Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 69,171 εγγεγραμμένα μέλη και 2,484,416 μηνύματα σε 79,251 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 495 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Εισαγωγή στο Πανεπιστήμιο της Οξφόρδης

Rania.

Φοιτητής

H Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.

H Rania. Και το κεφι μου θα κανω. έγραψε: στις 01:17, 18-06-10:

Define=ορισε. Θα επρεπε να το ξερεις αφου ετοιμαζεσαι για εξω.
Τι εννοεις ακαδημαικες ικανοτητες; Πως τις ανακαλυψες πανω σου σε τετοια ηλικια, πως προεκυψαν, πως τις οριζεις γενικοτερα.
1
1
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

yiannis123

Μαθητής Α' λυκείου

Ο yiannis123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 78 μηνύματα.

O yiannis123 έγραψε: στις 01:27, 18-06-10:

φίλη Rania
1o- ξέρω τι σημαίνει Define και αν δεν ήξερα απλά θα το έβρισκα από το λεξικό, αποφεύγοντας έτσι την επίδειξη της αμάθειας μου . Απλά δεν κατάλαβα γενικότερα το τι με ρώταγες.
2ο- Δεν ετοιμάζομαι για έξω
3ο- Για να απαντήσω και στην ερώτηση σου όταν αναφερόμουν σε ακαδημαϊκές ικανότητες δεν μιλούσα για μένα , ήταν μια γενική ερώτηση για κάποιο που μπορεί να έχει αυτές τις ικανότητες
Παράθεση

woochoogirl (Αλεξάνδρα)

Τιμώμενο Μέλος

H Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών , Διδακτορικός του τμήματος --- και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,799 μηνύματα.

H woochoogirl που βρίσκεται πολύ μακριά... έγραψε: στις 01:38, 18-06-10:

Yannis, αν θες να φύγεις έξω, κάνε το. Προσεξε που θα πας, το έξω δε σημαίνει απαραίτητα ιδανικό, αλλά αν από τώρα είσαι έτσι συνειδητοποιημένος πιστεύω πως μια χαρά μπορείς να καταφέρεις να χτυπήσεις καλό πανεπιστήμιο. Επίσης δες και άλλες χώρες εκτός από την Αγγλία, που γενικά δεν πουλούν την εκπαίδευση τους.
Όσο για τα σχόλια για την εκπαίδευση εδώ, καταντά μίζερο και γραφικό σε κάθε μα κάθε θέμα να διαβάζω "εμείς που μένουμε πίσω είμαστε βλάκες", "στην Ελλάδα είμαστε γαμάτοι, έχουμε γαμάτους καθηγητές" κλπ. Αν θέλει να φύγει κάποιος θα τον κάνει, αν έχετε τόσο κόλλημα με την Ελλάδα μείνετε πίσω δε σας είπε θα φύγω γιατι είναι χάλια εδώ, απλά θέλω να φύγω είπε το παιδί.
5
Παράθεση

yiannis123

Μαθητής Α' λυκείου

Ο yiannis123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 78 μηνύματα.

O yiannis123 έγραψε: στις 01:43, 18-06-10:

Σε ευχαριστώ πολύ Αλεξάνδρα για το γλυκό και συνάμα "επαναστατικό" σου μήνυμα Εγώ Κύπριος είμαι οπώτε και Ελλάδα να έρθω πάλι θα ξεφύγω!
Παράθεση

cosmopolitan

Δραστήριο Μέλος

H cosmopolitan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αίγιο (Αχαΐα). Έχει γράψει 385 μηνύματα.

H cosmopolitan έγραψε: στις 22:56, 08-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από nPb
Όλοι με Οξφόρδες και Κέμπριτζς ξεκινούνε και στο University of Tisplakas IT καταλήγουν...με τα λεφτά του μπαμπά και για μούρη στο σόι ή και στον κοινωνικό περίγυρο

Παράδειγμα:
σωστό, αλλά το παράδειγμα λάθος

Αρχική Δημοσίευση από nPb
Δηλαδή εμείς που δεν φοιτούμε στο εξωτερικό, αλλά σπουδάζουμε στην Ελλάδα, δεν μπορούμε αν θέλουμε να ακολουθήσουμε ακαδημαϊκό κλάδο ή να φτάσουμε "ψηλά"; Τι εννοείς "ψηλά"; Πόσο "ψηλά"; Υποκειμενικό είναι αυτό. Για παράδειγμα, εγώ θεωρώ ψηλά, το να γίνω πλανητάρχης...

