Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 69,167 εγγεγραμμένα μέλη και 2,484,337 μηνύματα σε 79,243 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 282 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Σπουδές για τη διάγνωση ειδικής αγωγής;

Aggelikh76

Νεοφερμένος

H Aggelikh76 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 38 μηνύματα.

H Aggelikh76 έγραψε: στις 03:02, 24-08-19:

Καλησπέρα. Θα πάω Δευτέρα λυκείου. Στο μέλλον θέλω να ασχοληθώ αποκλειστικά με την διάγνωση ειδικής αγωγής , μαθησιακών δυσκολιών (και αντιμετωπισης) αλλα κυριως διάγνωση. Και θα ηθελα να δουλεψω στον ιδιωτικό τομέα. (Να ανοίξω το δικο μου γραφείο)

Τι σπουδες (και μεταπτυχιακά) θα πρεπει να κάνω;
Παρακαλω βοηθήστε με όσοι ειστε γνωστες του θέματος
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Memetchi

Πτυχιούχος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και Πτυχιούχος του τμήματος Γαλλικής Γλώσσας και Φιλολογίας ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 192 μηνύματα.

O Memetchi έγραψε: στις 03:56, 24-08-19:

Από την στιγμή που σε ενδιαφέρει να ανοίξεις δικό σου γραφείο και να ασχοληθείς με την διάγνωση και γενικότερα την έρευνα πιάνω σε αυτό τον τομέα για προπτυχιακό πιθανόν το καλύτερο να ήταν η ψυχολογία και από εκεί και πέρα να ακολουθήσεις κάποιο μεταπτυχιακό ειδικής αγωγής ή σχολικής ψυχολογίας. Ψάξε στο σαίτ της σχολής (όποιας πόλης θέλεις) για περισσότερες λεπτομέρειες.
Παράθεση

island

Νεοφερμένος

H island αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 48 ετών . Έχει γράψει 44 μηνύματα.

H island έγραψε: στις 16:34, 24-08-19:

Αρχική Δημοσίευση από Aggelikh76
Καλησπέρα. Θα πάω Δευτέρα λυκείου. Στο μέλλον θέλω να ασχοληθώ αποκλειστικά με την διάγνωση ειδικής αγωγής , μαθησιακών δυσκολιών (και αντιμετωπισης) αλλα κυριως διάγνωση. Και θα ηθελα να δουλεψω στον ιδιωτικό τομέα. (Να ανοίξω το δικο μου γραφείο)

Τι σπουδες (και μεταπτυχιακά) θα πρεπει να κάνω;
Παρακαλω βοηθήστε με όσοι ειστε γνωστες του θέματος

Από παιδιά γνωστών μου ανθρώπων που έτυχε να ακούσω οι γονείς πρώτα κατέφυγαν σε παιδοψυχίατρο ώστε να γίνει η διάγνωση και μετά αυτός τους έστειλε σε άλλους αρμόδιους ανάλογα το πρόβλημα τέτοιοι ήταν λογοθεραπαυτές,εργοθεραπευτές κλπ ανάλογα το θέμα του κάθε παιδιού.Αρα λογικά χωρίς βέβαια να είμαι και ειδική επί του θέματος από ψυχίατρο ξεκινάς και αν μιλάμε για παιδί που σ αυτήν την ηλικία θεωρώ ότι γίνεται εμφανές κάποιο πρόβλημα τότε παιδοψυχίατρο.
Παράθεση

Dimitris9

Νεοφερμένος

Ο Dimitris9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 52 μηνύματα.

O Dimitris9 έγραψε: στις 18:28, 24-08-19:

Αν είσαι θεωρητική Η ψυχολογια η πτδε ή παιδαγωγικό ειδικής αγωγής μπορείς

Και εγω που ημουν θεωρητικη κάτι τετοιο έκανα
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια