Τι θα κάνατε για να κρατήσετε μια σχέση;

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Οι γονείς δεν θέλουν αλλα εσείς τον/την θέλετε πόσο το τραβάτε για να κρατήσετε μια σχέση που θέλετε. Ποια είναι τα όρια σας ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gilie

Δραστήριο μέλος

Η gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 696 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από yiannis:
Οι γονείς δεν θέλουν αλλα εσείς τον/την θέλετε πόσο το τραβάτε για να κρατήσετε μια σχέση που θέλετε. Ποια είναι τα όρια σας ?

ευτυχως δεν χρειαστηκε να το τραβηξω ιδιετερα αλλα σε φιλικη σχεση που χρειαστηκε το τραβηξα αρκετα τοσο που οι γονεις μου μου αλλαξαν τοπο διαμονης!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Σε αυτή την ηλικά δεν μπορώ να κάνω και πολλά .....
Αν ήμουν 18 ή και φυσικά μεγαλύτερος θα το τραβάγα μέχρι να είμαι εγώ ο νικητής....
Αν ο καυβαγάς ήταν πολύ μεγάλος σίγουρα θα σηκωνόμουν να έφευγα .....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Δεν υπάρχει ούτε μία στο εκατομύριο οι γονείς μου να μου επιβάλουν την άποψη τους σε κάτι τέτοιο.... θα φτάσω στα εντελώς άκρα!

Φυσικά αρχικά θα τους ακούσω τι έχουν να μου πουν και γιατί δεν τον θέλουν, θα κρατήσω ότι μου πουν σε μια άκρη του μυαλού μου ώστε να τα επεξεργαστώ και να τσεκάρω την πιθανότητα του να έχουν δίκιο, και από κει και πέρα η όποια απόφαση μου θα είναι και αποκλειστική μου ευθύνη...
Τα όρια τους είναι μέχρι εκεί!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,877 μηνύματα.
Δεν έχω βρεθεί σε τέτοια κατάσταση και ούτε πρόκειται γιατί ο μεν πατέρας μου δεν ασχολείται και η μεν μάνα μου με εμπιστεύεται απόλυτα στο τι θα επιλέξω. Για να φτάσω ως εδω όμως έφαγα πολλές φορές τα μούτρα μου,είχα καυγάδες επι καβγάδων και τελικά έμαθα μόνος μου να χειρίζομαι καταστάσεις...

Εαν κάποια είναι εντάξει μαζί μου και υπάρχει τιμιότητα και αγάπη, θα σπάσω και τη ζωη μου σε χίλια κομμάτια για να διατηρήσω μια τέτοια σχέση. Αν όμως με έχει για μ@λ@κα και είναι σκ@τό στη συμπεριφορά, θα την πατήσω στο λαιμό...Κολύμπησα στα σκ@τ@, άντεξα, τα φαγα στη μάπα και τώρα μπορώ και τα αναγνωρίζω στην κοινωνία. Είναι πάρα πολλά και μυρίζουν από χιλιόμετρα μακριά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αν άξιζε θα έκανα τα πάντα, θα το έφτανα στα άκρα. Κανείς δεν έχει δικαίωμα να μου επιβάλλει την άποψη του σε κάτι τέτοιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,797 μηνύματα.
Και εγώ δε θα τους επέτρεπα να μου επιβάλλουν ότι θέλουν εκείνοι [εννοείτε :| ].
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Αν άξιζε θα έκανα τα πάντα, θα το έφτανα στα άκρα. Κανείς δεν έχει δικαίωμα να μου επιβάλλει την άποψη του σε κάτι τέτοιο.

Με κάλυψες sister :happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Απο τι βλέπω όλοι θα φτάναμε στα άκρα για μια σχέση........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,877 μηνύματα.
Ειδικά εγω και στα 2 άκρα ανάλογα το άτομο! Γι αυτό τα θηλυκά της Γης να προσέχουν να μου φέρονται σωστά!:)

ΥΓ: Πεινάω ρε συ, έχεις τίποτα στο φούρνο για βρώση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
έχω φτιάξει μακαρόνια με κιμά, να σερβίρω :P;

όσον αφορά το θέμα μας, βλέποντας και κάνοντας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Έχω φτάσει στα άκρα με τους γονείς μου προκειμένου να δεχθούν την επιλογή μου. Τσακώθηκα, φώναξα, έκανα διάλογο, ξανα-τσακώθηκα, τελικά το δέχτηκαν. Και χώρισα, καταλαβαίνοντας πόσο δίκιο είχαν εκείνοι!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από crazyhelen:
Έχω φτάσει στα άκρα με τους γονείς μου προκειμένου να δεχθούν την επιλογή μου. Τσακώθηκα, φώναξα, έκανα διάλογο, ξανα-τσακώθηκα, τελικά το δέχτηκαν. Και χώρισα, καταλαβαίνοντας πόσο δίκιο είχαν εκείνοι!!!!
Αν όμως είχες χώρισει πιστεύοντας αυτά που σου έλαγαν οι γονείς σου δεν θα ίσουν 100% σίγουρη αν είχαν δίκαιο και ίσως να σου έμενε ένα αποθημένο.
Για αυτό πιστεύω ότι δεν πρέπει να διαλύουμαι μια σχέση μόνο και μόνο επειδή μας το είπε κάποιος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
εγώ δεν έχω αντιμετωπίσει μεχρι στιγμής τέτοιο πρόβλημα
αν αντιμετώπιζα θα συζητούσα ήρεμα μαζί τους να δω τί είχαν να μου πουν
θα έβλε αν είχαν δίκιο,αν ναι τότε κάτι θα έκανα με την σχέση μου
αν είχαν άδικο θα τους έλεγα που έκαναν το λάθος,πάντως πάντα με ηρεμία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antonis_wrx

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο antonis_wrx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
δεν έχω αντιμετωπίσει τέτοιο πρόβλημα. Αρκετές φορές δεν ήταν και τόσο χαρούμενοι με τις επιλογές μου και γενικά είναι στραβοί στο θέμα. Το γεγονός είναι ότι ειδικά σε αυτόν τον τομέα πρέπει να κάνεις ότι σου λέει η καρδιά σου και σε κάνει ευτυχισμένο χωρίς να επηρρεάζεσαι από γονείς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris

Νεοφερμένος

Η Chris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Στην ηλικία που είμαι :o δεν "επιτρέπεται" να περιμένω την έγκριση ή οχι της οικογένειας μου...

Μεγάλωσα για τέτοια... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Προς όλους : Θα δεχόσασταν σε οποιαδήποτε περίπτωση όμως ένα τελεσίγραφο απο τους γονείς σας του στυλ. Σήμερα κιόλας να τον/την χωρίσεις ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
Απάντηση: Σήμερα κιόλας αντε γειά και ψάξτε να με βρείτε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris

Νεοφερμένος

Η Chris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Να δεχτώ τέτοιο τελεσίγραφο??!!!! :mad:
Σε καμία περίπτωση και για κανένα λόγο!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Θα τους έλεγα ένα απλό λύπαμε και μάλλον μετά δεν θα με έβρισκαν και τόσο εύκολα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top