Κυνόδοντας (Dogtooth)

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
νομιζω οτι στο ανωμαλο εκτος τη βια, την γενικη συμπεριφορα των γονεων, συμπεριλαμβανονται οι σκηνες σεξ. περιεχομενου.

Ακριβώς, ΣΥΜπεριλαμβάνονται.

Γι αυτό ακριβώς βρίσκω την παρακάτω στιχομυθία παράλογη:

Νομιζω οτι στον κυνοδοντα το ανωμαλο εκανε τοση αισθηση επειδη ηταν πιο λεπτομερες να πω, πιο ψυχρο και σιγουρα πιο διακριτο και εντονο.

Ίσως επειδή έφερε όλο το νόημα της ταινίας; (το "ανώμαλο")

Νομιζω οτι το σεξ δεν ηταν ολο το νοημα της ταινιας. Απλα ενα απο τα μεσα για να το καταλαβουν οι θεατες. Και συγκεκριμενα η ψυχρωτητα και η απορια/αγνωστο οσον αφορα το σεξ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λινα.Μ

Νεοφερμένος

Η Αγγελικη... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Ακριβώς, ΣΥΜπεριλαμβάνονται.

Γι αυτό ακριβώς βρίσκω την παρακάτω στιχομυθία παράλογη:

ναι ειναι λιγο..:P Βασικα εννοουσα πχ το σεξ που συμπεριλαμβανεται στο ανωμαλο κτλ κτλ και ειναι μεσο για να περασει τα μηνυματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

olgazoe

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η olgazoe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 189 μηνύματα.
Μα μισο λεπτο, δεν καταλαβες δεν ειστε ψευτοκουλτουριαριδες επειδη σας αρεσει, φυσικα οχι. Απλα λεω μην λετε -δεν ξερω ποιοι συγκεκριμενα, δεν αναφερομαι σε εσενα- μην λετε οτι σας αρεσει για να το παιξετε κουκλτουριαριδες...μπορει να σου αρεσει και μεγια σου και χαρα σου αλλα μην υποστηριζει κανεις την ταινια για να το παιξει καποιος...γιατι μεταξυ μας δεν ξερω αν γνωριζεις τετοια ατομα αλλα εγω παρα πολλους δηθεν.
Και ναι και εγω χαιρομαι που αυτη η ταινια βγηκε παρα εξω, ακομα και αν δεν μου αρεσε οσο αλλους, γιατι ειναι απο Ελλαδα , και το οποιοδηποτε ελλ. προιον δλδ.

Αυτό με το 'ψευτοκουλτουριάρηδες' δεν πήγαινε προσωπικά σε εσένα. Απλά στο πρώτο μηνυμα σου είπες ότι δεν αξιζε καθόλου η ταινία, ότι δεν έλεγε τίποτα και κάτι τέτοια...
Δεν θέλω να σε πάρω από τα μούτρα γιατι είσαι και μικρή αλλά δεν πειράζει να είσαι λίγο πιο προσεκτική με αυτά που γράφεις... σε πολλούς άρεσε η ταινία και εσύ εύκολα την αναιρείς! :hmm:
Ξέρω πολλούς δήθεν, αλλά μήπως έχεις και εσύ σηκώσει λίγο ψηλά τον αμανέ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
ναι ειναι λιγο..:P Βασικα εννοουσα πχ το σεξ που συμπεριλαμβανεται στο ανωμαλο κτλ κτλ και ειναι μεσο για να περασει τα μηνυματα

Oh well, προφανώς δεν είναι αυτοσκοπός η πρόκληση, αλλά είναι ο σκελετός πάνω και πίσω από τον οποίο θα βρεις τα νοήματα. Thus, περιλαμβάνει όλη την ουσία της ταινίας.

Μα μισο λεπτο, δεν καταλαβες δεν ειστε ψευτοκουλτουριαριδες επειδη σας αρεσει, φυσικα οχι. Απλα λεω μην λετε -δεν ξερω ποιοι συγκεκριμενα, δεν αναφερομαι σε εσενα- μην λετε οτι σας αρεσει για να το παιξετε κουκλτουριαριδες...μπορει να σου αρεσει και μεγια σου και χαρα σου αλλα μην υποστηριζει κανεις την ταινια για να το παιξει καποιος...γιατι μεταξυ μας δεν ξερω αν γνωριζεις τετοια ατομα αλλα εγω παρα πολλους δηθεν.

Αυτό είναι αυθαίρετο συμπέρασμα, εφόσον δεν ξέρεις κανέναν εδώ μέσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
παιδιά εγώ την έχω δει την ταινία και βασικό μου κίνητρο για να την παρακολουθησω ήταν ότι υπάρχαν τόσοι διχασμένοι σχετικά με το αν η ταινία ήταν καλή ή όχι ...εγώ προσωπικά τη βρήκα αριστουργηματική και βαθιά στοχαστική και σε όποιον δεν άρεσε το αποδίδω εκεί , στο ότι δηλ.δεν έπιασε το νόημα που ήθελε να αναδείξει ο σκηνοθέτης σεναριογράφος...
ο τρόπος που έδινε τη σημερινή πραγματικότητα ήταν καταπληκτικός ..καταρχας μονο που δσημιουργούσε στον θεατή συναισθήματα καθ'όλη τη διάρκεια της ταινίας (απορια , οργή! προβληματισμό)
εμενα μου θύμησε πολύ και το παράδειγμα του Πλάτωνα με τον άνθρωπων των σπηλαίων με την έννοια ότι ό,τι μας πασάρουν το δεχόμαστε παθητικά...και ποιος ξέρει αν αυτό που ζούμε τωρα είναι αλήθεια ή δεν είναι μια εικονική πραγματικότητα που επειδη έχουμε μεγαλώσει σε αυτή την έχουμε δεχτεί?
και είνια και αυτό που είπε κάποιος και στην αρχή , ότι δηλ. πραγματεύεται τη δύναμη της πλύσης εγκεφάλου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λινα.Μ

Νεοφερμένος

Η Αγγελικη... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Αυτό με το 'ψευτοκουλτουριάρηδες' δεν πήγαινε προσωπικά σε εσένα. Απλά στο πρώτο μηνυμα σου είπες ότι δεν αξιζε καθόλου η ταινία, ότι δεν έλεγε τίποτα και κάτι τέτοια...
Δεν θέλω να σε πάρω από τα μούτρα γιατι είσαι και μικρή αλλά δεν πειράζει να είσαι λίγο πιο προσεκτική με αυτά που γράφεις... σε πολλούς άρεσε η ταινία και εσύ εύκολα την αναιρείς! :hmm:
Ξέρω πολλούς δήθεν, αλλά μήπως έχεις και εσύ σηκώσει λίγο ψηλά τον αμανέ?

Ρε παιδια μηπως εσεις με κατακρινετε..?
Εδω την γνωμη δεν ζηταμε?
Τον αμανε ως προς τι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

olgazoe

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η olgazoe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 189 μηνύματα.
παιδιά εγώ την έχω δει την ταινία και βασικό μου κίνητρο για να την παρακολουθησω ήταν ότι υπάρχαν τόσοι διχασμένοι σχετικά με το αν η ταινία ήταν καλή ή όχι ...εγώ προσωπικά τη βρήκα αριστουργηματική και βαθιά στοχαστική και σε όποιον δεν άρεσε το αποδίδω εκεί , στο ότι δηλ.δεν έπιασε το νόημα που ήθελε να αναδείξει ο σκηνοθέτης σεναριογράφος...
ο τρόπος που έδινε τη σημερινή πραγματικότητα ήταν καταπληκτικός ..καταρχας μονο που δσημιουργούσε στον θεατή συναισθήματα καθ'όλη τη διάρκεια της ταινίας (απορια , οργή! προβληματισμό)
εμενα μου θύμησε πολύ και το παράδειγμα του Πλάτωνα με τον άνθρωπων των σπηλαίων με την έννοια ότι ό,τι μας πασάρουν το δεχόμαστε παθητικά...και ποιος ξέρει αν αυτό που ζούμε τωρα είναι αλήθεια ή δεν είναι μια εικονική πραγματικότητα που επειδη έχουμε μεγαλώσει σε αυτή την έχουμε δεχτεί?
και είνια και αυτό που είπε κάποιος και στην αρχή , ότι δηλ. πραγματεύεται τη δύναμη της πλύσης εγκεφάλου!
Ναι! Εγώ ένιωθα 'κλειστοφοβικά' καθώς την παρακολουθούσα... και το γεγονός της διαστρεβλωμένης ηθικής με σοκαρε μπορώ να πω! Ήταν εξαρετική και καλοφτιαγμένη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Ρε παιδια μηπως εσεις με κατακρινετε..?
Εδω την γνωμη δεν ζηταμε?
Τον αμανε ως προς τι?

Όταν εσύ στο πρώτο σου ποστ δηλώνεις έμμεσα ότι όσοι έχουν παραδεχτεί ότι η ταινία τους άρεσε ενδέχεται να είναι ψευτοκουλτουριάρηδες, κτλ.. τι περιμένεις να γίνει?:hmm:
Εγώ δεν θα αμφισβητήσω την ενασχόλησή σου με τον κινηματογράφο ούτε θα θίξω καν θέμα ωριμότητας (αν και αυτή δεν είναι κάτι που επιτυγχάνεται μέσω των βιβλίων που είπες ότι διαβάζεις;)). Προφανώς διαφέρουν οι αισθητικές μας κάτι απολύτως φυσιολογικό και επιπλέον θεωρώ ότι μάλλον δεν έχεις καταλάβει την πολιτική διάσταση της ταινίας - επίσης κάτι φυσιολογικό για αυτό δεν την έχεις σε υπόληψη.
Ωστόσο, δεν προσπάθησα να σε υποβαθμίσω λέγοντας σε πχ.. αστοιχείωτη επειδή δεν σου αρέσει καθόλου κάτι που οι ειδήμονες του χώρου θεώρησαν αριστούργημα!;) Think about it!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

olgazoe

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η olgazoe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 189 μηνύματα.
Ρε παιδια μηπως εσεις με κατακρινετε..?
Εδω την γνωμη δεν ζηταμε?
Τον αμανε ως προς τι?

Πριν που έγραψες ότι ξέρεις από σινεμά : 'χρονια τωρα διαβαζω παρα πολλα βιβλια για τον κινηματογραφο, εχω κανει μαθηματα σκηνοθεσιας, οι γονεις μου και γενικα η οικογενεια μου ειναι σε σπαστικο σημειο κουλτουριαριδες'(δικά σου λόγια)
ποσα χρόνια δηλαδή? 5-6? από τα 9 σου? και οκ τα διάβασες(αυτά με τα βιβλία προσωπικά τα ακούω βερεσέ-δηλαδή γινεσαι 'καλός' θετής διαβάζοντας βιβλία? αν θες να το σπουδάσεις οκ!) τα κατάλαβες όπως έπρεπε? :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Λινα.Μ

Νεοφερμένος

Η Αγγελικη... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Πριν που έγραψες ότι ξέρεις από σινεμά : 'χρονια τωρα διαβαζω παρα πολλα βιβλια για τον κινηματογραφο, εχω κανει μαθηματα σκηνοθεσιας, οι γονεις μου και γενικα η οικογενεια μου ειναι σε σπαστικο σημειο κουλτουριαριδες'(δικά σου λόγια)
ποσα χρόνια δηλαδή? 5-6? από τα 9 σου? και οκ τα διάβασες(αυτά με τα βιβλία προσωπικά τα ακούω βερεσέ-δηλαδή γινεσαι 'καλός' θετής διαβάζοντας βιβλία? αν θες να το σπουδάσεις οκ!) τα κατάλαβες όπως έπρεπε? :/:
ειμαι 16 και διαβαζω απο τα 12 χρονια μου. ναι θελω να σπουδασω αλλα επειδη δεν ξερω αν μπορω γιατι ειναι ενα δυσκολο επαγγελμα κραταω επιφυλαξεις.

Πριν που έγραψες ότι ξέρεις από σινεμά : 'χρονια τωρα διαβαζω παρα πολλα βιβλια για τον κινηματογραφο, εχω κανει μαθηματα σκηνοθεσιας, οι γονεις μου και γενικα η οικογενεια μου ειναι σε σπαστικο σημειο κουλτουριαριδες'(δικά σου λόγια)
ποσα χρόνια δηλαδή? 5-6? από τα 9 σου? και οκ τα διάβασες(αυτά με τα βιβλία προσωπικά τα ακούω βερεσέ-δηλαδή γινεσαι 'καλός' θετής διαβάζοντας βιβλία? αν θες να το σπουδάσεις οκ!) τα κατάλαβες όπως έπρεπε? :/:

εννοειται πως δεν γινεσαι καλυτερος θεατης. Απλα ξερεις να κρινεις καλυτερα και εχεις και καποιες παραπανω γνωσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

olgazoe

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η olgazoe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 189 μηνύματα.
εννοειται πως δεν γινεσαι καλυτερος θεατης. Απλα ξερεις να κρινεις καλυτερα και εχεις και καποιες παραπανω γνωσεις.

Αυτό το να κρίνεις 'καλυτερα' κράτα το για τον ευατό σου, τώρα για τις παραπάνω γνώσεις αν θες να ασχοληθεις μπράβο σου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

babisgr

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο babisgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 837 μηνύματα.
Μάλιστα δεν σου άρεσε το Hanna, ούτε ο κυνόδοντας! :hmm: Ποία ταινία θα πρότεινες να δει κανείς τοτε?

Δεν είχαν ουσιαστικά υπόθεση και οι σκηνές είναι του Φώσκολου.. και προχωράει - προχωράει - προχωράει..:D
Δε μπορώ να καταλάβω τί σας αρέσει (και σε καμία περίπτωση δε σε κατηγορώ.. φιλικά μιλάμε);

Όσο για το πιες προτίνω είναι πάρα πολλές αλλά δε θυμάμαι ονόματα γιατί βλέπω από 3 κάθε μέρα..:P Πάντως ταινίες με πιο πολύ δράση και νόημα

ΥΓ: Η αρνητική ψήφος δεν είναι δικιά μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

olgazoe

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η olgazoe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 189 μηνύματα.
Δεν είχαν ουσιαστικά υπόθεση και οι σκηνές είναι του Φώσκολου.. και προχωράει - προχωράει - προχωράει..:D
Δε μπορώ να καταλάβω τί σας αρέσει (και σε καμία περίπτωση δε σε κατηγορώ.. φιλικά μιλάμε);

Όσο για το πιες προτίνω είναι πάρα πολλές αλλά δε θυμάμαι ονόματα γιατί βλέπω από 3 κάθε μέρα..:P Πάντως ταινίες με πιο πολύ δράση και νόημα

ΥΓ: Η αρνητική ψήφος δεν είναι δικιά μου

Σε ρώτησα με αφορμή το avatar σου... νόμιζα ότι θα έλεγες το 'π' του Αρονόφσκι...:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

babisgr

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο babisgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 837 μηνύματα.
ε.. εντάξει και τέτοιες βλέπω :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hurricane

Διάσημο μέλος

Η supergirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,573 μηνύματα.
απο τις πιο παλαβες ταινιες π εχω δει. τελος. (τηλεγραφημα εγραψα παλι :Ρ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emm@

Νεοφερμένος

Η εμμανουέλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
πολυ κουλη ταινια βασικα.παρ'όλα αυτα μαρεσε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggeliki!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η aggeliki! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 137 μηνύματα.
δν την εχω δει ολη (προς το παρον), μονο στην αρχη. αυτο που μου εμεινε ηταν το ποσο αργα κυλουσε η ταινια, κατι που επηρεαζε και τους ηρωες (μιλουσαν καπως αργα, δεν ενεργουσαν αποτομα.. βρισκονταν σε μια αδρανεια. δν μπορω να το περιγραψω καλυτερα.) αυτη η φαση νομιζω σου εδινε και το περιθωριο να σκεφτεις και λιγο τι νοηματα θελει να περασει, ''τι θελει να πει ο ποιητης'' σε σενα που την βλεπεις.. αλλα και παλι μπορει και να κανω λαθος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MetalChest

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 480 μηνύματα.
Άκουγα ανάμεικτα σχόλια, τα περισσότερα αρνητικά. Οπότε, μου κίνησε την περιέργεια και έκατσα να την δω.
Πρώτον, δεν απευθύνεται στο κοινό που βλέπει μόνο Bruce Lee και Statham ή αμερικανικά κομεντί. Χωρίς να τα υποβαθμίζω, αλλά απευθύνεται σε κοινό, που ιντριγκάρεται από μια σοκαριστική-πρωτότυπη σκηνοθεσία. Οι διάλογοι, ίσως, θα έπρεπε να είναι πιο καλοί. Πρόκεται για μια ταινία ωμή, τουλάχιστον έτσι μου φαίνεται εμένα. Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί σοκαρίστηκαν όλοι τόσο πολύ. Αιμομιξίες, αίμα και πλύση εγκεφάλου υπάρχουν και στον δικό μας κόσμο. Δηλαδή δεν το ξέρατε οτι υπάρχουν τέτοια πράγματα; Αν όχι, ανοίξτε την πόρτα και βγείτε έξω απο το σπίτι.
Τέσπα, δεν την λάτρεψα κιόλας αλλά είναι πολύ καλή προσπάθεια, ειδικότερα σε μια χώρα που έχει θεοποιήσει το Σούλα Έλα Ξανά. Απλά ο πατέρας είναι το κράτος και τα παιδιά είμαστε εμείς. Ό,τι μας λένε το πιστεύουμε. Μας λένε οτι "λεφτά υπάρχουν", ενώ το ταμείο είναι μείον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν έχω δει ολόκληρη την ταινία, όμως γενικά δε μου αρέσει αυτή η προσέγγιση, δηλαδή να περνάμε μηνύματα μέσω της ωμότητας. Κατά τη γνώμη μου, κάτι τέτοιο κρύβει αδυναμία έκφρασης. Μια ωραία ταινία για εμένα είναι αυτή που αφήνει να εννοηθεί οτιδήποτε σκληρό και νομίζω πως με αυτόν τον τρόπο οι θεατές σκέφτονται περισσότερο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 991793

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
η ανωμαλια σε ολο της το μεγαλειο....
Δεν είμαι μόνο εγώ που πιστεύω κάτι τέτοιο :bleh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top