Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 69,170 εγγεγραμμένα μέλη και 2,484,400 μηνύματα σε 79,251 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 470 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Πρώτη μέρα στο Πανεπιστήμιο

Ειμαρμένη (Ιωάννα)

Φοιτητής

H Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , Φοιτητής του τμήματος Νομικής Αθήνας και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 465 μηνύματα.

H Ειμαρμένη έγραψε: στις 22:52, 01-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από who
Θυμάμαι τη δική μου πρώτη μέρα, που κάποια παιδιά είχαν έρθει με τους γονείς και τα μικρότερα αδέρφια τους.
Λες να πάρω το μπαμπά που χρωστάει κι αυτά τα 6 μαθηματάκια(11 είναι τελικά) στη Νομική?Μικρότερα αδέρφια δεν έχω
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

who

Φοιτητής

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,365 μηνύματα.

O who έγραψε: στις 22:53, 01-08-09:

Χμ. Μπορώ να σου δανείσω για μια μέρα τη Δέσποινα.
Παράθεση

Ειμαρμένη (Ιωάννα)

Φοιτητής

H Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , Φοιτητής του τμήματος Νομικής Αθήνας και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 465 μηνύματα.

H Ειμαρμένη έγραψε: στις 22:58, 01-08-09:

Αλήθεια?Θέλω!Θα πάρω και τη Δήμητρα όμως.Τρέμε Σόλωνα.
Παράθεση

maraki love (Μαρία)

Φοιτητής

H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 1,985 μηνύματα.

H maraki love έγραψε: στις 23:01, 01-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από nefi
χαλια...ειμαι εντελως αντικοινωνικη...δυστηχως δν βλεπω να κανω ευκολα φιλους...

εσυ πως τν φανταζεσαι?
+100000
1
Παράθεση

confusius

Φοιτητής

H confusius αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φυτικής Παραγωγής Γεωπονικού Πανεπιστημίου Αθήνας . Έχει γράψει 145 μηνύματα.

H confusius έγραψε: στις 23:03, 01-08-09:

Οχι καλέ,μη φοβάστε! Το ίδιο άγχος που χετε εσείς έχουν όλοι!
Άσε που άμα ντρέπεστε εσείς θα σας μιλήσει κάποιος άλλος πιο ξεψαρωμένος!
Γενικά τις πρώτες μέρες να μιλάτε και να γνωρίζεστε με όλους, με ποιους θα ταιριάξετε τελικά θα φανεί μεταααααα! Πάντως μόνοι σας δεν παίζει να μείνετε! :no1:
1
Παράθεση

nefi

Φοιτητής

H nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,071 μηνύματα.

H nefi έγραψε: στις 23:04, 01-08-09:

σε ποιο τμημα?
Παράθεση

maraki love (Μαρία)

Φοιτητής

H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 1,985 μηνύματα.

H maraki love έγραψε: στις 23:11, 01-08-09:

Παιδαγωγικό Αλεξ/πολης το πιθανότερο..
Παράθεση

toknil

Φοιτητής

H toknil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας Αθήνας . Έχει γράψει 296 μηνύματα.

H toknil έγραψε: στις 23:15, 01-08-09:

Θυμάμαι τη δική μου πρώτη μέρα, που κάποια παιδιά είχαν έρθει με τους γονείς και τα μικρότερα αδέρφια τους.
Ε όχι, δεν το πιστεύω αυτό με τίποτα...

Δεν παίζει να υπάρχει τέτοια εικόνα...

Υποτίθεται πως το να πηγαίνεις μαζί με γονείς και ολόκληρο το σόι σε σχολείο, συνήθιζε να συμβολίζει την αδυναμία και το φόβο σου για αυτό το καινούριο που θα αντιμετώπιζες.
Άμα στα 18 σου δεν έχεις τη δύναμη να αντιμετωπίσεις τέτοιες καταστάσεις, ή την ευφυΐα τουλάχιστον για να το κρύψεις, τότε υπάρχει πρόβλημα...:what:

Η δικιά σου πρώτη μέρα ήταν ωραία και ανατρεπτική πάντως.
1
Παράθεση

who

Φοιτητής

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,365 μηνύματα.

O who έγραψε: στις 23:16, 01-08-09:

Αλήθεια είναι αυτό που λέω πάντως.
Παράθεση

cheery

Φοιτητής

H cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 993 μηνύματα.

H cheery έγραψε: στις 23:18, 01-08-09:

εννοεις στις εγγραφες; η την πρωτη μερα των μαθηματων;
Παράθεση

toknil

Φοιτητής

H toknil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας Αθήνας . Έχει γράψει 296 μηνύματα.

H toknil έγραψε: στις 23:20, 01-08-09:

Αλήθεια είναι αυτό που λέω πάντως.
Σε πιστεύω γιατί βιώνω τη νοοτροπία του 18χρονου
Παράθεση

.:aLeX:.

Δραστήριο Μέλος

Ο .:aLeX:. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 155 μηνύματα.

O .:aLeX:. έγραψε: στις 23:23, 01-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από confusius
Οχι καλέ,μη φοβάστε! Το ίδιο άγχος που χετε εσείς έχουν όλοι!
Άσε που άμα ντρέπεστε εσείς θα σας μιλήσει κάποιος άλλος πιο ξεψαρωμένος!
Γενικά τις πρώτες μέρες να μιλάτε και να γνωρίζεστε με όλους, με ποιους θα ταιριάξετε τελικά θα φανεί μεταααααα! Πάντως μόνοι σας δεν παίζει να μείνετε! :no1:
Αυτο ακριβως
1
Παράθεση

lifeisgood

Απόφοιτος

H lifeisgood αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Απόφοιτος . Έχει γράψει 52 μηνύματα.

H lifeisgood έγραψε: στις 12:15, 02-08-09:

Πως την φανταζομαι???θα ειναι η αρχη μιας νεας ,εντελως διαφορετικης και τελειας ζωης..Περναμε πια σε αλλη φαση..σε αλλο χωρο..σε αλλο κοσμο.Απλα τελειο..Πως και πως το περιμενω.αυτο που με ανησυχει ειναι το διαστημ μεχρι να προσαρμοστω και να βρω παρεα..γενικα προσαρμοζομαι ευκολα για αυτο δεν ειμαι τοσο αγχωμενη..Οπως ολοι ετσι κ εγω..
3
Παράθεση

stefa_1 (Στέφανος)

Φοιτητής

Ο Στέφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 156 μηνύματα.

O stefa_1 έγραψε: στις 04:39, 03-08-09:

Eγω ειμαι και λιγο αντοικοινωνικος και γενικα κανω δυσκολα φιλιες αλλα προσπαθω να το βλεπω θετικα.Τωρα που θα παω και πανεπιστημιο στο εξωτερικο?Ο θεος βοηθος!
Παράθεση

Nickname (Νίκος)

Φοιτητής

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 859 μηνύματα.

O Nickname έγραψε: στις 10:49, 03-08-09:

Αχ! Πώς και πώς την περιμένω αυτή τη μέρα! Θα είναι η αρχή της ανεξαρτησίας και της σχολής σου! Όσο για τους φίλους, έχουν όλη τη διάθεση να γνωρίσω ΠΟΛΛΑ παιδιά και μετά να επιλέξω τους κολλητούς μου και... την κοπέλα μου! Αν και έχω παρέα ήδη, λόγω της εκδρομής της Νέας Γενιάς... Και αυτά τα απιδιά μου έλιπαν τόσο πολύ το χειμώνα!
Α! Παρεμπιπτόντως, οι φοιτητές πού τα κουβαλούν τα βιβλία? Εννοώ, παίρνουν τσάντες όπως στο Λύκειο?
Παράθεση

ellilili

Φοιτητής

H ellilili αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , Φοιτητής του τμήματος Τεχνολογίας Πετρελαίου και Φυσικού Αερίου ΤΕΙ Καβάλας και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 62 μηνύματα.

H ellilili έγραψε: στις 12:44, 03-08-09:

Και εμένα με ανυσηχεί λιγο αυτο
Παράθεση

cheery

Φοιτητής

H cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 993 μηνύματα.

H cheery έγραψε: στις 13:21, 03-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από Nickname
Αχ! Πώς και πώς την περιμένω αυτή τη μέρα! Θα είναι η αρχή της ανεξαρτησίας και της σχολής σου! Όσο για τους φίλους, έχουν όλη τη διάθεση να γνωρίσω ΠΟΛΛΑ παιδιά και μετά να επιλέξω τους κολλητούς μου και... την κοπέλα μου! Αν και έχω παρέα ήδη, λόγω της εκδρομής της Νέας Γενιάς... Και αυτά τα απιδιά μου έλιπαν τόσο πολύ το χειμώνα!
Α! Παρεμπιπτόντως, οι φοιτητές πού τα κουβαλούν τα βιβλία? Εννοώ, παίρνουν τσάντες όπως στο Λύκειο?
Λοιπον, τα συγγραμματα, στην καλύτερη θα τα παρεις τελός Οκτωβριου-αρχες Νοεμβριου. Θα σου δωσουν απο τη σχολή μια λίστα με 2-3 βιβλιοπωλεία (τουλάχιστον) και θα πας να τα παραλαβεις απο κει. Σε ορισμενες σχολες βεβαια αργουν παρα πολυ την παραδοση των συγγραμματων, εξαρταται απο το πληθος των φοιτητων πιο πολυ. Φυσικα και αν εισαι με μετεγγραφη θα τα παρεις πολυ αργοτερα απο τους υπολοιπους.
Στις διαλεξεις δε σου χρειαζονται τα συγγραμματα, σημειωσεις πρεπει να κρατας μονο. Αλλοι παιρνουν τσαντα, αλλοι στο χερι, οπως βολεύει τον καθενα. Το τελευταιο που πρεπει να σε απασχολει παντως ειναι αυτο.:iagree: Ολοι ειναι το ιδιο ψαρωμενοι, μην ανησυχεις!
Παράθεση

confusius

Φοιτητής

H confusius αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φυτικής Παραγωγής Γεωπονικού Πανεπιστημίου Αθήνας . Έχει γράψει 145 μηνύματα.

H confusius έγραψε: στις 03:31, 05-08-09:

εεεεεμ για να μαι ειλικρινής είναι...
Εντάξει,δεν είμαι και πρότυπο φοιτητή, αλλά επειδή έχεις μεγάλο όγκο πληροφοριών πρέπει να διαβάζεις πολλά και να συγκρατείς τα βασικά
Τι να πω, ίσως σε άλλες σχολές έιναι πιο αυστηροί στην αποστήθιση στη δικιά μου πάντως άμα θέλαν κι αποστήθιση 114 μαθήματα θα τρώγαν ξύλο:s
Πάντως βρίσκει ο καθένας τον τρόπο του και τον ρυθμό του, ανάλογα πάντα και με τις ανάγκες και απαιτήσεις της σχολής [πχ ιατρική δεν θα πέρναγα ούτε ένα μάθημα έτσι ]
Παράθεση

nefi

Φοιτητής

H nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,071 μηνύματα.

H nefi έγραψε: στις 03:33, 05-08-09:

σε ποια σχολη εισαι?
Παράθεση

confusius

Φοιτητής

H confusius έγραψε: στις 03:34, 05-08-09:

Στο γεωπονικό,στο τμήμα επιστήμης Φυτικής παραγωγής :iagree:
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος