Φυσικό Πάτρας

alafjim

Νεοφερμένος

Ο alafjim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
ενδιαφέρομαι να μάθω πληροφορίες για το τμήμα..τι ποιότητα σπουδών υπάρχει?οι καθηγητές?γίνετε καλή δουλειά?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orlando

Δραστήριο μέλος

Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.

tasakas

Νεοφερμένος

Ο Τάσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Στέλεχος Φροντιστηρίου και μας γράφει απο Μέγαρα (Αττική). Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Καλό τμήμα,αλλά δύσκολο... Εχει μερικους καθηγητες καταπληκτικους! απίστευτες παραδόσεις! Τα εργαστηρια βεβαια είναι καπως παλια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Levi

Νεοφερμένος

Ο Χάρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Καλό τμήμα,αλλά δύσκολο... Εχει μερικους καθηγητες καταπληκτικους! απίστευτες παραδόσεις! Τα εργαστηρια βεβαια είναι καπως παλια...

Πηγες εκει τελικα? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tasakas

Νεοφερμένος

Ο Τάσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Στέλεχος Φροντιστηρίου και μας γράφει απο Μέγαρα (Αττική). Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Οχι δεν σπουδαζω Φυσικός. Μαλιστα οπου να'ναι παιρνω πτυχιο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Η επιστήμη των υλικών είναι ολίγον αγγούρι σχολή, ε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Levi

Νεοφερμένος

Ο Χάρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Eχουμε κανεναν που να σπουδαζει φυσικος στην πατρα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Έναν φίλο μου :P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Levi

Νεοφερμένος

Ο Χάρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 38 μηνύματα.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Ναι, είναι πολύ ευχαριστημένος μέχρι στιγμής. Βασικά αυτός είχε και πόρωση με τη Φυσική :).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Levi

Νεοφερμένος

Ο Χάρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Ναι, είναι πολύ ευχαριστημένος μέχρι στιγμής. Βασικά αυτός είχε και πόρωση με τη Φυσική :).

Κι εγω το ιδιο:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

egw99

Νεοφερμένος

Ο egw99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
γεια σας περασα φυσικο κρητης ( ηρακλειο) και θα ηθελα να μαθω αν ενδιαφερετε κανεις απο το φυσικο πατρας για ανταλλαγη θεσεων. οποιος ενδιαφερετε ας επικοινωνισι μαζι μ....


ακομα οποιος ξερει αν μπορω να παρω μεταγραφη στην πατρα απο την κρητη λογο τριτεκτων σημειωση ειμαι μονιμος κατοικος χιου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stamatis Kal.

Νεοφερμένος

Ο Σταμάτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θήβα (Βοιωτία). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
γεια σας περασα φυσικο κρητης ( ηρακλειο) και θα ηθελα να μαθω αν ενδιαφερετε κανεις απο το φυσικο πατρας για ανταλλαγη θεσεων. οποιος ενδιαφερετε ας επικοινωνισι μαζι μ....


ακομα οποιος ξερει αν μπορω να παρω μεταγραφη στην πατρα απο την κρητη λογο τριτεκτων σημειωση ειμαι μονιμος κατοικος χιου


δες εδώ για πληροφορίες μεττεγραφών: https://www.madata.gr/index.php/epikairotita/social/41274.html

οι τρίτεκνοι πέρνουν μεταγραφή εκτός αν κάποιο από τα αδέρφια σου είναι πάνω από 26 ετών
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

egw99

Νεοφερμένος

Ο egw99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
δες εδώ για πληροφορίες μεττεγραφών: https://www.madata.gr/index.php/epikairotita/social/41274.html

οι τρίτεκνοι πέρνουν μεταγραφή εκτός αν κάποιο από τα αδέρφια σου είναι πάνω από 26 ετών


