Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 69,186 εγγεγραμμένα μέλη και 2,484,757 μηνύματα σε 79,279 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 139 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Το πόρισμα για τα πανεπιστήμια

Μάρκος Βασίλης (Βασίλης)

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Μεταπτυχιακός φοιτητής σε MSc in Cognitive Systems, OUC και μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 205 μηνύματα.

O Μάρκος Βασίλης έγραψε: στις 12:08, 21-10-19:

Αρχική Δημοσίευση από Volkswagen Fan
Δεν λέω ότι η ΝΔ είναι καλό κόμμα όμως ο ΣΥΡΙΖΑ ήταν μια καταστροφή.

Εντάξει, κουλ, κανένα κόμμα τα τελευταία χρόνια δεν είχε πρόεδρο τον Darth Vader. Απλά, ελλείψει πολιτικών επιχειρημάτων και σοβαρής πολιτικής, κάθε κόμμα δαιμονοποιεί τον κύριο πολιτικό του αντίπαλο για να πάρει ψήφους. Π.χ. το 2015 θα έρχονταν οι «αριστεροί/κομμουνιστές/ορφανά του Λένιν» και θα μας έπαιρναν τα σπίτια, τώρα θα έρχονταν οι «δεξιοί/φασίστες/συστημικοί/γκαντέμηδες» να ριμάξουν τα εργασιακά δικαιώματα και την ελληνική κοινωνία. Αλλά, αμφότερες οι πλευρές, από πολιτικά επιχειρήματα, ουδέν.
2
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Fast (Θεόδωρος)

Φοιτητής

Ο Θεόδωρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,212 μηνύματα.

O Fast έγραψε: στις 14:56, 21-10-19:

Αρχική Δημοσίευση από Μάρκος Βασίλης
Είναι, δεν είναι, αφήνεις κάποιους να κάνουν κάτι που δε θες χωρίς να παίρνεις θέση την ώρα που πρέπει, αλλά γκρινιάζοντας εκ των υστέρων. Άντε, είναι η πρώτη φορά, το καταλαβαίνω, όλοι κάνουμε βλακείες. Στην επόμενη συνέλευση όμως δεν έχεις λόγο να μην πας.
Το ζήτημα είναι πως ο συνδικαλισμός στα πανεπιστήμια αποτελεί τη βάση όλης της συνδικαλιστικής μαφίας της ΕΛλάδας, αυτό το βλέπαμε ιδίως με Σύριζα. Η λύση βρίσκεται έξω απ' αυτά. Οι φοιτητές καλά κάνουν και δε συμμετέχουν, δεν θα μπορούσαν να καταφέρουν κάτι. Σε λίγα χρο΄νια τα κολλέγια θ' ανέβουν και, πλέον, όλο και περισσότερα πτυχία γίνονται ψιλοworthless.
1
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    ExoticAura

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Εστίες στα Πανεπιστήμια - Από isnogood
      Το θέμα έχει λάβει 45 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Φοιτητικές εστίες.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 10-09-19 στις 13:03.
    • Πανεπιστήμια vs TEI - Από Annamaria
      Το θέμα έχει λάβει 2908 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Φοιτητικά θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 25-07-18 στις 00:30.
    • Πανεπιστήμια Α.Ε. - Από Isiliel
      Το θέμα έχει λάβει 48 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Παιδεία - Γενικό.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 30-11-11 στις 18:07.
    • Πανεπιστήμια - Από hahaBLOUM
      Το θέμα έχει λάβει 6 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Γ' Λυκείου & Απόφοιτοι.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 28-11-09 στις 04:10.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα