Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 69,159 εγγεγραμμένα μέλη και 2,484,216 μηνύματα σε 79,231 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 471 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Φοιτητική ζωή στο Ρέθυμνο

Ribocop

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο Ribocop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 10 μηνύματα.

O Ribocop έγραψε: στις 22:57, 08-07-09:

Παιδιά θα ήθελα την βοηθεια σας σχετικα με την φοιτητικη ζωη στο ρεθυμνο. Σκεφτομαι να περασω εκει αλλα εχω καποιες μικρες αμφιβολιες... Μπορει καποιοσ που ειτε ζει εκει μονιμα ειτε ειναι φοιτητης να μου πει δυο τρια πραγματα για το μερος?

Ευχαριστω!
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Eruyomo (Μάνος)

Φοιτητής

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρονικών Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών Κρήτης (Χανιά) και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,476 μηνύματα.

O Eruyomo monsters under your bed έγραψε: στις 14:18, 09-07-09:

Δεν θα σου πω, γιατί δεν είμαι καν φοιτητής στο μέρος. Το μόνο που μπορώ να σου πω επειδή είσαι άντρας. Γυναίκες, πολλές γυναίκες. Πάρα πολλές γυναίκες.
1
Παράθεση

Iliaso

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Φυσικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 5,469 μηνύματα.

O Iliaso έγραψε: στις 14:42, 09-07-09:

Aφού είναι οι φιλοσοσοφικές σχολές εκεί:xixi:
Παράθεση

woochoogirl (Αλεξάνδρα)

Τιμώμενο Μέλος

H Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών , Διδακτορικός του τμήματος --- και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,799 μηνύματα.

H woochoogirl που βρίσκεται πολύ μακριά... έγραψε: στις 15:09, 09-07-09:

Μια χαρά θα περάσεις. Μικρή, ζεστή όμορφη πόλη. Θα δεθείς γρήγορα με κόσμο. Θα'σαι κοντά σε Ηράκλειο και Χανιά που θεωρούνται μεγαλύτερα. Το καλοκαίρι θα ξεκινάς από τους πρώτους μπάνια. Θα έχεις τις άπειρες συμφοιτήτριες, όπως είπαν τα παιδιά. Ζωή και κότα. Α, και πιο φθηνή ζωή, ενοίκια κλπ από μια μεγαλούπολη
Παράθεση

Ribocop

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο Ribocop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 10 μηνύματα.

O Ribocop έγραψε: στις 20:44, 09-07-09:

Οσον αφορα την νυχτερινη ζωη? Εχει κανενα καλο club? Aαα εχω ακουσει οτι γενικοτερα η κρητη ερημωνει τον χειμωνα. Ισχυει κατι τετοιο και στο ρεθυμνο?
Παράθεση

woochoogirl (Αλεξάνδρα)

Τιμώμενο Μέλος

H Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών , Διδακτορικός του τμήματος --- και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,799 μηνύματα.

H woochoogirl που βρίσκεται πολύ μακριά... έγραψε: στις 21:59, 09-07-09:

Δεν ξέρω για Ρέθυμνο, πάντως το Ηράκλειο trust me έχει συνέχεια κόσμο. Η Κρήτη είναι μεγάλο νησί, σαφώς θα μειωθεί η κίνηση στο Ρέθυμνο, αλλά ερημιά δεν θα'ναι. Τόσοι φοιτητές σπουδάζουν.
Παράθεση

Darkness

Φοιτητής

H Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.

H Darkness Για έγραψε: στις 22:03, 09-07-09:

Υπαρχει μια μικρη πιθανοτητα να περασω κ εγω Ρεθυμνο.
-----------------------------------------
Εσυ τι σχολη πιανεις εκει?
Παράθεση

Νίνα13

Μαθητής Γ' λυκείου

H Νίνα13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H Νίνα13 έγραψε: στις 23:41, 11-07-09:

γεία σας...μιας και το θέμα συζήτησης είναι η φοιτητική ζωή στο ρέθυμνο θα ήθελα και εγώ να θέσω ενα ερώτημα...είμαι απο ηράκλειο κρήτης και σκεφτομαι να σπουδάσω οικονομικά στη θεσσαλονίκη...όμως οι δικοί μου με συμβουλεύουν να πάω ρέθυμνο μιας και είναι πιο κοντά...θα ήθελα να μάθω πως είναι γενικότερα η φοιτητική ζώη στο ρέθυμνο και αν είναι καλή εκει η διασκέδαση έξω...μήπως θα είναι καλύτερα θεσσαλονίκη ή αθήνα???
Παράθεση

Ribocop

Μαθητής Γ' λυκείου

O Ribocop έγραψε: στις 01:30, 12-07-09:

Αρχική Δημοσίευση από BAM BAM
Υπαρχει μια μικρη πιθανοτητα να περασω κ εγω Ρεθυμνο.
-----------------------------------------
Εσυ τι σχολη πιανεις εκει?
Χωρις να ειμαι απολυτα σιγουρος στο τμημα ψυχολογιας. Τωρα αν ανεβουν πολυ οι βασεις με βλεπω στην φιλολογια...εσυ?

Εκτος απο την νυχτερινη ζωη, που εκανε λογο και η κοπελια πιο πανω, το πανεπιστημιο ειναι καλο?
1
Παράθεση

Νίνα13

Μαθητής Γ' λυκείου

H Νίνα13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H Νίνα13 έγραψε: στις 11:07, 13-07-09:

ναι το πανεπιστήμιο στο ρέθυμνο είναι πάρα πολύ καλο με πολυ καλή υποδομή και εξέχοντες καθηγητές! ξενικά τα πανεπιστήμια στα ρέθυμνο είναι απ τα καλύτερα στην ελλάδα
Παράθεση

Eleni Oooo (Ελένη)

Μαθητής Γ' λυκείου

H Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 9 μηνύματα.

H Eleni Oooo έγραψε: στις 16:41, 13-07-09:

παιδιά όμως αν δεν έχει κάποιος δικό του μεταφορικό μέσο τι κάνει:
Παράθεση

woochoogirl (Αλεξάνδρα)

Τιμώμενο Μέλος

H woochoogirl που βρίσκεται πολύ μακριά... έγραψε: στις 17:47, 13-07-09:

Φοιτήτρια στο Ρέθυμνο και θες και μεταφορικό? Ποδαράκια κι αμα θέλεις εκδρομές ΚΤΕΛ και φίλοι σου(συνετοί άνθρωποι) με αυτοκίνητο
Παράθεση

xrhstoss (Χρήστος)

Φοιτητής

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 291 μηνύματα.

O xrhstoss έγραψε: στις 20:06, 14-07-09:

Για το Ρεθυμνο εγω εχω ακουσει τα καλυτερα παντως.Ειδικα αν εισαι αντρας
1
Παράθεση

Ribocop

Μαθητής Γ' λυκείου

O Ribocop έγραψε: στις 21:28, 14-07-09:

Αρχική Δημοσίευση από xrhstoss
Για το Ρεθυμνο εγω εχω ακουσει τα καλυτερα παντως.Ειδικα αν εισαι αντρας
Ναι και εγω κατι τετοιο εχω ακουσει. Τωρα θα δουμε αν αληθευει!

Οσον αφορα το μεταφορικο μεσο αποτι εχω δει σε διαφορα forums απο παιδια που ειναι εκει για να πας απο το κεντρο στο πανεπ πρεπει να παρεις λεωφορειο το οποιο κοστιζει 0.6 λεπτα. Τωρα για αλλες αποστασεις υπαρχει και το πεζοδρομιο
Παράθεση

Γεωργια* (Γωγω)

Φοιτητής

H Γωγω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 107 μηνύματα.

H Γεωργια* έγραψε: στις 23:17, 14-07-09:

Αρχική Δημοσίευση από Ribocop
Χωρις να ειμαι απολυτα σιγουρος στο τμημα ψυχολογιας. Τωρα αν ανεβουν πολυ οι βασεις με βλεπω στην φιλολογια...εσυ?

Κι γω Ρεθυμνο με το καλο(φιλολογια)!!!! Μιση ωριτσα ειναι τα Χανια και εκει-δοξα το Θεο- εχει πολλους αντρες!!!
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη blue_butterfly : 11-10-13 στις 14:27. Αιτία: διόρθωση παράθεσης
Παράθεση

mi3s

Φοιτητής

Ο mi3s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , Φοιτητής του τμήματος Γεωπονίας Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 342 μηνύματα.

O mi3s έγραψε: στις 00:31, 15-07-09:

Ωραία θα μας επισκέπτεστε θα σας επισκεπτόμαστε,έ όντως κάτι θα γίνει.
Παράθεση

Fanis4

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο Fanis4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 136 μηνύματα.

O Fanis4 έγραψε: στις 15:05, 15-07-09:

Αρχική Δημοσίευση από Iliaso
Aφού είναι οι φιλοσοσοφικές σχολές εκεί:xixi:
Και εγω που θα βαλω φιλοσοφικη θα περασω καλα δηλαδη ε?
Παράθεση

mikerethymno

Απόφοιτος

Ο mikerethymno αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών και Απόφοιτος . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O mikerethymno έγραψε: στις 17:09, 15-07-09:

Ωραια ειναι εδω...

Εγραψα 15150 στο 5ο και το τμημα οικονομικων ειχε περυσι 15200... λες να το πιασω?Πρεπει να πεσει και ολοι λενε θα ανεβουν τα 5ου... και ειναι και η πιο χαμηλη σχολη οικονομικων..., αλλιως με μεταγραφη θα ερχομουν
Να συνεχισω να μενω σπιτι μου, μα καλα ειναι

Παντως εδω ειναι πιο ωραια το καλοκαιρι, ειναι γεματο τουριστες, ολα τα μαγαζια ειναι ανοιχτα κτλ, αλλα και το χειμωνα δεν ειναι χαλια
Παράθεση

Darkness

Φοιτητής

H Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.

H Darkness Για έγραψε: στις 19:47, 15-07-09:

Αρχική Δημοσίευση από Ribocop

Εκτος απο την νυχτερινη ζωη, που εκανε λογο και η κοπελια πιο πανω, το πανεπιστημιο ειναι καλο?
Αν χασω τη σχολη που εχω βαλει πρωτη δλδ Λογοθεραπεια τοτε πιανω ιστορικο αρχαιολογικο στο Ρεθυμνο..
Παράθεση

ariC

Μαθητής Β' λυκείου

Ο ariC αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O ariC έγραψε: στις 12:32, 18-07-09:

Αρχική Δημοσίευση από Γεωργια*
Κι γω Ρεθυμνο με το καλο(φιλολογια)!!!! Μιση ωριτσα ειναι τα Χανια και εκει-δοξα το Θεο- εχει πολλους αντρες!!!

μιαμιση ωρα με αυτοκινητο...
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη blue_butterfly : 11-10-13 στις 14:29. Αιτία: διόρθωση παράθεσης
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος