Προγράμματα Η/Υ που απαιτεί η σχολή Μηχανολόγων Μηχανικών

Petrolhead

Νεοφερμένος

Ο Petrolhead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Μήπως κάποιος φοιτητής Μηχανολόγων Μηχανικών ξέρει τι προγράμματα υπολογιστή (πχ Autocad) απαιτεί η σχολή?
Υ.Γ έχω ένα laptop με επεξεργαστή i5 τρίτης γενιας πιστεύετε θα μπορεί να σηκώσει τα προγράμματα που απαιτει η σχολή?
 

christos87

Νεοφερμένος

Ο christos87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 77 μηνύματα.
ξεκίνα με το καλό και αν δεν τα σηκώνει αγοράζεις τότε άλλο υπολογιστή
 

Petrolhead

Νεοφερμένος

Ο Petrolhead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Για την ακρίβεια δεν νομίζω να μπορώ να αγοράσω άλλον γιατί τον συγκεκριμένο τον παραγγείλαμε από έναν τύπο για να μπορεί να σηκώνει βαριά προγράμματα και μας είπε ότι μπορεί απλά ρωτάω για να το επιβεβαιώσω..επίσης ρωτάω για ποια προγράμματα για να του πω τι να εγκαταστησει
 

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
Κοιτα στο πρωτο ετος θα δουλεψεις matlab και ισως autocad mechanical ( 2D ) αναλογα τον καθηγητη που θα εχεις στο σχεδιο. Απο εκει και περα θα χρειαστεις απο το 4 ετος και πανω και αναλογα τον τομεα . Σε μικροτερα ετη ισως να δουλεψεις και λιγο excel αλλα δεν φανταζομαι να εχει θεμα και με αυτο και ενας οικιακος υπολογιστης
 

Petrolhead

Νεοφερμένος

Ο Petrolhead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Σ' ευχαριστώ!
Οκ θα τον πω να μου βάλει αυτά τα προγράμματα....τώρα ξέρω προτρέχω πολύ αλλά επειδη τον έχω που τον έχω τώρα αυτόν τον τύπο....θέλω να ακολουθήσω κατασκευαστικό τομέα να του πω να μου βάλει και κάποιο άλλο autocad?
 

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
Δεν χρειαζετε αναλογα με τις αναγκες σου μπορεις να κατεβασεις και να βαλεις οποιο προγραμμα θες δωρεαν ειναι το autocad ( ολες οι εκδοσης του ) για φοιτητες.

Στο κατασκευαστικο τομεα αν δεν κανω λαθος για cad/cae τρεχουν προγραμματα απο την beta cae τα οποια τα δινει η εταιρια στους φοιτητες

Επισης γενικα να εχεις στο νου σου οτι μπορει θεωρητικα να τρεχει καποια πραγματα αλλα αν για παραδειγμα του δωσεις να τρεχει κατι το οποιο εχει αρκετα στοιχεια μεσα πχ κατι σε πεπερασμενα στοιχεια ισως να μην μπορεσει λογο μνημης να το κανει
 

Petrolhead

Νεοφερμένος

Ο Petrolhead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Τhanks με κάλυψες. Ε αν δεν μπορέσει λόγω μνήμης θα δω όταν είναι καιρος τι θα κάνω
 

christos87

Νεοφερμένος

Ο christos87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 77 μηνύματα.
Τι χαρακτηριστικά έχει ο υπολογιστής και τι τιμή; Μου φαίνεται πως ίσως δεν έπρεπε να είχες κάνει την αγορά . Έπειτα ότι πρόγραμμα χρειαστεί θα το βάλεις μετά . Μην αγχώνεσαι. Κοινωνικός να είσαι και θα τα βρείτε οι συμφοιτητές μεταξύ σας.
 

jim2015

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jim2015 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Γονιός Φοιτητή. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
Μήπως κάποιος φοιτητής Μηχανολόγων Μηχανικών ξέρει τι προγράμματα υπολογιστή (πχ Autocad) απαιτεί η σχολή?
Υ.Γ έχω ένα laptop με επεξεργαστή i5 τρίτης γενιας πιστεύετε θα μπορεί να σηκώσει τα προγράμματα που απαιτει η σχολή?


ι5 αν εχει μνημη πανω απο 4 γιγα(8γιγα θα ηταν μια χαρα)και εναν δισκο ssd μια χαρα μηχανακι ειναι.Δεν θα εχεις κανενα προβλημα
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top