Ντροπιαστικές ερωτήσεις

Angelaras786

Νεοφερμένος

Ο Angelaras786 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Ρε παιδια να σας ρωτήσω κάτι.
Πιστεύετε οτι αν ενας μαθητής β η γ λυκείου δεν καταλάβει κατι που είναι πραγματικά απλό... Δε λέω ακομα και αυτονόητο... Αλλα εκείνη την ώρα για κάποιο λόγο δεν το καταλάβει.
Ειναι ντροπή να το ρωτήσει;
Θα ήθελα να ακούσω την άποψη σας.
 

Guest 039548

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Προφανως δεν ειναι ντροπη να κανεις ερωτησεις,μην σε νοιαζει αν αντιδρασουν ενας η δυο "εξυπνοι".
Οτι δεν καταλαβαινεις θα ρωτησεις.
Μην αφησεις κενα γιατι νομιζεις οτι θα γελασει καποιος.
 

ΜικρόΚοάλα

Νεοφερμένος

Η ΜικρόΚοάλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Προφανως δεν ειναι ντροπη να κανεις ερωτησεις,μην σε νοιαζει αν αντιδρασουν ενας η δυο "εξυπνοι".
Οτι δεν καταλαβαινεις θα ρωτησεις.
Μην αφησεις κενα γιατι νομιζεις οτι θα γελασει καποιος.

Συμφωνώ!!Καμία ντροπή.
Εξάλλου είναι η δουλειά των καθηγητών να επιλύουν οποιαδήποτε απορία.
Και θα βοηθηθείς, ιδιαίτερα αν δε κάνεις φροντιστήριο.
 

Unseen skygge

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unseen skygge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,218 μηνύματα.
Ρε παιδια να σας ρωτήσω κάτι.
Πιστεύετε οτι αν ενας μαθητής β η γ λυκείου δεν καταλάβει κατι που είναι πραγματικά απλό... Δε λέω ακομα και αυτονόητο... Αλλα εκείνη την ώρα για κάποιο λόγο δεν το καταλάβει.
Ειναι ντροπή να το ρωτήσει;
Θα ήθελα να ακούσω την άποψη σας.


Όχι στο λύκειο δεν ειναι. Στην σχολή όμως είναι εκνευριστικο.
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,690 μηνύματα.
Εγώ δεν έχω κάποια ανάμνηση στο να κοροϊδεύονται οι απλές ερωτήσεις (και στο τμήμα μου δεν είχαμε τίποτα μπουμπούκια: και παλιοχαρακτήρες είχαμε και άτομα με παράλληλα ψηλά τη μύτη). Πιο πολύ σαν ανησυχία αυτού που θέτει την ερώτηση μου ακούγεται. :)
 

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Αντικειμενικά, καμιά ερώτηση/επανάληψη/επεξήγηση δεν είναι κακή ή ντροπή. Εκτός από αυτές που έχουν ως σκοπό το γλείψιμο ή τον ανταγωνισμό, με επανάληψη ακριβώς των λόγων του καθηγητή. _οχι στη δική μου σχολή, μιας φίλης μου_

Υποκειμενικά, καταλαβαίνω απόλυτα τον προβληματισμό. Όλα τα χρόνια του σχολείου δε ρωτούσα σχεδόν ποτέ. Όχι επειδή δεν είχα απορίες, αλλά ντρεπόμουν τόσο να διακόψω το μάθημα, όσο και για το ίδιο το γεγονός πως έχω απορίες ενώ υποτίθεται είμαι άριστη μαθήτρια! Οπότε πήγαινα στο σπίτι με την περηφάνεια μου βέβαια ακλόνητη και πάλευα με τη φυσική και τη χημεία. (Ευτυχώς βέβαια στο τέλος τα κατάφερνα :P )Μόνο στη Γ Λυκείου ρωτουσα, επειδή φοβόμουν πως αν δεν καταλάβω δε θα γράψω στις πανελλήνιες.

Στο πανεπιστήμιο τέτοιο θέμα δεν έχω γιατί δεν καταλαβαίνω έτσι κι αλλιώς τίποτα οπότε απορίες δε γίνεται να έχω.
 

Guest 451212

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν ξέρω αν εμπίπτει στο θέμα αλλά ερώτηση πριν χτυπήσει το κουδούνι και η καθηγήτρια μας κράτησε μέχρι να μου απαντήσει. Been there done that, άθελά μου.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top