊδία αρχικά προς τον εαυτό μου και έπειτα προς τους συμμαθητές μου. Αν και πολύ αγχώδης βλέπω το κάθε διαγώνισμα ως μια δοκιμασία στην οποία βλέπω πως αντιδρώ, σα μια φωτογραφία του εαυτού μου τη στιγμή εκείνη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top