Παράδειγμα 1:

Παράδειγμα 2:
ονειρευτείτε. Το ότι 2-3 δουλεύουν εκεί που λές με ελληνικό πτυχίο ισα ισα δείχνει ότι το ελληνικό πανεπιστήμιο σε περιορίζει.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη qwerty111 : 09-09-12 στις 12:34. Αιτία: Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Παράθεση

venividivici43946

Φοιτητής

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 3,194 μηνύματα.

O venividivici43946 έγραψε: στις 23:04, 08-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από cosmopolitan
αλλά το παράδειγμα λάθος
Γιατί;
Παράθεση

cosmopolitan

Δραστήριο Μέλος

H cosmopolitan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αίγιο (Αχαΐα). Έχει γράψει 385 μηνύματα.

H cosmopolitan έγραψε: στις 23:11, 08-09-12:

δεν αναφέρομαι στο κομμάτι με το επίπεδο των μαθηματικών. Έχουμε καλύτερο επίπεδο πράγματι από τα περισσότερα στα μαθηματικά, αλλά όχι από όλα τα πανεπιστήμια.
2) Λεει κανένας δεν μπήκε οξφορδη από όσους είναι έξω άλλα φίλοι μου μπήκαν διδακτορικοι σε "πολύ καλά"
3) Imperial καλύτερο από οξφόρδη για βιολογία.
4) Δεν ξέρουμε αν η παπανδρεου δηλωσε οξφορδη και έφαγε πόρτα.

Αν κάποιος παίρνει πτυχίο για να το μοστράρει κακό του κεφαλιού του. Οποιος δε μπορεί να πάρει έξω πτυχίο, απλά δε θα το πάρει. Δε θα του ττο χαρίσουν.
Παράθεση

venividivici43946

Φοιτητής

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 3,194 μηνύματα.

O venividivici43946 έγραψε: στις 23:15, 08-09-12:

Σωστός. Σου διαφεύγει κάτι, αλλά δεν είναι της παρούσης.

Εσύ θα το ξέρεις. Εγκληματολογία γνωστού πανεπιστημίου.
Παράθεση

Bemanos (Μοριακός Αρχιτέκτονας)

Διδακτορικός

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Διδακτορικός . Έχει γράψει 1,795 μηνύματα.

O Bemanos έγραψε: στις 23:16, 08-09-12:

ονειρευτείτε. Το ότι 2-3 δουλεύουν εκεί που λές με ελληνικό πτυχίο ισα ισα δείχνει ότι το ελληνικό πανεπιστήμιο σε περιορίζει.
τι να κανουμε ρε μαστορα , δεν εχουμε ολοι τα φραγκα σου να παμε να σπουδασουμε στο england,Θα μας αφησεις να ονειρευτουμε τουλαχιστον?
1
Παράθεση

cosmopolitan

Δραστήριο Μέλος

H cosmopolitan έγραψε: στις 23:17, 08-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από venividivici43946
.

Εσύ θα το ξέρεις. Εγκληματολογία γνωστού πανεπιστημίου.
δεν πάει κάπου το μυαλό μου τώρα...για elaborate
Παράθεση

venividivici43946

Φοιτητής

O venividivici43946 έγραψε: στις 23:21, 08-09-12:

δεν πάει κάπου το μυαλό μου τώρα...για elaborate
Δε θυμάμαι λεπτομέρειες, εξ ου η ερώτηση, να μου πεις. Σχολή αφιερωμένη στην εν λόγω επιστήμη, Λονδίνο. Της πλάκας, πάνε σωρηδόν οι δικοί μας και μετά καυχώνται για το επώνυμο του ιδρύματος.
Παράθεση

cosmopolitan

Δραστήριο Μέλος

H cosmopolitan έγραψε: στις 23:30, 08-09-12:

