Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 69,188 εγγεγραμμένα μέλη και 2,484,996 μηνύματα σε 79,289 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 369 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Φοιτητική ζωή στην Κοζάνη

Thoba19

Φοιτητής

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 1,114 μηνύματα.

O Thoba19 έγραψε: στις 18:57, 16-07-15:

Το μονο που ξερω οτι ειναι διπλα απο το τει.τωρα που το λες καταλαβα που ειναι στη κοζανη οι εστιες ειναι σε ωραια περιοχη αλλα δεν ξερω αν θα πρεπει να περπατας για το αστικο για τα κοιλα η περνα απο καμια στασει κοντα (γενικα οι αποστασεις μεσα στη πολη ειναι μικρες)
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Avornem (John)

Νεοφερμένος

Ο John αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 7 μηνύματα.

O Avornem έγραψε: στις 03:40, 07-07-18:

Καλησπέρα σας παιδιά.. πρόκειται να δηλώσω τη σχολή Μηχανολόγων Μηχανικών του Πανεπιστημίου Δυτικής Μακεδονίας..Είναι καλό πανεπιστήμιο; εργαστήριά γινονται; άκουσα ότι έχουν ξεκινήσει τα έργα για την δημιουργία νέου Πανεπιστημίου, το οποίο θα είναι έτοιμο το 2020...
Παράθεση

SonGokuUI

Φοιτητής

Ο SonGokuUI αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών και Φοιτητής του τμήματος Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών Δυτικής Μακεδονίας (Κοζάνη) . Έχει γράψει 238 μηνύματα.

O SonGokuUI έγραψε: στις 17:11, 28-08-19:

Είμαι από Θεσσαλονίκη και πέρασα στην Κοζάνη. Συμφέρει να μετακινούμαι με λεωφορείο ή να νοικιάσω σπίτι; Γιατί για φοιτητική ζωή δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα.
Παράθεση

Lancelot

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 1,741 μηνύματα.

O Lancelot Alejandro έγραψε: στις 17:51, 28-08-19:

Αρχική Δημοσίευση από SonGokuUI
Είμαι από Θεσσαλονίκη και πέρασα στην Κοζάνη. Συμφέρει να μετακινούμαι με λεωφορείο ή να νοικιάσω σπίτι; Γιατί για φοιτητική ζωή δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα.

Καλώς ήρθες στην σκοτεινούπολη !!!
Πες μου σε ποια σχολή πέρασες ... για να απαντήσω
Παράθεση

SonGokuUI

Φοιτητής

Ο SonGokuUI αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών και Φοιτητής του τμήματος Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών Δυτικής Μακεδονίας (Κοζάνη) . Έχει γράψει 238 μηνύματα.

O SonGokuUI έγραψε: στις 17:57, 28-08-19:

Αρχική Δημοσίευση από Lancelot
Καλώς ήρθες στην σκοτεινούπολη !!!
Πες μου σε ποια σχολή πέρασες ... για να απαντήσω

Διεθνών και Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών.
Παράθεση

Lancelot

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 1,741 μηνύματα.

O Lancelot Alejandro έγραψε: στις 18:00, 28-08-19:

Διεθνών και Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών.

Λογικά πάνω στα κτήρια του πρώην ΤΕΙ θα είστε...
Τι να σου πω...αν οικονομικά σου βγαίνει να δινεις 12,60 κάθε μέρα, και ένα 4 ευρώ στα εισιτήρια δηλαδή 16,60 κάθε μέρα κάντο.
Άλλα θα μπορέσεις να ανταπεξέλθεις στα της σχολής ; Και εαν κάποια μέρα έχεις μάθημα μέχρι τις 20,00 ; (το τελευταίο λεοφωρείο για Θεσσαλονίκη φεύγει στις 20,00) .

Τι έχεις ακούσει για την ζωή στην πόλη ; , να συμφωνήσω ή να το διαψεύσω ;
Παράθεση

Kostis-Palamas

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Ο Kostis-Palamas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής . Έχει γράψει 197 μηνύματα.

O Kostis-Palamas έγραψε: στις 18:18, 28-08-19:

Τι να σου πω...αν οικονομικά σου βγαίνει να δινεις 12,60 κάθε μέρα, και ένα 4 ευρώ στα εισιτήρια δηλαδή 16,60 κάθε μέρα κάντο.
Άλλα θα μπορέσεις να ανταπεξέλθεις στα της σχολής ; Και εαν κάποια μέρα έχεις μάθημα μέχρι τις 20,00 ; (το τελευταίο λεοφωρείο για Θεσσαλονίκη φεύγει στις 20,00) .

