ΗΜΜΥ ΔΠΘ (Ξάνθη)

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Ωραίοι,βολευτήκατε!!:P
Το θέμα είναι ότι εγώ δεν έχω τρόπο να φιλοξενηθώ πουθενά πάνω οπότε το καλό που τους θέλω να κάνουν κάτι με τις εστίες γρήγορα........:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zeratul

Νεοφερμένος

Ο Τάσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης (Ξάνθη) και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Κάπου θα βρεις :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris001

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7,608 μηνύματα.
Να κανονίσουμε και συνάντηση! Αν θέλετε να μάθετε κάτι για την πόλη, πείτε μου! :)
ειμαι μέσα......όποτε θέλετε...
Καλησπερίζω τους συναδέλφους! Θα ήθελα να κάνω μερικές ερωτήσεις και εγώ σαν καινούργιος.

Πρώτα από όλα, δεν έχω κανέναν συγγενή/γνωστό/whatever όχι μόνο στην Ξάνθη αλλά γενικώς στην βόρεια Ελλάδα. Οπότε, που μένουμε? Η πρώτη μου επιλογή είναι στην εστία, αλλά δεν είμαι σίγουρος ότι θα με πάρουν. Καμιά ιδέα για το πόσο ετήσιο εισόδημα πρέπει να έχεις για να είσαι μέσα?

Μετά για σπίτι, τι τιμές παίζουν. Δεν υπάρχουν πολλά λεφτά οπότε από 200 και κάτω θα βρω?

Μέχρι να δω αν θα με πάρουν στην εστία ή μέχρι να βρω σπίτι, που μένω? Βασικά το στεγαστικό έχω μόνο να λύσω και έφυγα για Ξάνθη.
Λοιπόν πέρασα και εγώ στο ΗΜΜΥ της Ξάνθης και επειδή περνούσα σίγουρα βρήκα σπίτι απο τον 15 αύγουστο....
οι φοιτητικές εστίες ειναι κοντα στη σχολή αλλα επειδή ειναι πολύ μακρια η σχολή απο την πόλη οι εστίες δεν ειναι και ότι το καλύτερο....χρειάζεται οπωσδήποτε μεταφορικό(είτε αυτοκόνητο είτε μηχανάκι...βέβαια εχει και αστικά αλλά μονο σε συγκεκριμένες ώρες). Γενικά η πόλη της Ξανθης δεν ειναι ακριβή πόλη έχει πολύ φθηνά ενοίκια και καινουριες οικοδομές.....
το πιο φθηνό που ειχαμε βρει όταν ψαχναμε ήταν γύρω στα 120Ε(στουντιο-επιπλωμένο) και το πιο ακριβό για έναν φοιτητή γύρω στα 270Ε(γκαρσονιέρα-επιπλωμένη). Πάντως θα σου έλεγα να ξεκινήσεις το ψάξιμο γιατι όλα τα καλά σπίτια(επιπλωμένα και με φθηνό νοίκι) θα νοικιαστούν πολύ γρήγορα αν δεν νοικιάστηκαν μέχρι τώρα.....όσο θα ψάχνεις μπορείς να νοικιάσεις κάποιο δωμάτιο σε ξενοδοχείο για 2-3 ημέρες.....

Παιδιά δεν μπορώ να μην το φωνάζω....
Είμαι ο πρώτος που πέρασα στο ΗΜΜΥ ΔΠΘ φέτος με 18494
:clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup:
:clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zeratul

Νεοφερμένος

Ο Τάσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης (Ξάνθη) και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 34 μηνύματα.
ειμαι μέσα......όποτε θέλετε...
Είμαι ο πρώτος που πέρασα στο ΗΜΜΥ ΔΠΘ φέτος με 18494

GRATZ!!!! :clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nick18

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nick18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Άγναντα (Άρτα). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
ειμαι μέσα......όποτε θέλετε...

Λοιπόν πέρασα και εγώ στο ΗΜΜΥ της Ξάνθης και επειδή περνούσα σίγουρα βρήκα σπίτι απο τον 15 αύγουστο....
οι φοιτητικές εστίες ειναι κοντα στη σχολή αλλα επειδή ειναι πολύ μακρια η σχολή απο την πόλη οι εστίες δεν ειναι και ότι το καλύτερο....χρειάζεται οπωσδήποτε μεταφορικό(είτε αυτοκόνητο είτε μηχανάκι...βέβαια εχει και αστικά αλλά μονο σε συγκεκριμένες ώρες). Γενικά η πόλη της Ξανθης δεν ειναι ακριβή πόλη έχει πολύ φθηνά ενοίκια και καινουριες οικοδομές.....
το πιο φθηνό που ειχαμε βρει όταν ψαχναμε ήταν γύρω στα 120Ε(στουντιο-επιπλωμένο) και το πιο ακριβό για έναν φοιτητή γύρω στα 270Ε(γκαρσονιέρα-επιπλωμένη). Πάντως θα σου έλεγα να ξεκινήσεις το ψάξιμο γιατι όλα τα καλά σπίτια(επιπλωμένα και με φθηνό νοίκι) θα νοικιαστούν πολύ γρήγορα αν δεν νοικιάστηκαν μέχρι τώρα.....όσο θα ψάχνεις μπορείς να νοικιάσεις κάποιο δωμάτιο σε ξενοδοχείο για 2-3 ημέρες.....

Παιδιά δεν μπορώ να μην το φωνάζω....
Είμαι ο πρώτος που πέρασα στο ΗΜΜΥ ΔΠΘ φέτος με 18494
:clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup:
:clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup:
αυτα τα studio me 120 ευρω ομως ειναι καλα.γιατι εμεις ειχαμε δει στην κομοτηνη που ειναιβεβαια πιο ακριβη στουντιο με 180 αλλα ηταν πολυ μακρια απο το κεντρο και ηταν ημιυπογειο.παντα υπαρχουν φθηνα σπιτια αλλα συνηθως ειναι μακρια απο τις στασεις και δεν βολευουν.μπραβο για την πρωτια:clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleniMD

Νεοφερμένος

Η eleniMD αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Μπηκα κι εγω, 104η :P Ελπιζω να παρουν κοσμο στην εστια αλλιως το κοβω στην αρχη να πηγαινοερχομαι αλεξανδρουπολη-ξανθη.. 1 ωρα διαδρομη αλλα και παλι. Υπαρχει κανεις με παρομοιο σχεδιο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Ξέρει κανείς πότε περίπου υπολογίζεται να ξεκινήσουν τα μαθήματα...?
(χωρίς το ενδεχόμενο απεργιών-καταλήψεων πάντα..)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zeratul

Νεοφερμένος

Ο Τάσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης (Ξάνθη) και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Το πότε αρχίζουν δεν είναι σταθερό. Είναι περίπου μια με δυο βδομάδες μετά το τέλος της εξεταστικής. Αλλά όπου νάναι θα βγει ανακοίνωση.
Ψάχνοντας στη σχολή είδα ότι η εξεταστική τελειώνει 28 , άρα λογικά κατά τις 7(;; ) θα αρχίσουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fotis6

Νεοφερμένος

Ο fotis6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης (Ξάνθη). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Ξέρει κανείς τα δρομολόγια των λεωφορείων από το ρολόι προς την σχολή ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sans-culotte

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Sans-culotte αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 197 μηνύματα.
Ξέρει κανείς τα δρομολόγια των λεωφορείων από το ρολόι προς την σχολή ?

Δεν υπαρχουν δρομολογια απο το ρολοι αλλα απο το τελος της πλατειας νοτια του ρολογιου, διπλα στην δημοτικη αγορα. Μπες στο www.eng.duth.gr
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fotis6

Νεοφερμένος

Ο fotis6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης (Ξάνθη). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
ξερεις ποια ειναι η κοντινοτερη σταση στην 28ης οκτωμβριου απο το ανατολικο τμημα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_13

Νεοφερμένος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης (Ξάνθη) και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 111 μηνύματα.
https://www.facebook.com/groups/283178138454917/ Το γκρουπ μας! Μπείτε και προσκαλέστε και άλλους όσους γνωρίζετε!

Φώτη διευκρίνισε το "ανατολικό τμήμα" και μάλλον θα βοηθήσω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sans-culotte

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Sans-culotte αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 197 μηνύματα.
ξερεις ποια ειναι η κοντινοτερη σταση στην 28ης οκτωμβριου απο το ανατολικο τμημα?

Δες εδώ https://maps.google.com/maps/ms?hl=...d=211131508342966030138.0004c9c2163da8e91ee05
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fotis6

Νεοφερμένος

Ο fotis6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης (Ξάνθη). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
εννουσα κοντα στην βουλγαροκτονου...τελοσπαντων το link του Sans-culotte μου ελυσε την απορια...ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_p

Νεοφερμένος

Ο chris_p αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης (Ξάνθη) και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
μενεις κοντα με τη βουλγαροκτονου;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
παυλου μελα ακριβως η διπλα (παραλληλος)!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Seitjo90

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Καλησπέρα σας,

Αρχικά για όσους πέτυχαν, συγχαρητήρια.

Είμαι φοιτητής στην Ξάνθη στους ΗΜΜΥ.

Δε γνωρίζω αν έχει ήδη αναφερθεί, υπάρχει forum φοιτητών : https://www.deece.edu.gr/

Επίσης, έχει δημιουργηθεί ένας Οδηγός Πρωτοετών από φοιτητές του τμήματος για παιδιά που πέρασαν τώρα Ξάνθη... Θα βρείτε πολλές πληροφορίες για δραστηριότητες, επίσημους και ανεπίσημους θεσμούς που θα σας βοηθήσουν στις σπουδές σας, καθώς και πολλές μικρές οδηγίες που θα διευκολύνουν την καθημερινότητά σας.

Το άρθρο βρίσκεται εδώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_p

Νεοφερμένος

Ο chris_p αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης (Ξάνθη) και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
γειτονα!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Το άρθρο για τους πρωτοετείς είναι πολύ καλό!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Υπέροχα...Μόλις πήρα στη γραμματεία να μάθω αν ξέρουν πότε αρχίζουμε,και άκουσα ΤΗΝ ατάκα...
"Δεν ξέρουμε ακόμα.Πιθανότατα την Παρασκευή το πρωί θα ξέρουμε!Αλλά πιθανολογείται ότι 1η Οκτώβρη ξεκινάτε..."
WTF???? :eek::eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top