ΗΜΜΥ ΔΠΘ (Ξάνθη)

kostasgalliakis

Νεοφερμένος

Ο kostasgalliakis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
και μενα μου εκανε εντυπωση η υπερβολικη ευγενεια των ντοπιων υπερβολικη σε σχεση με τον τοπο μου βρηκες σπιτι η θα μεινεις στην εστια?παντως η πολη ειναι γραφικη και τα συνδυαζει ολα ιδανικη για φοιτητη. τα μαθηματα ξεκινανε τρεις οκτοβρη ?

Βρήκα σπίτι κοντά στη δημοτική αγορά, δίχωρη γκαρσονιέρα 200 ευρώ το μήνα, πολυκατοικία όχι πάνω από 10ετίας
και πάνω από όλα δεν το βρίσκει ο αέρας, γιατί έχω συνηθίσει σε πιο ήπιο κλίμα και μάλλον θα κρυώνω λίγο:hmm:
Έμαθα ότι δικαιούμαι και φοιτητικό επίδομα, οπότε ένα σημαντικό μέρος του ενοικίου καλύπτεται από εκεί...
Τα μαθήματα από ότι είδα στο site της σχολής ξεκινάνε όντως στις 3 Οκτωβρίου!!! Ανυπομονώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

st2000

Νεοφερμένος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 112 μηνύματα.
εγω βρηκα σπιτι ευρυχωρο στουντιο 150 ευρω με θεα και επιπλωμενο κοντα στο γηπεδο αμοιριδιο αν το γραφω σωστα παντως εχω αγχος να δω αν εκανα καλα που προτιμησα ξανθη απο βολο και πατρα τα οποια κλεινουν σχεδον αποκλειστικα στην ηλεκτρονικη-πολυ προγραμματισμος και πληροφορικη- και δευτερον αν το ημμυ τελικα μου ταιριαζει που ετσι θελω να πιστευω!παντως το ημμυ ειναι εξαιρετικα δυσκολη σχολη αλλα με παρα πολλες διεξοδους για εργασια ειδικα στο εξωτερικο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Εγώ ανυπομονώ να τελειώσει η εξεταστική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostasgalliakis

Νεοφερμένος

Ο kostasgalliakis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Εγώ ανυπομονώ να τελειώσει η εξεταστική.


Η αλήθεια είναι ότι οι περισσότεροι που είδα στη σχολή ήταν λίγο ζόμπι...μάλλον σας έχει φάει το ξενύχτι , κάτι το διάβασμα, κάτι οι γιορτές παλιάς πόλης, δε θέλει και πολύ κανείς...

Σε ποιο έτος είσαι, αν επιτρέπεται (δε θυμάμαι αν μου είχες πει)?

εγω βρηκα σπιτι ευρυχωρο στουντιο 150 ευρω με θεα και επιπλωμενο κοντα στο γηπεδο αμοιριδιο αν το γραφω σωστα παντως εχω αγχος να δω αν εκανα καλα που προτιμησα ξανθη απο βολο και πατρα τα οποια κλεινουν σχεδον αποκλειστικα στην ηλεκτρονικη-πολυ προγραμματισμος και πληροφορικη- και δευτερον αν το ημμυ τελικα μου ταιριαζει που ετσι θελω να πιστευω!παντως το ημμυ ειναι εξαιρετικα δυσκολη σχολη αλλα με παρα πολλες διεξοδους για εργασια ειδικα στο εξωτερικο

Μια χαρά ακούγεται το σπίτι!! Άποψή μου είναι ότι οι φοιτητές κάνουν τη σχολή και όχι το ανάποδο, για αυτό θα σε συμβούλευα να καταβάλλεις την ίδια προσπάθεια που θα κατέβαλες αν βρισκόσουν στα καλύτερα πανεπιστήμια, ξεφεύγοντας λίγο από τη νοοτροπία, που έχει σχηματιστεί για τους Έλληνες φοιτητές....Όσο για τη δυσκολία καλύτερα ας περιμένουμε να σχηματίσουμε τη δική μας άποψη, δεν αργεί ο καιρός που ξεκινάμε...Σε ό,τι αφορά τις διεξόδους εργασίας δεν θέλω να σε αγχώσω, αλλά από φέτος εισάγονται 1000 άτομα και πλέον σε τμήματα ομότιτλα με τα δικά μας, οπότε θα υπάρχει σίγουρα κορεσμός στην Ελλάδα και αργά ή γρήγορα και έξω, για αυτό το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να αποκτήσεις γνώσεις και αν προλαβαίνεις και βρεις ευκαιρία, γιατί όχι και να μη συμμετέχεις σε ένα ενδιαφέρον project..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

kpap12

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kpap12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 144 μηνύματα.
Εγω εφυγα απο την ξανθη με μεταγραφη και το μετανιωσα..Πραγματικα περνουσα πολυ καλα..απλα η ποιοτητα σπουδων δεν ειναι υψηλη αλλα ειμαι σιγουρος οτι οσοι προτιμησατε ξανθη θα περασετε πολυ ωραια φοιτητικα χρονια!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

st2000

Νεοφερμένος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 112 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι ότι οι περισσότεροι που είδα στη σχολή ήταν λίγο ζόμπι...μάλλον σας έχει φάει το ξενύχτι , κάτι το διάβασμα, κάτι οι γιορτές παλιάς πόλης, δε θέλει και πολύ κανείς...

Σε ποιο έτος είσαι, αν επιτρέπεται (δε θυμάμαι αν μου είχες πει)?



Μια χαρά ακούγεται το σπίτι!! Άποψή μου είναι ότι οι φοιτητές κάνουν τη σχολή και όχι το ανάποδο, για αυτό θα σε συμβούλευα να καταβάλλεις την ίδια προσπάθεια που θα κατέβαλες αν βρισκόσουν στα καλύτερα πανεπιστήμια, ξεφεύγοντας λίγο από τη νοοτροπία, που έχει σχηματιστεί για τους Έλληνες φοιτητές....Όσο για τη δυσκολία καλύτερα ας περιμένουμε να σχηματίσουμε τη δική μας άποψη, δεν αργεί ο καιρός που ξεκινάμε...Σε ό,τι αφορά τις διεξόδους εργασίας δεν θέλω να σε αγχώσω, αλλά από φέτος εισάγονται 1000 άτομα και πλέον σε τμήματα ομότιτλα με τα δικά μας, οπότε θα υπάρχει σίγουρα κορεσμός στην Ελλάδα και αργά ή γρήγορα και έξω, για αυτό το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να αποκτήσεις γνώσεις και αν προλαβαίνεις και βρεις ευκαιρία, γιατί όχι και να μη συμμετέχεις σε ένα ενδιαφέρον project..
ποσοι απο αυτους τους 1000 τελειωνουν και ποτε ειναι ενα ερωτημα πολλοι μπαινουν αλλα λιγοι βγαινουν οσον αφορα το κορεσμο που υπαρχει παντου επισης ειναι πολλες οι εξειδικευσεις που φτανουν και περισσευουν για ολους τωρα απο αποψη ποιοτητας ειναι πιστευω ειναι αρκετα καλη και εγω δεν ειμαι κολλημενος με βασεις και κεντρικα πανεπιστημια αφου το δηλωσα αν και επιανα ημτυ καθως ειδα να μου ταιραιζει το προγραμμα σπουδων της ξανθης απλως υπαρχει η περιεργεια αν τελικα θα δικαιωθεις για την επιλογη σου στο μηχανογραφικο

Εγω εφυγα απο την ξανθη με μεταγραφη και το μετανιωσα..Πραγματικα περνουσα πολυ καλα..απλα η ποιοτητα σπουδων δεν ειναι υψηλη αλλα ειμαι σιγουρος οτι οσοι προτιμησατε ξανθη θα περασετε πολυ ωραια φοιτητικα χρονια!!
αναφερεσαι για το πολιτικων μηχ η γενικα για τις πολυτεχνικες σχολες της ξανθης?-ποιοτητα-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kpap12

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kpap12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 144 μηνύματα.
ποσοι απο αυτους τους 1000 τελειωνουν και ποτε ειναι ενα ερωτημα πολλοι μπαινουν αλλα λιγοι βγαινουν οσον αφορα το κορεσμο που υπαρχει παντου επισης ειναι πολλες οι εξειδικευσεις που φτανουν και περισσευουν για ολους τωρα απο αποψη ποιοτητας ειναι πιστευω ειναι αρκετα καλη και εγω δεν ειμαι κολλημενος με βασεις και κεντρικα πανεπιστημια αφου το δηλωσα αν και επιανα ημτυ καθως ειδα να μου ταιραιζει το προγραμμα σπουδων της ξανθης απλως υπαρχει η περιεργεια αν τελικα θα δικαιωθεις για την επιλογη σου στο μηχανογραφικο

αναφερεσαι για το πολιτικων μηχ η γενικα για τις πολυτεχνικες σχολες της ξανθης?-ποιοτητα-

βασικα για πολμηχ αναφερομαι και ξερω..δεν υπαρχουν συγχρονες εγκαταστασεις και εργαστηρια..στους ηλεκτρολογους παντως επδ εχω πολλους φιλους ειναι πολυ καλυτερα τα πραγματα..εγω δεν ειχα κανενα παραπονο ημουν πολυ ικανοποιημενος γενικα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

st2000

Νεοφερμένος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 112 μηνύματα.
οκ ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.

Garist

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Garist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
πολυ νεκρα φετος εδω δεν περασε κανεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jim2015

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jim2015 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Γονιός Φοιτητή. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
Για κάποιον που τον ενδιαφέρει ο τομέας Πληροφορική το προτείνετε το συγκεκριμμένο τμήμα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Για κάποιον που τον ενδιαφέρει ο τομέας Πληροφορική το προτείνετε το συγκεκριμμένο τμήμα;

Όχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Garist

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Garist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 202 μηνύματα.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.

Garist

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Garist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 202 μηνύματα.

Θα ήθελα να σου παραθέσω κάποιους ερωτήσεις αν δεν έχεις πρόβλημα σχετικά με το τμήμα.BTW είμαι πρωτοετής.
1)το προγραμμα θα είναι πάντα τόσο φορτωμένο;Δεν ξέρω αν είναι η ιδέα μου αλλά όλες οι μέρες φαίνονται γεμάτες.πχ χθες πήγα 9 και έφυγα στις 8:30 το βράδυ με 40 λ διάλειμμα που δεν είναι αρκετό για να πάω σπίτι να φάω.
2)Μπορείς να με συμβουλεύσει πάνω σε ποια μαθήματα πρέπει να πηγαίνω οπωσδήποτε ;
3)Ένας συγκεκριμένος καθηγητής φυσικής(αφού είσαι από εκεί φαντάζομαι καταλαβαίνεις σε ποιον αναφέρομαι)έχει υπερβολικές απαιτήσεις από εμάς πχ να παραδίδουμε περίληψη σε κάθε διάλεξη του και αλλά τέτοια, αν δεν τα κάνω θα έχει επίπτωση στη βαθμολογία μου ή όχι και επίσης θεωρείς σκόπιμο να παρακολουθώ τις διαλέξεις του μιας και από τα λίγο που έχω παρακολουθήσει με άφησε προβληματισμένο.Ευχαριστω εκ των προτέρων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jim2015

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jim2015 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Γονιός Φοιτητή. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
Ποιο τμημα θεωρεις οτι αξιζει,αν ενδιαφερεται καποιος καθαρα για πληροφορικη,προγραμματισμο,soft κ.λ.π ;ΗΜΜΥ η σκετη Πληροφορικη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Ποιο τμημα θεωρεις οτι αξιζει,αν ενδιαφερεται καποιος καθαρα για πληροφορικη,προγραμματισμο,soft κ.λ.π ;ΗΜΜΥ η σκετη Πληροφορικη;

Το απάντησες μόνος σου. Αν ενδιαφέρεσαι καθαρά για πληροφορική γιατί να περάσεις σε τμήμα ηλεκτρολόγων μηχανικών και μηχανικών υπολογιστών;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jim2015

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jim2015 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Γονιός Φοιτητή. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
Το απάντησες μόνος σου. Αν ενδιαφέρεσαι καθαρά για πληροφορική γιατί να περάσεις σε τμήμα ηλεκτρολόγων μηχανικών και μηχανικών υπολογιστών;
Ναι αλλα το επιπεδο σπουδων;Σαν ΗΜΜΥ δεν ασχολεισαι με προγραμματισμο κ.λ.π;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Ναι αλλα το επιπεδο σπουδων;Σαν ΗΜΜΥ δεν ασχολεισαι με προγραμματισμο κ.λ.π;

Ελάχιστα σε σχέση με ένα τμήμα πληροφορικής. Αυτό είναι προφανές καθώς στο τμήμα ηλεκτρολόγων μηχανικών έχεις ένα σορό μαθήματα ηλεκτρικά, ηλεκτρολογικά, τηλεπικοινωνιακά, ενεργειακά κλπ. Μια μικρή μερίδα μαθημάτων είναι προγραμματιστικά, ειδικά στο δικό μας τμήμα. Μπορείς να ασχοληθείς με προγραμματισμό, σε ένα μάθημα το εξάμηνο κατά μέσο όρο ή δυο το πολύ (ενώ θα έχεις 5-6 άσχετα). Η κύρια δουλειά θα είναι μόνος όπως κάνω και εγώ τώρα που κάνω online courses κλπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jim2015

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jim2015 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Γονιός Φοιτητή. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
AEI λοιπον Πληροφορικης η Μηχανικων Πληροφορικης;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top