Ποιο άθλημα να ξεκινήσω;

Panos_02

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Panos_02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Τσοτίλι (Κοζάνη). Έχει γράψει 178 μηνύματα.
Γεια θα ήθελα να σας ακουσω γνώμες για άθλημα σκεφτόμουν κάτι σε πολεμικές τέχνες ή κολυμβηση
 

Turin Turambar

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 92 μηνύματα.

Panos_02

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Panos_02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Τσοτίλι (Κοζάνη). Έχει γράψει 178 μηνύματα.
Το ξέρω αλλά ενδιαφέρομαι και για σχολές αστυνομίας οπότε χρειάζεται κάποια καλή φυσική κατάσταση
 

Jowanna

Νεοφερμένος

Η Jowanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Ίσως θα μπορούσες να γραφτείς σε ένα γυμναστήριο.Στο γυμναστήριο θα μπορείς να πηγαίνεις οπότε θέλεις για να εκτονώνεσαι,δεν υπάρχουν πολλές πιθανότητες για τραυματισμούς και θα έχεις έναν γυμναστή ο οποίος θα σε καθοδηγεί και θα σου βάλει ειδικό πρόγραμμα για αυτό που θέλεις!Άσε που θα πηγαίνεις όσες φορές θέλεις! Έτσι μπορείς να βγάλεις πιο εύκολα ένα πρόγραμμα που θα εξυπηρετεί την καθημερινότητα σου!
Αν θέλεις να βλέπεις διάφορα στο σώμα σου πρέπει να πηγαίνεις τρεις φορές την εβδομάδα.Αν θέλεις να κρατήσεις μια φόρμα δύο φορές την εβδομάδα.
Πίστεψε με θα σε βοηθήσει και στο διάβασμα γιατί το μυαλό σου θα ξεκουράζεται και θα αποφορτιζεσαι!
Μια πολεμική τέχνη έχει θεωρία που μαθαίνεις και δεν θέλεις να μαθαίνεις αλλες πληροφορίες στην γ λυκείου!Όσο για την κολύμβηση θεωρώ ότι άμα δεν πας τουλάχιστον τον προηγούμενο χρόνο θα είναι απότομο για το σώμα σου και άσε που θέλει και χρόνο κάνε ντουζ κουβαλά τα πράγματα με τις βρεγμένες πετσέτες και είναι και πολύ κουραστικό!Άμα το κολυμβητήριο είναι ανοιχτό κατά τον Νοέμβριο που θα έχει πιάσει κρύα θα είναι δύσκολο να πηγαίνεις εξαιτίας του καιρού...

Για εμένα ξεκάθαρα γυμναστήριο!
 

Panagiotis849

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.
Ίσως θα μπορούσες να γραφτείς σε ένα γυμναστήριο.Στο γυμναστήριο θα μπορείς να πηγαίνεις οπότε θέλεις για να εκτονώνεσαι,δεν υπάρχουν πολλές πιθανότητες για τραυματισμούς και θα έχεις έναν γυμναστή ο οποίος θα σε καθοδηγεί και θα σου βάλει ειδικό πρόγραμμα για αυτό που θέλεις!Άσε που θα πηγαίνεις όσες φορές θέλεις! Έτσι μπορείς να βγάλεις πιο εύκολα ένα πρόγραμμα που θα εξυπηρετεί την καθημερινότητα σου!
Αν θέλεις να βλέπεις διάφορα στο σώμα σου πρέπει να πηγαίνεις τρεις φορές την εβδομάδα.Αν θέλεις να κρατήσεις μια φόρμα δύο φορές την εβδομάδα.
Πίστεψε με θα σε βοηθήσει και στο διάβασμα γιατί το μυαλό σου θα ξεκουράζεται και θα αποφορτιζεσαι!
Μια πολεμική τέχνη έχει θεωρία που μαθαίνεις και δεν θέλεις να μαθαίνεις αλλες πληροφορίες στην γ λυκείου!Όσο για την κολύμβηση θεωρώ ότι άμα δεν πας τουλάχιστον τον προηγούμενο χρόνο θα είναι απότομο για το σώμα σου και άσε που θέλει και χρόνο κάνε ντουζ κουβαλά τα πράγματα με τις βρεγμένες πετσέτες και είναι και πολύ κουραστικό!Άμα το κολυμβητήριο είναι ανοιχτό κατά τον Νοέμβριο που θα έχει πιάσει κρύα θα είναι δύσκολο να πηγαίνεις εξαιτίας του καιρού...

Για εμένα ξεκάθαρα γυμναστήριο!
Συνήθως όσοι πηγαίνον γυμναστήριο, ρίχνουν και τα περισσότερα πιστόλια:hehe: Αν δεν το πάρει απόφαση ή αν δε του αρέσει τόσο, το πιστόλι είναι κοντά:bleh:
 

Praxis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Praxis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Για σώματα ασφαλείας, γράψου σε όμιλο που ασχολείται με εκγύμναση όλων των τομέων και σε πράγματα όπως ρίψη σφαίρας, άλμα εις ύψος, τρέξιμο 100 κ 1000 μέτρα κ.α. Θα πηγαίνεις λίγες φορές την εβδομάδα και θα κάνεις ανάλογες ασκήσεις. Ο αδερφός μου προπονούνταν έναν ολόκληρο χρόνο σε αυτά και ακόμα και τότε ήταν δύσκολο να τα περάσει, οπότε άρχισε γυμναστική όσο πιο γρήγορα μπορείς. (α, και ένα tipακι. Όταν σου έρθει χαρτί και σε ρωτήσουν σε ποιά πόλη θες να δώσεις αθλήματα για σώματα ασφαλείας, δήλωσε τρίκαλα. Είναι πολύ πιο χαλαροί εκεί πέρα και δύσκολα κόβουν άτομα :shifty:)
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Φινεύς

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 317 μηνύματα.
Εγώ που μένω Τρίκαλα και ενδιάφερομαι για ΣΑΣΣ, είμαι αρκετά τυχερός τότε.:loltooth:
 

Alexismicro

Νεοφερμένος

Ο Alexismicro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 62 μηνύματα.
Πυγμαχία :) από τα καλύτερα και δυστυχώς όχι τόσο γνωστά στην Ελλάδα. Κάνω πρωταθλητισμο οπότε μπορώ να σου απαντήσω ερωτήσεις
 

Panos_02

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Panos_02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Τσοτίλι (Κοζάνη). Έχει γράψει 178 μηνύματα.
Πυγμαχία :) από τα καλύτερα και δυστυχώς όχι τόσο γνωστά στην Ελλάδα. Κάνω πρωταθλητισμο οπότε μπορώ να σου απαντήσω ερωτήσεις


Σαν άθλημα η πυγμαχία πιστεύω ότι θα μου αρέσει οπότε λέω να πάω να δοκιμάσω από βδομάδα.
Αν μετά δεν με αρέσει θα σκεφτώ το γυμναστήριο.
 

Wrong

Δραστήριο μέλος

Η αβάπτιστη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 439 μηνύματα.
Να κάνεις ό,τι σε βοηθήσει στις εξετάσεις. Η κολύμβηση είναι εξαιρετική αλλά είναι πολύ χρονοβόρο άθλημα και πολύ διαφορετικό απ' το στίβο ή τα βάρη, έχει εντελώς διαφορετικές αναπνοές. Γράψου γυμναστήριο, κάνε και πυγμαχία αλλά ξεκίνησε να προπονείσαι και στα του στίβου.
 

Jowanna

Νεοφερμένος

Η Jowanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Συνήθως όσοι πηγαίνον γυμναστήριο, ρίχνουν και τα περισσότερα πιστόλια:hehe: Αν δεν το πάρει απόφαση ή αν δε του αρέσει τόσο, το πιστόλι είναι κοντά:bleh:
Σύμφωνω απλά άμα το θέλει πολύ και με λίγη πίεση από την οικογένεια του πιστεύω θα πηγαίνει γυμναστήριο για να κάνει τις προπονήσεις του!Τώρα τι να πω!Για εμένα η καλύτερη επιλογή είναι αυτή που είπε ο Certi γιατί σε προετοιμάζουν ακριβώς για αυτό που θέλεις όμως σε κάποιες περιοχές δεν έχουμε τέτοιους χώρους δυστυχώς...
Εξαρτάται βέβαια από τις προτιμήσεις του καθενός!Για εμένα οι δύο-τρεις τελευταίοι μήνες μετράνε πιο πολύ στα αθλήματα γιατί με εκείνη την "φορμα" πας,τουλάχιστον έτσι νομίζω :)
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top