το ξερω οτι μπορω να παρω μεταγραφη αλλα μπορω να παρω για το τμημα που ειναι πιο κοντα στην μονιμη κατοικια μ...δλδστο φυσικο αθηνων. εγω ρωταω αν μπορω να παρω μεταγραφη στο φυσικο τησ πατρας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ssalex

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ssalex αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 240 μηνύματα.
ειμαι εγω πρωτοετης!! επιτελους βρηκα εναν!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

Η Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 4,687 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους τους συνφορουμίστες:D! Στο μηχανογραφικό μου αύριο θα βάλω φυσικό Πάτρας ( στο οποίο και περνάω ). Μου αρέσουν πολύ όλα τα θετικά μαθήματα, νομίζω θα ενθουσιαστώ. Υπάρχει κανένας φοιτητής/τρια στο φυσικό Πάτρας να μου πει τη γνώμη του για το πρόγραμμα των σπουδών, τους καθηγητές, τα εργαστήρια, και γενικά οτιδήποτε αφορά το τμήμα;;
Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

Η Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 4,687 μηνύματα.
Έναρξη μαθημάτων χειμερινού εξαμήνου 2013 - 2014 02/10/2013
Ανακοινώνεται ότι τα μαθήματα του προπτυχιακού προγράμματος σπουδών του χειμερινού εξαμήνου του ακαδημαϊκού έτους 2013 - 2014 αρχίζουν τη Δευτέρα, 7 Οκτωβρίου 2013, βάσει του ωρολογίου προγράμματος.

Το ωρολόγιο πρόγραμμα έχει ήδη αναρτηθεί στην ιστοσελίδα του Τμήματος https://www.physics.upatras.gr/UploadedFiles/program_2103.pdf

Η έναρξη μαθημάτων αφορά και τους νεοεισερχόμενους - πρωτοετείς - φοιτητές του Τμήματος, οι οποίοι πρέπει να παρακολουθούν τα μαθήματα, παρά το ότι δεν έχουν εγγραφεί στο Τμήμα.

Οι ημερομηνίες των εγγραφών των πρωτοετών, θα ανακοινωθούν αμέσως μόλις γνωστοποιηθούν στο Τμήμα.

Σημειώνεται επίσης ότι οι ημερομηνίες έναρξης των Εργαστηρίων, θα ανακοινωθούν αργότερα.

Α. Αργυρίου
Πρόεδρος Τμήματος Φυσικής


Πηγή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mary_mary

Νεοφερμένος

Η mary_mary αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Ωπ, συνάδελφος και συμφοιτήτρια; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eff1e

Νεοφερμένος

Η Eff1e αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Φυσικής Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Καλησπέρα!
Έδωσα φέτος πανελλήνιες και πέρασα στο φυσικό τμήμα της Πάτρας. Μπορεί κάποιος να μου πει λίγα λόγια για το τμημα αυτό (πχ καθηγητές,κατάσταση εργαστηρίων); Δεν έχω ακούσει να ειπωνονται πολλα πράγματα και θα ήθελα μια άποψη.. :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Nομίζω ότι από τη στιγμή που είναι τμήμα Ελληνικού Πανεπιστημίου, κάποια πράγματα βασικά για τις σπουδές είναι ίδια όπως σε άλλα Τμήματα της χώρας μας. Επίσης, πολλά πράγματα που θα σου πουν εδώ, ίσως τα αναθεωρήσεις γιατί δεν θα ταιριάζουν στη δική σου κοσμοθεωρία ως φοιτήτρια. Η εμπειρία μου, έχει δείξει ότι όσες φορές πολλοί φορουμίτες είπαν κάποια πράγματα για τα Πανεπιστήμια εδώ σε τελειόφοιτους μαθητές λυκείου, οι δεύτεροι έκοψαν την καλημέρα. Το πρόβλημα είναι αλλού: στο τι ακριβώς ο καθένας επιδιώκει μπαίνοντας σε ένα Πανεπιστήμιο που συνήθως η πλειονότητα είναι λοβοτομημένοι με την πραγματικότητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top