Δεν είναι και ανέφικτο, μπορεί να μην χρειάζεται π.χ. να πηγαίνει κάθε μέρα, αλλά 3 φορές την εβδομάδα. Αυτό είναι λίγο σχετικό.

Πες, ότι ξοδεύει λίγο παραπάνω από 200 ευρώ στην μεταφορά, θα μπορούσε να νοικιάσει ένα δωμάτιο σε αυτά τα χρήματα. Βέβαια θα έχει και έξοδα ρεύματος, νερού, θέρμανσης, κοινοχρήστων, διασκέδασης, φαγητού κλπ. Πιο οικονομικά θα του βγει αν μένει Θεσσαλονίκη. Εγώ θα πρότεινα ίσως την πρώτη χρονιά να μείνεις Θεσσαλονίκη και αν τα πας καλά να συνεχίσεις έτσι, διαφορετικά να μετακομίσεις.
Παράθεση

SonGokuUI

Φοιτητής

O SonGokuUI έγραψε: στις 19:18, 29-08-19:

Μου έχουν πει ότι είναι νέκρα δεν έχει τίποτα και ότι θα βαρεθώ φουλ.
Παράθεση

thanos713

Διδακτορικός

Ο thanos713 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Διδακτορικός και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 252 μηνύματα.

O thanos713 έγραψε: στις 19:20, 29-08-19:

Τι λωζάνη τι κοζάνη...
4
Παράθεση

Lancelot

Αποκλεισμένος χρήστης

O Lancelot Alejandro έγραψε: στις 21:43, 30-08-19:

Όχι και νέκρα. Έχει 3 κλαμπ (μπορεί και 4) , πολλές καφετέριες και πολύ καλό και φθηνό φαγητό . Πιο πολύ αξίζουν τα κρασάδικα....καμία σχέση με το μπιτ. Κλάσεις ανώτερα.
Το χειμώνα...από τέλη Νοεμβρίου μέχρι τέλη Ιανουαρίου είναι δύσκολα τα πράγματα λόγω κρύου και χιονιού.
Το κόστος διαβίωσης είναι μικρό
Παράθεση

Happy

Νεοφερμένος

H Happy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H Happy έγραψε: στις 22:48, 30-08-19:

Η εστία γενικά είναι σε καλή κατάσταση;
επειδή σκέφτομαι να μείνω εκεί συν ότι με προβληματίζει το αν περνάνε λεοφωρεια απο εκεί...γενικώς δεν ξέρω πολλά για την Κοζάνη αλλά θα ήθελα πραγματικά να μάθω
Παράθεση

Gdafogi

Νεοφερμένος

Ο Gdafogi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O Gdafogi έγραψε: στις 17:40, 31-08-19:

Παιδιά εγώ είμαι από Πάτρα, περασα στο Διεθνών και ευρωπαϊκών Οικονομικών σπουδών Πανεπιστήμιο Δυτικής Μακεδονίας στην Κοζάνη το οποίο έχει αντιστοιχία με το Οικονομικών Επιστημών της Πατρας. Το μόνο σίγουρο ειναι ότι θα κυνηγήσω την μεταγραφή, γιατί η Πάτρα εκτός από πόλη μου είναι και εξαιρετική φοιτητούπολη. Οι πιθανότητες είναι υπερ μου στο να παρω την μεταγραφή όμως επειδή πάντα πρέπει να υπάρχει και ένα plan b, αυτό στην προκειμένη περίπτωση είναι η Κοζάνη θα ήθελα να μαθω λίγα πραγματα για την πόλη την ζωή γενικά αλλά και τον κόσμο αν από κοπέλες έχει τιποτα την αγορά της πόλης τι δραστηριότητες έχεις να κανεις
Παράθεση

fockos

Πτυχιούχος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής (ΑΕΙ/Πάτρα) και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 11,175 μηνύματα.

O fockos έγραψε: στις 17:54, 31-08-19:

H Κοζάνη γενικά έχει πολλές σχολές και κάθε άλλο από βαρετή δε θα την ελεγα, έχει και το καρναβάλι. Θεωρώ πως καλό είναι να νοικιάσεις και να πηγαίνεις κανονικά στην σχολή σου...
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος