Μεταπτυχιακό στη Λογιστική

bapctotax

Νεοφερμένος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Καλημέρες!

Αυτό τον καιρό κάνω αιτήσεις για μεταπτυχιακά στη Λογιστική και έχω κατασταλάξει σε 4 από αυτά:
  1. Λοχρη του ΟΠΑ
  2. MBA στη Λογιστική του ΕΚΠΑ
  3. Τραπεζική, Λογιστική και Χρηματοοικονομικά του ΕΑΠ
  4. Λοχρη του ΤΕΙ Πειραιά

Και στα 4 θα δηλώσω για part time (στα δύο πρώτα οι αιτήσεις έχουν ήδη ξεκινήσει), λόγω του ότι θα ξεκινήσω να δουλεύω μέσα στο φθινόπωρο. Το MBA του ΕΚΠΑ και το ΤΛΧ του ΕΑΠ με βολεύουν περισσότερο επειδή στην ουσία είναι e-learning με συναντήσεις τα Σαββατοκύριακα, αλλά του ΟΠΑ θα έχει περισσότερη αναγνωρισιμότητα στην αγορά εργασίας (εννοείται ότι οι 4 τίτλοι θα έχουν την ίδια αξία στο Δημόσιο).

Το κακό βέβαια στο ΟΠΑ είναι ότι ζητάει πιστωποίηση προϋπηρεσίας για αυτούς που δηλώνουν part-time . Παραθέτω από την προκύρηξη:
8. Πιστοποίηση της προϋπηρεσίας μόνο για φοιτητές μερικής φοίτησης (βεβαίωση ενσήμων ή/και βεβαίωση εργοδότη ή/και αντίγραφα συμβάσεων που να καλύπτουν όλο το διάστημα της αποκτηθείσας μετά τη λήψη του 1ου πτυχίου προϋπηρεσίας).
Έχω εργαστεί στο παρελθόν, τώρα βέβαια είμαι άνεργος αφού μόλις απολύθηκα από το Στρατό, αλλά φοβάμαι ότι αυτό το δικαιολογητικό θα μου στερήσει μια θέση στο μεταπτυχιακό του ΟΠΑ. Όποιος γνωρίζει περί αυτού, θα ήθελα να διαλευκάνει λίγο :)

Όσο αφορά τις συστατικές που ζητάνε, έχω μόνο μια από τον Διοικητή της μονάδας μου στο Στρατό για τα καθήκοντα που είχα ως γραφέας σε ένα γράφειο,μου έχουν πει διάφοροι γνωστοί ότι συνήθως δεν τους πολυαπασχολούν καθώς κοιτάνε περισσότερο αν μπορείς να πληρώσεις τα δίδακτρα παρά οι συστατικές. Εσείς τι πιστεύετε για αυτό;

Τέλος, φυσικά, θα ήθελα τη γνώμη σας για τα παραπάνω μεταπτυχιακά, θα με βοηθούσατε πολύ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top