Δε θυμάμαι λεπτομέρειες, εξ ου η ερώτηση, να μου πεις. Σχολή αφιερωμένη στην εν λόγω επιστήμη, Λονδίνο. Της πλάκας, πάνε σωρηδόν οι δικοί μας και μετά καυχώνται για το επώνυμο του ιδρύματος.
A ναι; εγκληματολογίας;
πραγματικά δε το χω ακούσει αυτό ούτε έχω δει κανέναν να καυχιέται που σπούδασε εγκληματολογία.
Ποια unis?
city, bedfordshire(αυτό έχει τέτοια σχολή, αλλά είναι μάπα το καρπούζι), london met, greenwich, westminster?
πραγματικά δε το χω ακούσει.
Παράθεση

venividivici43946

Φοιτητής

O venividivici43946 έγραψε: στις 23:34, 08-09-12:

Δε θυμάμαι λεπτομέρειες. Πάντως ισχύει. Νομίζω Κ. είναι. Ποια είναι τα πιο φημισμένα πανεπιστήμια της πόλης; Εκεί ψάξε.
Παράθεση

cosmopolitan

Δραστήριο Μέλος

H cosmopolitan έγραψε: στις 23:46, 08-09-12:

Δε θυμάμαι λεπτομέρειες. Πάντως ισχύει. Νομίζω Κ. είναι. Ποια είναι τα πιο φημισμένα πανεπιστήμια της πόλης; Εκεί ψάξε.
πανεπιστήμιο από κ στο λονδίνο; ε οχι καλέ δε μπορεί από εκεί, κάποιο λάθος θα κάνεις. Μα είναι κορυφή. Δε μπορεί να εννοεις αυτό( Κ---- -----e) Το αγαπημένο για law της σχολής μωραιτη.
Παράθεση

venividivici43946

Φοιτητής

O venividivici43946 έγραψε: στις 23:56, 08-09-12:

Δεν τα ξέρω καλά τα του Λονδίνου γι' αυτό πρόσεξε.
Κορυφαίο τμήμα, στο Λ ή στην ευρύτερη περιοχή, κορυφή στα νομικά. Θες 9+ για να μπεις. Έχει σαν παράρτημα; υποτμήμα; -πώς τα λένε-που ειδικεύεται σε τέτοια θέματα, έχει μεν το όνομα, αλλά είναι στον πάτο. Μήπως είναι αυτό;
Παράθεση

cosmopolitan

Δραστήριο Μέλος

H cosmopolitan έγραψε: στις 00:10, 09-09-12:

Δεν τα ξέρω καλά τα του Λονδίνου γι' αυτό πρόσεξε.
Κορυφαίο τμήμα, στο Λ ή στην ευρύτερη περιοχή, κορυφή στα νομικά. Θες 9+ για να μπεις. Έχει σαν παράρτημα; υποτμήμα; -πώς τα λένε-που ειδικεύεται σε τέτοια θέματα, έχει μεν το όνομα, αλλά είναι στον πάτο. Μήπως είναι αυτό;
τέλος πάντων χάθηκα, δε το ξέρω καθόλου. Αμα το ξέρεις εσύ , σε πιστεύω.
Παράθεση

venividivici43946

Φοιτητής

O venividivici43946 έγραψε: στις 00:15, 09-09-12:

Δεν πειράζει. Αν το θυμηθώ, θα σου πω.

Με αφορμή το δίπλα, από Ελλάδα, τι θεωρείς καλό;
Παράθεση

cosmopolitan

Δραστήριο Μέλος

H cosmopolitan έγραψε: στις 00:18, 09-09-12:

Δεν πειράζει. Αν το θυμηθώ, θα σου πω.

Με αφορμή το δίπλα, από Ελλάδα, τι θεωρείς καλό;
Aπο το άλλο θρεντ;
απθ , εμπ και κρητης
Παράθεση

venividivici43946

Φοιτητής

O venividivici43946 έγραψε: στις 00:20, 09-09-12:

Ναι. Πνεύμα αντιλογίας, στο αντικειμενό σου.
Παράθεση

cosmopolitan

Δραστήριο Μέλος

H cosmopolitan έγραψε: στις 00:23, 09-09-12:

Ναι. Πνεύμα αντιλογίας, στο αντικειμενό σου.
χαχα! βρε για να σε νευριάζω τα κάνω!!
μόνο με σένα συζητάω εδώ το χεις καταλάβει. Αφού αγαπιόμαστε εμείς!
Νομίζω απθ, αν και άμα γυρίσω θα δώσω δπθ? καλά θα κάνω ή πού προτείνεις;
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια