Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 69,159 εγγεγραμμένα μέλη και 2,484,176 μηνύματα σε 79,227 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 592 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

HMMY, ΗΜΤΥ ή Μηχανικών Η/Υ και Πληροφορικής;

nikos0712 (Νίκος)

Φοιτητής

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Η/Υ και Πληροφορικής Πάτρας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 214 μηνύματα.

O nikos0712 έγραψε: στις 16:23, 07-07-09:

αν αυτο θεσ σου το ευχομαι...η περιπτωση μου ειναι λιγο περιεργη...στην αρχη ηθελα ημμυ αλλα επειδη εγραψα 17736 (+80 απο της ξανθης) αρχισα να σκεφτομαι για υπολογιστες.γενικα επειδη εχω δικαιωμα μεταγραφης και ξανθη να γραφομουν θα πηγαινα πατρα λογω τοθ οτι μενω πρεβεζα και ειναι πιο κοντα...χθες εμαθα οτι το πληροφορικης του βολου μετονομαζεται σε ημμυ του χρονου και σκεφτομαι μετα τα ημμυ να δηλωσω αυτο η το μηχανικων υπολογιστων της πατρας......αν πιασω το ημμυ δεν θα το σκεφτω καθολου απλα επειδη θα μετονομαστει του χρονου θα πρεπει να καθισω ενα χρονο στο βολο για να αποκτησουν αντιστοιχια και να παω πατρα......περιπλοκο....ετσι???
-----------------------------------------
ναι οντως...!!! :no1:
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

sosat (Διαβασε το username αναποδα)

Φοιτητής

Ο Διαβασε το username αναποδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , Φοιτητής του τμήματος Λογιστικής και Χρηματοοικονομικής Μακεδονίας (Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Γιαννιτσά (Πέλλας). Έχει γράψει 257 μηνύματα.

O sosat έγραψε: στις 16:27, 07-07-09:

Αρχική Δημοσίευση από nikos0712
αν αυτο θεσ σου το ευχομαι...η περιπτωση μου ειναι λιγο περιεργη...στην αρχη ηθελα ημμυ αλλα επειδη εγραψα 17736 (+80 απο της ξανθης) αρχισα να σκεφτομαι για υπολογιστες.γενικα επειδη εχω δικαιωμα μεταγραφης και ξανθη να γραφομουν θα πηγαινα πατρα λογω τοθ οτι μενω πρεβεζα και ειναι πιο κοντα...χθες εμαθα οτι το πληροφορικης του βολου μετονομαζεται σε ημμυ του χρονου και σκεφτομαι μετα τα ημμυ να δηλωσω αυτο η το μηχανικων υπολογιστων της πατρας......αν πιασω το ημμυ δεν θα το σκεφτω καθολου απλα επειδη θα μετονομαστει του χρονου θα πρεπει να καθισω ενα χρονο στο βολο για να αποκτησουν αντιστοιχια και να παω πατρα......περιπλοκο....ετσι???
-----------------------------------------
ναι οντως...!!! :no1:
αντιστοιχια εννοεις με το ΗΜΤΥ της πατρας ? οχι ceid??
γιατι υπαρχει αντιστοιχεια με τμημα της πατρας και τωρα
Παράθεση

nikos0712 (Νίκος)

Φοιτητής

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Η/Υ και Πληροφορικής Πάτρας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 214 μηνύματα.

O nikos0712 έγραψε: στις 16:32, 07-07-09:

ακριβως....αυτο π θελω ειναι το ημτυ πατρας.....αν πιασω ξανθη παω απο φετος ενω αν παω μια χρονια βολο του χρονου...απλα σκεφτομαι μηπως να μαω στο μηχανικων υπολογιστων πατρας για να γλιτωσω την γραφειοκρατεια...
Παράθεση

Φοιτητής

Ο Διαβασε το username αναποδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , Φοιτητής του τμήματος Λογιστικής και Χρηματοοικονομικής Μακεδονίας (Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Γιαννιτσά (Πέλλας). Έχει γράψει 257 μηνύματα.

O sosat έγραψε: στις 16:35, 07-07-09:

Δηλωσε τα ετσι οπως πραγματικα θελεις και απο εκει και περα αναλογα που θα περασεις θα σκεφτεις και την μεταγραφη
Παράθεση

nikos0712 (Νίκος)

Φοιτητής

O nikos0712 έγραψε: στις 16:38, 07-07-09:

αυτο πρεπι να κανω ρε απλα επειδη θελω πολυ πατρα δεν ξρω πιο να δηλωσω 2ο το μηχανικων η/υ πατρας η τ βολου π θα μτονομαστει..???
Παράθεση

Samy

Φοιτητής

Ο Samy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , Φοιτητής του τμήματος Μηχανολόγων και Αεροναυπηγών Μηχανικών Πάτρας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 238 μηνύματα.

O Samy έγραψε: στις 01:03, 09-07-09:

η μετονομασια ειναι σιγουρη?που το ειδες?βασικα δες το σχετικο thread με τους μηχ η/υ γιατι υπαρχει σημαντικη διαφορα με τους ημμυ τοσο στα μαθηματα και στις κατευθυνσεις σχετικα με τους υπολογιστες οσο και με τα δικαιωματα!
Παράθεση

nikos0712 (Νίκος)

Φοιτητής

O nikos0712 έγραψε: στις 03:33, 09-07-09:

Θα το κοιτάξω... Ευχαριστώ πάντως.
Παράθεση

Samy

Φοιτητής

Ο Samy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , Φοιτητής του τμήματος Μηχανολόγων και Αεροναυπηγών Μηχανικών Πάτρας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 238 μηνύματα.

O Samy έγραψε: στις 03:45, 09-07-09:

να σαι καλα.. και καλη επιτυχια με τις βασεις!:no1:
Παράθεση

Φοιτητής

O sosat έγραψε: στις 03:53, 09-07-09:

Αρχική Δημοσίευση από Samy
η μετονομασια ειναι σιγουρη?που το ειδες?βασικα δες το σχετικο thread με τους μηχ η/υ γιατι υπαρχει σημαντικη διαφορα με τους ημμυ τοσο στα μαθηματα και στις κατευθυνσεις σχετικα με τους υπολογιστες οσο και με τα δικαιωματα!
Η μετονομασια εγκριθηκε και ειναι σιγουρη αλλα θα γινει του χρονου απ'οτι μου ειπαν ...
Και επειδη δεν εχει εκδοθει ακομα το φεκ που θα κατοχυρωσει την αλλαγη δεν ξερουν τι θα γινει μ'αυτους που θα φοιτουν στην σχολη κατα την διαρκεια της μετονομασιας
Για οσους θα παρουν μεταγραφη δεν τους ανυσηχει αυτο
Παράθεση

Samy

Φοιτητής

O Samy έγραψε: στις 04:02, 09-07-09:

Αρχική Δημοσίευση από sosat
Η μετονομασια εγκριθηκε και ειναι σιγουρη αλλα θα γινει του χρονου απ'οτι μου ειπαν ...
Και επειδη δεν εχει εκδοθει ακομα το φεκ που θα κατοχυρωσει την αλλαγη δεν ξερουν τι θα γινει μ'αυτους που θα φοιτουν στην σχολη κατα την διαρκεια της μετονομασιας
Για οσους θα παρουν μεταγραφη δεν τους ανυσηχει αυτο
το ολο θεμα με τις μετονομασιες(βολο και κρητη) αδικει τους μηχανικους η/υ...επειδη υπαρχει ηδη ενα τμημα ημτυ στη πατρα!!αποψη μου!τι θα γινει με το αντιστοιχο στη σαμο?γνωριζεις??
Παράθεση

Φοιτητής

O sosat έγραψε: στις 11:56, 09-07-09:

Αρχική Δημοσίευση από Samy
το ολο θεμα με τις μετονομασιες(βολο και κρητη) αδικει τους μηχανικους η/υ...επειδη υπαρχει ηδη ενα τμημα ημτυ στη πατρα!!αποψη μου!τι θα γινει με το αντιστοιχο στη σαμο?γνωριζεις??
Δεν γνωριζω για το τμημα της σαμου
Παράθεση

nikos0712 (Νίκος)

Φοιτητής

O nikos0712 έγραψε: στις 17:21, 09-07-09:

ευχαριστω ρε φιλε....οπυ κ να παω θα παρω μεταγραφη για πατρα ...το θεμα ειναι αν θα παω φετος(αν πιασω ξανθη) η τ χρονου αν πιασω βολο....παντως για μηχανικων η/υ ειναι πολυ καλο και το τμημα στην κοζανη...πολυ οργανωμενο:no1:
Παράθεση

red7genius (Γρηγόρης)

Απόφοιτος

Ο Γρηγόρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών και Απόφοιτος . Έχει γράψει 32 μηνύματα.

O red7genius έγραψε: στις 18:59, 09-07-09:

Αρχική Δημοσίευση από elena92
ημμυ εχεις περισοτερες επιλογες κ μεγαλυτερη γκαμα γνωσεων εξαλλου περιεχει κ τον ορο μηχανικος υπολογιστων οποτε πιστευω καλυβει τις επιθυμιες σου....εγω προσωπικα αυτη τη σχολη θελω...

Καλυβει απο το καλυβα? Του μπαρμπα-Θωμα?
Παράθεση

elena92 (ελενα)

Μαθητής Β' λυκείου

H ελενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ιεράπετρα (Λασιθίου). Έχει γράψει 17 μηνύματα.

H elena92 έγραψε: στις 01:25, 10-07-09:

Αρχική Δημοσίευση από red7genius
Καλυβει απο το καλυβα? Του μπαρμπα-Θωμα?
ναι του μπαρμπα θωμα καλυπτει επρεπε να γραψω σιγα πια......:wow:
Παράθεση

bour1992

Φοιτητής

Ο bour1992 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Τεχνολογίας Υπολογιστών Πάτρας και μας γράφει απο Λευκάδα (Λευκάδα). Έχει γράψει 60 μηνύματα.

O bour1992 έγραψε: στις 17:22, 07-07-10:

Εχω αποφασισει να δηλωσω ηλεκτρολογους μηχανικους δεν εχω αποφασισει ομως ακομα για την πολη.
Ξερετε αν υπαρχει καμια διαφορα μεταξυ του τμηματος ΗΜΜΥ στο Μετσοβιο και του ΗΜΤΥ στην Πατρα οσων αφορα το πτυχιο και τα δικαιωματα που θα εχουν αυτοι που βγενουν απο αυτα?
Παράθεση

Civilara

Επιφανές Μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,160 μηνύματα.

O Civilara Farewell έγραψε: στις 21:38, 07-07-10:

Τα διπλώματα μεταξύ ΗλεκτρολόγωνΜΜΥ και ΗΜΤΥ είναι ισοδύναμα και οδηγούν σε άδεια ασκήσεως επαγγέλματος Διπλωματούχου Ηλεκτρολόγου Μηχανικού. Καμία διαφορά στα επαγγελματικά δικαιώματα.
Παράθεση

jimbeef

Νεοφερμένος

Ο jimbeef αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O jimbeef έγραψε: στις 16:18, 16-07-10:

Γεια σας!Πιστευω εχω καταληξει σε ποια σχολη θελω να παω αλλα δεν ξερω την πολη.Πολλοι μου λενε οτι ημτυ στην πατρα ειναι καλυτερη σχολη σε συγκριση με τους ημμυ στο εμπ.Μήπως μπορείτε να με βοηθησετε και να μου πείτε τα υπερ και τα κατα και τις διαφορες και ομοιοτητες των δυο σχολων?Ευχαριστω!
Παράθεση

fortisimo

Φοιτητής

H fortisimo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) . Έχει γράψει 116 μηνύματα.

H fortisimo έγραψε: στις 19:48, 17-07-10:

αν βρεις άκρη πες μου και μένα...
Στο ίδιο μπέρδεμα είμαι!
Θα μου λήξει η προθεσμία μηχανογραφικού και δεν θα έχω ακόμα αποφασίσει!
Παράθεση

fortisimo

Φοιτητής

H fortisimo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) . Έχει γράψει 116 μηνύματα.

H fortisimo έγραψε: στις 16:28, 20-07-10:

Δήλωσα ΗΜΤΥ Πάτρας τελικά...
Παράθεση

Jim_Pap (Δημήτρης)

Φοιτητής

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών ΔΠΘ (Ξάνθη) . Έχει γράψει 147 μηνύματα.

O Jim_Pap έγραψε: στις 05:49, 08-07-19:

Αξιζει να παω Ceid αντι για ΗΜΜΥ (βολο ξανθη πατρα);
Δεν εχω σκοπο να παω σε ενεργειακο τομεα!
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος